Fantastický pan Lišák
-
Fantastic Mr. Fox
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA / Velká Británie, 2009, 83 min
Režie:
Wes AndersonHudba:
Alexandre DesplatPlakáty
Obsah
-
George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (oficiální text distributora) -
Farmáři Boggis, Bunce a Bean se usnesli přestat trpět, jak jim stále někdo krade slepice a vědí jak na to. Ten někdo je totiž lišák, pan Fox a oni ho sprovodí ze světa spolu s celou jeho rodinou. Tak si to alespoň představují a s puškami nad jeho norou se snu snaží dát zřetelnější obrysy. Pan Fox má však jiné plány a v nich hodlá naplno využít svou liščí povahu.
Tak zní příběh úzké knížky Roalda Dahla, kterou se rozhodl ve svém prvním animovaném snímku rozhodl převést na plátno režisér Wes Anderson. S ním si scénáristickou spolupráci po Životu pod vodou zopakuje Noah Baumbach. Na výtvarné podobě se původně měl podílet také Henry Selick (Nightmare Before Christmas), ale kvůli pracovní vytíženosti projekt opustil. (Agoran)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (454)
-
Mustakrakish
Paradicka :)(13.1.2010)
-
Hadascz
Anderson to zase dokázal. Vykouzlil mi na rtech úsměv a ten se mě už nepustil. Jeho styl mám rád, tady je to trošinku slabší ale o to víc kouzelnější. A Clooney? Charasmatický ještě víc než obvykle(11.2.2010)
-
bernau84
lahodný film který tu už dlouho chyběl... v něčem to připomíná wallace a gromita ale jinak je to naprosto originální ! je to vtipné a konečně i nedementním způsobem !!! Rozhodně je to vhodnější pro děti než kdejaký tupý počítačový produkt (transformers,úžasňákovi,madagaskar2,wall-e) možná se u toho i něco naučí..... Animovaný film roku!!! ps: ale dabing nic moc....(16.2.2010)
-
easyworld
Příjemná páteční podívaná a oddechovka. Výborně namluveno (např. George Clooney) a naprosto "fantastická" hudba! Ziggi za, ziggi zu...(24.3.2010)
-
Mr.Terible
Dá se namítnout, že film je příliš ukecaný, ale jak pravil Marigold ve svém komentáři, žánr (bajka / anim. film) ohnul hřbet před Andersonem a nadmíra dialogů v tomto případě nemrzí. Ukecanost je Andersonovým poznávacím nakem. Jako ostatní režisérovy počiny je i FMF založen hlavně na svéráznosti jednotlivých charakterů, což bajku oprošťuje od typické schematičnosti. Pořád mi tu ale chybí takové památné momenty, jako přepadení opuštěného hotelu ze Života pod vodou. V tomto ohledu předloha (a prostředí) film svazuje.(29.3.2010)
-
tyjo
Velmi zajímavě udělaný příběh pro dospělé.(17.4.2010)
-
pubkitch
Pro fandy Wese Andersona povinnost. A jako obyčejně min. 3x.(1.5.2010)
-
elgreco
Roalda Dahla by to potěšilo (pravděpodobně/snad víc než zfilmovaný Karlík). Mě to taky potěšilo (pravděpodobně/snad víc než zfilmovaný Karlík). Dahl je potrhlej. Anderson je potrhlej. Já jsem pravděpodobně/snad taky potrhlej... Ale upřímně: Do čtyř bodů (z uvažovaných tří) to pro mě vytáhla až skoro Trnkovská scénka s vlkem - to je ten moment kdy lusknou prsty, rozsvítí se žárovka a slyším slovo "magic"... Jinak je to pouze "fantastic".(5.5.2010)
-
kenny79
Originální animák, nejen zpracováním, ale také příběhem. Pro někoho dobře, mě osobně se to až tak nelíbilo.(13.5.2010)
-
danny70
Zajímavé, ujeté, nezvyklá animace, skvělá hudba...(23.5.2010)
-
dINsA
Přiznám se, že tak často a tak dobře jsem se u filmu už dlouho nemasmál. Nejsou zde trapné vtipy padající zvěře, milých úšklebků, nadopovaných veverek (a to se mi Za plotem líbilo), ale typ humoru sázející na nadsázku a sakra suchý humor. Čímž tento film je mimo hranice jakýchkoliv animáků od Pixaru, Dreamworks a jim podobných... na tohle s dětmi opravdu nekoukejte. I když tohle byla moje první zkušenost s Wesem Andersonem, rozhodně nebude poslední. P.S. Český dabing je výborný!(24.5.2010)
-
snupko13
Jedinečné, svojské a super flegmatický hlas Clooneyho, akoby kradnúť sliepky bola tá najjednoduchšia vec na svete. :D(30.5.2010)
-
pejo
3 a pol(10.6.2010)
-
bocy
No, až také fantastické to nebolo ako som predpokladal, ale celkom to ušlo. Na to, že knižka od Roalda Dahla je iba rozsiahlejšie "leporelo", film bol celkom dobre natiahnutý.(7.7.2010)
-
Mazi23
Úplně jiný animák, než na jaké jsme zvyklí. Ač neznám předlohu, věřím že tohle zpracování je opravdu povedené. Hlavní postava Pana Lišáka je vykreslena velmi zajímavě, stejně jako jeho vztah se synem. Film, který se špatně popisuje a proto se na něj raději podívejte sami. Stojí za to.(25.7.2010)
-
naytsirk
fantastické...(24.8.2010)
-
pavont
Par dobrych napadov, bohuzial neposunie obcasny stereotyp ba az nudu. A hoci so sa parkrat pobavillepsie hodnotit nemozem.(2.9.2010)
-
P@\/EL
Docela povedený animovaný film, jehož největším plusem je podle mého velice originální grafické ztvárnění, jež se filmu podobného ražení téměř nevyskytuje. Z filmu taky čiší taková zvláštní nepopsatelná nálada. Filmu dále nechybí ani humor a děj má docela spád. Jen co bych trochu vytknul je potrhlost a neustálenost děje.(2.9.2010)
-
ZAUME
Skvělá pohádka s vynikajícím dabingem. Je možná trochu odvážnější, ale svým originálním zobrazením zaujme jistě spoustu lidí. Mě osobně se film velmi líbil a spoustu hlášek z něj si pamatuji do teď.(26.12.2010)
-
james11
Pro mě příjemné překvapení. Film je svižný a hlavně suprově ozvučený. Trošku slabších 5 hvězdiček.(1.1.2011)
79%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| Na DVD od: | 17.05.2010 Bonton |
|---|---|
| Na Blu-ray od: | 03.05.2010 Bonton |