Patty Hewes - nebezpečná advokátka (TV seriál)

Damages

Damages - V ohrození života

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 59x45 min

Adam Stein

Glenn Close, Rose Byrne, Tate Donovan, Ted Danson, Željko Ivanek, Casey Siemaszko, Anastasia Griffith, Zachary Booth, Noah Bean, Chris Messina, Timothy Olyphant, William Hurt, Ryan Phillippe, John Hannah, Josh Pais, Michael Gaston, Sarah Viccellio, Sarah Shahi, Haley Joel, Michael Nouri, Mario Van Peebles, Kathryn Meisle, Matthew Davis, Li Jun Li, Jack Gilpin, Jeremy Shamos, Jennifer Missoni, Michael Stuhlbarg, Alexandra Daddario, Kelli Giddish, Janet McTeer, David Costabile, William Henderson White, George Aloi, Clarke Peters, Philip Bosco, Ben Shenkman, Martin Short, Campbell Scott, Marcia Gay Harden, Lily Tomlin, Tom Noonan, Peter Riegert, Peter Facinelli, Len Cariou, Ebon Moss-Bachrach, Derek Webster, Dominic Chianese, Judd Hirsch, Brett Cullen, Paige Turco, Reiko Aylesworth, Mädchen Amick, Keith Carradine, Garret Dillahunt, Craig Bierko, Kevin Corrigan, Mili Avital, Sarah Wynter, Gordon Clapp, Lynn Cohen, Damian Young, David Aaron Baker, John Doman, James Naughton, Neal Huff, John Goodman, Salvatore Inzerillo, Bailey Chase, Vanessa Ray, Dylan Baker, Murray Bartlett, Marina Squerciati, Debra Monk, Adam Stein, John Cenatiempo, Julie Ann Emery, Al Nazemian, Danny Boushebel, Patch Darragh, Peggy Gormley, Julie White, Michael Chernus, Cotter Smith, Holter Graham, Fisher Stevens, Peter McRobbie, Hettienne Park, Peter Friedman, André Holland, Brandon Thane Wilson, Samrat Chakrabarti, Darrell Hammond, Drew Beasley, Michael Potts, Joey Mintz, Marc Aden Gray, Felix Solis, William Sadler, Jonathan Dwyer, Usman Ally, Adriane Lenox, Rochelle Bostrom, Kiley Liddell, Brooke Liddell, David Gautreaux, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Aref Farraj, Demosthenes Chrysan, Stephen McGahan, Jesse Dean Montana, Scott Johnsen, Ed Moran, Meredith Salenger, Rajesh Bose, John Rue, Paul Carafotes, Gillian Alexy, Victor Arnold, Natalie Knepp, Jenna Elfman, Liz Holtan, Madison McKinley, Donnie Keshawarz, Alicia Goranson, Katie Finneran, Kate Jennings Grant, Armand Schultz, Seamus Davey-Fitzpatrick, Laila Robins, John Ducey, Marlyne Barrett, Charlie Semine, Francie Swift, Raúl Castillo, Ato Essandoh, René Ifrah, Marc I. Daniels, Angel Desai, Novella Nelson, Ewa Da Cruz, Roger Kass, Matthew Del Negro, E.J. Carroll, Glenn Fleshler, Barbara Christie, Rebecca Schull, Brennan Brown, Lewis J. Stadlen, Alex Ziwak, Ilana Levine, Mike Landry, Paul Anthony Stewart, Nina Hellman, Maryann Plunkett, Madison Arnold, Henry Kelemen, Tess Paras, Che Landon, Eisa Davis, Julian Gamble, Lawrence O'Donnell, George Morfogen, Robert Prescott, Harry Sutton Jr., Nesbitt Blaisdell, Michael Laurence, Ana Reeder, Lee Aaron Rosen, Sharon Washington, Bill Raymond, Seth Barrish, Gerry Bamman, Daryl Edwards, Stivi Paskoski, Sam Coppola, Tom Aldredge

Scénografie:

Edward Pisoni

Kostýmy:

Frank L. Fleming
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 65. ročník (za rok) 2007 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close + nominace (7) - 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Rose Byrne, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ted Danson, 67. ročník 2009 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Rose Byrne, Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Hurt, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close(24.3.2009)

1. sérii jsem zkoukla během 24 hodin a jsem nadšená; Patty Hewes se okamžitě zařadila mezi mé nej seriálové postavy(6.7.2010)

Moc moc zajimava sonda do rozpadu osobnosti mlady koncipientky, Closeova vytecna, ale prislo mi to, ze dynamika jednotlivejch dilu je trosku sinusoidniho charakteru.(2.10.2009)

Velmi chytrý seriál, kde jsou scénáristi vždycky o krok před vámi a vy jen sledujete, jak si s vámi zahrávají. Žádná z postav není černobílá a každý si hlídá své vlastní zájmy. 1. řada je naprostá dokonalost. Čím víc se dozvídáte, tím víc vám jednání postav vyráží dech. 2. řada má hvězdné obsazení, ale to přebilo slabší případ. Vztahy mezi postavami jsou ale pořád zajímavé. 3.řada ukazuje, že tvůrci mají narozdíl od jiných seriálů odvahu. První řadu to sice nepřebilo, ale ke konci už to k ní začalo mít blízko.(28.7.2010)

Bohužel jsem tenhle seriál viděla na AXN a vůbec mě nezaujal, nebavil. Nemám chuť mu ani dávat šanci v originále, tudíž na mé hodnocení nekoukejte. Jen nic pro mě.(22.1.2010)

• - Seriál Damages byl ověnčen několika cenami, především vyčnívají cena Emmy a Zlatý globus pro Glenn Close za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli v televizním seriálu spadajícím do dramatické tvorby. (claudel)

• - Názvy dílů jsou kromě pilotního vždycky někým vyřčené v průběhu daného dílu. (Tom Riddle)