Fantastický pan Lišák

Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Originální, podivné, podmanivé, magické. Typicky netypický a nezaškatulkovatelný Wes Anderson.(27.6.2012)

Scénář: Wes Anderson, Noah Baumbach .. Nejlepší Wes Anderson (tj. v animaci - dle známé předlohy - si vede mnohem líp než ve svých -mimózních - hraných taškařicích..)!(21.6.2010)

Anderson je typickej melancholik, který si žije svůj utrápený svět. Normálnímu člověku by se lidé smáli, ale on je přeci režisér, takže proč ho za to nemilovat? Jeho tvorba mě míjí, ba co víc, patří k těm, které upřímně nesnáším, ale tohle jsem mu hltala. Snad možná proto, že to nebylo jeho.(6.2.2010)

Krásně zanimované, vtipné, inteligentní, nápadité, retro, nevídané, liščí, klasicky Andersonovsky "bez" emocí. Další příjemné filmové zjevení mého oblíbeného režiséra.(23.1.2011)

Výborná rozprávka s nebezbečným podtextom pre deti skrze ,,fantastickej,, hlavnej postavy.(1.10.2010)