poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

 • Velká Británie

  Burn After Reading

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Coenovci hlasí návrat do cynických vod. To je jednoznačně dobrá zpráva. Ta špatná je, že se vrací do vod, ve kterých se již nespočtukrát smočili. Tentokrát navíc se scénářem, který z té vody vaří tak, že ani neví jak. Ovšem herecky je to velká H2O na mlýn mého vkusu. A paradoxně je to o to lepší, že všichni hrají jak o život, ač vlastně nemají co by hráli. Bizarní.(2.11.2008)

 • tron
  **

  „To predsa nie je motorka!“ Coenovci toto už urobili aj v minulosti, keď po oscarovom FARGU nakrútili bombasticky obsadenú nevtipnú komédiu, ktorá vzbudzovala dojem oddychu od náročných látok nezáväzným blbnutím s polkou Hollywoodu v hlavných úlohách (BRAČEK, KDE SI?). Teraz sa to stalo znova, keď po fantastickom trileri TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH narýchlo zbúchali hviezdne obsadenú komédiu, ktorá nie je vtipná. PO PREČÍŤANÍ SPÁĽTE. Samozrejme, stále sú to Coenovci, Clooney a Pitt si svoje parádne slabošské úlohy bohovo užívajú (najmä Pitt so svojimi tanečkami) a niektoré scény sú „klasický Coen“: chechcete sa a zrazu niekto niekomu vystrelí mozog z hlavy. V niektorých scénkach sa výborne mieša absurdita, napätie, bizarnosť a čierny humor (telefonát, šatník, scény s Rusmi, scény s J.K. Simmonsom – nejeden divák sa bojí, že to takto šialene funguje aj v realite). Lenže týchto skvelých pasáží je máličko, možno jedna na 20 minút, scenár pôsobí skratkovito (ale aj tak som ďakoval nebesám, že to má len 96 minút – a mohlo mať ešte menej), ženy u Coenovcov pravdupovediac vždy podávali čudné výkony (Swintonová, McDormandová) a ku cti bratom neslúži ani fakt, že niektoré postavy ukradli z iných filmov (podvodník Clooney – Bill Paxton z PRAVDIVÝCH LŽÍ, cholerik Malkovich – Joe Pesci z MAFIÁNOV).(27.5.2011)

 • EdaS
  ****

  Rozhodně ne čistá (jestli vůbec) komedie. Po přečtení spalte rozhodně baví, ale je v ní příliš zla a krutosti na to, aby se dala považovat za čistě oddychovou zábavu. Z výtečného obsazení potěšil především komik Brad Pitt. Není to masterpiece jako předchozí Tahle země není pro starý, ale Coeni jsou rozhodně ve formě.(26.10.2008)

 • Dudek
  ***

  Bizarní charaktery, které jen tak někde neuvidíte, mají tváře známých hereckých es. Už tohle samo o sobě dělá z Burn After Reading povedený film. Jenže ono to není všechno. Tenhle snímek totiž disponuje i naprosto šíleným příběhem, který nemůže jen tak někoho nechat chladného. Ta konfrontace CIA a partičky šílenců jejichž osudy se až nečekaně nereálně propletou je vážně k popukání.(3.11.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Carter Burwell: 1. Earth Zoom (In) ,2. A Higher Patriotism ,3. Linda Looks For Love (Part 1) ,4. Night Running ,5. Building The Chair ,6. Rendezvous ,7. Opportunity ,8. Plan B ,9. Seating ,10. Homeless ,11. Harry Looks For Love ,12. Breaking And Entering ,13. I Killed A Spook ,14. Honey Nut Cheerios ,15. Tuchman Marsh ,16. Carrots / Shot ,17. Linda Looks For Love (Part 2) ,18. Who Are You? 19. How Is This Possible? ,20. Negativity ,21. The Struggle For Ebullience ,22. Intruder! ,23. Earth Zoom (Out),(7.5.2011)

 • - Film byl již šestou spoluprací bratří Coenů s Frances McDormand a třetí s Georgem  Clooneym. Pro George Clooneyho jde současně o 4. spolupráci s Braddem Pittem. (Chrustyn)

 • - Budova, která ztvárňuje tělocvičnu Hardbodies, se nachází v Paramus, New Jersey. Svou funkci ztvárnila tak dokonale, že se tam začali lidé ptát na členství. (Pavlínka9)

 • - Když postava Brada Pitta (Chad) potká poprvé Coxe, představí se jako pan Black. Stejné falešné jméno Pitt použil ve filmu Seznamte se, Joe Black. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace