Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Hned zkraje bych chtěla podotknout, že Lars není žádný looser. Z omylu vás vyvede hned několik prvních scén. Dokonalé psychologické vykreslení hlavní, ale nejen hlavní, postavy mě zkrátka odzbrojilo. Opravdu jsem od filmu neočekávala tak hluboký zásah do Larsovi (a Biančiny) duše. Psychologická kresba je výjimečná také tím, že si jednoduše nebere do hledáčku žádného psychopata, ale "jen" osamělého člověka s nedostatkem lásky.(16.11.2012)

lars.. od začátku do konce sympatický troubelín, na kterém je vidět, že v jeho životě neni zrovna všechno košér.. a tak mu jednoho dne doručí pošťáci v krabici jeho novou snoubenku..:-) milý snímek o tom, že samota se dá léčit a deziluze nakonec nemusí být tak špatná nemoc, tím spíš, když vaší snoubenku na kolečkovém křesle vozí celá vesnice, přátelé jí umožní pracovat jako dobrovolnici v nemocnici a dokonce i v kostele je vítaná.. úsměvné.. do chvíle, než si uvědomíte, že některé vaše srdcové záležitosti byly stejně reálné jako larsova gumová dívka... (ps: když biancu pěkně ustrojíte a postavíte k plotně, vydrží vám tam i několik let:-)(30.9.2008)

Tak co, chlapi? Přiznejte se, komu v této chvíli poletuje Bianca ve skříni? (humor). No, psát o tom, zda-li je fouky/fouk ženská lepší než krev a mlíko, to je podle mě hodně nemístný. Proto se budu věnovat bludičce jménem Lars.__ Rád sleduji filmy o introvertních lidech. Nebo o človíčcích, kteří jsou nějakým úžasným způsobem zvláštní, divní. A nesnáším, když o nich někdo pronese větu, že nejsou normální nebo nedej bože nudní. Právě Lars ve mě vzbuzoval závan originality a pocit toho, že každý člověk je jedinečný. A není to jen proto, že za sebou vláčí den co den foukací pannu a nesnáší, když ho někdo obejme. On se zamiloval, ale dal to podivným způsobem najevo. A Ryan Gosling bravůrně vystihnul všechny klady a zápory podivínství. Ty letmé úsměvy a odvracení očí....ten herec je vážne dost dobrej.__ Trvalo mi dlouho než jsem napsal tenhle komentář, možná proto, že znám podobné lidi (akorát bez těch pannen). Lars a jeho vážná známost pro mě tak zůstanou asi navždy snímkem, ne ani tak originálním, ale neskutečně dojemným průvodcem ze světa podivínů.(15.11.2008)

Oproti podobnému (neméně podařenému) filmu Simone měl tento navíc ještě tu neskutečnou roztomilost, která Simone scházela... - Jaro 2009 - 90%(22.5.2011)

Jen škoda toho (typicky americky) rozsračkovaného konce.(6.11.2011)

• - Spoiler: Nakufovací panna vystřídala za film devět různých výrazů, které měly sloužit jako jakýsi druh ukázky vývoje její postavy. Zpočátku měla výrazný make-up, později vypadala přirozeněji a byla téměř bez make-upu. Nakonec její tvář dostala trochu nazelenalou barvu, aby se ukázalo její chatrné zdraví. (HappySmile)

• - Hoci sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo vo viacerých kanadských mestách v provincii Ontario. (MikaelSVK)

• - Lars Lindstrom (Ryan Gosling) řídil ve filmu Toyotu Corollu E80. (rainman93)