Fantastický pan Lišák

Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

You know, you really are... fantastic. Wes Anderson se vysmívá Pixaru. Důvod? Vyhrál titul o nejlepší animák roku na celé čáře. Zatímco Docterův tým potřeboval na vyprodukování jakékoliv silnější emoce desítky počítačů a sto minut stopáže, tak panu Lišákovi stačí pouze jedna scéna a stop-motion animace. Vynásobte 87x a vyjde vám ta nejosobitější, nesympatičtější a nejvtipnější žánrovka posledních let. Fantastický zážitek!(20.1.2010)

Originální.(14.3.2010)

Latinská jména byla vtipná, zbytek moc ne (ale ano, "pochopila" sem to). Body k dobru za formu, "stará dobrá loutkařina" působí v té současné záplavě digitálních volovin jako mazlivá pěst na oko. (3,5*)(3.6.2010)

Tvoje traktory vyvrátily můj strom, tví pohůnci štvali mou rodinu, tví pistolníci unesli mého synovce, tvoje krysa urážela mou ženu. A ustřelils mi ocas..... Lišákova rodina má stejné problémy jako vy. My. Já. Mladýmu se nechce do školy, pan Lišák je fantastický pouze v uvozovkách a časy kdy kradl drůbež jsou 12 liščích let pryč. Jejich životy změní triviální 40% sleva na zločinecké kukly. Vlastně nejen jejich.... Film s ,,podivnou“ animací je plný vtipných scének a průpovídek. Což je vlastně i důvod, proč se na něj člověk dívá. A tak nepřekvapí, že je víc pro dospělé než pro děti. Místo hezkých obrázků a milých postaviček tu jde o humor. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Říkají o mě, že mám smysl pro humor. 2.) Myslím, že jsem chytřejší než liška. 3.) Mám farmu na facebooku a ztrácejí se mi slepice. 4.) Potřebuji rychlokurz karate. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(25.4.2010)

Knížku od Roalda Dahla jsem nečetl, ale Wes Anderson si tu látku musel přizpůsobit, protože film nese jeho rukopis naprosto zřetelně. Ze začátku jsem si říkal, co to jako má bejt? Ale pak se to rozjelo a já jen čuměl, jak moc je ten film hravý a nápaditý. Půlku dojmu z filmu tvoří geniální hudba, která zní jako mix původního Wicker Mana a westernové tvorby Ennia Morriconeho. Prostě fakt jeden z filmů, který vás buď mine a nebo ho musíte milovat.(10.4.2011)