Oprávněné vraždy

Righteous Kill

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

• Sonnery

Tak tohle byla stejná tragédie, jako to sobotní taneční vystoupení podané padesátiletými kankánovými umělkyněmi z Lomnice nad Popelkou. Když jsem viděl moje dva nejoblíbenější herce spolu po boku ve filmu, který mě nudil ještě víc než vtipy Petra Rychlého, tak se mi chtělo plakat(26.2.2010)

[imdb: 6.1/10] | me: Príliš obyčajné, jednoduché a od začiatku veľmi očividné to, čo má byť hlavnou zápletkou filmu. Slabý scénar zabezpečuje nudné a rozťahané pasáže, čo vzbudzuje pocit nudy a chuť na samotný koniec. Títo dvaja páni si k svojej lige hrania zaslúžili aj rovnocennú (oveľa vyššiu) ligu scenára, čím by sa zabezpečila atmosféra deja a napätosť na akú sme z filmov s týmito dvoma borcami zvzknutý. Ja neverím, že toto mala byť ich vzájomná rozlúčka a verím (dúfam), že tá ešte len príde ... a tak ako sme na filmy s veľkými hercami ich typu zvyknutí. Proste toto nie je film, ktorý by sa mi mal vybaviť pri menách Al Pacino, DeNiro,... toto nie je ich štandard.(7.7.2009)

• Silas

Blábol(26.9.2008)

Je fajn vedieť, že Bobby a Al stále dokážu kdejakú televíznu rutinu vykopať do pozerateľných vôd, ale čo z toho keď zbytok štábu tragicky nestíha. Avnet mal dostať zlatú malinu a strihač rovno celý košík. 55%(19.3.2009)

Tři hvězdičky jsou přesně tak akorát, ale to hodnocení co tady vidím, si tento film podle mě určitě nezaslouží. (58 %) Al Pacino a Robert De Niro je dobrá dvojka, ale to co potápí tento film je docela zdlouhavý, unavující a děravý scénář, který si dává opravdu načas a docela dost si s divákem hraje, což určitě není na škodu, ale jen když se to umí ovládat. Nemůžu říct, že by mě film nebavil. Jen je to čistý průměr, ve kterém dvojka Pacino a De Niro zvládá svojí úlohu na jedničku, ale zbytek je břečka. Ten film možná nemá budoucnost, možná proto, že podobných věcí se tu už potkalo dosti, ale i tak rozhodně ta hodina a půl u něj nezamrzí. Jenže, když sleduji filmy, kteří mají padesát procent na krku a je to fakt nuda a hrůza a utrpení na to koukat, tak mě docela mrzí, že právě tento film je na tom podobně, protože co se mu vytknout nedá, docela to všecko svižně odsejpalo, a De Niro div si hubu nezavařil tím jak každou chvíli někoho fuckoval.(10.10.2008)