poster

Konec

 • Maďarsko

  Konyec

 • Maďarsko

  Konyec - Az utolsó csekk a pohárban

Komedie / Drama / Krimi

Maďarsko, 2007, 105 min

Režie:

Gábor Rohonyi

Producenti:

Ernö Mesterházy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Francik
  ****

  Velmi příjemný film. Tempo zvolené ideálně. Snímek plyne hladce a nemá hlušší místa. Herecké výkony hlavních představitlů zvládnuty s naprostou grácií. Režie, kamera, střih a ostatní také bez povšimnutelné chyby. Sečteno a podtrženo je Konec velmi dobrý, ale k perfektnosti mu ještě cosi chybí. 88%.(28.10.2007)

 • Terva
  ****

  Scénář : Balázs Lovas a Zsolt Pozsgai.Kamera : Péter Szatmári. Hudba : Gábor Madarász.(9.9.2011)

 • kareen
  ****

  A pak, že se důchodci na nic nezmůžou. Ale je zas pravda, že tady se nemuseli nijak zvlášť namáhat, protože ti policajti nebyli žádný velký mozkovny a navíc řešili svoje vlastní citový problémy. Ale i tak, stařečkům jsem to přála, už jen proto, jak krásnej měli mezi sebou vztah a taky pro tu jejich fištrónskou vynalézavost.(17.1.2015)

 • nascendi
  ***

  Napriek zreteľným paralelám s Bonnie a Clyde a Thelmou a Louise nemožno uprieť tejto road-movie tretieho veku istú originalitu. Tá "hrubka" v názve by si zaslúžila strhnúť jednu hviezdičku :-), ale to od dôchodcu v dobe napätých maďarsko-slovenských vzťahov nemožno žiadať.(31.8.2009)

 • UncleG
  **

  Přestárlí Bonnie und Clyde ze země, kde papriky dávají dobrou noc. Jde v podstatě o film, který nedokazuje nic jiného, než že maďarská kinematografie trpí stejnými nemocemi jako ta česká. Autoři se rozhodli natočit ryze americkou zločineckou roadmovie, ale tak nějak „po našem“. Tedy tentokrát „po jejich“. To znamená uondaně, neakčně, nezábavně a bez vtipu. A já vám zvysoka kašlu na to, že jste tenhle film viděli v klubovém kině a připadali jste si u toho náležitě intelektuálně. Výsledek je prostě neuspokojivý. Příběh v podstatě vykrádá kdeco, neobratně opakuje tisíckrát omletá klišé – a to vše s důrazem na kritiku „post-socialistické-nyní-kapitalistické“ společnosti a na příklon ke starým dobrým časům. K časům kdy nás (tedy tím myslím bývalý východní blok) náš milovaný Sovětský svaz zásoboval nejkvalitnějšími auty značky Čajka. Jó, tehdá měly věci svou hodnotu, každý svoje místo ve společnosti, a všechno šlapalo tak nějak lépe. A jen tak mezi řečí nám autoři nezapomenou připomenout, že ideál revoluce žije na Kubě. Fujtajxl, to stačilo! Ještě chvíli a začnu blít rudý hvězdy. Když k tomu připočtu skutečnost, že Islanďan Fridriksson předvedl o šestnáct let dříve v „Dětech přírody“ totéž téma ovšem stokrát lepe zpracované, vychází mi hodnocení někde kolem 30% Tuhle čabajku nežrat, děcka. Je zabalená v kopíráku a taky trochu smrdí - zůstala ve špajzu ještě po Brežněvovi.(18.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace