Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Bylo to tak divné až to bylo zajímavé. To jak se všichni dovedli přetvářet a navzájem si pomáhat, to mne opravdu dojalo. Já bych to zřejmě nevydržel a vykřikl bych na něho : "Ty blázne - to je přece nafukovací panna, vzpamatuj se!" :-) Přiznám se ale, že ke konci filmu jsem byl na měkko. No a Paul Schneider byl excelentní. Ty jeho výrazy šoku mne fakt pobavily.(21.6.2008)

Někdo si řekně, že to bude trapná komedie už jen proto, že hlavní postava má něco s nafukovací pannou. Nesmysl. Postava Larse je zahrána velmi dobře, citlivě a uvěřitelně. Jde o to, že celý film je velmi zajímavý. Třeba jak si postupně lidi v okolí zvykají na jeho umělou přítelkyni. Ten moment, kdy se jí chce vzdát a ostatní to nepříjímají zrovna lehce, je moc hezky natočený. Larse a je ,,holku" jsem viděl dvakrát a ne naposled. Hodnocení: 75%(11.4.2008)

• teutates

Lars si konečne nájde priateľku, no čo nevidieť, "slečna" ho prestane baviť a on ju jednoducho zabije, veď je predsa chorá, no nie? Lars je mentálny drsňiak... 5/10 V normálnom svete trestuhodné, v mentálnom svete odpustené...(16.1.2011)

Silná nálož, Lars si najde přítelkyni, ale není to jen tak obyčejná žena, neumí sice moc anglicky a je upoutaná na vozíček, ale to určitě nikomu nevadí. Jak si s tím poradí jeho přátelé? Ryan Gosling v komediálním dramatu. ( Hodnocení: 7/10 )(4.11.2012)

Snímka mohla byť ešte o chlp lepšia, keby sa hlbšie zamerala na príčiny Larsovho stavu a pohrabala sa viacej v jeho psychike (viz. Čas prebudenia). Ale ani jednoduchšia cesta ktorú tvorcovia zvolili, teda hallstromovsky milá návšteva dedinky, v ktorej má jeden podivín maximálnu podporu chápajúcich a dobrých susedov, nie je na zahodenie. Ich prístup je originálny, nasmerovaný k citlivejšiemu divákovi, disponuje pôvabným humorným nadhľadom i jemným balancovaním medzi realitou a prifarbeným idealistickým svetom. A na to je potreba sakra veľký scenáristický i režijný talent. K štyrom hviezdam sa prikláňam nielen za vynikajúceho Goslinga, ale za VŠETKÝCH hercov. Bez nich by to nefungovalo. A tiež za tú múdru Schneiderovu definíciu dospelosti v pivnici.(13.2.2009)