Pochyby

Doubt

• slovenský

Pochybnosti

USA, 2008, 104 min

John Patrick Shanley (scénář, divadelní hra)

Roger Deakins

Howard Shore

Dylan Tichenor

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Ann Roth
  • Malarkey

Hrozná nuda, kde příběh se hrozně táhne a všecko co film má obsahovat hrozně nudí, včetně hereckých výkonů, které taky žádný zázrak nejsou a popravdě asi jsem moc zaujatý hlavně na P. S. Hoffmana, ale ani ten nic úchvatného nepředvádí, a ten nápad, ten příběh mi příjde naprosto zbytečnej. Ono to je přesně takové, jak říká obsah zde, ale opravdu jsem na tom neviděl nic, co by mohlo film trošičku vyvyšovat. Opravdu je to hrozně unavující a ten příběh mně příjde, jak pro sektu dělanej. Rozhodně nic úchvatného.(14.4.2009)

Oscar 5 nominací: Herečka HR - Meryl Streep, Herec VR - Philip Seymour Hoffman, Herečka VR - Amy Adams, Herečka VR - Viola Davis, Scénář - A(30.1.2009)

Příběh, přenesen z divadelních prken na veliká plátna ne vždy dopadne přesně dle očekávání a mnohdy je úspěch převedených divadelních her v temném stínu předloh samotných. Tohle však díky bohu není ten případ, což při pohledu na herecké obsazení zahřeje na duši. "Letošní" nejúspěšnější herecké obsazení co se oskarových nominací týče hraje jako o závod, co však naprosto nechápu je nominace Violy Davis, která se ukáže v pouhopouhých dvou scénách, z toho ta druhá je jen desetivteřinová a Viola v ní nemá žádný mluvící part. Amy Adams se překonala, její nominaci stejně jako Philipovu chápu, Meryl už je v nominaci podle mě jen za zásluhy a protože je to Meryl. Shanleyovi se podařilo probudit ve mně pochyby, jak to vlastně s postavou Hoffmana je a přemýšlel jsem o tom ještě hodnou chvíli po skončení, nakonec jsem se přiklonil na jeho a Amyinu stranu. Za ty pochyby ale přičítám režisérovi velké plus a filmu přidávám jednu hvězdičku.(5.2.2009)

Co člověk dělá, když nemá jistotu? O tom bude dnešní kázání.…. Herecké výkony tří hlavních protagonistů a někdy dokonale mrazivé – až divadelní dialogy. To jediné stojí více než za zmínku. Problém, který nedělá církvi dobré jméno a hledání jistoty. Ta může být pouhou emocí, nikoliv faktem. Nenechává to na mě žádné stopy, byť jsem zvědav, jaké bude vyústění příběhu. POCHYBNOST MŮŽE BÝT POUTEM JEŽ JE STEJNĚ MOCNOU ŽIVOTNÍ OPOROU JAKO JISTOTA. A pravda? Asi spatřila ďábla. Není tu nic, co by stálo za zopakování! Snad jen A.Adams. Ale možná jsou to jen klevety. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(11.6.2009)

Sám jsem na pochybách, ja se k tomuhle filmu postavit...(30.1.2009)