Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

// Distribútor: Fox Searchlight // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend v USA: $10,634,576 //(12.12.2013)

Neuvěřitelně živý film u kterého budete trnout i roztávat... Ellen Page v hlavní roli báječná, soundtrack správně atmosférický a nad vším Jason Reitman, který už jednou dokázal, že umí nevážně vyprávět o vážných věcech. Juno má indie duši, ale nestřílí vám do hlavy hřebíky, ze kterých bolí hlava ještě týden. Moralit málo, hlášek hodně, Juno je hořká komedie (tentokrát se výjimečně nejedná o protimluv), která vám bodne. (90%)(20.1.2008)

Tohle asi nebyl úplně film pro mě, možná sem si nejdřív měl přečíst o čem to vlastně je, ale nemůžu tomu upřit, že i tak mě to celkem vtáhlo a po počátečních rozpacích se mi to i líbilo. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě výborná Ellen Page, i když sem jí teda občas nechápal a taky super soundtrack. Btw Ellen Page má v jednom pravdu - Dario Argento is so the ultimate master of horror.(9.2.2008)

Scénář: Diablo Cody .. Co znamená být sexuálně aktivní? ___ Ta známá Bettie Page. Ou, pardon, Ellen Page !! :-) Teď už tuto kouzelnou mladou herečku těžko někdo přehlédne! Již v její výrazné prvotině Hard Candy jsem obdivoval její výkon, který výrazně držel uvěřitelnost zápletky v přijatelných rovinách. Ellen je prostě jiná. ___ Příjemná, skvěle napsaná, nezávisle vzhlížející jednohubka se zajímavým, leč vlastně obvyklým životním tématem - těhotenství. Pravda, jen ten věk matky zarazí.. Je příjemné, jak Jason Reitman zvládl vtipně a odlehčeně tohle téma podat, chvílemi jsem neměl daleko jak ke smíchu, tak i dojetí. Zpracování je hřejivé, barvité, zatraceně pohodové a i díky hudbě zkrátka příjemné. I přesto že Ellen všechny zastiňuje, tak snad poprvé mi (zvláště) Bateman s Garner upřímně nevadili. J.K. Simmons bohužel nedostal prostor ke svému exhibicionismu a Michael Cera je prostě loser Cera. ___ Další remake ve stylu Departed (nepřiznaná kopie) a Akademie i tamní publikum sedí na zadku (a přitom by stačilo rozšířit si obzory za oceán a to z obou jeho stran..). Ellen Page je boží, ale jinak jsou nominace docela mimo, zvláště v režii to je přímo urážka pozice, kterou měl po právu obsadit Ridley Scott.(26.1.2008)

Hnacím prvkem filmu je motor značky Ellen Page o síle tisíc koňských sil. Funguje všechno, celé je to kompaktní, upřímné, realistické, citlivé a setsakra výdělečné. 90% 7 miliónů dolarů(rozpočet)/206 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.3.2008)

• - Existuje také korejský film stejného jména, ve kterém se taky objevuje mladá dívka, která otěhotní se svým stejně starým přítelem, nicméně zápletka příběhu je naprosto odlišná. (HappySmile)

• - Jméno Juno má pro Kanaďany několik větších významů, z Kanady navíc pocházejí i členové štábu jako třeba Ellen Page, Michael Cera nebo Jason Reitman. "Juno" bylo kódové označení pláže, kde se během Dne D vylodili kanadské jednotky. Zhruba 1 000 vojáků bylo během dobývání pláže zraněno nebo zabito. "Juno" je také název výročních kanadských hudebních cen. (Cheeker)

• - Scéna, kde Juno jede v dodávce a brečí na kraji silnice, byla přidaná, až když bylo dokončené natáčení a Ellen Page se nechala ostříhat. Takže v této scéně má falešný cop. (HappySmile)