poster

Lars a jeho vážná známost

 • USA

  Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  *****

  „Došlo v rodině k nějakým změnám v posledním roce?“ – „Ne, všechno je stejný, až na to, že Karin je těhotná a Lars cvok.“ Díky znalosti výtečného Berlangova filmu Přirozená velikost, který má základní téma více než příbuzné, jsem přistupoval k tomuto snímku asi trochu jinak než řada hodnotících (min. co se týče popasování se s faktem ohledně citů hlavního hrdiny k „věci“). A moje očekávání byla dokonce překonána. Na rozdíl od výše jmenovaného španělské snímku zde však nešlo o kousavou satiru, i když o společnosti to člověku přece jenom něco řekne. V každém případě je to pravá tragikomedie (k přelévání obou žánrů docházelo bez křečí). Úsměvná, zábavná (první setkání Guse a Karin s Biancou mě rozbrečelo smíchy, stejně tak řada jiných situací), absurdní (přičemž některé věci jsou vyhnané až do extrému, nikoli však v otázce sexu, což bylo v tomhle případě jedině dobře), smutná, dojemná (ale nevydírající) a vůbec hodně emotivní (místy i velmi niterně), nicméně nad tím vším se vznáší především pohodová a příjemná atmosféra. A vše bylo zakončeno více než vkusným (a milým, jakkoliv předvídatelným) koncem. Gosling byl opravu výtečný a všichni jeho fanoušci by tenhle film měli rozhodně vidět (jeho umělé dýchání méďovi z úst ehm do tlamičky je docela zážitek, nemluvě o všech těch věcech s Biancou). Strašně moc se mi líbila role pro Emily Mortimer, která i v trochu vedlejší úloze zazářila a podobně to vidím i s postavou doktorky Patricie Clarkson. Trochu výtku bych měl jen a pouze k těm 6 přeskočeným týdnům, délka filmu je sice tak akorát, ale moc by mě zajímalo, co byl přesně ten moment, který Larse vyprovokoval k objednávce. Jinak to bude za mě vcelku jasných 5*. „Karin, bráchovi je 27. Třeba chce být sám.“ – „To teda nechce.“ – „Vážně? Jak to víš tak přesně?“ – „Protože lidi takoví nejsou.“(8.3.2015)

 • WANDRWALL
  ***

  Každý pořádný chlap hledá k sobě vhodnou partnerku. A nikdy se to neobejde bez potíží. Lars je sice ztracenec, ale to se s pořádným chlapem nevylučuje. Jeho nesmělost je dočasná, a jen dostane šanci, už ji odhazuje a ukazuje co je v něm. Využívá práci vynálezce, tedy nafukovací pannu a chová se k ní jako k ženě, u níž má největší pochopení. A ona mu ho poskytuje, takže Lars začne váhat . Bianca nebo skutečná žena? Těžká volba...(21.9.2010)

 • chezush
  ***

  Čekala jsem komedii, ale vyklubal se z toho depresivní film a s tím mám trošku problém... Nějak jsem se do toho filmu nemohla dostat, vžít a chvilkami jsem se i přistihla jak se u toho nudím. Další problém je ten, že jsem nemohla přijít na to, co se děje s Larsem. Neexistuje žádný náznak toho, proč je Lars takový jaký je a nějak jsem očekávala, že to v průběhu filmu bude odhaleno. Tím nechci říct, že je to špatný film, to vůbec ne, Ryan Gosling v roli plachého, osamoceného a nespolečenského mladíka předvedl neuvěřitelný herecký výkon a to, jak se mu lidé snažili pomoct se mi také líbilo... Jen je to film, který stačí vidět jednou.(1.6.2012)

 • bassator
  *****

  Oproti podobnému (neméně podařenému) filmu Simone měl tento navíc ještě tu neskutečnou roztomilost, která Simone scházela... - Jaro 2009 - 90%(22.5.2011)

 • dr.horrible
  ***

  Ako komédia za 4*, ako dráma to aj napriek kvalitným hercom, neni tak seriózne akoby chcelo byť, hlavne teda v detailoch mi Larsova holka nesedela. Alebo som možno len čakal moc. Alebo to bolo vážne trochu šupácke(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace