Juno

Juno

Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Ellen Page je definitivně nejhustější holka na planetě. 9/10(16.1.2008)

Juno je komedie nezávislá, naštěstí jen v tom dobrém slova smyslu - sympaticky civilní, neusilující o gag za každou cenu a blízká realitě, tudíž místy i docela smutná. A Ellen Page je opravdu boží.(26.1.2008)

To krásné vyznání lásky mě složilo na lopatky... :) Vršit superlativy na film a úžasnou Ellen Page tu v záplavě pochvalných komentářů nemá cenu. Soustředil bych se spíše na názor o údajně nepřiznaném remaku korejské lehce dramatické komedie Jeni, Juno. Remake, skutečně? Povrchní inspirace budiž, ale kopírka ani náhodou. Počáteční premisa si je u obou snímků podobná, máme Juno v názvu (v korejském kousku se tak jmenuje kluk) a oba mladíci spadají do kategorie vykulených ocasů, co si je lze jako nastávající otce představit jen stěží. Tím veškerá podobnost končí a každý snímek si jde vlastní cestou... Juno je svéráz. Juno má kuráž a charisma. Juno je přirozená a okouzlující. Juno to vyboulené břicho vážně sekne. Juno je prostě boží. 9/10(24.2.2008)

Oscar 1 : Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Ellen Page(22.1.2008)

Parádní mix inteligentní komedie a drama. Ellen Page zahrála božsky a určitě o ni ještě v budoucnosti hodně uslyšíme. Jason Reitman také patří k nejtalentovanějším režisérům, už svým předchozím dílem Děkujeme, že kouříte, ukázal, že se máme na co těšit. Není to špatný film, ale nechápu jak Americký gangster nemohl být nominová na nejlepší film a režii, když bylo nominováno tohle (tím nechci snižovat kvalitu snímku, ale dílo od Ridleyho Scotta se mi líbilo mnohem více)....(27.1.2008)