Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Emma Watson sem, Emma Watson tam, hlavním tahounem tohohle filmu nebyla ona, nýbrž nepříliš známá Lucy Boynton v roli Posy, která byla dokonale uvěřitelná, charismatická a roztomilá. Emma Watson mě příliš nepřesvědčila a trochu mě mrzí, že všichni vidí v tomhle filmu jenom ji. Jako celek se totiž jedná o velmi pozitivní a hezký snímek, který je však pro mě zároveň i trochu depresivní. Vždycky ve mně tyhle příběhy vzbudí rozpaky, jelikož jsem vždycky měl stejné ambice, jako hlavní hrdinky, jen v trochu jiném oboru a nedaří se mi tolik, jako jim :-).(24.9.2011)

Zcela průměrný televizní film se zajímavou představitelkou hlavní role.(20.2.2010)

Baletní střevíčky. Film o splněných i nesplněných snech tří mladých děvčat. Ona děvčata jsou každá jiná a každá unikátní. Bylo zajímavé vidět Emmu Watson jako někoho jiného než Hermionu Grangerovou. Myslím, že tahle nadaná herečka rozhodně nezůstane v kolonce Harry Potter věčně. Všechny postavy jsou skvěle napsané a každá z nich je skvěle podána herci, kteří se do svých rolí náramně hodí. U všech postav ihned poznáte, jaké jsou - nejen podle toho, co říkají, ale taky jak se chovají v těžkých situacích. Námět je docela zajímavý, ale rozhodně nečekejte nějakou zábavu - ve smyslu "sranda" apod. Celkově je to hezké drama.(25.5.2011)

• katasta

Film naprosto o ničem a hraní Emmy Watson mi přijde taky dost tragický. Kvůli vysokému hodnocení jsem se na Ballet Shoes docela těšila, krom toho sem chtěla Emmu vidět i v něčem jiném než v Harry Potterovi. Nějak se tu ale nedokázala zbavit výrazu Hermiony, byla děsně nepřirozená a ty dvě malé neznámé herečky hrály lépe než ona. Na celém filmu se mi nejvíc líbila Yasmin Paige, a tim to bohužel asi tak končí.(31.1.2009)

Konečně jsem Emmu viděla jinde, než v Bradavicích jako Hermionu Grangerovou. Příběh člověka sice nesrazí úžasem do kolen, ale není to špatné. Docela to odsýpalo, i když jsem netrnula napětím, jak to celé skončí.. Vlastně jsem se na film dívala kvůli Emmě, a ta nezklamala..(5.8.2011)

• - Ve scéně, která je jen v nesestříhané DVD verzi, hrají tříletou Pauline Fossil střídavě nevlastní sestry Emmy Watson dvojčata Nina a Lucy. (Neffy)

• - V této adaptaci Emilia Fox hraje roli Sylvii Brown. Emiliina matka, Joanna Davi , hrála roli Theo Danes v roce 1975 v seriálové adaptaci stejného příběhu. (Neffy)