Juno

Juno

Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Začalo to tím křeslem….. Juno je trhlá sympatická holka, kterou nerozhodí ani to, že jí přítelíček ,,naštěkal do boudy“. Je totiž dost chytrá, než aby nebyla připravená. Na všechno! Dokonalý obsazení snad všech rolí a netradiční pohled na zapeklitej problém mladý holky, která se (mimo to) pokouší najít odpověď, jestli 2 lidi spolu dokážou bejt šťastní až do smrti, dělají z filmu víc než jen obyčejnej biják o mladejch pro všechny. Tedy i pro ty, kteří se nejdřív zamilujou a až pak se rozmnožujou. Teda, alespoň myslím... je tady někdo v tom? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám doma křeslo. 2.) Nevím jak vypadá těhotenskej test. 3.) Chci mít voňavý péro. (Nebo radši propisku?) 4.) Je mi 16 a právě jsem se dozvěděla, že budu mamka. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.9.2010)

Silná dramatičnost látky se zde překvapivě dobře prolíná s Reitmanovou drzou komikou, jež mě bavila jak v jeho krátkých filmech, tak i částečně v předchozí cigaretové satiře. Stále se ale nemůžu zbavit dojmu, že celovečerní stopáž jej nutí k nepochopitelné zkratkovitosti, která nezodpoví spoustu otázek. Škoda že Cerův loser je pořád stejně nesympatický jako v Superbad, protože z Pageové protivného spratka vyrostl roztomilý spratek a opravdická herečka. 3 a ½. (Plus velký otazník nad tolika Oscarovými nominacemi).(24.1.2008)

// Distribútor: Fox Searchlight // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend v USA: $10,634,576 //(12.12.2013)

Skvělý film! Hrozně jsem se bavila! Bylo to tak rozkošné mnohdy, že jsem se usmívala jako kdybych já sama měla mít dítě každým dnem. Ellen Page mi opět ukázala, že patří k nejlepším!(22.5.2008)

Rozporuplný film. Rodiče příjmuli těhotenství své dcery ve stylu, ale jo, to nějak dopadne. Jenže právě ono těhotenství má být tím držákem, tím zdrojem silných scén a to pro mě rozhodně nebylo. Možná i kvůli tomu, že znám tak 5 holek, které do toho vlítly ještě na střední, takže mě to nějak nebere, ale je mi jasný, že za mořem je to šok pro celé město. Z Ellen Page jsem na větvi teda taky nebyl. Za vzhled sice nemůže, ale já tyhle holky od rány fakt nemusím. Pokusy o cool hlášky šly úplně mimo mě. S hodnocením však níž nepůjdu. Film pohodově plynul, rozhodně jsem se nenudil a nějaké taháky se přeci jen našly. Občas vykouknul blb Cera a typický vztah dnešní doby v podání dua Bateman a Garner taky pobavil.(11.7.2012)