Po přečtení spalte

Po prečítaní spáľte

Burn After Reading

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Coenovic jsem nikdy příliš nemusela, přesto mě vždy něčím dostanou. Tenhle snímek, jako i nějaké jejich další, se velmi liší od tvorby, kterou mám z jejich soudku nejraději a jako vždy mě dostali především herci, protože u těch mi na jejich filmech vždy záleží nejvíc a nejvíc je prožívám, příběh už jde trošku stranou. Tentokrát se mi nejvíce líbila Tilda, John a Frances, nebýt jich, tak by bylo o hvězdičku míň .. a co ta přemíra slova f.ck?? :))(16.11.2008)

Nevšední, výborně zahraná, decentně černá komedie, která jako by se vůbec nestala.(22.12.2008)

• Viktooorka

Slibuji, že další film mistrů Coenů odložím zase na rok.. Moc bych chtěla vidět tu jejich genialitu jako ostatní, ale nevidím. Brzy zajdu na kontrolu k očnímu a ten mi jistě řekne, kde je problém. Po přečtení spalte je bez pochyby dobrý film.. Skvělá kamera, výteční herci, úžasné postavy (na Bradíka nikdy nikdo nezapomene) i ten děj se dá považovat za povedený. Ale když se to celé poskládá dohromady, nevznikne nic.. Nic co by mě donutilo, znovu strčit dvd do přehrávače mimo scén s Bradem, ale ty si můžu pustit i na youtube, že? :o) A to jsem táák věřila, že tímto si mě bratři získají.(22.9.2010)

Taková poloparodie na překombinované a zapeklité špiónské filmy. Skvělá je postava šéfa CIA, který vůbec netuší o co jde a stará se jen o to, jak to nejrychlejc ututlat. Děj je správně Coenovsky švihlej a superhvězdní herci jsou hodně zábavní. Chvílema jsem se smál nahlas.(18.12.2008)

Pitt je tady á la "Johnny Suede po 17 letech & na fetu", což je velmi milé. A milé jsou taky ty nečekané vraždičky a pár povedených vtipů - ale jinak na Coheny docela slabota. (3,5* s tím, že druhá šance bude a docela se na ni i těším)(1.1.2009)