Projekt LAZAR

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Linda Madden

Solidní thriller se slušnou temnou atmosférou, který je sice do určité míry předvídatelný, má hloupý konec a hlavní představitel Paul Walker je poněkud prkenný, ale i tak jsem se poměrně dobře bavil. Vzhledem k tomu, že je to Glennův debut, tak to dopadlo dobře.(24.5.2009)

Těžko hodnotit takový film, protože ten fatálně debilní konec dělá z jinak celkem dobrého snímku hroznou kravinu, která nemá ani hlavu ani patu. Nejradši bych dal hodnocení ještě nižší, ale přimhouřim nak tim koncem oko(16.3.2009)

Takmer dokonalá ilúzia... "takmer dokonalý zločin", avšak P. Walker ma vyviedol z omylu. Tieto skromné prevedenia začínajú pútať moju pozornosť, pretože častokrát ma zaujme ich myšlienka - nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Lazarus Project je očividný dôkaz toho, že nie všetko čo nám tvrdia je pravda. Tento snímok zachytáva príbeh človeka, ktorý sa mal stať niekym iným a pomocou klamstva zabudnúť na minulosť. Film má 2 línie (daný project, osud človeka). Tieto línie sú svojou originalitou pomerne pútave a v konečnom dôsledku málo prepracované (málo finančných prostriedkov sa možno odzrkadlilo práve tuna). Prekvapilo ma množstvo známych tvári, ktoré spolupracovali na tomte diele a dotvárali tú správnu atmosféru. Miestami predvídateľné, miestami zdlhavé... ale aj napriek tomu 6/10(3.10.2008)

Walker síce odviedol dobrú robotu, no Lazarov projektík je priemerné dielko. Za ten čas, čo som do toho žmúril, by som kľudne vymaľoval detskú izbu a obsah filmu mi mohol niekto vyškriekať spod rebríka.(6.10.2008)

Parádní děj, který má co nabídnout a ve finále to skutečně graduje. Walker zahrál svojí postavu přesvědčivě, má par fajn hlášek a bez sebemenších problémů celej film táhne. Hudba je celkem dobře poslouchatelná, hezké prostředí a ani zbytek obsazení není špatný. Chválím pointu celého filmu, nečekal jsem to. 9/10(2.7.2014)

• - Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)