Princ Chocholouš (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 76 min

• v3s

Na českou pohádku docela slabota. Veskrze celé o tom, jak je naprd dodržovat dvorní etiketu a jinak klasika ala "jak se dostane Stázina Kubovi za ženu". Dvě hvězdičky dostavá za to, že bylo fakt vtipný sledovat mladičké herce, kteří už jsou teď dávno kmeti, v počátcích kariéry.(3.9.2007)

Čtyři hvězdičky za brilantní herectví všech zúčastněných, které dnes již prakticky není k vidění. Kde jsou ty časy, kdy herci dokázali z průměru či podprůměru vytřískat docela zábavnou podívanou.(3.9.2007)

Nic moc, ale Josef Abrhám je jeden z nejlepších princů, jací se v té době na obrazovkách objevili.(2.5.2009)

• Paity

Nevím, kde na tomhle hledat ta pozitiva, která na tom vidělo spousty lidí tady. Alespoň tedy podle posledníéch hodnocení. Mě přišel Princ Chocholouš tak trochu jako pohádka od "prince v bílém" Chocholouška.(2.7.2013)

Jsem nesmírně šťastná, že jsem vyrostla na pohádkách, ve kterých měla idea o tom, co je v životě důležité, ještě místo. Čirá poetika, nadhled a vtip pro toho, kdo si ho najde. Krása slova, pro toho, kdo slyší. Obešli se bez pitvoření, srandy až k popukání...(22.4.2014)