Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Oscar 1 nominace: Scénář(22.1.2008)

Čekala jsem komedii, ale vyklubal se z toho depresivní film a s tím mám trošku problém... Nějak jsem se do toho filmu nemohla dostat, vžít a chvilkami jsem se i přistihla jak se u toho nudím. Další problém je ten, že jsem nemohla přijít na to, co se děje s Larsem. Neexistuje žádný náznak toho, proč je Lars takový jaký je a nějak jsem očekávala, že to v průběhu filmu bude odhaleno. Tím nechci říct, že je to špatný film, to vůbec ne, Ryan Gosling v roli plachého, osamoceného a nespolečenského mladíka předvedl neuvěřitelný herecký výkon a to, jak se mu lidé snažili pomoct se mi také líbilo... Jen je to film, který stačí vidět jednou.(1.6.2012)

Jak si vypěstovat lásku ke kusu latexu? Dramaticky bylo vše zvládnuto, protože Larse mi bylo vážně líto. Zahráno uvěřitelně a myslím, že nebudu sám, kdo si myslí, že Shannen Doherty, coby Bianca, odvedla oskarový výkon. 60%(24.7.2011)

Ze začátku zajímavá zápletka se postupně mění v čistou utopii o městečku, kde žijí pouze dobráci a gumovou šukací pannu berou jako členku jejich komunity. Je to takový ten film, co má pohladit na duši, ale chvílemi to už bylo prostě moc. Mrzelo mě že tvůrci přeskočili část, kdy se Lars rozhodne si tu pannu koupit a koumá na netu jakou atd. Hodí tam prostě o 6 týdnů později a je to. Asi by se to nehodilo do té hezoučké nálady, jak jsou na sebe všichni hodní a Lars by vypadal jako psychouš, kdyžto takhle je jen tak roztomile ujetý. V celém filmu vlastně není ani jeden konflikt, nikdo se mu nevysměje, prostě nic. A to od určité chvíle začíná být trochu nuda.(5.1.2014)

Oproti podobnému (neméně podařenému) filmu Simone měl tento navíc ještě tu neskutečnou roztomilost, která Simone scházela... - Jaro 2009 - 90%(22.5.2011)