poster

Lars a jeho vážná známost

 • USA

  Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Scénář(22.1.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Téma jak vystřižené z komedie pro náctileté, na něm vybudovaná překvapivě kvalitní studie lidských citových poruch a nedostatků. Larsův příběh zrcadlí tragédii těch z nás, jejichž životy trpí samotou a absencí citových prožitků, nahrazují je neživými věcmi a v dlouhodobém hledisku se na nich stávají závislými, pročež využívá názorně doslovný předmět - gumovou pannu. Maloměstské vztahy jsou takovým milým bonusem, i ony odhalují, jak se podivíni pod drobnohledem stávají studnicí poznání pro své okolí. Larsův bratr se dostane od prvotních lehkovážností až k sebeobviňování, spoluměšťáci zase v pozapomenutém šedivém moulovi nacházejí přes vlnu očekávatelného posměchu kamaráda, kterého chápou a podporují... stačilo ho zaregistrovat; stačilo, aby Lars vylezl ze své ulity. V celkovém souhrnu obyčejné, malé drama s neobyčejným námětem. Ale je to hezké, to jo.(19.1.2009)

 • mat.ilda
  ***

  Tak do půlky mně přišlo všechno úsměvné, včetně Ryana Goslinga, který tentokrát vážně nebyl za fešáka, v druhé části přituhovalo a bylo namístě klást si otázku proč a zodpovědět si ji sama, protože film pouze jemně navádí k příčinám. I přes závoj myšlenek bylo hezké sledovat všechnu tu pozornost rodiny, obyvatel městečka i profesionalitu doktorky a přestože si uvědomuji bizarnost scén, místy dovedenou až k absurditě, i tak se zamýšlím nad realitou a říkám si, proč ne, jen chtít...(10.2.2012)

 • sochoking
  **

  Prelínanie skutočného sveta, sveta ega a sveta predstavy ( prostoty ) . Je to ako s popísanou tabuľou. Treba ju len vyčistiť a vrátiť sa späť ku koreňom. Nádherný pohľad na potláčanie ega, ktorý zosobnil Paul Schneider ( ako Gus, Larsov brat ) , ako protipol, kde vznikali vtipné momenty, ale i na obzvlášť ' divný ' príbeh, v ktorom sa nemáte šancu vôbec stotožniť s ktoroukoľvek z postáv. A celé je to umocnené chladnou, nostalgickou farbou prírody medzi malomeštiakmi. Neviem... také divné... ani smutné, ani veselé. Ani mastné, ani slané...(13.3.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $5,972,884Tržby Celosvetovo $11,293,523Tržby za predaj DVD v USA $2,603,228 //počet predaných kusov 180,264║ miestami fakt praštené a uletené, Ryan Gosling je exot /60%/(13.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace