poster

Konec

 • Maďarsko

  Konyec

 • Maďarsko

  Konyec - Az utolsó csekk a pohárban

Komedie / Drama / Krimi

Maďarsko, 2007, 105 min

Režie:

Gábor Rohonyi

Producenti:

Ernö Mesterházy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kareen
  ****

  A pak, že se důchodci na nic nezmůžou. Ale je zas pravda, že tady se nemuseli nijak zvlášť namáhat, protože ti policajti nebyli žádný velký mozkovny a navíc řešili svoje vlastní citový problémy. Ale i tak, stařečkům jsem to přála, už jen proto, jak krásnej měli mezi sebou vztah a taky pro tu jejich fištrónskou vynalézavost.(17.1.2015)

 • Terva
  ****

  Scénář : Balázs Lovas a Zsolt Pozsgai.Kamera : Péter Szatmári. Hudba : Gábor Madarász.(9.9.2011)

 • F.man
  ***

  Lehce nadprůměrné krimi/road movie stojící a padající na velmi dobré ústřední dvojici důchodců a zajimavém nápadu. Rohonyi dávkuje průběh snímku pomalejším tempem, které se však k těmto postavám naprosto hodí. Cestou potkáme několik dalších (ne)zajímavých postav, které nedostávají jakýkoliv prostor, na úkor (a je to dobře) ústřední dvojice. Ta hraje naprosto parádně, uvěřitelně... Vážně dobrý. Někde mezi 3 a 4 hvězdy. Jak můžu teď pustit děti hrát si do parku?(18.8.2009)

 • Radek99
  ****

  Sociální gangsterka, to je skutečně zajímavé žánrové skloubení. Gerontokinematografie se tak rozšiřuje o další zajímavý snímek, který těží z naračního modelu legendárního gangsterského příběhu o dvojici Bonnie a Clyde zhruba po čtyřiceti letech, ale možná spíše jde o variované ,,Takové normální lupiče", kteří si nesnesitelnou lehkost přepadávání pošt a benzinových stanic uvědomují až dlouho po své sedmdesátce... Režisér Gábor Rohonyi navíc poměrně často paroduje westernové postupy a schémata, takže v Konci jsou vlastně cosi jako východní ozvěny westernu, čili regulérní ,,easternparody". :-) Rozhodně nejzajímavějším je ale onen sociální aspekt celého režisérova vyprávění - poukázat na neutěšenou existenční i sociální situaci lidí postproduktivního věku (nejen v Maďarsku) takovýmto neotřelým způsobem, to je skutečně rána do černého, stejně jako exemplární vypořádání se s érou komunismu. Od poválečných časů drželi pevně moc v rukou právě jen staré kádry, s příchodem kapitalismu se tato pyramida moci zvrátila nohama vzhůru a absolutní zelenou dostalo mládí, přičemž starých lidí, kterých neustále přibývá, společnost příliš nevyužívá, spíše je vyčleňuje do oblasti nezájmu a přehlížení. Možná je načase, aby důchodci skutečně povstali, neboť jediným starým člověkem, kterého mládež nepřehlédne, je důchodce revoltující... :-) Tedy Bonnie a Clyde po maďarsku... :-) Jediným problémem tohoto osobitého snímku tak zůstává jeho místy velmi pomalé plynutí... Podobné filmy: Babí léto(12.1.2009)

 • 5150
  ****

  Film vysloveně na pohodu a dobrou náladu. // Střední Evropa 2007(1.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace