poster

Mamma Mia!

 • USA

  Mamma Mia!

 • Německo

  Mamma Mia

 • Slovensko

  Mamma Mia!

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

 • Nathalie
  *

  Slunce, seno, erotika po řecku meets Stařenky na chmelu. Vítejte ve světě, kde jsou všichni věčně mladí a permanentně sjetí. Telenovelový příběh I am your father, choreografie jak ze zombieparodie (ploutve wth), hororový zpěv (už chápu, proč měl Pierce Brosnan povolení zabíjet- jen na svůj hlas potřebuje zbrojní pas ), děsivé namlouvací rituály a smrtící dávky Abby v gerontofilním či transexuálním aranžmá. Jediný song, se kterým jsem zoufale souzněla, bylo SOS. Po filmové stránce ovšem totální Waterloo. P.S. Nezůstávejte na titulky, nebo si navždy zhnusíte Bonda i Darcyho. 35%- za Brosnanovo bezradné přehrávání, Firthovo anglické sucharství a Skarsgardovo vikingské charisma. V kinosálu plném zvonáčů a lidí, co těžce pařili na Sladké mámení, jsme byli nejmladší, a výbuchy hysterického smíchu a škodolibých poznámek nám oprávněně vynesly výhrůžné pohledy nadšeného publika. Omlouvám se. Až příště zabloudíme na představení pro důchodce, stáhneme se hned, jak začnou postavy ve věku našich babiček laškovně roztahovat nohy.(10.8.2008)

 • kiddo
  ****

  Mamma mia! má tak uvolněnou a pohodovou atmosféru a tak bezelstně přiznává, že jí nejde o nic jiného než bavit (případně publikum rovnou roztančit), že vůbec nevadí, že v kýčovitosti a naivitě občas překračuje hranice. Film je natolik bezprostřední, že mě ani na moment nenapadlo jako u jiných muzikálů řešit, zda je nutno vyjadřovat emoce písněmi (jestli to nebude taky tím, že ABBU mi pouštěli snad i před spaním), a přechody mezi mluvenými a zpívanými částmi jsou tu zcela bezešvé a neruší. Dala by se vytýkat přebytečnost jistých scén daná nutností narvat do filmu co nejvíc skladeb, orientovanost čistě na holčičí publikum či otřesný, opakuji Otřesný Pierce Brosnan, ale proč raději s tupým úsměvem na tváři necitovat Odvážně palce: „Člověk u toho jednou částí mozku přesně ví, co tam je špatně, a ta druhá mu řiká: ‚Tak se na to vyser, dyť je léto, ne?‘“ :-)(9.8.2008)

 • BadoXXII
  ***

  Skupinu ABBA som registroval, ale nikdy som ich piesniam nevenoval veľkú pozornosť. No právom je tá skupina považovaná za jednu z najlepších vôbec a postaviť na ich hitoch film bol skvelý nápad. Scény bez spevu však boli pre mňa veľmi ťahavé a unavujúce, ale scény so spevom ma vždy prebrali a vyčarili mi na tváre úsmev a nemalý. Dokonca som si dupkal, mával rukami, spieval a ak sa to moje besnenie dá nazvať tancom, tak som pri filme tancoval. To som pri filme veľmi dávno nezažil a nepamätám sa, kde by ma hudobné čísla bavili oveľa viac ako tie hovorené. Piesne sú neodolateľne naspievané hercami a hlavne Meryl Streep má skvelý hlas a veľmi dobre sa pozeralo aj na mladú Amandu Seyfried. Príjemnú atmosféru dotvára aj obraz a jeho farby. Dalo sa to celé spraviť určite ešte oveľa lepšie, je to však aj napriek tomu príjemné, letné, bezstarostné, hudobne premakané, vtipné (Kdo by si chtěl denně holit pindu?) aj keď trochu nudné dielo. Spoluproducent Tom Hanks to zhrnul takto. "Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé." Ja len dodám, že mal v podstate pravdu. Nuda skĺbená s perfektnou zábavou. 65%(3.1.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Julie Walters si při písničce „Dancing Queen“ velmi bolestivě zvrtla kotník a několik dalších dní nemohla hrát. (jezurka42)

 • - Na lodi Billa Andersona vlaje vlajka Švédska, tedy rodné země Abby a Stellana Skarsgårda. (HellFire)

 • - V roce 2008 se Mamma Mia! stala nejvýdělečnějším filmem ve Velké Británii, když překonala rekord Titanicu (1997). (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace