poster

Oprávněné vraždy

 • Česko

  Právo na vraždu

 • USA

  Righteous Kill

 • Slovensko

  Oprávnené vraždy

 • Slovensko

  Právo na vraždu

 • Velká Británie

  Righteous Kill

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Konec dokáže pohřbít celej film. Celou dobu dobrá kriminálka s bezchybnými herci a pak musí přijít pointa, která se navíc dala čekat už jen kvůli stylu natočení vražd. Hůl bych nad tím filmem ale nelámal, ztráta času to není.(12.10.2009)

 • teutates
  ***

  Slabý priemer ak nie podpriemer...Righteous Kill sklamali. Hrozný scénar, réžia a taktiež technické prevedenie... tradičné charizma hlavných predstaviteľov niekam uniká, asi to bude zlým vplyvom prostredia. Na oko seriózna krimi, vo vnútri skazený Avnet. Známe tváre potešili, avšak nemôže byť úplne všetko postavené na hercoch. Tie "zmyselné dialógy" a slovné hračky mi vybili dych...5/10 3* zo súcitu k "dôchodcom"...(1.10.2008)

 • InJo
  **

  Až na posledních několik minut jsem se více či méně nudil. Avnet nedokázal z potenciálu herecké dvojice snů vyždímat v podstatě nic, co by stálo za řeč, což je dost tristní. NELÍTOSTNÝ SOUBOJ oplývá strhující atmosférou už když je v záběru jen jeden z nich, natož, když se pak spolu sejdou v proslulé scéně v kavárně. V OPRAVNĚNÝCH VRAŽDÁCH jsou spolu ve většině filmu a divák z toho přitom nemá vůbec žádnou radost či mrazení v zádech. Nemá totiž důvod. Jednak vypadají už dost staře (a já nepatřím k těm, kteří mají slabost pro detektivy - důchodce), ale především jim scénárista ani režisér neumožňují rozehrát nějaké oslňující herecké party a být tak znovu za filmové bohy. Tenhle film určitě není úplná katastrofa, ale popravdě řečeno moc nechápu, co si od něj Pacino s De Nirem slibovali (na jejich místě bych vzal roha jakmile bych v obsazení zahlédl "jméno" 50 Cent)... 40 - 50 %(15.5.2010)

 • Ant
  **

  Bývaly doby, kdy hvězdy jako Pacino a De Niro filmu pomohly, teď by ale oni sami potřebovali film, který by pomohl jim. Premisa Righteous Kill by měla na to, stát se základem slušné kriminálky, nesměly by ji ale brzdit ohraný scénář a nudná režie. Ten film prostě nemá šťávu.(4.10.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Russell Gewirtz .. Šach mat, pánové. _ Předpokládal jsem o dost větší sračku, ale tuctové kriminální dílo je Righteous Kill v každém případě. Russell Gewirtz opět fabuluje a twistuje rutinní námět a tak je snad každému jasné, že se příběh nebude odvíjet tak průhledně, jak je nám od jeho úvodu předkládáno. Vizuálně má film takový teplý nádech, ale nic zázračného se v technickém směru neodehrává a Jon Avnet ani tentokrát nezvládá nějakou větší režijní přidanou hodnotu. Na druhou stranu mi snímek vcelku příjemně (a hlavně bez nějakých vyloženě nasíracích momentů) utekl, Al Pacino a (zvláště) Robert De Niro svým slavným včerejškům již déle nestačí, přesto je osvěžující na tyto důchodce ve společné akci znovu pohledět. Na tu (procentuální) šedesátku ještě celkově dostatečné. ___ Jen doufám, že až se někdo konečně vynoří se scénářem na tělo pro jiné dvě herecké legendy - Michael Caine & Sean Connery - bude se při vymýšlení vhodné a pokud možno originální zápletky více snažit. 55%.(2.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace