Milionář z chatrče

Slumdog Millionaire

Milionár z chatrče

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 115 min

Přesně ten typ hřejivého filmu, který nemám rád, natočený Danny Boylem, přesně tím stylem, který mám rád. Jinak - změny oproti knižní předloze činí ze snímku něco mnohem přitažlivějšího a oscarového, bohužel se tím definitivně potlačuje možnost, aby Britové natočili film, který bude opravdu o Indii, a ne o britských post-koloniálních představách o Indii. I u kulturních mišmašů a crossoverů totiž je možné určit, který element a úhel pohledu převládá. Zde jednoznačně ten západní. Nicméně ve výsledku jde o vcelku plodné spojení poetiky bengálské (sociálně-realistické) a hindské (bollywoodské) kinematografie. Samotný děj je podáván velmi mechanicky.(18.2.2009)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $141,319,928Tržby Celosvetovo $384,519,665Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,298,046 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $37,883,846 //počet predaných kusov 2,007,727Príjemný a zároveň drsný film. Možno nie úplne zaslúžene toľko krát Oscarový ale dobre čo už, nič prekvapivé na tomto poli. Našťastie filmová skladba je na toľko hútna, že po celý čas má čim zaujať a nechávať sledujúceho v napätí. Film zdobí v prvom rade skvelá réžia a taktiež herecké výkony, tých pôvodne amatérskych hercov, hrajúcich lepšie, pútavejšie než slušná väčšina hollywoodskych hviezdnych okukaných stálic. /90%/(17.1.2010)

tento kometář může obsahovat SPOILER!! nečíst před zhlédnutím filmu ;) vytrhněte dějovou linii týkající se soutěže milionář.. a za příběh o chlapci Jamalovi, jeho bratra, osudové lásky a o kruté cestě za spokojeným životem, ohodnotím Vám ten snímek 5hvězdami.. ale po tom co jsem viděla, to prostě nejde.. smíchat všechno to, co má hrát na city, zavraždění matky, žebrání, krádeže, týrání, mlácení, ztracení lásky, vražda, znovuobjevení lásky a opět ztracení lásky, zrada, podvody.. bylo toho moc na stopáž pouhých dvou hodin.. a i když jsem mu přála, aby vyhrál, protože věřím v motto: "Život tě naučí!" tak tahle shoda náhod byla přehnaná.. ano ještě to bych byla schopná odpustit, ale poslední otázkou o třech mušketýrech byl zatlučen hřebíček mé trpělivosti.. nejenže jsem tušila, že to takto dopadne, ale nevěřím, že by zrovna tato odpověď stála částku 20 miliony rupií.. Jamale Jamale, hochu co já mám s tebou dělat.. máš velký potenciál a jako dokument o trpké Indii máš moje 60% hodnocení..ale co ten zbytek?? bohužel nesdílím názor udělených Oskarů.. zasloužíš si je, ale!! Ale názor a hodnocení nějaké bláznivé Viktorky ti může být ukradený ;) P.S. závěrečné titulky byly úžasné.. hned píši kamarádům a jdeme na Kladenské nádraží nacvičovat ten tanec :)(1.8.2009)

Byl jsem napjatej ještě víc, než u regulérního Chcete být milionářem. Přál jsem mu to, jak nikdo.(16.1.2009)

Důkaz, že i za (v dnešní době) směšný peníz a bez jakýchkoliv hereckých hvězd se dá natočit film, který se vám zapíše hluboko do srdce .... Danny Boyle si především vybral skvělý scénář, který bude pravděpodobně aspirovat na ocenění zlatou soškou. Také nádherně vystihnul atmosféru "západnímu světu" tak vzdálené země (nejen geograficky) jako je Indie .... A najednou je tu film, kterému budu možná při "Oskarovém večeru" držet palce nejvíc :)(11.1.2009)