poster

Milionář z chatrče

 • Velká Británie

  Slumdog Millionaire

 • SK název

  Milionár z chatrče

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 115 min

 • Zeck
  ***

  Pohádka pro dospělé. Příběh je zajímavý, bohužel mě nijak nedojal. Možná jsem neměl tu správnou náladu, ale prostě jsem nevěřil v reálnost tohoto příběhu. Jak se pak mám dojmout, nebo utřít slzu, když to co se děje na plátně, je v reálném životě naprosto nemožné. Režie byla zmáknutá skvěle, hudba byla příjemná, příběhy okolo "žebráckého Bosse" a chudoby, odpovídající skutečnosti. Ale ta samá podstata filmu - vítězství chudého v soutěži, kde mu příjdou otázky, které jako jediné zrovna věděl, příšerně přehnaná. Tento film je z půlky pohádka a z té druhé "děsně vážná věc" a to moc nemusím. Ten crazy taneček u závěrečných titulků mi také na dojmech moc nepřídal i když chápu, že v Bollywoodu je tento druh pařby velice oblíbený. 60%.(14.3.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Ač film Pláž je lidmi považovaný za Dannyho nejslabší kousek, já ho měla až do téhle doby úplně nejraději a to hlavně skrz hudbu a kameru, která je u Dannyho tolik výjimečná. I když se jedná o zcela jiný příběh, jiné lokace a i jiný druh hudby, jsou to opět tyhle dvě věci, jenž mě k filmu především přikovaly a já jsem v největším údivu, jsem nesmírně překvapená, jsem v šoku. Na tomhle filmu je tak dokonale vymyšlena propojenost mezi chlapcovým dětstvím, výslechem a soutěží samotnou, tyhle 3 věci jsou proloženy natolik chytře, stylizovaně a hlavně poutavě, že diváka musí ukotvit i kdyby nechtěl! Úžasná, opravdu úžasná podívaná, pro mě film roku 2008, ač jsem ho shlédla den po .. Danny to prostě s exotikou umí. Musím se také přiznat, že už hodně dlouho jsem po skončení filmu neměla v srdci a duši tak božsky naplněný pocit a už pekelně dlouho jsem nebrečela a tenhle mistrovský kousek mi to vše hezky vynahradil, nemám slov .. a Freida Pinto? Bože můj, nikdy bych nečekala, že mě na první pohled ženská takhle odrovná, Kristen se to podařilo asi až tak na 100. .. :) Tohle je přesně film, kterému nemám absolutně co vytknout, ať už je slovo dokonalost používáno jak chce, u mě tenhle film vyhrál na plné čáře a troufám si tvrdit, že můj nejoblíbenější Klub rváčů má na pozici film č. 1 spolubojovníka .. smekám, tleskám, klaním se - plazím se, tohle nerozdýchám, fakt ne.(1.1.2009)

 • CheGuevara
  ***

  Milionář si mě podmanil atmosférickou vůní Indie, tepající hudbou a neokoukatelným kukučem Dev Patela. Jenže vyprávění Dannyho Boyla připomíná automat na kafe, který mechanicky opakuje totéž několikrát za sebou. Průhledný koncept otázka-odpověď je vskutku velice primitivní a Boyle tím přichází o jakýkoliv moment překvapení. Milionář tak není ani trochu tajnosnubný či rafinovaný, což nezakryje ani dynamická kamera. Tvůrci však projevují mnohem víc citu pro videoklipové montáže, které jsou sami o sobě neskonale vypiplané, než pro samotné vyprávění. Zatímco Jamalovo dětství dokáže nádherně vtáhnout do svého světa, tak gangsterská historka stejně jako Milionář výsledný dojem jenom ruší. Naštěstí M.I.A. a její Paper planes jsou ve filmu učiněnou extází.(6.3.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Obsadit Deva Patela poradila Dannymu Boylovi jeho dcera, když Patela viděla v teenagerovském seriálu Skins. (Karlos80)

 • - Film získal 11 nominací na ceny BAFTA (Britská akademie filmového a televizního umění). (Politik)

 • - Danny Boyle nebyl spokojen s klasickým formátem 35mm (materiál podle něj vypadal otřesně), proto byl použit úplně nový typ digitálních kamer. (Specs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace