Oprávněné vraždy

Oprávnené vraždy

Právo na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

Tenhle film je dokonalou ukázkou toho že i když ve filmu hrají doslova mistři hereckého umění tak se špatným scénářem a režií se zkrátka zázraky dělat nedají.(4.10.2008)

Je fajn vedieť, že Bobby a Al stále dokážu kdejakú televíznu rutinu vykopať do pozerateľných vôd, ale čo z toho keď zbytok štábu tragicky nestíha. Avnet mal dostať zlatú malinu a strihač rovno celý košík. 55%(19.3.2009)

• InJo

Až na posledních několik minut jsem se více či méně nudil. Avnet nedokázal z potenciálu herecké dvojice snů vyždímat v podstatě nic, co by stálo za řeč, což je dost tristní. NELÍTOSTNÝ SOUBOJ oplývá strhující atmosférou už když je v záběru jen jeden z nich, natož, když se pak spolu sejdou v proslulé scéně v kavárně. V OPRAVNĚNÝCH VRAŽDÁCH jsou spolu ve většině filmu a divák z toho přitom nemá vůbec žádnou radost či mrazení v zádech. Nemá totiž důvod. Jednak vypadají už dost staře (a já nepatřím k těm, kteří mají slabost pro detektivy - důchodce), ale především jim scénárista ani režisér neumožňují rozehrát nějaké oslňující herecké party a být tak znovu za filmové bohy. Tenhle film určitě není úplná katastrofa, ale popravdě řečeno moc nechápu, co si od něj Pacino s De Nirem slibovali (na jejich místě bych vzal roha jakmile bych v obsazení zahlédl "jméno" 50 Cent)... 40 - 50 %(15.5.2010)

• AngelAngie

Ala i Roberta beru jako herecké špičky, ale filmy s nimi nevyhledávám, přes to když hrají spolu, tak se z toho udělala velká show a reklama a já si řekla, že ten film přeci jen musí být dobrý - výborný? Když jsem asi do půlky pořád jen tak znuděně koukala, co se bude dít, tak jsem si ještě neuvědomovala, že takhle to bude do konce. Film mi přišel jako obyčejná stupidní detektivka, která by neurazila cca 10 let zpět, ale dneska už je to trošku o něčem jiným a i když jejich herectví je nezpochybnitelné, tenhle film je strašný ..(15.10.2008)

• Gilmour93

Jeden klátí sexy forenzní vyšetřovatelku a střílí jak Riviéra Kid, druhý jezdí na mašině a ukojuje umělecké choutky - Artrostop letí obloukem do odpadkového koše, neboť N.Y.P.D nikdy neměl ve sboru vitálnější geriatriky.. Dvojice hereckých gigantů se poprvé ve filmu setkává na té správné straně zákona a právě jejich přítomnost je asi ten jediný důvod, proč se dodívat až do konce (i když se DeNiro pořád tváří jak Paul Vitti).. Tragický scénář připomínající puzzle složený bez třetiny kostek a režie hodná televizní inscenace svádí k myšlence, že pokud by někde v potemnělé uličce našli tělo Jona Avneta se 36 bodnými ranami v hrudníku, jednalo by se z pohledu fandů Bobbyho a Ala o bez diskuze oprávněnou vraždu.(19.5.2010)