poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ****

  Černý humor s mrazivým podtónem, až divadelně absurdními výstupy a trierovskou krutostí na straně jedné, komediální screwball s mimickými exhibicemi slabomyslného Brada Pitta a osobitou poetikou se satirickými šťouchanci na adresu CIA, internetového seznamování i Hollywoodu na straně druhé. To množství adjektiv se tu nesešlo náhodou, bratři jak se patří se tentokrát pokusili o eklektické spojení fargovského existencialismu a dudeovského cynismu- a světe. div se, klaplo to na první klapku. V ošumělém aranžmá a kamerových pronásledovacích jízd pracují Coeni s nejistotou diváka a svůj film představují coby organizovaný chaos-prudce se zahýbá do dějových zákrut, postavy končí svůj pozemský život komicky arbitrárně a není možno odhadnout, co se děje a kam to spěje. Tahle anarchie je celých 96 minut především díky přesně obsazeným hercům a kořením v podobě J.K. Simmonse, třeskutě zábavná a když mě zaskočily závěrečné titulky a publikum se zvedalo ze sedaček, napadlo mě, jak by si asi Coeni poradili na Broadwayi. Snad by si nespálili prsty.:-) 75%(5.10.2008)

 • CheGuevara
  *****

  Coeni se vrátili ke svým tragikomickým postavám. Hlavní (anti)hrdinové sice mnohem více připomínají šachové figurky, než plnohodnotné postavy, ale taky nebudete vyčítat Kasparovovi, že si před spaním nepovídá s černou královnou. Coeni se ukázali jako zdatní šachisti a tahle filmová partie je nevýslovnou lahůdkou. Myslím, že smát se cizí blbosti není nečestné, ale naopak v jistých momentech povznášející. Povznášející film.(2.4.2009)

 • mandes
  **

  Rozpočet $37miliónov Tržby Celosvetovo: $163,720,069 /// No teda od Coenovcov a hlavne po ich poslednom filme som čakal viac(20.11.2009)

 • EdaS
  ****

  Rozhodně ne čistá (jestli vůbec) komedie. Po přečtení spalte rozhodně baví, ale je v ní příliš zla a krutosti na to, aby se dala považovat za čistě oddychovou zábavu. Z výtečného obsazení potěšil především komik Brad Pitt. Není to masterpiece jako předchozí Tahle země není pro starý, ale Coeni jsou rozhodně ve formě.(26.10.2008)

 • B!shop
  ****

  Boze, to bylo kokotina. Nemyslim to nejak spatne, docela sem se u filmu pobavil, ale fakt to byla takova blbost a od Coenu bych cekal vic. Zapletka je totiz na jednu stranu vymyslena docela dobre, jak se do deje postupne zapojuje cim dal tim vic lidi a zamotava se to, ale na druhou stranu se tady dejou strasny blbosti. Kazdej je nekomu nevernej, do toho se tu particka z fitcentra dohaduje z rusama a agentama o tajny dokumenty, ktery ani tajnejma dokumentama nejsou a vrchol tomu nasadi zaverecnej rozhovor J.K.Simmonse, kterej to vsechno naprosto brutalne shrne. Furt jsem tak nak cekal, kdy se film rozjede, ale on furt jen tak pozvolne plynul a jen obcas se odehrala naka vostra scena. Vetsinou nejaka vtipna, ale dojde i na dve na komedii brutalni. No a co se tyce hercu, Malkovich je jako chlastajici vecne fuckujici bejvalej agent paradni, Brad Pitt jako trener v fitcentru a desny hovado je taky skvelej a skoda, ze po case z deje vypadne. Nastesti ho pak nahradi magorici Clooney. A co se tyce Tildy, ackoliv to je moje oblibena herecka, tady je dost nesympaticka. Celkove nadrpumerna komedie v porovnani s ostatnima, ale na Coeny pouze prumer, i kdyz tu je znatelnej jejich rukopis. Ale stejne to jeste porad da 4*.(3.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace