Princ Chocholouš (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 76 min

Abrham hraje prince s chocholem a obocim jako od Brezneva.(4.9.2011)

Jedna princezna, u které je upřímnost zaměňována za hloupost, tři princové, kdy jeden je poetický ňouma, druhý drsný harcíř válečných polí a třetí rozumný chlapík, leč údajně šeredný. Jeden, druhý i třetí jsou dobře zahraní a to hezkými chlapy, v takhle tvrdě konkurenčním prostředí by ze sebe možná něco princovského vykřesal i ledasjaký ukníkaný chcípák ze současných pohádek. Princezna má, jak už to v pohádkách bývá, hovořící dutý sval, pokud by neměla, těžko by mohla poslechnout hlas svého srdce, jak neomylně zazněla pohádková notorieta. Choholouš mi nepřijde jako špatná milostná přezdívka (znala jsem pár, kde on jí říkal čolku a ona ho nezabila), princ je v tomto ohledu poněkud přecitlivělý. Princezna musela se svým princem překonat něco horšího, než to, že princ není hezký, v tom je zřídka kdy zádrhel, musela s ním překonat to, v čem byl skutečně zakopán pes, že měl sám se sebou nějaký problém. Při veškeré jeho moudrosti mu nedocvaklo, že princezna to, z čeho on má mindrák, vůbec neřeší. Zajímalo by mě, jestli ta reklama na lak na vlasy byla před filmem náhodou.(9.8.2015)

Nic moc, ale Josef Abrhám je jeden z nejlepších princů, jací se v té době na obrazovkách objevili.(2.5.2009)

Čtyři hvězdičky za brilantní herectví všech zúčastněných, které dnes již prakticky není k vidění. Kde jsou ty časy, kdy herci dokázali z průměru či podprůměru vytřískat docela zábavnou podívanou.(3.9.2007)

• v3s

Na českou pohádku docela slabota. Veskrze celé o tom, jak je naprd dodržovat dvorní etiketu a jinak klasika ala "jak se dostane Stázina Kubovi za ženu". Dvě hvězdičky dostavá za to, že bylo fakt vtipný sledovat mladičké herce, kteří už jsou teď dávno kmeti, v počátcích kariéry.(3.9.2007)