Po přečtení spalte

Po prečítaní spáľte

Burn After Reading

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Já to ríkal, já to říkal!!!!! Nes*rte Johna, pak bude prskat, klít jak pohan a bude zlej... A taky, že jo.... Roztomile blboučký Bratt, netradiční Frances a J.K., jemuž čučí z očí bazilišek pak jen dotváří vcelku smpatický celkový rámec filmu... Škoda, že je ale ten rám na Coeny takový nemastný, málo šťavnatý, ale třeba jsem jen už rozmlsanej..... 70%(8.4.2010)

• mandes

Rozpočet $37miliónov Tržby Celosvetovo: $163,720,069 /// No teda od Coenovcov a hlavne po ich poslednom filme som čakal viac(20.11.2009)

• Djkoma

Geniální Brad Pitt a Ti ostatní ... Herci podle jmen jsou výborní, o tom nejsou pochyby, bohužel vzhledem k totálně ulítlému ději, který si hraje na "tohle se může stát každému", je to k ničemu. Ať je to přetvařující se George Clooney, který se opět potkal s Tildou Swinton (předtím se setkali ve filmu Michael Clayton), nebo stále podivnější John Malkovich, který pomalu utíká ze škatulky "dobrý herec" do škatulky "ten je mimo". Herci jsou svým rolím poměrně vděční, i když nikdo nemá na Brada Pitta. Jeho tupý stylový hošik na kole nemá naprostou chybu a je svým způsobem i parodií na "všechny hloupé hezouny", za což Bradovi lze pouze tleskat. Obsahově nic. Děj mě nerozesmál, stejně jako většina hlášek nebo vtipů... vlastně mě rozesmál jen Brad Pitt. Možná jsou pro někoho bratři Coenovi skvělí, ale tentokrát šlápli vedle, i když nepochybuji, že se opět a jako vždy najdou tací, kteří budou jejich nové dílo milovat a obdivovat za geniální promyšlenost a hloubku cynismu. Já ne.(20.2.2009)

Ona je to taková Coenovská kravinka, ale já se celou dobu bavila, ani chvilku mě to nenudilo a i když to celé bylo jen o posedlosti jedné ženské, která prostě musela mít své plastické operace (mimochodem Frances mi tady strašně připomínala Dášu Bláhovou), ti herci byli tak skvělí (především Brad Pitt mě neuvěřitelně bavil), že to hravě zvedli až na 4*.(27.1.2009)

Bizarní charaktery, které jen tak někde neuvidíte, mají tváře známých hereckých es. Už tohle samo o sobě dělá z Burn After Reading povedený film. Jenže ono to není všechno. Tenhle snímek totiž disponuje i naprosto šíleným příběhem, který nemůže jen tak někoho nechat chladného. Ta konfrontace CIA a partičky šílenců jejichž osudy se až nečekaně nereálně propletou je vážně k popukání.(3.11.2008)