Fantastický pan Lišák

Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

[imdb: 8.3/10] | me: Svojské a veľmi zaujímavé. Nenudí a baví celý čas. Je to iné, divné a zábavné ... Skvelé dialógy a humor + (hlasy).(20.1.2010)

Ve Fantastickém panu Lišákovi, jejž považuji za primárně dětský film pro dospělé s nálepkou 12+, je stále ještě specifický styl a rukopis Wese Andersona hodně znatelný. I když je to zjevně nejdiváčtější a nejsnadněji uchopitelný Anderson, v kinodistribuci (speciálně v té české) (by) žádnou díru neudělal. Jedinečná a naprosto kouzelná animace laděná do oranžových tónů jakoby představovala devadesátiminutovou reklamu na Firefox... P.S.: Geniální dabing v čele s Georgem Clooneym, u jehož neustálých slovních obratů a průpovídek jsem se dokonale bavil.(13.3.2010)

Jsem ortodoxní andersonovec, ale tohle mě dalece minulo. Animace je sice moc pěkná, jenže i těch 87 minut na téma "pan Lišák je nepolepšitelný zloděj a schovává se se zbytkem zvířecího světa v podzemí" je až až. Písničky nejsou tak dobré, jak je u Wese zvykem, humor polulhává (většinou boduje akorát Schwartzmanův mladý lišák) a zhypnotizovaná vačice to všechno nezachrání. Možná mi jen nesedla Dahlova poetika, ale docela se divím, že do nečeho takového šlo tolik hvězd. [Londýn](17.12.2009)

Tvoje traktory vyvrátily můj strom, tví pohůnci štvali mou rodinu, tví pistolníci unesli mého synovce, tvoje krysa urážela mou ženu. A ustřelils mi ocas..... Lišákova rodina má stejné problémy jako vy. My. Já. Mladýmu se nechce do školy, pan Lišák je fantastický pouze v uvozovkách a časy kdy kradl drůbež jsou 12 liščích let pryč. Jejich životy změní triviální 40% sleva na zločinecké kukly. Vlastně nejen jejich.... Film s ,,podivnou“ animací je plný vtipných scének a průpovídek. Což je vlastně i důvod, proč se na něj člověk dívá. A tak nepřekvapí, že je víc pro dospělé než pro děti. Místo hezkých obrázků a milých postaviček tu jde o humor. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Říkají o mě, že mám smysl pro humor. 2.) Myslím, že jsem chytřejší než liška. 3.) Mám farmu na facebooku a ztrácejí se mi slepice. 4.) Potřebuji rychlokurz karate. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(25.4.2010)

Klasika, vsichni si tu uchcavaj, jak je to zase super pecka, co nam Anderson pripravil a me to opet nijak zvlast nebralo. Obzvlast ze zacatku, kdy jsem si rikal, co sem to pustil za sracku s naprosto odpornou animaci, kde hlavne zvirata vypadaj fakt k zbliti a ani dabing k jednotlivejm postavam moc nesedne a premejslel jsem, proc bych mel fandit bande hnusnejch lisek. Nastesti postupem casu se to trochu zlepsilo, precejen ty zlodejsky akcicky jsou docela zabavny. No a pak tu je jedno velky plus, ktery filmu hodne pridava, naprosto dokonala hudba. Rek bych, ze hodnoceni pujde hodne dolu, ale fanousci Andersona budou nejspis uchcavat z kazdy voloviny, co natoci a tady to nebude jiny, coz ale ja nejsem, takze za 3*.(16.1.2010)