poster

Princ Chocholouš (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 76 min

 • hanagi
  ****

  Jsem nesmírně šťastná, že jsem vyrostla na pohádkách, ve kterých měla idea o tom, co je v životě důležité, ještě místo. Čirá poetika, nadhled a vtip pro toho, kdo si ho najde. Krása slova, pro toho, kdo slyší. Obešli se bez pitvoření, srandy až k popukání...(22.4.2014)

 • v3s
  **

  Na českou pohádku docela slabota. Veskrze celé o tom, jak je naprd dodržovat dvorní etiketu a jinak klasika ala "jak se dostane Stázina Kubovi za ženu". Dvě hvězdičky dostavá za to, že bylo fakt vtipný sledovat mladičké herce, kteří už jsou teď dávno kmeti, v počátcích kariéry.(3.9.2007)

 • Bozvav
  ****

  Moc krásně zahraná pohádka. Jasná ukázka toho, že výborní herci dokážou i s průměrným scénářem, malou výpravou a cenzurou za patami udělat zázraky. princezna krásná, leč ne nejchytřejší, princové jak z enciklopedie pro prince. Jeden kňučna poeta, druhý silný buran, třetí chytrý šereda s tak sexy hlasem, až člověka napadají nepohádkové myšlenky. Jedna z mých nejoblíbenějších již od plenek. Po letech je velmi zábavné si připomenout jak začínali herci jako Roman Skamene atd. Naprosto excelentní byla první dvorní dáma Marie Dokoupilová, tak krásná, elegantní a diplomatická, že by se od ní i dnes mohly učit všichni politici. Když jsem tuto pohádku pustila vlastním dětem, moc se jim líbila, až na to, že je černobílá, to jim vadilo. Mně ani po letech ne.(24.11.2015)

 • tuntavala
  ***

  Abrham hraje prince s chocholem a obocim jako od Brezneva.(4.9.2011)

 • Ezis
  ****

  Jedna z mých pohádkových srdečních záležitostí. Kombinace Charlese Perraulta a Františka Pavlíčka mně dokonale vyhovuje, ovšem není to už pohádka :-) spíš romantický, poetický film. Princezna si v něm nachází cestu k princi, který je jaksi trochu jiný, než čekala :-) František Pavlíček v něm načrtl myšlenky a hodnoty, které dokonale rozvinul v Princi Bajajovi, Vadim Petrov ještě skládal krásnou hudbu a Josef Abrhám - po zhlédnutí jsem měla pocit, že už se vůbec nedivím paní Šafránkové :-) Pro mě rozhodně nejkrásnější a nejromantičtější z prvních pohádek po roce 1968. Podle Charlese Perraulta byla u nás natočena také např. pohádka "A nebojíš se, princezničko?", která má tak trochu podobné téma.(19.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace