27 šatů

27 Dresses

Romantický / Komedie

USA, 2008, 106 min

• lesumir

From women with love :-) Tvůrkyně se snažili opravdu o jedno, vytvořit romantiku. Ostatní jim bylo šumák, ale proč teda obsazovali Heigl, která rozhodně není typickou romantickou postavou, s tím ať na mě nikdo nechodí. OK, Kath je milá, hezká, trhlá a vtipná, nikoliv však přehnaně romantická, její grimasy ani hlas se mi k tomu prostě nehodí. Kasovní trhák z toho sice byl, ale nikoli kvůli kvalitě, ale právě díky hlavní protagonistce. Akerman hezká, o něco lepší než když hrála dou se Stillerem. Marsden trosku slizkej, ale dal se vydržet. Burns byl hodně ulízanej a trošku i oplácanej, moc se mi do té role nehodil. Mega zklamání!(6.8.2008)

• jojinecko

27 Dresses je nenáročná romantika, menej komediálna ako by sa patrilo vzhľadom na potenciál Katherine Heigl, ktorú považujem za dobrú a sympatickú herečku do podobne "lightkových" filmov. Film plynie stráášne pomaly a vyšumí z hlavy už počas záverečných titulkov...(11.12.2010)

Jo, můžu říct, že toto se mi líbilo. Sice na P.S. I love you, to má daleko, ale i přesto tenhle všemožný mix romantických situací, posbíraných ze všech možných filmů mi udělal radost. Docela příjemné překvapení a byl jsem zde mile okouzlen Malin Akerman.(1.5.2008)

Pre mna to bola jedna z povinnych jazd pred mojou svadbou... :) Ale celkom to uslo...Musim si nacvicit ten zenichovsky pohlad ;-)(10.9.2008)

• HoneyBunny

Tenhle film vypadá, jako by vypadl ze sterilního stroje vyrábějícího filmy s předvídatelnou zápletkou. Dejme k sobě blonďatou sympaťandu a fešáka s vyběleným chrupem. A pak postupně přidáváme klišé č. 5 (ona miluje svého šéfa, ale bojí se mu to říct), č. 8 (ona potkává fešáka s vyběleným chrupem, který se do ní zakouká, ale ona si ho nevšímá), č. 11 (přijíždí sexy mladší sestra), č. 12 (sympaťanda a fešák se opijí a stráví spolu noc), č. 15 (fešák nechtíc provede podraz a sympaťanda se urazí) a č. 15 (sympaťanda běží/jede taxíkem/škáče na loď za fešákem, aby mu sdělila, že ho miluje). Omlouvám se, pokud předchozí řádky někdo považuje za spoilery, ale já osobně jsem tenhle vývoj tušila už v patnácté minutě a vy na tom asi budete podobně. 27 šatů těžko obstojí - i pokud máte malá očekávání a těšíte se na průměrnou romantickou komedii. Pokud jste zběhlý divák, spíš se rozčílíte nad tím, jaké z vás tvůrci dělají blbce.(30.8.2009)

• - Když jsou Jane a Kevin v baru, v pozadí hraje hudba Joshe Kelleyho. Josh Kelley je manžel Katherine Heigl. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)

• - Ačkoli ve filmu hraje Malin Akerman o několik let mladší sestru Katherine Heigl, ve skutečnosti je o několik měsíců starší. (Zdroj: ČSFD.cz)