Oprávněné vraždy

Righteous Kill

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

• AngelAngie

Ala i Roberta beru jako herecké špičky, ale filmy s nimi nevyhledávám, přes to když hrají spolu, tak se z toho udělala velká show a reklama a já si řekla, že ten film přeci jen musí být dobrý - výborný? Když jsem asi do půlky pořád jen tak znuděně koukala, co se bude dít, tak jsem si ještě neuvědomovala, že takhle to bude do konce. Film mi přišel jako obyčejná stupidní detektivka, která by neurazila cca 10 let zpět, ale dneska už je to trošku o něčem jiným a i když jejich herectví je nezpochybnitelné, tenhle film je strašný ..(15.10.2008)

Po přečtení místních komentů jsem se celkem bál, co z toho vyleze... poprvé jsem viděl tuhle hvězdnou dvojici v Heatu, kde stáli proti sobě a okamžitě jsem si jej zamiloval. Pravda, srovnávat se to spolu nedá, ale že by si Oprávněná Vražda zasloužila takové podhodnocení ? Možná jsem v tomhle případě ignorant, kterej přes svý fanouškovský oči nevidí chyby filmu a len tupě mlsá průměrné scény se svými oblíbenci, ale víte co ? Vůbec mi to nevadí a hrdě se k tomu kdykoli zahlásim ;-) .. u mě výborná podívaná za 90%.(1.7.2009)

Dva velcí herci v obyčejném filmu. Ani jeden z nich už není "kmotrem" a také jim chybí zdravá motivace. Z těchto důvodů ani nechápu, proč si dvojice Pacino-De Niro pro svou spolupráci vybrali natolik slabý film bez silných postav a scén. Jon Avnet vůbec nepřekvapil a další jeho film patří do obyčejného průměru. Righteous Kill je filmem, na který se pravděpodobně podruhé podívat chtít nebudete, protože k tomu není důvod. I když je závěr postaven na jediném zlomu, nepřijde vám překvapující ani podivný a možná jako já za něj prostě budete rádi (protože znamená konec filmu:). Je to určitě škoda, ale "kmotři" mají ještě pár let na nějaký společný film, který si zaslouží dvě takto slavná jména.(5.4.2009)

• InJo

Až na posledních několik minut jsem se více či méně nudil. Avnet nedokázal z potenciálu herecké dvojice snů vyždímat v podstatě nic, co by stálo za řeč, což je dost tristní. NELÍTOSTNÝ SOUBOJ oplývá strhující atmosférou už když je v záběru jen jeden z nich, natož, když se pak spolu sejdou v proslulé scéně v kavárně. V OPRAVNĚNÝCH VRAŽDÁCH jsou spolu ve většině filmu a divák z toho přitom nemá vůbec žádnou radost či mrazení v zádech. Nemá totiž důvod. Jednak vypadají už dost staře (a já nepatřím k těm, kteří mají slabost pro detektivy - důchodce), ale především jim scénárista ani režisér neumožňují rozehrát nějaké oslňující herecké party a být tak znovu za filmové bohy. Tenhle film určitě není úplná katastrofa, ale popravdě řečeno moc nechápu, co si od něj Pacino s De Nirem slibovali (na jejich místě bych vzal roha jakmile bych v obsazení zahlédl "jméno" 50 Cent)... 40 - 50 %(15.5.2010)

• Gilmour93

Jeden klátí sexy forenzní vyšetřovatelku a střílí jak Riviéra Kid, druhý jezdí na mašině a ukojuje umělecké choutky - Artrostop letí obloukem do odpadkového koše, neboť N.Y.P.D nikdy neměl ve sboru vitálnější geriatriky.. Dvojice hereckých gigantů se poprvé ve filmu setkává na té správné straně zákona a právě jejich přítomnost je asi ten jediný důvod, proč se dodívat až do konce (i když se DeNiro pořád tváří jak Paul Vitti).. Tragický scénář připomínající puzzle složený bez třetiny kostek a režie hodná televizní inscenace svádí k myšlence, že pokud by někde v potemnělé uličce našli tělo Jona Avneta se 36 bodnými ranami v hrudníku, jednalo by se z pohledu fandů Bobbyho a Ala o bez diskuze oprávněnou vraždu.(19.5.2010)