Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Silná nálož, Lars si najde přítelkyni, ale není to jen tak obyčejná žena, neumí sice moc anglicky a je upoutaná na vozíček, ale to určitě nikomu nevadí. Jak si s tím poradí jeho přátelé? Ryan Gosling v komediálním dramatu. ( Hodnocení: 7/10 )(4.11.2012)

Jak si vypěstovat lásku ke kusu latexu? Dramaticky bylo vše zvládnuto, protože Larse mi bylo vážně líto. Zahráno uvěřitelně a myslím, že nebudu sám, kdo si myslí, že Shannen Doherty, coby Bianca, odvedla oskarový výkon. 60%(24.7.2011)

Trochu zidealizovane podaný príbeh Larsa a jeho "gumovej priateľky". Bianca lieči všetky bolačky na duši a traumy z Larsovho doterajšieho života. Odmysliac si všetko dobro, toleranciu a pochopenie ľudí, ktorí Larsa poznajú dlhé roky, mohlo to divácky zapôsobiť oveľa hlbšie. Inak spokojnosť.(5.6.2012)

Velice originální nápad vkusným způsobem rozvedený do bezmála dvou hodin příjemného harmonického vyprávění. O toleranci, dobrotě, vůli chápat a pomoci. Herci jsou dobří a uměření, Ryan Gosling vynikající a i ta umělá panna svou roil zvládla dokonale. Z celého filmu čiší dobrota, vstřícnost, srdečnost - a přitom to není kýč. To je těžké, to je umění.(29.7.2012)

Bylo by trochu lepší, kdyby byly vysvětleny příčiny vzniku deziluze. Většina skvěle zahraných emocionálních stavů Goslingem také zůstala po většinu času nečitelná. Nicméně celou dobu jsem si říkal, kam takovýto příběh může vést a byl jsem příjemně překvapen vývojem. Film místy baví, místy smutní, ale nakonec zahřeje u srdce.(8.6.2016)