Projekt LAZAR

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Linda Madden

Paul Walker v zajímavém thrilleru, který poněkud doplácí na nevyjasněnost žánru. Stále však jde o napínavý námět. Muž, propuštěný z vězení už nějakou dobu seká dobrotu - má práci v dílně, milující ženu a dcerku. Jenže pak se na scéně objeví brácha, a samozřejmě chce, aby udělali poslední práci a tou si vydělají dost, aby už nikdy nemuseli nic dělat. Chlápkovi se do toho nechce, má ženu a dcerku rád, jenže pak dostane padáka a nevidí jinou možnost. Akce dopadne podle očekávání blbě, brácha i parťák zhebnou, chlápek dostane trest smrti, rozloučí se se ženou, dcerkou a dostane smrtící injekci... Probudí se v jakémsi bývalém hotelu, kde dostává za úkol dělat údržbáře. Přebývá v chatce v lese a absolutně nechápe, co se děje, zvláště, když některé podivné věci kolem něho vypadají jako nějaké halucinace. Celé prostředí vypadá tajemně - od lesa, kde se objevují podivné postavy, přes listím zapadanou zahradu, po místnosti uvnitř a zvláště nepoužívanou kapli... Má muž ještě nějakou šanci spatřit své blízké? Nebo je někde ve stavu mimo náš svět, z něhož skutečně není úniku? Pointu nemá smysl prozrazovat, ale jde o velmi dobře natočený snímek, s postupnou gradací napětí. Když pak dojde k závěrečnému odhalení, je až člověku líto, kolik možností se dalo využít a nevyužilo, nejspíše kvůli nízkému rozpočtu. Ale přesto jde o hodně zajímavý nápad.(1.7.2009)

Parádní děj, který má co nabídnout a ve finále to skutečně graduje. Walker zahrál svojí postavu přesvědčivě, má par fajn hlášek a bez sebemenších problémů celej film táhne. Hudba je celkem dobře poslouchatelná, hezké prostředí a ani zbytek obsazení není špatný. Chválím pointu celého filmu, nečekal jsem to. 9/10(2.7.2014)

Celkem koukatelný film, teprve na konci člověk zjistí, že to je kravina bez jakékoli logiky.(19.10.2008)

Chybkou a dost podstatnou je, že se prostředek vleče, i kdyš se říká, že co se vleče neuteče, tak tady to právě neplatí, uteklo to, ale bezúčelně. Začátek a konec je naopak velmi svižný a zajímavý. Skoro už od začátku jsem si myslel, že mám pointu rozlousknutou a v tom zvrat a velmi překvapyvý a zajímavý, ale pak se to navrátilo do stejných kolejí a trošinku se to schodilo. Ale celková atmosfera byla super a celou dobu jsem nevěděl co od toho čekat.(17.6.2009)

Zajímavý námět bohužel doplácí na průměrné zpracování ne nepodobné televizní inscenaci. Škoda, Walkerovi to s Piper Perabo hodně sluší a Bob Gunton je jako snad jako vždy příjemně nepříjemný.(2.2.2010)

• - Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)