Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Konečně jsem Emmu viděla jinde, než v Bradavicích jako Hermionu Grangerovou. Příběh člověka sice nesrazí úžasem do kolen, ale není to špatné. Docela to odsýpalo, i když jsem netrnula napětím, jak to celé skončí.. Vlastně jsem se na film dívala kvůli Emmě, a ta nezklamala..(5.8.2011)

Neuvěřitelně milý film o dívčím dospívání, touhách a naplněných přání. Jistě, totálně odtržený od jakékoliv reality, ale vše nahradila jemná, pohádková atmosféra. Škoda, že stopáž nebyla delší, ještě chvíli bych ráda zůstala ve světě Pauline, Possy a Petrovy.(6.10.2008)

Zcela průměrný televizní film se zajímavou představitelkou hlavní role.(20.2.2010)

• Enšpígl

Jsem rád, že jsem konečně viděl Emču jinak než jak v Bradavicích komanduje Rona a Harryho. Samotný příběh je nic moc s tím, že velký důraz kladu především na slovíčko NIC. Podstata mé spokojenosti je především Emička na kterou se skvěle kouká.(22.12.2010)

• Flipper

81%? Nebláznite... Tento film sa pozerá iba preto, lebo v ňom hrala Hermiona a to je všetko. Príbeh je totálne o ničom, ani extra o balete, ani žiadné rodinné drama, ktorá sa vás dotke. Dievčatá v 30. rokoch, vyrastajúce v náhradnej rodine sa takto povýšenecky nechovajú. Sú oddané a pokorné, no vo filme je ich presný opak. Hrozne zlé dialógy urobia akurát to, že sa nenaviažete na žiadnu s postáv, preto je to potom už len suché rozprávanie o troch dievčatkách. Pani režisérka nasáčkovala tri mladé dievčatká do jednej izby a vaše fantázie začnú pracovať, úplne opačným smerom ako bolo plánované. Áno, zdvíhanie nôh, odhaľovanie stehienok, kúpeľňové scény: to je jediné, na čo sa dá dívať a aj tak nápadné a prvoplánové, až to celú krásu uberá. Emmu Watson je vlastne iba pekná tvárička, ktorá ani nevie dobre hrať. radšej si pozrite jej obrázok (lebo je až nebesky pekná) no do filmu veľmi nie. Toto by som žral, jedine, keby to malo nejakú (možno to znie úchylácky) milostnú zápletku medzi dievčatami, no pochybujem, že by to herecky Emma zvládla. Hrozne slabé a suché rozprávanie, ktoré nezožeriem ani za nič. Hviezda za Emminu peknú tváričku a to je asi tak všetko.(1.1.2009)