poster

Mamma Mia!

 • USA

  Mamma Mia!

 • SK název

  Mamma Mia!

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

 • Fr
  ***

  Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

 • tombac
  *****

  Bez ostychu tasím naprosto nekritické pětihvězdí. Dlouho se mi nestalo, že bych natolik podlehl nakažlivé atmosféře snímku a pozitivní energii, která z něho přímo tryská jako onen bájný Afroditin pramen, až mi vše okolo - od hereckých výkonů až po řemeslnou úroveň - začalo připadat totálně nepodstatné. Podstatné je souznění hudby od ABBY a dění na prosluněném řeckém ostrově, kde nemám téměř co kritizovat. Jen mou zamilovanou Chiquititu mohli tvůrci situovat do důstojnějšího prostředí, než je řecká kadibouda. Nejsem gerontofil, jen miluji písníčky od ABBY, které mě provází od útlého dětství, kdy jsem si dokola přehrával máminy desky a takové Dancing Quenn nebo Take A Chance on Me mi pak dlouho připadaly jako vrcholy retro playlistu každé diskotéky. Bylo parádní si po více než 10 letech takové chvíle připomenout... A co se týče taneční choreografie, tak kamarádka, jež už nějaký ten rok závodně tančí, se o ní po projekci vyjádřila nadmíru pochvalně. Musím s ní souhlasit. Vyčítám si, že jsem na konci neměl odvahu tomuto báječnému filmu zatleskat jako rozjaření borci v poslední řadě.(4.9.2008)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::::::::::::: V celku přeceňovaný snímek, ale jako letní komedi proč ne ?? :-) Mne se to líbilo. ::::::::::::::::::::::::(9.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V původním muzikálu bylo Billovo (Stellan Skarsgård) příjmení Austin. (jezurka42)

 • - Mandy Moore, Amanda Bynes, Rachel McAdams a Emmy Rossum, tyto všechny herečky byly v plánu pro postavu Sophie. (Borat)

 • - Ve scéně, kdy končí skladba „Lay all your love on me", se Sophie (Amanda Seyfried) zaklání a vlasy jí padají z ramen. Následuje střih, ve kterém jí vlasy padají z ramen znovu. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace