Fantastický pan Lišák

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

• Dever

Aj na priek príšerno príšernej bábkovej animácií Mr.Fox do seba niečo má. Jediné čo sa mi naozaj páčilo, bol práve soundrack Alexandra Desplata, ktorý bol perfektne dosadený k obohateniu atmosféry a príbehu, pre nás pripravený Wesom Andersonom. Mr.Fox síce má vysoké hodnotenie, mňa ale neoslovil.(5.5.2011)

V Andersonově případě nebudu nikdy objektivní... A nehodlám na tom nic měnit ani v tomhle případě, už jen proto, že FMF musí sednout i jeho největším odpůrcům...(19.3.2010)

Jak Andersona někdy nechápu, tohle je paráda. Víc sponzorů pro takové filmy, protože samy se asi nezaplatí.(28.3.2010)

Strašně roztomilý a vtipný. Kouzelný.(21.2.2011)

Je mi líto, ale nad tři hvězdy (resp. 70%) se nevyhrabu. Anderson se na Dahlův svět prostě dívá svojí specifickou optikou, stylem, jež mě vyloženě iritoval u Života pod vodou i Darjeelingu. Tady to s tím divným humorem a pomalým tempem sice není tak dramatické, přesto mě pan Fox utvrzuje v tom, že asi nikdy nebudu krevní skupina jeho režiséra. Oceňuji, že je to celé neskutečně originální, nápadité, promyšlené, zábavné (vloupačky!, konflikty Ashe a Kristoffersona) a vzdálené stupidním mainstreamovým animákům, ale Wese Andersona prostě nepřekousnu.___ Edit: Po druhém shlédnutí zvyšuju. Tahle podivnost nakonec něco do sebe mít bude...(17.1.2010)

• - Pan Lišák vysloví pro každé zvířátko jeho latinské jméno. Nezná však latinský název vačice – je to Didelphis virginiana. (HellFire)

• - Felicity dostala jméno podle vdovy autora předlohy Roalda Dahlea. (Conspi)

• - Červené průčelí takzvaného "Little Theatre" je věrohodnou kopií skutečného Little Theatre v Bath. (Conspi)