Barbie a 12 tančících princezen

• Česko

Barbie a 12 tancujících princezen

Barbie in the 12 Dancing Princesses

Barbie a dvanásť tancujúcich princezien

Animovaný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

• nash.

Princezny tančí a tančí, bez ohledu na intriky travičky, která trpělivě svým dryákem odbourává krále a pracuje na vlastní korunovaci. A když už je nejhůř, protančí se princezny k hayppendu zatímco travička se roztančí k peklu. Scénáristicky prostinká pohádka, která se rutinně brouzdá v typicky bárbínovském kýči. Není nejlepší z bárbínovských pohádek, ale pokud máte po boku tu svou malou cácorku, dá se to přežít. A pak v rámci zachování rovnováhy ve výchově vložit do přehrávače třeba Koralinu. Pokud budou mít knoflíkové oči větší úspěch, víte, že je vše jak má být.(11.2.2012)

Nejoblíbenější pohádka v naší sbírce Barbie pohádek. Princezny jsou krásné, chytré a roztomilé, proč je nemít rád?(10.4.2008)

Samozřejmě ne každému je shůry dáno, aby rozuměl kouzlu Barbie :)(9.4.2014)

Zápletká má svoje klady, ale uprednostnil by som jedno z klasickejších dobrodružstiev.(13.9.2014)

Vidieť toto dielko ako dieťa, zrejme som z neho nadšená až do dnešných dní... Veď dôvodov je veľa: okúzľujúca hudba, milé postavičky, pekný vizuál... Dokonca aj celkom zaujímavá verzia klasickej rozprávky. Američania si ju síce pozmenili, no podarilo sa im vytvoriť vlastný, uveriteľný a psychologicky verný mýtus (takmer), takže som bola spokojná aj ako diváčka mimo cieľovej skupiny. Palec hore pre Barbie.(14.7.2013)