• Německo

Mamma Mia

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

• Isherwood

Pootevřel jsem bránu pekla. Přísahám, že kdyby vedle mě neseděla máma, tak jsem po televizi mrsknul ovladač!(22.1.2009)

• Mr.Apache

Aaaaargghh!(19.1.2009)

Mamma mia! má tak uvolněnou a pohodovou atmosféru a tak bezelstně přiznává, že jí nejde o nic jiného než bavit (případně publikum rovnou roztančit), že vůbec nevadí, že v kýčovitosti a naivitě občas překračuje hranice. Film je natolik bezprostřední, že mě ani na moment nenapadlo jako u jiných muzikálů řešit, zda je nutno vyjadřovat emoce písněmi (jestli to nebude taky tím, že ABBU mi pouštěli snad i před spaním), a přechody mezi mluvenými a zpívanými částmi jsou tu zcela bezešvé a neruší. Dala by se vytýkat přebytečnost jistých scén daná nutností narvat do filmu co nejvíc skladeb, orientovanost čistě na holčičí publikum či otřesný, opakuji Otřesný Pierce Brosnan, ale proč raději s tupým úsměvem na tváři necitovat Odvážně palce: „Člověk u toho jednou částí mozku přesně ví, co tam je špatně, a ta druhá mu řiká: ‚Tak se na to vyser, dyť je léto, ne?‘“ :-)(9.8.2008)

• - Colin Firth opravdu hrál při skladbě „Our Last Summer“ na kytaru, v minulosti měl dokonce kapelu. (jezurka42)

• - Horní patro hotelu se natáčelo v ateriérech. (CrypzzXD)

• - Tom Hanks vzpomíná, že když poprvé muzikál viděl, po prvních 12 minutách stál a zpíval si s herci. (Kulmon)