Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

Skvěle natočený i odehraný film podle inteligentního scénáře.(23.9.2004)

rozpočet : ? tžby americke : $76,270,454(15.12.2006)

Dobrá gangsterka, ale já z Brianovy filmografie prostě pořád radši tu Zjizvenou tvář. Jinak můj bod má hlavně Robert De Niro v nevelký, zato geniální, roli Al Capona.(22.8.2007)

Už od úvodních titulků za zvuku hudby Ennia Morriconeho jsem věděl že to bude bomba, a taky že byla. Skvěle dynamicky natočené, zvlášť přestřelky jsou bezvadné a ta s kočárkem no super. Když připočtete bravurní herecké výkony vychází vám jeden z nejlepších mafiánských filmů a nejlepší De Palmovka.(2.1.2006)

Stylové, ale IMHO docela vycizelované, takže jsem měl pocit, jako by tam ta krev ani nepatřila. Ovšem za FANTASTICKOU scénu na schodech dávám pátou! MANŽELSTVÍ JE PRIMA, CO?(24.4.2004)

• - Skutečný Frank Nitti zemřel jinak, než je zobrazeno ve filmu. Když šel Capone do vězení, tak jeho říši převzal. V roce 1943 měl prudký spor s několika šéfy v Chicagu. Když pochopil, že si právě podepsal ortel smrti, šel domů a spáchal sebevraždu. (Kulmon)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu, který napsali Oscar Fraley, Eliot Ness a Paul Robsky. (Hans.)

• - Scéna na vlakové stanici byla parodována ve filmu Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas. (Kulmon)