poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Zvláštní, trochu slabší Coenovina. Na jednu stranu propracovaný absurdní scénář o touze po penězích, ztrátě tajných dat a veřejných manželek - napsaný s mnoha dobře navzájem propojenými prvky a perfektními herci. Výtečný John Malkovich coby životem deprivovaný a interesantně sprostý exagent CIA, zábavný Brad Pitt v roli manipulovatelného maníka z posilovny stále v rytmu, Clooney jako suverénní děvkař, který k vlastnímu překvapení ztrácí (nejen) kontrolu nad situací, výborná Frances McDormand posedlá plastickými operacemi a seznámením s muži na internetu. "Jsi součástí ligy blbců." Na druhou stranu to byl humor docela slaboučký, smíchem mne nijak neobtěžoval, i když film nenudil. Pro Coeny typických absurdních situací je zde bohužel jako šafránu. Co mne ale hodně naštvalo, byl neslaný nemastný konec, který film sráží jen na lepší průměr. Trailer: http://www.csfd.cz/film/234142-po-precteni-spalte-burn-after-reading/videa/(12.2.2010)

 • Kryšpín
  ****

  Coenovci jsou mistři ve psaní absurdních příběhů. Ve kterých vůbec nevíte, co se stane v následujících minutách filmu. A jejich rukopis u tohoto filmu je více než jasný. Obyčejné zápletky jsou vyšperkovány absurdními situacemi, které jsou tak nepředvídatelné jako u ostatních příběhů. Herci, kteří hrají tyto filmové postavy jsou právě ti, u kterých by jste to nečekali (Až na Malkoviche, který mi připomínal Malkoviche ve filmu V kůži Johna Malkoviche :-) ). A proto je to příjemným zpestřením při sledování filmu. Brad Pitt byl nejlepší postavou ve filmu a scény s ním si budete vychutnávat vteřinu po vteřině, frame po framu. Jako celek je to dobrý film, ale pokud bych si měl vybrat. Dám radši přednost filmům Fargo nebo Big Lebowski.(6.11.2008)

 • Boss321
  ****

  Coenovci opět nezklamali a tentokrát nám naservírovali něco mezi Fargem a Big Lebowskim. Už na samotném scénáři a charakterech postav je zcela patrný Coenovský rukopis, který nás provede zajímavým příběhem plného zvratů a propleteností. Brad Pitt, coby neustále aktivní zaměstnanec fitcentra, je skvělý. Ovšem ostatní hvězdní herci Tilda Swinton, Frances McDormand, John Malkovich či Geogre Clooney za ním rozhodně nezaostali. Musím před bratry Coenovi smeknout, protože na jednotlivé postavy by asi jen těžko hledali lepší obsazení. Neohromilo mě to jako Fargo, ale pro fanoušky Coenů povinnost a pro ostatní diváky celkem slušná porce černého humoru.........(13.11.2008)

 • charlosina
  ****

  Joel a Ethan Coenovi připravili černou komedii s prvky dramatu a absurdní atmosférou. Na jednu stranu to byla prostě "blbost", na stranu druhou to však mělo své typicky coenovské kouzlo: výstižná charakteristika, banalita, dějové (a nečekané) zvraty, stituační skládačka, provokace a temný humor. Krom toho výborné herecké obsazení: zejména Brad Pitt mě překvapil, jak parádně umí žvýkat a rytmicky se hýbat; John Malkovich mě potěšil, jak se umí vztekat, Clooneyho jsem skoro nepoznala a Farnces McDormand mě pobavila. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, ale když zhodnotím, čemu všemu jsem dala 4* "jen kvůli něčemu", u téhle ztřeštěnosti váhat nemůžu. Co všechno může odstartovat rozvodové řízení, to jsem tedy netušila...(25.11.2008)

 • J*A*S*M
  *****

  Pro cynika jako jsem já, je tenhle film jako krásná pohádka na dobrou noc. Nejvíc obdivuju to, že všechny Coenovic postavy si divák prostě musí oblíbit, ačkoli to vesměs jsou pořádní zmetci a ztroskotanci. Great!(3.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace