• Německo

Mamma Mia

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Tak naivní a kýčovité, až je to zábavné. Fakt, že jedinou zajímavou věcí na tomhle filmu jsou písničky od Abby, je druhořadý, protože na svého cílového diváka musí Mamma Mia! fungovat báječně.(16.11.2008)

• POMO

Štyria báječní herci sa zapredali prostoduchému scénáru, režisérke bez talentu a farboslepému gréckemu kameramanovi. Aj slimáky v Microcosmose boli nakrútené dynamickejšie, záživnejšie a nápaditejšie než tanečné čísla v tomto filme. Laciná zábava pre nenáročné (skôr televízne než kino) publikum. Pre prvoligový hollywoodsky muzikálový žáner ostuda.(25.8.2008)

Perfektní nestárnoucí hudba ABBY. Meryl Streep je už sice stará vysušená švestka, ale je pořád skvělá. Zato herečka Amanda Seyfried - filmová dcera Meryl Streep je hnusné odporné růžové prase a do této role se vůbec nehodila! Celkově kazila filmový zážitek. U filmu jsem se ale parádně odreagoval a po těch odpadech, které jsem viděl v poslední době, to bylo pohlazení po duši.(16.11.2008)

Mirka Spáčilová měla pravdu - je to nehorázný kýč! Ale snad žádný jiný kýč nedokáže člověka nabýt takovou pozitivní energií a radostí jako Meryl Streep hupsající do rytmů ABBY :o) A co teprv když se k ní přidají Christine Baranski a Julie Walters uuááá :-) Poslední taneční číslo následující po titulcích pak definitivně vytře zrak všem škarohlídům a potvrdí tisíckrát omleté klišé, že tohle nátáčení si staroušci (rozuměj Meryl, Colin, Stelan, Pierce, Julie a Christine) opravdu náramně užili!(2.9.2008)

Nádhera. Já i moje rodina jsme byli z tohoto filmového komediálního přepisu divadelního muzikálu úplně nadšení. Proto nechápu některá mizerná hodnocení. Amanda Seyfried v roli nevěsty i její matka Meryl Streep skvěle zpívaly a hrály jako o život, choreografie jednotlivých částí a výkon tanečníků byly výborné, písničky ABBY stále geniální a film měl obrovský šmrnc a dějový spád. Jedinou výhradu bych měl k (ne)zpěvu Pierce Brosnana, no ale bývalého agenta 007 do party tak úplně počítat nemůžeme:) Jeden z nejlepších muzikálů, co jsem viděl, konec konců - nominace na Zlatý Glóbus v kategorii komedie nebo muzikál hovoří jasně. Trailer: http://www.csfd.cz/film/233930-mamma-mia/videa/(11.7.2010)

• - Meryl Streep obvinila režisérku Phyllidu Lloyd z toho, že kvůli scéně, kdy její postava ječí s Tanyou (Christine Baranski) a Rosie (Julie Walters), ztratila na konci natáčení hlas. (jezurka42)

• - Před výstupem ke kostelu hovoří Donna (Meryl streep) na útesu se svou dcerou a je nenamalovaná. O chvíli později mluví na témže útesu se Samem (Pierce Brosnan) a už namalovaná je. (Mr.Hudson)

• - Spoluautor všech hitů Abby Benny Andersson si vzal pod svá producentská křídla všechny zůčastněné herce a zanechal u všech písní téměř stejný hudební podklad. ((=LIFTY=))