poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arbiter
  ****

  Tam, kde se současný městský člověk pokouší znovunalézt "ztracený kontakt s matkou přírodou" prostřednictvím hodinové procházky v pečlivě udržovaném parku s barefooty na nohou, aby pak v klidu domova usrkával biočaj u designového stolu z jednoho kusu hrubě opracovaného zkamenělého dubu za sto táců, hledají i hlavní hrdinové snímku ono "wild animal" svého nitra prostřednictvím mimoběžného a přes svou komediálnost trpkého boje s člověkem, kterýžto je po celý snímek nedílnou a nutnou součástí jejich ekosystému, a s nímž vedou válku prostředky, na které nespoutané zvíře - v našem případě mytizovaný vlk - jen bez zájmu na okamžik tiše mrkne, protože zkrátka nejde o svět a problémy, které by s tím jeho měly něco společného. Chytré. Hodina stopáže by stačila. Nejméně zajímavá byla na snímku překvapivě hlavní dějová linka. Ale ten vizuál, dialogy a syrovost schovaná za rodinnou animovanou komedii za to stáli.(11.1.2016)

 • Djkoma
  ****

  Nejobyčejnější a nejpřístupnější film Wese Andersona, ale zároveň pro milovníky jeho stylu asi nejméně zajímavý. Mě však pobavil a po rozpačitých pocitech z Života pod vodou jsem zase byl jednou rád, že tenhle člověk točí filmy. Jiné, zvláštní a "své", ale točí. Mr. Fox je takový příjemný filmek, který snad nikoho nedokáže urazit. Postavy působí až pohádkově, celé animované prostředí vypadá skvěle a je plné nápadů. Možná tu není tolik humoru, jako bych čekal, ale na druhou stranu je humor hodně přístupný a zasměje se každý. Bohužel k animovanému provedení, délce i samotné podstatě filmu o lišce, která všem dokazuje jak je úžasná a divoká se vážou i docela chladné emoce. Určitě lze říct, že Mr. Fox není nabitý až po okraj vtipem a nápady, ale je tam všeho tak akorát, skvěle příběh utíká a zvířecí svět má něco do sebe... Někomu to bude stačit, někomu tam bude něco chybět. Já jsem tentokrát odešel opravdu spokojen.(17.1.2010)

 • genetique
  ****

  Nečakal by som, že Anderson staví až na takúto jednoduchosť spracovania, ale prekvapivo mu to všetko vychádza. Žiadny zamotaný dej, dialógy pestré, no priame bez zbytočných filozoficko-dvojzmyselných fráz. Občas nejaké to hluché miesto a klišé v dialógoch zbrdia celkový dojem, no až toľko sa ich nenaakumulovalo. Hudba samotná pridala filmu na percentách, navyše nadabovanie postáv je trefné a účelné. Takže tradícia nepustí a Anderson si u mňa opäť prilepšil o jednu hviezdičku. A ak ďalší jeho film ocením plným hviezdičkovým ziskom, tak bude mať odo mňa ich kompletnú zbierku. 75%.(12.5.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Velká sýrová loupež po andersonovsku. Takže nic pro děcka. Clooney je v liščí podobě snad ještě charismatičtější než obvykle, Dafoe má part z ranku nezapomenutelných a k tomu navíc Desplat à la Morricone, kterého lacině nevykrádá (jako mnozí jiní), ale naopak z něj fantasticky vychází. A on vůbec je celý tenhle film takovou fantastickou oslavou lišč... ehm, lidské fantazie a hravosti.(4.2.2010)

 • Gemini
  ****

  Unikátní, působivé, nepředvídatelné a - jak u Andersona jinak - divné;) Animovaný film pro dospělé, v němž nic nezní, nevypadá a nechová se tak, jak byste očekávali. Tedy, nečetl jsem předlohu, takže to s tím očekáváním berte s rezervou. Nedělejte tu chybu, že byste se to pokoušeli pouštět dětem, pro které se obvykle animované filmy natáčejí - tenhle by pro ně mohl být znepokojivý, protože humor je tu opravdu hodně svébytný, a nejzajímavější jsou tu zřejmě zvířátka, která ale v detailu (kterých je tu mnoho, protože spolu jednotlivé postavy často rozmlouvají ve dvou) díky těm čachrům se srstí a vousy a ušima a očima a zuby, vypadají skutečně svérázně. Po technické stránce je to úžasná záležitost - stačí se podívat na prvních pár minut, na scénu vloupačky pana a paní Liškových (tedy tehdy ještě ne pana a paní...) na farmu. Anderson je nepochybně chorý mozek, ale nějakým kouzlem to celé funguje, a magie vrcholí ve scéně s vlkem pár minut před koncem. Tempo respektive struktura příběhu jsou sice takové zvláštně roztahané (a to má film čistého času 81 minut), ale myslím, že svoji osmdesátku si určitě zaslouží. A nechci vědět, jak vypadá český dabing;)(5.10.2014)

 • - Roald Dahl se údajně při tvorbě postavy Mr. Foxe inspiroval sám sebou. (jezurka42)

 • - Přestože píseň "Looking for a Fox" od Clarence Cartera zazněla v prvním traileru, ve filmu se neobjevila. (jezurka42)

 • - Felicity dostala jméno podle vdovy autora předlohy Roalda Dahlea. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace