Barbie - Deníček

• Česko Deníky Barbie (více)

Nový školní rok začíná a já doufám, že bude úplně kouzelný! Ráda se scházím se svými nejlepšími kamarádkami, protože máme vždycky co řešit. Hraji na kytaru ve své kapele a vážně nám to šlape(přestože jsme nikdy před nikým nehrály)! Také pracuji ve školní televizi. To je můj úplně největší sen (i když musím vyřizovat ty praštěný záležitosti Raquelle)! Jo a skoro jsem zapomněla - jsem úplná blázen do jednoho moc oblíbeného kluka - on si mne teda ještě nevšiml, ale všimne! Se svým speciálním deníčkem a půvabným náramkem získám odvahu, abych dosáhla všech svých snů. (oficiální text distributora)

TomX2 odpad!

Celkový dojem: Toto ma nikdy nechytlo a zrejme ani nikdy nechytí - animácia tu pôsobí ešte horšie než tá klasická Barbie, príbeh je ešte dva-krát ba aj tri-krát prefľaknutejší a postavy úplne spackané. Ja si len môžem hovoriť: ,, Nie.. to nie.. NIKDY viac.. NIKDY" .. viac ako 10 rokov si len pre seba môžem vravieť, čo na tomto vidí to dievčenské detské publikum. ČO?! Moje hodnotenie: 3% ()

Fryštok

Psal se rok 2016. Byl jsem mladý a svět ještě normální. Zlaté časy. Shodou okolností jsem byl vystaven tomuto filmu a automaticky jsem ho ve své mladické nerozvážnosti označil za treš. Jaké to překvapení. Sledovat, jak Barbie po většinu stopáže filmu slintá po „nejpopulárnějším sportovci na škole“ mi tehdy nepřišlo nikterak zajímavé či podnětné. S uvedením nového Barbie filmu jsem se k tomuto výtvoru vrátil a musím říct, že to je nakonec úplně normální dobrý film. __________ Věc, na kterou je nutné si během sledování zvyknout je „kvalita“ 3D animace, protože opravdu nedosahuje úrovně Toy story či Úžasňákových, ale na druhou stranu se ani nejedná o animační extrém typu Kozí příběh. Pokud si tedy divák na animaci zvykne, tak se mu představí obstojný příběh o Barbie jako dospívající dívce studující střední školu na americkém předměstí. __________ Celý film je v podstatě o vztazích Barbie s jejími kamarádkami a kluky. Veškeré dialogy o vztazích jsou čistě v platonickém duchu, což z filmu skutečně tvoří dílo, na než se mohou bez problému dívat i děti (to naopak neplatí o nové Barbie, která hojně využívá různé nadávky a sexuální narážky). ___________ Barbie a její dvě kamarádky Courtney a Tia jsou velmi orientované na dosažení vyššího sociálního statusu. Tia se primárně soustředí na školní volby a Courtney je zase nejvíce zapálená do bubnování. Rozdíl mezi Barbie a těmito kamarádkami je v tom, že Barbie ještě stíhá řešit kluky. Courtney a Tiu kluci nezajímají, protože se soustředí na již zmíněné jiné věci. ___ Barbie pracuje ve školní televizi (některé střední školy v USA skutečně TV studia mají – zde video). Dále se také snaží zviditelnit skrze působení v kapele či skrze výrobu lesku na rty schovaného ve zvýrazňovači, jehož užívání pak rozšíří po celé škole. Její touha po získání vyššího statusu ji následně ponoukne ke zpracování reportáže o populárních lidech na škole. Barbie úspěšně infiltruje „trávník populárních“, ale i za cenu toho, že kvůli tomu zdrží zkoušku kapely. Její kamarádky jsou na ni pak o to naštvanější, když zjistí, že ve své reportáži šíří drby právě o nich. Barbie tedy čelí dilematu, jestli dá přednost svému status-seekingu, nebo svým nejlepším kamarádkám. To tvoří hlavní morální poučení filmu – jakou cenu má stát se populárním, když je to na úkor obětování přátelství s nejlepšími kamarádkami? ______________ Zajímavou tvůrčí volbou je taktéž náhled do mentálních pochodů Barbie. Ty jsou ve filmu znázorněny skrze voice-over, jenž divákům osvětluje její myšlenky, když píše do deníku. Samotný deník je také primární magický prvek. Příběh se neodehrává v pohádkovém světě jako jiné filmy o Barbie, ale pohádkový je právě její deník – jelikož vše, co do něj napíše, se vyplní. Zde je také film prezentuje dobré poselství – vedení deníku je jistě dobrá věc. Pro komplexnější sebezdokonalení a mentální hygienu je vedení deníku nutnost. Pavel Juráček approved.   ____________ Poslední bod tohoto výžbleftu zasvětím vztahové dynamice mezi Barbie a kluky na škole. Jako první se diváci seznámí s Kevinem, který je klasický kluk buk puk. Ochomýtá se kolem Barbie, kamarádí se spolu, ale Kevin jí není schopen říct, co k ní skutečně cítí. Když se chce začlenit do společného „dívčího obětí“, tak se na něj Barbie a dvě kamarádky koukají stylem, jakože no hugs for you hlupáčku. Je ji nablízku, a když se Barbie potřebuje vyventilovat, tak ji naslouchá. Když Barbie potřebuje sestříhat reportáž, tak ji s tím pomůže. Když se potřebují dostat na podzimní ples, tak Kevin ZAPŮJČÍ LIMUZÍNU?! Barbie to vezme jako samozřejmost a jede se. __ Druhý kluk je Todd, kapitán fotbalového týmu, klasický zástupce archetypu Chada. Barbie se mu snaží vlichotit: „Nevěděla jsem, že je fotbal tak složitý. Víš, všechny ty signály, co si musíš pamatovat a musíš se udržovat ve formě.“, tím si o to víc utvrzuje, že je to ideální kus boyfriend materiálu. Kevin z toho není zrovna happy, ale stejně s tím nic neudělá. No, takže Barbie po Toddovi slintá, protože… protože… je prostě dobrej, toť vše. Víc se o něm nedozvíme. __________ Ve filmu tedy figuruje několik zápletek, které se navzájem protínají (televizní reportáž, deník, kapela, Ráchel vs Barbie, Todd vs Kevin). Kevin nakonec nemusí ani své city přiznat, protože na ně přijde Barbie sama. Kevin je zaskočen, Barbie je potěšená. Ve finální scéně je pak ale vidět, jak Barbie a Kevin pokračují ve svém přátelském pokecu u televize. Ačkoliv byl naznačen posun v jejich vztahu, tak k žádnému posunu nedošlo. Kevin a Barbie se baví stejně na konci jako na začátku. Kruh se uzavírá. __________ Chvíli by si člověk myslel, že výsledný message filmu je, že být simp se vyplatí, jakožto optimální strategie na získání dívky. Poslední scénou je toto vyznění filmu spíše zamítnuto, tudíž konec filmu úplně nedává smysl, protože si to protiřečí. _____________ Na závěr. Barbie - Deníček není treš, jelikož co se příběhu a celkového poselství týče, tak je to dostatečně kvalitně zpracovaný, promyšlený a poměrně komplexní film (viz celý tento komentář). To se naopak nedá říct o novém Barbie filmu, jelikož ten má příběh velmi jednoduchý. Jako promyšlený film bych ho také neoznačil a myšlenkové poselství je přinejmenším nedostatečně objevné a méně jasné kvůli roztěkané povaze vyprávění. Barbie - Deníček je také vhodnějším filmem pro dospívající dívky. Pro dospívající kluky je ale lepší animovaný Spider-Man. () (méně) (více)

sarfian

Slabota ako vždy nebyť tej hudby asi by to dopadlo horšie. Malo sa to volať The Sims. Ako kópia tejto hry. VIDENÉ 1x ()

blondboss

Neviem, o čo sa tu tvorcovia v tomto Barbie filme pokúšali, ale tento pokus o teenage Barbie bol tak chabý až to bolí. Teenagerky to určite poteší, ale mňa to minulo na sto honov. A animácia ešte otrasnejšia ako pri tých klasických Barbie filmoch. No proste zlé. Jednu hviezdičku sa slušnú muzičku. 25 % ()

unclejack

No, tak pol na pol. Som rád, že Barbie sa obíde aj bez princeznovskej korunky, ale netreba zasa očakávať veľké prekvapenia. ()

Yalka

Docela povedený film o teenagerce Barbie ze střední. Naprosto nekonfliktní (nekontroverzní) záležitost, ale myslím že holkám ve věku 11 až 13 se to bude hodně líbit a že se v tom poznají. P. S.: hlavní hrdinka je docela normální sympatická slečna, není bezduché pitomoučké třeštidlo, jak by se vám mohlo zdát ze zdejší anotace. ()

lucika999

Film môjho detstva. Vždy som chcela mať aj ja taký skvelý denníček ako Barbie. Vždy som chcela mať taký náramok ako Barbie. Vždy som chcela byť ako Barbie. A tento film ma do toho vtiahol tak, ako žiadna iná rozprávka. Oplatí sa to pustiť malým dievčatkám a už sa od toho neodtrhnú. To je zaručené. ()