Trápnosť strieda genialitu, ale v prekvapivo dobrom pomere. Prekvapivo lebo to je Sandlerovka, kde viac ako polovicu záberov ostrí kamera na Zohanov nabobtnaný rozkrok. 70%(25.9.2008)

• AngelAngie

Na Adamův smysl pro humor jsem si zvykla už dávno a nevadí mi. Tenhle snímek bych řadila k jeho lepším. Scény jako "bitchy bitch" ve specielních brýlích, zabíjení dredů, stříhání dětí, pečlivost na opádávání vlasů a samozřejmě pak opečovávání zákaznic v saloně, jsou úžasné! :)(13.10.2008)

Absurdní komedie, která paradoxně graduje hned v úvodních 15 minutách a pak sklouzne a už jen drží lehce nadprůměrnou úroveň. Zohan je něco jako izraelský Chuck Norris a v té první fázi filmu to předvede mnohonásobně, ale od přestěhování do NY jeho forma klesá, byť se Adam Sandler snaží, až se z něj kouří. Parodie na izraelsko-palestinské vztahy se poměrně vyvedla, i když hluchých nebo alespoň nedoslýchavých míst je ve filmu také dost. Každopádně dost bylo i povedených scének a fórů, takže výsledek je za nějakých 65%. Solidní a poměrně příjemné překvápko.(15.2.2014)

„Mladý muž, ty nemykať, keď táto dobré žena držať v ruke ostrý predmet nožničky, mohla by ti prefiknúť krčná tepna a všetka tvoja krv byť za štyri minúty vonku z tela. Ja to vidieť. Nič pekné. Nemykať, mladý muž.“ Mám rád absurdný kontroverzný humor, pri ktorom sa všetci tvária smrteľne vážne. Preto som mal kedysi rád humor Monty Python a preto mám teraz rád humor Willa Ferrella – a Adama Sandlera. Jediné, čo mi na tomto brutálne kliky (i bez použitia rúk) robiacom kaderníkovi prekážalo, bola dĺžka, lebo dve hodiny sú dosť. To je ale asi jediná výčitka, inak bol stupeň „bizarnosti“ presne taký vysoký, ako obľubujem. Smial som sa snáď každých desať minút (futbal s mačkou, vyťukávanie čísla, výroba a následné hádzanie amatérsky vyrobenej bomby). A o to dobrej komédii predsa ide.(10.3.2011)

Scénář: Adam Sandler, Robert Smigel, Judd Apatow .. Komik Adam Sandler sice spojil své tvůrčí síly se současným "komediálním guru" jímž je Judd Apatow, jenže mega pecka se nekoná. Chytrá komedie, co se reálného a velmi humorně přestřeleného kopání do nepřátelských vztahů muslimů a židů týče, sice vznikla, jenže celek utápí klasická "apatow přepálenost" stopáže a nevýrazný, moralizující závěr, který s každou další minutou pohřbívá (ne)překonatelné úvodní situačně-klišovité gagy i horoucí přitažlivost Emmanuelle Chriqui. 60%.(11.10.2008)

• - Postava Adama Sandlera Zohan byla vytvořena na základě opravdového vlasového stylisty Nezi Arbiba ze Solana Beach v San Diegu v Kalifornii. (c.tucker)

• - Arabský text na Fantomově čelence se hláskuje SH-B-H nebo 'Shabbah'. (c.tucker)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu natáčala v New Yorku a v Los Angeles, Dugan s malým štábom natáčal niekoľko scén aj na pláži v Tel Avive. „Začiatok filmu sa odohráva v lete v Tel Avive, preto som tam šiel, najal si izraelský štáb a natočil pár záberov na rušnej pláži v Tel Avive. Pre niektoré ďalšie zábery a tiež scény sme si zašli na pláž do Mexika. V Izraeli sú pláže plné špecifických oranžových slnečníkov jednej zmrzlinárskej firmy. Zohnali sme si ich asi sto a odviezli do Mexika.“ (PeterJon)