Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

• milka

Podprůměrný a celkem nudný film pro holky plný moralitek, které bohužel moc nefungují. Po herecké stránce je to ovšem velice dobré a Emma Watson příjemně překvapuje. Jinak se ale žádný zázrak nekoná.(19.12.2010)

Prijemny anglicky rodinny film o trech sestrach, ktere touzi dobyt svet. Emme Watson to slusi a dokazuje, ze ma navic nez byt "vecnou Hermionou". Bravo!(21.8.2011)

Nebudu lhát. Na film jsem se koukl jen kvůli Emmě Watson. Nicméně nemohu souhlasit s tím, že film táhne jen ona nebo že se bez ní v něm nic neděje. To není vůbec pravda. Film je sice bez větších zvratů a jen poklidně běží, ale i tak tam pár dramatických chvil je. Moc se mi líbil příběh Pauline, Petrova a Posy, která každá ambiciózně šla za svým cílem. Příběh matky a dalších postav je neméně zajímavý. Zasazeno do třicátých let to vykouzlilo tak nádhernou atmosféru, že jsem se až skoro blahem rozplýval. Takové filmy mám prostě rád, mám na ně určitou slabost a když jej ještě herci a herečky zahrajou tak, jak tento film zahráli, tak je to prostě nádhera. Emma Watson prostě hrát umí a líbily se mi i ostatní. Nemohu jinak než za plný počet! Vic takových filmů. :) P.S.: Bohužel, v den kdy jsem se na tento film koukal, zemřel herec Richard Griffiths, který zde hraje strýce Mathewa a ostatní ho znáte jako strýčka Dursleyho z Harryho Pottera. :((30.3.2013)

Baletní střevíčky. Film o splněných i nesplněných snech tří mladých děvčat. Ona děvčata jsou každá jiná a každá unikátní. Bylo zajímavé vidět Emmu Watson jako někoho jiného než Hermionu Grangerovou. Myslím, že tahle nadaná herečka rozhodně nezůstane v kolonce Harry Potter věčně. Všechny postavy jsou skvěle napsané a každá z nich je skvěle podána herci, kteří se do svých rolí náramně hodí. U všech postav ihned poznáte, jaké jsou - nejen podle toho, co říkají, ale taky jak se chovají v těžkých situacích. Námět je docela zajímavý, ale rozhodně nečekejte nějakou zábavu - ve smyslu "sranda" apod. Celkově je to hezké drama.(25.5.2011)

• Flipper

81%? Nebláznite... Tento film sa pozerá iba preto, lebo v ňom hrala Hermiona a to je všetko. Príbeh je totálne o ničom, ani extra o balete, ani žiadné rodinné drama, ktorá sa vás dotke. Dievčatá v 30. rokoch, vyrastajúce v náhradnej rodine sa takto povýšenecky nechovajú. Sú oddané a pokorné, no vo filme je ich presný opak. Hrozne zlé dialógy urobia akurát to, že sa nenaviažete na žiadnu s postáv, preto je to potom už len suché rozprávanie o troch dievčatkách. Pani režisérka nasáčkovala tri mladé dievčatká do jednej izby a vaše fantázie začnú pracovať, úplne opačným smerom ako bolo plánované. Áno, zdvíhanie nôh, odhaľovanie stehienok, kúpeľňové scény: to je jediné, na čo sa dá dívať a aj tak nápadné a prvoplánové, až to celú krásu uberá. Emmu Watson je vlastne iba pekná tvárička, ktorá ani nevie dobre hrať. radšej si pozrite jej obrázok (lebo je až nebesky pekná) no do filmu veľmi nie. Toto by som žral, jedine, keby to malo nejakú (možno to znie úchylácky) milostnú zápletku medzi dievčatami, no pochybujem, že by to herecky Emma zvládla. Hrozne slabé a suché rozprávanie, ktoré nezožeriem ani za nič. Hviezda za Emminu peknú tváričku a to je asi tak všetko.(1.1.2009)