Pochyby

Doubt

• slovenský

Pochybnosti

USA, 2008, 104 min

John Patrick Shanley (scénář, divadelní hra)

Roger Deakins

Howard Shore

Nudný a strašně ukecaný film na téma, které už bylo natočeno nesčíslněkterát a těžko dokáže ještě něčím překvapit. Ač se Meryl Streep a Phillip Seymour Hoffmann snaží sebevíc, z plátna čiší kvůli odtažité režii a nekonečným dialogům chlad a celé dílo vyznívá hrozně neosobně a zdlouhavě.(9.9.2009)

Zajímavý komorní film s mnoha skvělými hereckými výkony. Bohužel děj je dost zvláštním způsobem až moc realistický. Pokud čekáte nějaké drama s vypjatými okamžiky, tak budete možná zklamaní - hlavní hrdince se, dalo by se říct, podaří vše, co chce, a to na první pokus a bez sebemenších překážek. To nic nemění na skvělých hereckých výkonech a zajímavé atmosféře, která to drží pohromadě. Slabší čtyři hvězdy.(12.12.2009)

Má očekávání vůči tomuto filmu nebyla ani nijak příliš velká, nešel jsem na něj natěšený do kina ani jsem ho jakkoliv jinak nesháněl ani jsem ho netoužil vidět. Ale už tak nějak ze zvyku každou neděli v osm hodin večer zapínám HBO a čekám, jaký další kinohit tahle stanice nabídne. Včera to byly Pochyby, tak jsem se ně podíval. Samozřejmě jsem o tomto filmu měl dost informací, věděl jsem jakého tématu se film týká, věděl jsem o čtyřech hereckých nominacích na Oscara, takže jsem tušil, do čeho jdu. A i přes má malá očekávání hodnotím film spíše jako zklamání. A teď si představuji lidi, kteří na něj šli natěšení do kina. Já jít na tohle do kina, tak bych hodnotil asi ještě mnohem hůř. Ale právě díky mým malým očekáváním si mohu dovolit dát trochu lepší hodnocení. A to především za vynikající herecký koncert Meryl Streep, která v této své roli byla naprosto vynikající a znovu ukázala, že pořád ještě umí dobře hrát. Stejně tak musím pochválit i mladou a velmi sympatickou Amy Adams a samozřejmě P. S. Hoffmana. Tenhle film měl totiž ohromné štěstí na kvalitní herce, nebýt jich, tak by dopadl velmi prachbídně. Herci jsou také tím jediným kvůli čemu hodnotím tak, jak hodnotím. Celkově byl totiž tento film velmi zdlouhavý a tempo dost utahané, což na filmech velmi nesnáším. A to vše navíc bez konkrétního závěru, takže pochyby nakonec ve mně jako v divákovi film vyvolal. Znovu opakuji, že jen díky hereckým výkonům, kvůli nimž stálo za to se na tento film podívat, uděluji čtyři hvězdy.(10.5.2010)

BAFTA Awards - 3 nominacie: Herecka v hl. ulohe Meryl Streep / Herec vo vedl. ulohe Philip Seymour Hoffman / Herecka vo vedl. ulohe Amy Adams _______ Tak ja neviem. Meryl Streep chrli film za filmom s uplne rozdielnymi zanrami a charaktermi a vzdy ma dostane. V tomto filme je jednoducho odporna, asi ako aj vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006), len tu zase inak. Je uplne jedno, ci je tento film zly alebo dobry, (mna bavil) a hlavne vsetko sa drzi na hereckych vykonoch. Rovnako aj Philip Seymour Hoffman dokaze zahrat bestialneho teroristu spomeniem napriklad MISSION: IMPOSSIBLE 3 (2006) a teraz dobrackeho Brendana Flynna. Asi aj preto mal tento film 5 nominacii na Oscara z toho 4 su za hercov, ale ani jeden z nich Oscara nedostal. Meryl Streep nominovana za hlavnu ulohu, Oscara dostala Kate Winslet za dramu PREDCITAC (2008), Philip Seymour Hoffman za vedlajsiu ulohu, Oscara dostal Heath Ledger za akcneho TEMNEHO RYTIERA (2008) a Amy Adams a Viola Davis za vedlajsie ulohy, Oscara dostala Penelope Cruz za dramu VICKY CRISTINA BARCELONA (2008). ________ Meryl Streep - (Sestra Aloysius Beauvier) +++ Philip Seymour Hoffman - (Otec Brendan Flynn) +++ Amy Adams - (Sestra James) +++ Viola Davis - (Pani Millerová) +++ Alice Drummond - (Sestra Veronica) +++ Audrie J. Neenan - (Sestra Raymond) +++ Susan Blommaert - (Pani Carsonová) +++ Carrie Preston - (Christine Hurley) +++ Hudba: Howard Shore +++(27.12.2009)

Sám jsem na pochybách, ja se k tomuhle filmu postavit...(30.1.2009)