poster

Princ Chocholouš (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 76 min

 • ajlonka
  *****

  Moc krásná pohádka, romantická, veselá....Obsazení nemůžu nic vytknout, prostě povedená! :-)(29.12.2010)

 • Ezis
  ****

  Jedna z mých pohádkových srdečních záležitostí. Kombinace Charlese Perraulta a Františka Pavlíčka mně dokonale vyhovuje, ovšem není to už pohádka :-) spíš romantický, poetický film. Princezna si v něm nachází cestu k princi, který je jaksi trochu jiný, než čekala :-) František Pavlíček v něm načrtl myšlenky a hodnoty, které dokonale rozvinul v Princi Bajajovi, Vadim Petrov ještě skládal krásnou hudbu a Josef Abrhám - po zhlédnutí jsem měla pocit, že už se vůbec nedivím paní Šafránkové :-) Pro mě rozhodně nejkrásnější a nejromantičtější z prvních pohádek po roce 1968. Podle Charlese Perraulta byla u nás natočena také např. pohádka "A nebojíš se, princezničko?", která má tak trochu podobné téma.(19.8.2013)

 • Ištván87
  ***

  Nic moc, ale Josef Abrhám je jeden z nejlepších princů, jací se v té době na obrazovkách objevili.(2.5.2009)

 • tuntavala
  ***

  Abrham hraje prince s chocholem a obocim jako od Brezneva.(4.9.2011)

 • v3s
  **

  Na českou pohádku docela slabota. Veskrze celé o tom, jak je naprd dodržovat dvorní etiketu a jinak klasika ala "jak se dostane Stázina Kubovi za ženu". Dvě hvězdičky dostavá za to, že bylo fakt vtipný sledovat mladičké herce, kteří už jsou teď dávno kmeti, v počátcích kariéry.(3.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace