Android: Apokalypsa (TV film)

Android Apocalypse

Vzbura

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2006, 95 min

Paul Ziller

Mark Dobrescu

Todd Bryanton

Toto mě docela příjemně překvapilo. Na to jak to vypadá, prachbídně a co se stam odehrává, nic co by stálo za řeč. Se mi na to dívalo docela dobře. Triky byly hodně špatné, ale taky to byl docela určitě na poměry podobně laděných filmu hodně malý vklad. Hlavní postava byl docela sympaťák, jeho plechovkový parťák se postupně taky vyprofiloval v pohodového mixérmana. Pro mě slušná TV scifárna na kterou se dá dívat více, než na mnohé filmy přecpané hereckými hvězdami s moderními super efekty. Neříkám, že je to skvost, ale líbilo. 6/10(17.7.2011)

• Zeck

Totální sračka! Vždyť tohle by nedokázalo pobavit ani československého diváka v roce 1985 na amatersky nadabované VHS kazetě, kterou by si potají pouštěl v obýváku s celým svým panelákem. Pokud zdenší hodnotící Esa nedokáží poznat, že se jedná o TV sci-fi (té horší varianty) a ještě pochválí efekty, tak toho asi moc neviděli. Rozhodně pak nemají právo obvinit ostatní, že tak debilně zkazili hodnocení tak přelomovému počinu. Chápu TV Novu, že se rozhodla zařadit tento film do vysílání ze soboty na neděli, protože vysílací práva musely stát 5 000,- Kč, ale už by to možná po těch 21 letech, co tady nemámě cenzuru, chtělo koupit filmy, na které se dá dívat a ne u nich trpět, blít a pak jít spát s pocitem, že jste ztratil 90 minut svého života odfláklou a levnou sračkou, kterou někdo natočil za jedno odpoledne. 09.01. 2011(9.1.2011)

• Malarkey

Málokdy vznikne povedené sci-fi, které má co se týče, příběhu a zpracování minimálně průměrné kvality. Tento film, ačkoliv televizní, na to možná vypadá, ale mně osobně se vůbec nelíbil a právě jak zpracováním tak příběhem, který je obtočený čtyřikrát z jiných stran a mě nedokázal ničím zaujmout. Sci-Fi Channel se snažil, ale když to porovnám se současnými SERIÁLY typu Battlestar Galactica nebo série Hvězdná brána, nemůže se mi toto ani náhodou líbit. Jako jednu epizodu z nich bych to tak možná i viděl, a souhlasil, ale jako regulérní film? To by efekty musely být lepší jak v oněch seriálech a donutit diváka koukat od začátku do konce. Zamilovat si postavy, oblíbit si děj, prostředí a bůhví co ještě. Takhle je to jen apokalypsa, která v budoucnu bude stát tisíce životů těch, kteří na ní tak dlouho připravovali své plány. --- Zkusím se teď vypnout - Ty to přežiješ, žejo? - Ať se stane cokoliv, ty nepřestávej- Ty přežiješ.(6.10.2007)

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale tohle desetiletí dokáže vyplodit i dobrý filmy. Poslední dobou na ně mám štěstí. AA je jedním z nich. Nebýt trochu šablonovitějšího konce bez nějaké lepší pointy, byl by to jeden z těch filmů, na které se chcete v té chvíli podívat znovu. A to je to jenom obyčejný tv formát pro jakýsi SF Channell kdesi uprostřed USA. Co mi vadí na skoro všech nových filmech? Nulový příběh, umělé zápletky, hloupé pointy a ploché postavy. Čili to nejdůležitější. To, že film má triky za 200 mio dollarů, je vedlejší. I bez triků to bude film, bez výše popsaných čtyř elementů však zůstane jen reklama na Industrial Light and Magic případně jinou "efektní" společnost. AA má přinejmenším velice dobře napsané postavy (ty kladné), zajímavou zápletku (i když přeci jen taky už trochu okoukanou - jasně že to vykrádá Útěk v řetězech) a svižně odsýpající příběh (i když to v něm taky někdy dost skřípe). Potíží je pointa, která, inu není nic moc. Jak vyznával H.P: Lovecraft (a já jeho názor přijal za svůj), pointa musí čtenáře/diváka na konci příběhu rozdrtit. To se tu nestane, spíš to je náhle utnuto. Závěr filmu tak doslova volá po pokračování (a musím říct, že poslední čtvrthodinka mě dost zklamala svou pitomostí) a já si jsem jistej, že ho nakonec dostane. Jestli bude přinejmenším stejně, nebo snad i více kvalitní, to už ukáže čas (ale obávám se, že navýšený rozpočet vloží především do lepších triků a ne do scénáristů kteří by správně měli být těmi nejpřeplácenějšími lidmi filmového světa).(20.9.2007)

• petero

Ukážkový príklad typického sci-fi TV filmu na ktorého koniec som si na druhý deň nevedel spomenúť.(25.12.2007)