poster

Oprávněné vraždy

 • Česko

  Právo na vraždu

 • USA

  Righteous Kill

 • Slovensko

  Oprávnené vraždy

 • Slovensko

  Právo na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Slabý priemer ak nie podpriemer...Righteous Kill sklamali. Hrozný scénar, réžia a taktiež technické prevedenie... tradičné charizma hlavných predstaviteľov niekam uniká, asi to bude zlým vplyvom prostredia. Na oko seriózna krimi, vo vnútri skazený Avnet. Známe tváre potešili, avšak nemôže byť úplne všetko postavené na hercoch. Tie "zmyselné dialógy" a slovné hračky mi vybili dych...5/10 3* zo súcitu k "dôchodcom"...(1.10.2008)

 • Isherwood
  *

  Dexter se svědomím a setkání starých pardálů po letech mohli vydat na další významný zápis do filmové historie, ale Gewirtzův scénář bez jediného zvratu a pevnější logiky završila neskutečně rutinérská Avnetova režie. Ten chlap chvilku vypráví v klasickém francouzském stylu, po chvíli jde do kamerových zrychlovaček a celek zaštiťuje vykrádáním Mannova opusu. Levná béčková kriminálka, která by měla dostat doživotí natvrdo v nejzapadlejší poličce videopůjčovny.(28.10.2008)

 • Boss321
  ***

  Velmi rozporuplné pocity mi přichystal pro mne jeden z nejočekávanějších snímku, protože v něm hrají pohromadě moji dva nejoblíbenější herci. I když už nejsou nejmladší, tak jim to pořád klape na jedničku, v nich problém opravdu nevidím. Hlavní problém tkví samozřejmě ve scénáři, který se nepovedl. Počátečních 20 minut je slušných a závěrečný "šok" je překvapující (alespoň pro mě byl), bohužel ta hodina co je mezi tím mě nějak neoslovila a přišla mi nudná. A navíc Jon Avnet už u předchozích 88 minut přesvědčil, že to není zrovna zručný režisér a dost se divím, že se podařio na tenhle scénář nalákat takové dvě legendy. Tři hvězdičky, ale ta třetí je hlavně za Pacina s De Nirem......(22.10.2008)

 • Aluska88
  ***

  Již více než deset let uplynulo od setkání Al Pacina a Roberta De Nira tváří v tvář, nad kávou ve fenomenální několika minutové scéně, coby mužů na odvrácených stranách zákona. Tehdy spolu sváděli Nelítostný souboj. Oprávněné vraždy je zase svedly na stejnou stranu, a coby detektivové řeší sériové vraždy. Musím však říct, že celý tento film se ani zdaleka nedokáže přiblížit oné legendární, několik málo chvil trvající scéně z Mannova geniálního snímku. Oprávněné vraždy jsou podivně zmatené, nelogické a rozkouskované, kde jsem po chvíli přestala chápat, o co vlastně jde, kdo je na čí straně, či proč se to děje. Ani dvojka Ala s Robertem už nevyzařuje onu sílu svých postav, jako tenkrát. Snad je to jen podivně servírovaným příběhem a slabými charaktery. Překvapil mě výskyt 50 Centa, který zde byl ve svém "In Da Club."(9.5.2012)

 • Rex Mundi
  ***

  Nebyť hereckého duetu dvoch es, hodnotenie by bolo ešte slabšie. Ako vidím podľa ostatných hviezdičiek, nie som sama, kto si to myslí. Páni herci to vytiahnu len tak-tak na to, aby sa nemuseli od hanby prepadnúť. Najväčším vinníkom bude asi scenár. Lebo myslím, že každému je jasné, že DeNiro s Pacinom v jednom filme by si zaslúžili poriadnu výzvu - namiesto toho v Righteous Kill nemajú čo hrať. Dvoch policajných páprdov, ktorí sú takí ikonickí, až je to smiešne. Superpoliši v dôchodkovom veku. Trochu drsných rečí, trochu frajerskej ľahostajnosti, sexuálneho chtíča, trochu stareckej vševedúcnosti a k tomu dokonalé kamarátstvo. "Pytlíky na blitíčko do pohotovostní polohy!" A pritom s takým kultovým obsadením to mohla byť aká pecka! Namiesto toho neoprávnene zavraždili jeden film :-((29.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace