Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Lars pro mne byl jedním z největších a nejintenzivnějších filmových zážitků poslední doby. Tento fiktivní (ale jsme si opravdu jisti, že v dnešní době, kdy vědci nadále objevují nejen nové živočišné druhy, ale i nemoci, by se tato událost nemohla stát?) příběh mne dokázal tak emocionálně rozhýbat, že jsem se několikrát v průběhu filmu upřímně smál, jen aby chvíli poté přišel neuvěřitelný pocit smutku a soucítění s hlavními charaktery. Tento snímek bude v mých očích navždy platit za mistrovské dílo, a na Larsův případ kuriózní "nemoci" a jeho vyrovnávání se s ní nikdy nezapomenu.(14.3.2009)

Veľmi pekná komédia. Dlhé to nebolo takže nenudilo a zasmiať sa na tom dalo. Takže OK. 70%(25.9.2009)

Na komedii po celou dobu příliš vážné a ke konci nesmyslně absurdní, na rozbor psychologie člověka příliš uhlazené. Gosling je skvělý, film však neví, kam se zařadit.(14.4.2008)

Každý pořádný chlap hledá k sobě vhodnou partnerku. A nikdy se to neobejde bez potíží. Lars je sice ztracenec, ale to se s pořádným chlapem nevylučuje. Jeho nesmělost je dočasná, a jen dostane šanci, už ji odhazuje a ukazuje co je v něm. Využívá práci vynálezce, tedy nafukovací pannu a chová se k ní jako k ženě, u níž má největší pochopení. A ona mu ho poskytuje, takže Lars začne váhat . Bianca nebo skutečná žena? Těžká volba...(21.9.2010)

Hned zkraje bych chtěla podotknout, že Lars není žádný looser. Z omylu vás vyvede hned několik prvních scén. Dokonalé psychologické vykreslení hlavní, ale nejen hlavní, postavy mě zkrátka odzbrojilo. Opravdu jsem od filmu neočekávala tak hluboký zásah do Larsovi (a Biančiny) duše. Psychologická kresba je výjimečná také tím, že si jednoduše nebere do hledáčku žádného psychopata, ale "jen" osamělého člověka s nedostatkem lásky.(16.11.2012)