poster

Juno

 • USA

  Juno

 • Slovensko

  Juno: Nezrelá na dieťa

 • Velká Británie

  Juno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ***

  V Juno jásám jen nad Juno. Obyčejný malý milý film, který je hypeován v podstatě jen kvůli neodolatelné Ellen Page, jejíž charisma se tu opětovně zpeněžuje. Má to své momenty a roztomilý celkový feeling, oscarovou nominaci za scénář ale považuju za nepěkný omyl, jemuž nezabránily ani násilně nastrčené voice-overy nebo občas dost škobrtavé popkulturní narážky. Juno okolo mě jen profrčela, aniž by zanechala cokoliv, na co budu s láskou vzpomínat i za týden ... za měsíc... Asi je na mě příliš přítulná. Ta inteligentní nezávislá optika mi připadala až příliš jemná, důrazem na milé detaily a pohodu až příliš hladivá a užvatlaným soundtrackem až příliš vlezlá. Ale možná je to tím, že je mi tenhle typ poetiky cizí. Možná je to tím, že mám radši film loserský nežli chcípacký. Možná tím, že si vždycky radši vyberu Zbouchnutou než Juno (a ano, vím, že je to srovnávání hrušek s jablky). Každopádně úspěch Juno ukazuje, že dnešním hitům schází realita a jemná člověčina. A když tu díru někdo zalepí něčím víceméně banálním, co hladí po srsti, poletují pozlacené sošky...(18.2.2008)

 • movie
  ****

  Holka je chytrá jak rádio, ale jinak fajn!(27.8.2009)

 • Radek99
  *****

  Režisér Jason Reitman pomalu pomaloučku míří do topky mých nejoblíbenějších režisérů, jelikož si po fenomenálním celovečerním debutu Děkujeme, že kouříte a před vizuálně uhrančivým a tak trochu podprahovým Lítám v tom posvítil na Juno, velmi netradiční a otevřený snímek o negativním fenoménu generace Y. Přitom ale zachoval všechny charakteristické aspekty svého tvůrčího stylu - jeho film je vizuálně atraktivní (v případě Lítám v tom bych použil až výraz uhrančivý) a velmi esteticky vyvedený, opět se velmi ostře vymezuje proti tzv. americkému snu a dost zjevně tento zažitý mýtus kritizuje, jeho filmy nejsou šokující, ale cynické a, vydělíme-li z úvahy jeho debut, opět jde o velmi netradiční romantickou komedii, v podstatě až její antitezi... Seznamte se, Jason Reitman, pohrobek nezávislého amerického filmu...(10.10.2011)

 • Matty
  ****

  Být šestnáctiletou dívčinou a po jednom projevu „sexuální aktivity“ zjistit, že jsem na sichr (protože tři těhotenské testy nemůžou být vadné) v tom, asi na místě potratím. Juno však bere situaci s mnohem větším nadhledem, vlastně by se dalo napsat, že si plně neuvědomuje její vážnost, ale proč být pořád vážný. Vážnost je stejně nebezpečná jako kouření, což Jason Reitman názorně předvedl svým debutem, pročež sáhnul po neméně ožehavé látce. Po poloautobiografickém scénáři Diablo Cody, slečny jež se na MySpace prezentuje jako svobodná masturbující katolička blíže neurčené sexuální orientace (a jen tak mimochodem ji pár let živilo svlékání svršků). Juno je vskutku ještě o prenatální nehtík odvážnějším snímkem než Zbouchnutá, kde sice rovněž padlo pár zmínek o potratu, hlavní hrdinka nicméně k celé záležitosti nepřistupovala s chladností arktického ledovce. Stále se však nacházíme na území americké mainstreamové komedie, čili ani ten největší cynik nezůstane cynikem do úplného konce a taky nějaká ta sentimentální slzička ukápne. Rád bych viděl „nekorektní“ verzi filmu, a nechť mi nikdo netvrdí, že neexistuje, neboť osoba Diablina vzezření a ražení prostě nemohla napsat něco tak mírného. Tím zase nechci vzbudit přehnaná očekávání ze strany puritánů – postavy v Juno mluví ne vždy slušně o ne vždy slušných věcech, akorát dokáží výsledek zaobalit, aby vyzněl spíše roztomile než sprostě. To v plném rozsahu platí o každičkém slůvku vygenerovaném ústy úžasné Ellen Page. Dobrých padesát procent výsledných kvalit filmu leží na jejích bedrech, deset zaobstarává poslech od poslechu příjemnější soundtrack a zbytek scénář, režie a ostatní herci. Ač na pár místech usiluje o kulantní prezentaci nějaké všepoplatné myšlenky (poslední, nejposlednější záběr je jednoduše kouzelný), těžko najít pro Juno vhodnější adjektivum než „milá“. Milá komedie o (svým způsobem) milé události a jejích následcích – jelikož jsem nečekal zázrak srovnatelný s neposkvrněným početím, nemám v tuto chvíli důvod nehýřit nadšením. 85% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Tommy987, Jordan, Mahalik, tangerine1(16.10.2008)

 • Jossie
  *****

  Tak tohle se vážně povedlo, bylo to milé, vtipné, vyloženě pohlazení po duši. Ta malá střelená Juno, která hledá sama sebe a přes všechny ty trable a překážky se jí to nakonec daří, její úžasní rodiče, ten kluk, co se jí líbí, mladý pár, co touží po dítěti, všechno jsou to bezvadně napsané postavy a nikdo vám není ukradený a to se u filmu vidí málokdy.(26.1.2008)

 • Ellen Page

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace