Projekt LAZAR

• Česko Projekt Vzkříšení (více)

Muž, kterého čeká rozsudek smrti se náhle probudí s druhou šancí na život. Netrvá dlouho a ukáže se, že jeho nový život je možná děsivější, než ten předchozí.  Ben má podmínku téměř za sebou, a je nesmírně vděčný za vše, co mu život dal: krásnou ženu, roztomilou dcerku a stabilní plat. Jeho život vypadá idylicky ... Jenže pak Ben nečekaně přijde o práci a bláhově se vrátí zpět ke zločinu. Společně se svým bratrem se pustí do krádeže, která bude mít fatální následky. Ben najednou stojí před smrtící injekcí, musí se rozloučit se svou rodinou a připravit se na nejhorší. Nakonec je vše ještě trochu jinak. Ben se probere k vědomí na děsivém psychiatrickém oddělení, kde mu sdělí, že byl najat jako čistič podlahy. Ben nic nechápe a jediné čím si je jistý je jeho láska k manželce a dceři. Musí však přijít na kloub tomu, jestli skutečně unikl smrti z lopaty anebo se stal součástí něčeho mnohem hrozivějšího. (oficiální text distributora)

J*A*S*M

Lehce nadprůměrný mysteriózní thriller, kterému se bohužel nepovedlo svůj skvělý námět naplno využít. Občas je to předvídatelné a zdlouhavé, jindy zase překvapivé a příjemně tajemné. Škoda velmi slabého finále - člověk čekal buď nějakou geniální pointu, nebo alespoň jakýmkoli způsobem zajímavé zakončení, a místo toho přišlo to, co přišlo. Jako režisérský debut je ale The Lazarus Project bezesporu povšimnutihodným dílem. Nebude-li se příště John Glenn bát trochu zdrsnět a při psaní scénáře bude nekompromisnějším, můžeme se dočkat ještě mnohem zajímavějšího snímku. ()

Malarkey

Projekt Lazar je takový ten klasicky zamotaný film, který chvíli, co chvíli šokuje s průběhem příběhu a ve výsledku se z filmu strane strašná ptákovina. ()

T2

Tržby za predaj DVD v USA $1,710,256 //počet predaných kusov 99,375║ dejovo moc rozhárané /40%/ ()

*CARNIFEX*

Nevadí mi ten výstrelok v podobe rozuzlenia, či celková myšlienka, vďaka ktorej sa samotný príbeh dostáva na úroveň rozprávkového nezmyslu. Lenže tá nuda, ktorá sa celým filmom tiahne - tá je proste vražedná. ()

Davies182

1.900tý ohodnocený film mým avatarem zde na milované ČSFD byl celkem fajn, i když ke čtyřem hvězdám se jinak mírně nadprůměrné hodnocení překlopilo hlavně díky super konci, a mému oblíbenci Paulu Walkerovi. Největší slabina filmu je úplně jasně v režisérovi, který před polovinou filmu naservíruje obří WTF. To by bylo ještě celkem v pořádku, ovšem nastává ticho po pěšině! Je to jako dva filmy v jednom: v onu chvíli snímek dostává naprosto jiný nádech (a atmosféru), a hrozí ztracenost v ději. Kvůli tomu včera Glenn ztratil jednoho diváka, a to sice mou přítelkyni, která zvrat nerozdýchala a odmítla se dívat dále. Argumenty? "Co to má být? A to byl takový dobrý film! nuda...!". Divák málokdy nechce vědět, o co jde, že. Jádro pudla tkví v tom, že kdyby se na rozuzlení nečekalo šedesát minut, netápalo by se po zbytek jinak parádního thrilleru s prvky hororu ve tmě a mlze. Já osobně jsem trpělivě vyčkával a zdržované vysvětlení mě nijak extrémně netrápilo. Proč taky, když jsem čekal, že konec bude napínavý, a objasní vše nenásilnou formou - ne jako v desítkách jiných filmů, kdy polopatické zrekapitulování děje a závěrečné "conclusion" jako pro blbečky dokáže akorát naštvat... to se zde naštěstí nekoná. Nelze než doporučit všem, kteří žerou sympatického amerického herce, proslaveného sérií Rychle a zběsile, a mají rádi tajemno. ()

gogo76

Po všetkých stránkach priemerný film s podpriemerným, ba miestami až vyslovene stupídnym scenárom. P.Walker si behá po lesoch, má vlastnú opustenú chatu, psa, internet !, a počas dňa náradia všetkého druhu, vrátane motorovej píly a "stráže" spočítate na prstoch jednej ruky. Ten projekt je tak tajný, až sa väznitelia rozhodli dať svojim pacientom takú mieru "slobody", že je priam neuveriteľné, že sa nikomu nepodarilo uniknúť skôr. Stačilo trošku vypilovať scenár, reálne ukázať nedobitnosť a nepremožiteľnosť systému a mohlo to byť postatne lepšie. Veľkú zásluhu na podpriemernom výsledku má aj dosť nepresvedčivý výkon P.Walkera. Slabé tri hviezdičky. Film 50%. ()

Arkos

Chvilkami opravdu velice dobrý film, ovšem jsou zde i chvíle kdy je to bída. Prostě z toho šlo vytáhnout daleko víc, ale to se bohužel nestalo. I přes to je to hodně koukatelný film s vcelku slušnou zápletkou, který je prostě celý jak na houpačce. ()

kingik

Kdyby tenhle temný film méně objasňoval, udělal by líp. Ponechat diváka v příjemné nejistotě, by byl skutečně šikovný tah, jenže ono se ke vší škodě moc vysvětluje a celá záhada kolem hlavního protagonisty se objasňuje polopaticky, až kouzlo i tajemná atmosféra filmu opadá. Ben Garvey dostal v životě druhou šanci. Poté, co provedl loupež, při níž o život přišli tři lidé, včetně jeho staršího bratra, byl podle přísných zákonů státu Texas odsouzen k trestu smrti. Jaký div, když se po vykonané popravě ocitá zpět mezi živými. Jen prostředí kliniky pro psychicky narušené jedince nevěstí nic dobrého. On však jejím pacientem není, má v prostorách volný pohyb a vykonává funkci správce. Znepokojuje ho však zvýšená přítomnost nadpřirozených jevů, má nezlomný pocit, že ho někdo pronásleduje a zůstaly mu vzpomínky na minulost, kdy trávil spokojené chvíle se svojí milovanou manželkou a malou dcerkou. S nimi se však už vídat nesmí. To je jedna z mála podmínek nového života, který mu byl dán. Ben však přesto nesnese pomyšlení, že by měl být navždy odloučen od své rodiny. Vytrvale bude hledat únik ke svým blízkým, ale prostor, ve kterém se ocitl, se nedá opustit lusknutím prstu. Ben tápe a pomalu dochází k šokujícímu zjištění, které je klíčem k celé záhadě. Debutující John Glenn nenatočil film se strhujícím tempem, za to však s pořádně dusnou a temnou atmosférou, která by se dala krájet. Do hlavní role obsadil zesnulého Paula Walkera, o kterém si dovolím tvrdit, že byl v těchto a podobných mezi projektech mnohem lepší, než v celé, pro něj stěžejní sérii Rychle a zběsile. Walker do tohoto depkoidního celku zajímavým způsobem zapadl a je po celou dobu sympatickým a spolehlivým průvodcem hodně temného, místy až nepříjemně nervózního a skličujícího filmu s množstvím neotřelých nápadů a režijních postupů. Na debut opravdu hodně dobrý a vyzrálý počin. John Glenn si k němu napsal i scénář. Zkušenosti se psaním scénářů docela měl, ale vesměs se jednalo o málo známé filmy, spíše z televizní produkce. S tímhle projektem prorazil až ke kritikům a já jsem jedním z nich. Film se mně líbil a jeho rozvláčné tempo absolutně nevadilo. Záporem filmu je scenáristická snaha film přesytit, a to ne jen jednou pointou, ale hned dvěma pointami. Jev zvaný dvojpointa není ve filmu často k vidění a byl by tedy zázrak, kdyby završení filmu klaplo k plné divácké spokojenosti. No neklaplo, ale co se dá dělat. Režisér to měl pevně v rukou a poprvé přišel s krásně mrazivým rozuzlením, jak se věci kolem Bena mají. Super, perfektní a film měl tímto skončit. Divák by si vzápětí horlivě kladl bezpočet otázek, souhlasil by s tím, že to bylo dobře vymyšleno a že byl zdatně ošálen. Nejspíše by probíral co v příběhu dobře sedělo a co už sedělo méně dobře. Zkrátka, tímto by film vytvořil prostor k polemizování o filmu, což by byl vynikající tvůrčí tah. Jenže ono ne, ono to režisérovi bylo málo a vzápětí přichází druhá pointa, která na film vrhá úplně jiný stín. Stín banálního a polopatického objasnění, jež mystery thriller do jisté míry zbavuje jeho tajemného přediva a snižuje poptávku diskutovat po filmu o filmu. Rozhodně však Glenn prokázal, že se umí šikovně pohybovat v několika žánrech najednou, především pak v jeho prvcích. Zabředneme do hororu, thrilleru i psycho thrilleru. A to velmi ladně a nekřečovitě. O hudební doprovod se postaral osvědčený Brian Tyler, za kamerou působivě strašil skvělý Jerzy Zielinski (pičo csfdácká, další tvůrce bez profilu!) a vznikl poměrně žánrově nevyhraněný film, kdy se divák usilovně s hlavním protagonistou dožaduje, jaký fígl si na něho, respektive na oba dva, tvůrci připravili. Respect Paul Walker! 80% () (méně) (více)

Anderton

Projekt LAZAR sľuboval mystickú temnú zápletku, šokujúce zvraty a komplikovaný scenár, ktorý by mal na konci dávať zmysel. Všetko to vyšlo tak napoly. Atmosféra je fajn, prekvapenia vyplývajúce zo scenára sú pritiahnuté za vlasy a ťažko ich označiť za prekvapivé a či aj dávajú zmysel, radšej nebudem rozoberať. Vlastne ani nemôžem, pretože ten film tak rýchlo vyšumí z hlavy, že ho treba rozoberať max. do hodiny po jeho vzhliadnutí a nie po troch mesiacoch. ()

JosefGruber

Dost povedený film vedený v tajemném duchu. Lazar je hodně podobný Prokletému ostrovu, který jsem viděl jako první, takže jsem celkem předvídal pointu filmu. Koncovka je sice taková prapodivná a asi se z ní dalo vytěžit víc, ale to nic nemění na celkovém dobrém vyznění filmu. 4*, 9.5.2014, tv ()

AppleCore

Tak tohle sem nečekal. Podle názvu sem usoudil, že to bude nejspíš něco vyšinutýho, ale ono je to moc pěkný a zvláštní drama se skvělou hudbou a zkrátka vším. Jen mi vadilo, že si to chvílema hrálo na horror, to tam moc nesedělo. Taky chyběl výraznější děj, kterej by nás držel na zadku po celou dobu trvání, pár nelogickejch chybek by se taky našlo, nebo spíš chyb ve scénáři (kde vzal klíčky od auta kterým odjel na konci?). Jinak moc fajn film s moc fajn atmosférou, dokonce i Paul Walker válel. 4 ()

teutates

Takmer dokonalá ilúzia... "takmer dokonalý zločin", avšak P. Walker ma vyviedol z omylu. Tieto skromné prevedenia začínajú pútať moju pozornosť, pretože častokrát ma zaujme ich myšlienka - nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Lazarus Project je očividný dôkaz toho, že nie všetko čo nám tvrdia je pravda. Tento snímok zachytáva príbeh človeka, ktorý sa mal stať niekym iným a pomocou klamstva zabudnúť na minulosť. Film má 2 línie (daný project, osud človeka). Tieto línie sú svojou originalitou pomerne pútave a v konečnom dôsledku málo prepracované (málo finančných prostriedkov sa možno odzrkadlilo práve tuna). Prekvapilo ma množstvo známych tvári, ktoré spolupracovali na tomte diele a dotvárali tú správnu atmosféru. Miestami predvídateľné, miestami zdlhavé... ale aj napriek tomu 6/10 ()

predators

Absolutní dějový chaos a jedna nelogičnost za druhou...a že je jich víc než tři :-)))) Nejhorší je, že si celou dobu budete říkat, kde to sakra je, kde se tu vzal? Proč neodejde? A nakonec zjistíte, že on vlastně nemohl nic jiného dělat, protože to měl ve scénáři...jestli by se jím dal takto nazvat :-)))) Ano, chudák Walker...proč točí tyhle sračky a nevrhne se třeba podruhé na zběsilý útěk? :-))) 30% ()

iamek

Průměrné drama s průměrným Walkerem. Film je od začátku do konce předvidatelný ve všem směrech. Z námětu se dalo rozhodně vytáhnou víc. ()