Velmi zdařilý balanc na hranici vtipnosti a nad propastí trapnosti, do které naštěstí Zohan nikdy neupadne. Příjemná zábava se spoustou gagů, která má i nějakou tu myšlenku. A způsob, jakým si Zohan utahuje ze superhrdinů, mi učaroval. 70%(8.9.2008)

Absurdní komedie, která paradoxně graduje hned v úvodních 15 minutách a pak sklouzne a už jen drží lehce nadprůměrnou úroveň. Zohan je něco jako izraelský Chuck Norris a v té první fázi filmu to předvede mnohonásobně, ale od přestěhování do NY jeho forma klesá, byť se Adam Sandler snaží, až se z něj kouří. Parodie na izraelsko-palestinské vztahy se poměrně vyvedla, i když hluchých nebo alespoň nedoslýchavých míst je ve filmu také dost. Každopádně dost bylo i povedených scének a fórů, takže výsledek je za nějakých 65%. Solidní a poměrně příjemné překvápko.(15.2.2014)

• Marigold

Borat styl, který je mnohdy tak ukrutný, že docela baví. Celkově ale zážitek poněkud nekrofilně-sadistického rázu.(25.1.2010)

Sandler byl v pohodě jako vždy, i když tentokráte to přeci jen nebylo úplně ono. Kdo se mu však poprvé vyrovnal a zahrál si zde doposud svou nejlepší roli - Rob Schneider, kterého už jsem dávno po druhém striptérovi odepsal. Po herecké stránce je tedy film v pořádku, s tím problémy nemám. Já se ale většině vtipů nesmál, což je u komedie škoda, obzvlášť když jde o Sandlerovku, a navíc se scénářem Judda Apatowa. Vtipy se stále opakují a já byl nucen sledovat ty samé nechutné věci (sex s bábami s jednou nohou v hrobě), ano, párkrát byla parodující scénka geniální (kuřata, Turturro mlátící plameny), většinou jsem ale zklamaně kroutil hlavou a zkoušel přijít na to, kde se stala chyba. Pod scénářem podepsán Sandler s Apatowem, před kamerou Sandler a božský Schneider, že by byl problém za kamerou? Každopádně jsem už viděl nespočet lepších čtyřhvězdičkových komedií, tudíž průměr.(9.4.2009)

Naprostá hrůza a prdel ze všeho. Ten film je tak fantasmagorickej, že jsem se mohl potrhat smíchy. Ano, nic pro mozek, ale copak někdy takovej pořádnej oddech neuškodí ? Dohánění skůtru či finální zpěv obou hrdinů, takovou hovadinu jsem dlouho neviděl, ale bylo to famózní. Blbost nade vše!(13.8.2008)

• - Postava Adama Sandlera Zohan byla vytvořena na základě opravdového vlasového stylisty Nezi Arbiba ze Solana Beach v San Diegu v Kalifornii. (c.tucker)

• - Sandler taktiež zapracoval na svojom izraelskom prízvuku. Pomáhala mu v tom asistentka scenáristov Ronit Ravich-Boss, ktorá pochádza z Izraela. „Adam sa občas Ronit spýtal, či vie, ako sa niečo povie hebrejsky,“ spomína režisér Dennis Dugan. „Pokiaľ nám to slovo znelo smiešne, Adam ho použil.“ (PeterJon)

• - Nápad na stvorenie Zohana, drsného izraelského vojaka, ktorý sa vzdá boja s terorizmom, aby si mohol splniť sen stať sa kaderníkom, dostal Adam Sandler už pred rokmi. Pri písaní scenára si prizval k spolupráci dvoch dobrých kamarátov: svojho kolegu zo Saturday Night Live (a pôvodného hlavného scenáristu pre Conana O'Briena a autora seriálov Triumph the Insult Comic Dog a TV Funhouse) Roberta Smigela a svojho bývalého spolubývajúceho (a súčasného kráľa komediálneho žánru) Judda Apatowa. (PeterJon)