poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Ona je to taková Coenovská kravinka, ale já se celou dobu bavila, ani chvilku mě to nenudilo a i když to celé bylo jen o posedlosti jedné ženské, která prostě musela mít své plastické operace (mimochodem Frances mi tady strašně připomínala Dášu Bláhovou), ti herci byli tak skvělí (především Brad Pitt mě neuvěřitelně bavil), že to hravě zvedli až na 4*.(27.1.2009)

 • hirnlego
  ***

  Pitt je tady á la "Johnny Suede po 17 letech & na fetu", což je velmi milé. A milé jsou taky ty nečekané vraždičky a pár povedených vtipů - ale jinak na Coheny docela slabota. (3,5* s tím, že druhá šance bude a docela se na ni i těším)(1.1.2009)

 • Nathalie
  ****

  Černý humor s mrazivým podtónem, až divadelně absurdními výstupy a trierovskou krutostí na straně jedné, komediální screwball s mimickými exhibicemi slabomyslného Brada Pitta a osobitou poetikou se satirickými šťouchanci na adresu CIA, internetového seznamování i Hollywoodu na straně druhé. To množství adjektiv se tu nesešlo náhodou, bratři jak se patří se tentokrát pokusili o eklektické spojení fargovského existencialismu a dudeovského cynismu- a světe. div se, klaplo to na první klapku. V ošumělém aranžmá a kamerových pronásledovacích jízd pracují Coeni s nejistotou diváka a svůj film představují coby organizovaný chaos-prudce se zahýbá do dějových zákrut, postavy končí svůj pozemský život komicky arbitrárně a není možno odhadnout, co se děje a kam to spěje. Tahle anarchie je celých 96 minut především díky přesně obsazeným hercům a kořením v podobě J.K. Simmonse, třeskutě zábavná a když mě zaskočily závěrečné titulky a publikum se zvedalo ze sedaček, napadlo mě, jak by si asi Coeni poradili na Broadwayi. Snad by si nespálili prsty.:-) 75%(5.10.2008)

 • Viktooorka
  **

  Slibuji, že další film mistrů Coenů odložím zase na rok.. Moc bych chtěla vidět tu jejich genialitu jako ostatní, ale nevidím. Brzy zajdu na kontrolu k očnímu a ten mi jistě řekne, kde je problém. Po přečtení spalte je bez pochyby dobrý film.. Skvělá kamera, výteční herci, úžasné postavy (na Bradíka nikdy nikdo nezapomene) i ten děj se dá považovat za povedený. Ale když se to celé poskládá dohromady, nevznikne nic.. Nic co by mě donutilo, znovu strčit dvd do přehrávače mimo scén s Bradem, ale ty si můžu pustit i na youtube, že? :o) A to jsem táák věřila, že tímto si mě bratři získají.(22.9.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Coenovic jsem nikdy příliš nemusela, přesto mě vždy něčím dostanou. Tenhle snímek, jako i nějaké jejich další, se velmi liší od tvorby, kterou mám z jejich soudku nejraději a jako vždy mě dostali především herci, protože u těch mi na jejich filmech vždy záleží nejvíc a nejvíc je prožívám, příběh už jde trošku stranou. Tentokrát se mi nejvíce líbila Tilda, John a Frances, nebýt jich, tak by bylo o hvězdičku míň .. a co ta přemíra slova f.ck?? :))(16.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace