• Německo

Mamma Mia

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Mamma mia získává pět kýčovitých hvězd! Proboha za co? Vždyť se tam nic neděje, herci radostně przní světové hity a finanční kalkul okatě pomrkává z každého filmového políčka. No a co! Já jsem byl na ostrově Kalokairy (čti Skopelos) šťastný, párkrát jsem se tam již vrátil a ... !(5.8.2011)

Tak naivní a kýčovité, až je to zábavné. Fakt, že jedinou zajímavou věcí na tomhle filmu jsou písničky od Abby, je druhořadý, protože na svého cílového diváka musí Mamma Mia! fungovat báječně.(16.11.2008)

Perfektní nestárnoucí hudba ABBY. Meryl Streep je už sice stará vysušená švestka, ale je pořád skvělá. Zato herečka Amanda Seyfried - filmová dcera Meryl Streep je hnusné odporné růžové prase a do této role se vůbec nehodila! Celkově kazila filmový zážitek. U filmu jsem se ale parádně odreagoval a po těch odpadech, které jsem viděl v poslední době, to bylo pohlazení po duši.(16.11.2008)

• Nathalie

Slunce, seno, erotika po řecku meets Stařenky na chmelu. Vítejte ve světě, kde jsou všichni věčně mladí a permanentně sjetí. Telenovelový příběh I am your father, choreografie jak ze zombieparodie (ploutve wth), hororový zpěv (už chápu, proč měl Pierce Brosnan povolení zabíjet- jen na svůj hlas potřebuje zbrojní pas ), děsivé namlouvací rituály a smrtící dávky Abby v gerontofilním či transexuálním aranžmá. Jediný song, se kterým jsem zoufale souzněla, bylo SOS. Po filmové stránce ovšem totální Waterloo. P.S. Nezůstávejte na titulky, nebo si navždy zhnusíte Bonda i Darcyho. 35%- za Brosnanovo bezradné přehrávání, Firthovo anglické sucharství a Skarsgardovo vikingské charisma. V kinosálu plném zvonáčů a lidí, co těžce pařili na Sladké mámení, jsme byli nejmladší, a výbuchy hysterického smíchu a škodolibých poznámek nám oprávněně vynesly výhrůžné pohledy nadšeného publika. Omlouvám se. Až příště zabloudíme na představení pro důchodce, stáhneme se hned, jak začnou postavy ve věku našich babiček laškovně roztahovat nohy.(10.8.2008)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

• - Film byl u nás nasazen ve 42 kopiích. V roce 2008 jej vidělo v českých kinech 715 163 diváků. (cariada)

• - V kategorii muzikálů utvořil Mamma Mia! rekord v tržbách za první víkend. Do té doby držel rekord Hairspray. (Elisebah)

• - Při písni Dancing Queen se na chvíli objeví i klávesista Abby Benny Anderson a to v převleku za námořníka hrajícího na klavír. ((=LIFTY=))