Barbie a 12 tančících princezen

• Česko

Barbie a 12 tancujících princezen

Barbie in the 12 Dancing Princesses

Barbie a dvanásť tancujúcich princezien

Animovaný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

• nash.

Princezny tančí a tančí, bez ohledu na intriky travičky, která trpělivě svým dryákem odbourává krále a pracuje na vlastní korunovaci. A když už je nejhůř, protančí se princezny k hayppendu zatímco travička se roztančí k peklu. Scénáristicky prostinká pohádka, která se rutinně brouzdá v typicky bárbínovském kýči. Není nejlepší z bárbínovských pohádek, ale pokud máte po boku tu svou malou cácorku, dá se to přežít. A pak v rámci zachování rovnováhy ve výchově vložit do přehrávače třeba Koralinu. Pokud budou mít knoflíkové oči větší úspěch, víte, že je vše jak má být.(11.2.2012)

Vidieť toto dielko ako dieťa, zrejme som z neho nadšená až do dnešných dní... Veď dôvodov je veľa: okúzľujúca hudba, milé postavičky, pekný vizuál... Dokonca aj celkom zaujímavá verzia klasickej rozprávky. Američania si ju síce pozmenili, no podarilo sa im vytvoriť vlastný, uveriteľný a psychologicky verný mýtus (takmer), takže som bola spokojná aj ako diváčka mimo cieľovej skupiny. Palec hore pre Barbie.(14.7.2013)

Co se mi na pohádce líbilo bylo spojení knih s květinami na podlaze a vstup do kouzelné země. Nakonec dobro jako vždy zvítězilo nad zlem.(19.4.2015)

• ABLABLABLA

Bože, řekněte mi, kdo může pořád točit tolik filmů s Barbie...tohle, pak louskáček a barbie a další, které si už nevzpomenu...tohle vážně nepovažuju za nějakou formu umění, tančící barbie, které se můžou ohýbat v kloubech, ale v obličeji se jim nehne ani brva...strašné...(10.10.2009)

Zápletká má svoje klady, ale uprednostnil by som jedno z klasickejších dobrodružstiev.(13.9.2014)