Fantastický pan Lišák

Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

V souboji lišky a farmářů jsem vždy na straně pracujícího člověka. Nemám zkrátka ty oranžové potvory rád, ale v tomto případě jsem byl od začátku smířen s tím, že prohra lidí je v animáku tutová. Lišák a jeho crew byli dle očekávaní celkem sympaťáci, o nějakou tu zábavu se s nimi taky dalo zakopnout, ale to nic nemění na tom, že až uvidím lišku odnášet mi z kurníku nějaký kousek drůbeže, tak s použitím praku, vzduchovky či raketometu nebudu váhat.(20.3.2015)

Krásně zanimované, vtipné, inteligentní, nápadité, retro, nevídané, liščí, klasicky Andersonovsky "bez" emocí. Další příjemné filmové zjevení mého oblíbeného režiséra.(23.1.2011)

You know, you really are... fantastic. Wes Anderson se vysmívá Pixaru. Důvod? Vyhrál titul o nejlepší animák roku na celé čáře. Zatímco Docterův tým potřeboval na vyprodukování jakékoliv silnější emoce desítky počítačů a sto minut stopáže, tak panu Lišákovi stačí pouze jedna scéna a stop-motion animace. Vynásobte 87x a vyjde vám ta nejosobitější, nesympatičtější a nejvtipnější žánrovka posledních let. Fantastický zážitek!(20.1.2010)

Strašně roztomilý a vtipný. Kouzelný.(21.2.2011)

Na Panu Lišákovi je docela pěkně vidět, co se musí stát, aby i širší publikum přijalo a ocenilo Wesovu jinakost, absurditu a (především) nadsázku. To jest vyprávět ve formě, která je k těmto konceptům sama o sobě předurčena. Humor, charakterizace postav, výstřednost, péče o (komický) detail, dětská dospělost a dospělácká infantilie - to všechno (spolu s hereckým a tvůrčím ansámlem) zůstává při starém, jen je to pro mnohé teď nějak mnohem víc stravitelné, neboť je to teď konečně přece "jenom jako", případně "takové milé, pohádkové"... Jak se mi Pan Lišák líbil? Tuze. Smál jsem se, rozplýval jsem se, pochutnal si vizuálně i poslechově (dabing skutečně lahůdkový) a na konci si posteskl, že je film moc krátký (rys společný všem dobrým filmům). Přesto po dlouhé době nedám Andersonovi pět hvězd z fleku, ale snad až po druhé projekci. 80%(21.7.2010)

• - Felicity dostala jméno podle vdovy autora předlohy Roalda Dahlea. (Conspi)

• - Práva na film byly zakoupeny již v roce 2004. Výroba pak začala v Londýně roku 2007. (jezurka42)

• - Trik s borůvkami nacpanými spacím práškem je převzat z Dahlovy knihy "Danny, the Champion of the World". (D3VIL)