Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

Bravurní gangsterka ve skvělé režii De Palmy. Mělo to takový "Kmotrovský" styl, ale na rozdíl od svého předchůdce to bylo sice ne tak monumentální, ale mnohem kompaktnější a dynamičtější.(18.4.2004)

De Palmova exhibice, ve které filmové fandy potěší různými odkazy na slavná díla minulosti (např.Křižník Potěmkin a jiná). Největší hvězdou není oscarový Connery, ale rozsahem nevelká postava Al Caponeho ve fenomenálním podání Roberta De Nira.(11.5.2003)

Já mám ten film prostě ráda, má atmosféru, dobrý děj, hudba mi sedla hned napoprvé, takže nemám co vytknout ( když už vidím tolik negativních hodnocení ), sbírka skvělých herců a přestřelka na schodech, co dodat. Pokaždé, když Neúplatné vidím, sleduju je bez dechu ( a to nejsem na mafiánky, i když, Kmotr, Krycí jméno Donnie Brasco...možná to s mým vztahem k mafiánkám nebude tak zlé ).(8.10.2004)

De Palma a gangsterský film je stejným spojením jako Rolls-Royce a osobní automobil. Přesto zůstává otázkou, jak by to dopadlo, kdyby se v Neúplatných tolik nemixovaly žánry (především omezení samoúčelných komických scén a průpovídek). Zkrátka temno někdy zazáří víc než stylizovaný jas. Je mi líto Briane, ale Scarface a Carlito´s Way jsou v tvé tvorbě o pupek Al Caponeho vpředu..(29.8.2008)

De Palma si v gangsterkách ide vlastnou cestou a táto caponeovka šliape na päty aj mojej srdcovke, môjmu mafiánskemu filmovému prvenstvu, ktoré drží 'Scarface'. Skvelo natočené prestrelky, nielen so zbraňami ale aj tie slovné, veľa kultových scén (baseballka, nádražie, sklad) a mohol by som pokračovať, skončil by som pri perfektnom hereckom obsadení a hrajúcom nasadení. 100%.(14.3.2008)

• - Prohibice byla pro mafii zlatým dolem. Z ročních příjmů 100 milionů dolarů Capone vydělal 60 milionů pašováním a výrobou alkoholu. (blackrain)

• - Sean Connery dostal za film 50 tisíc dolarů a 10% ze zisku. (zigot7)

• - Robert De Niro trval na tom, že bude nosit stejný styl hedvábného spodního prádla jako nosil skutečný Al Capone, přestože se na kameru nedostalo. (Kulmon)