Pochyby

Doubt

• slovenský

Pochybnosti

USA, 2008, 104 min

John Patrick Shanley (scénář, divadelní hra)

Roger Deakins

Howard Shore

Ve vytříbeném hereckém souboji Meryl Streep a Philipa Seymoura Hoffmana se překvapivě neztrácí ani Amy Adams, která tak dokazuje, že její herecký rozsah zdaleka nekončí u pomatených princezen. Pochybám by sice prospělo zkrácení některých scén, ale jako drama s přesahem jsou daleko kompaktnější, než zbytek letošních "oscarových vábiček", a v závěru se jim opravdu podaří přinést silnou pointu, která Vám z hlavy jen tak nepůjde. 8/10 P.S. Kázání o pomluvách bych tesal.(21.1.2009)

Co člověk dělá, když nemá jistotu? O tom bude dnešní kázání.…. Herecké výkony tří hlavních protagonistů a někdy dokonale mrazivé – až divadelní dialogy. To jediné stojí více než za zmínku. Problém, který nedělá církvi dobré jméno a hledání jistoty. Ta může být pouhou emocí, nikoliv faktem. Nenechává to na mě žádné stopy, byť jsem zvědav, jaké bude vyústění příběhu. POCHYBNOST MŮŽE BÝT POUTEM JEŽ JE STEJNĚ MOCNOU ŽIVOTNÍ OPOROU JAKO JISTOTA. A pravda? Asi spatřila ďábla. Není tu nic, co by stálo za zopakování! Snad jen A.Adams. Ale možná jsou to jen klevety. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(11.6.2009)

Doufám že se sestra Aloysius Beauvierová bude navždy smažit v pekle! Meryl Streep umí dokonale ztvárnit tyto hrozivé postavy. Duchovní Flynn, kterého neméně skvěle ztvárnil P.S. Hoffman tedy nemá zdaleka tak snadnou úlohu, jak sem si prvně myslel. Jeho protivník je jeden z nejodhodlanějších co jsem kdy viděl. Znovu na Doubt koukat nemusím, protože nějak postrádám smysl druhé projekce. PS: Měl jsem počáteční obavy že se film bude hrozitánsky táhnout, ale opak byl pravdou. Naopak jsem si vychutnával obě konfrontační scény hlavních hrdinů, kde se jeden snaží vinu dokázat a druhý vyvrátit.(1.12.2010)

Velmi chladné, prázdné a ploché. Zpracováním, obsahově i emočně. Během těch sto minut mi přišlo, že se děj nikam neposunul ani nerozvíjel. Nemá snad jediný záchytný či výrazný bod. Vše plyne bez jakékoliv hloubky či emocí, kterých by se mi během sledování dostalo. Meryl je jako přísná ředitelka výborná. Ale její postava je také to jediné, co mi uvízlo v paměti.(25.4.2011)

Občas mi připadalo, jako by se Shanley bál plně využít filmového média a oprostit tak Pochyby od divadelního odéru. Toť jediná výtka, jinak samozřejmě overkill na všech frontách! 90%(1.3.2009)