27 šatů

27 šiat

27 Dresses

Romantický / Komedie

USA, 2008, 106 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +určitě Katherine Heigl, dobře zahrané, často úsměvné, snad i docela dobrý scénář -žánr svatební komedie, nezajímavý Edward Burns, protivná Malin Akerman/// Důvod proč na film koukat je hlavní představitelka. Důvod proč nekoukat je samotný žánr, který je snad nejméně inovativní ze všech žánrů (nebo přesněji pod žánrů). Prostě už mě všechny ty svatby nudí nebo v lepší případě ničím nepřekvapí. Výjimkou snad jen ty, které víc sází na komično nebo víc na romantiku. Jenže mix který není dobrý ani v jednom je předem promarněný film. To naštěstí není úplně případ filmu 27 šatů. Ten se alespoň jednou zkounout dá a je dost možný, že mu i přijdete na chuť. Snad jen tvůrcům bych vzkázal, že když se mizerně bude cítit jejich/naše hrdinka, bude se tak cítit i divák, což není úplně dobře./// Celkem 57%///(28.12.2011)

Další romaťárna, která zejména ve své druhé polovině vrší jedno filmové klišé na druhé, nicméně disponuje zábavnými postavami a hlavně jí v ochranném objetí drží výborná Katherine Heigl, podávající svěží, přirozený, energický a sebevědomý herecký výkon. A scéna v baru je parádně odvázaná. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.4.2008)

Osmou stovku mých komentářů začínám hodnocením filmu skrz naskrz prolezlým samými klišé, ohranými a mnohokrát viděnými nápady s klasickým schématem a stejně tak klasickým happy endem. Ona je do něho zamilovaná, on to neví a nabalí si její sestru, ona přehlíží chlapa, kterému se evidentně líbí, pak ten chlap udělá kravinu a ona ho nechá plavat, aby si později uvědomila, že to je chlap jejího života a na konci se za něj provdala. Sakra, ať mi nikdo neříká, že je zde něco originálního. Tahle komedie má jediné štěstí, že já mám romantické komedie rád a jestliže je alespoň trochu povedená, tak většinou nejdu pod průměrné hodnocení, což je i případ tohoto filmu. I přes scénky a schémata mnohokrát viděné říkám, že u tohoto filmu ani příliš nevadí, že není originální, protože je z mého pohledu na co se dívat a opravdu jsem se po většinu filmu nenudil. Takže se to dá zkonstatovat tak, že film mě ani nezaujal, ale ani nikterak nezklamal, bylo zde vše, co bych v romantické komedii zaměřené na svatební téma čekal a nic mi nechybělo. A skončilo to tak akorát včas. Radost mi udělalo snad jen herecké obsazení, téměř žádný pro mě známý herec se zde nevyskytuje, což bylo relativně příjemné. Ale na rovinu řeknu, že jsem rád, že jsem za tenhle film neutratil peníze v kině, vyplatilo se počkat na uvedení v TV (v tomto případě na HBO). Protože dávat za tohle peníze navíc, tak bych asi i snížil hodnocení. Takhle jsem relativně spokojený a tři hvězdičky jsou zcela adekvátním hodnocením.(9.4.2010)

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky.(19.6.2008)

Klasická romantika, která se ani moc nesnaží vyhnout zaběhnutým příběhům a už vůbec se nestydí udělat pár fakt "nečekaných" naprosto typických zvratů, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by mě to vyloženě nudilo, jen je to pořád to samý a v ničem nový(15.4.2008)

• - Když jsou Jane a Kevin v baru, v pozadí hraje hudba Joshe Kelleyho. Josh Kelley je manžel Katherine Heigl. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kevin (James Marsden) nosí hodinky značky Rolex Datejust II. (dyfur)

• - Ačkoli ve filmu hraje Malin Akerman o několik let mladší sestru Katherine Heigl, ve skutečnosti je o několik měsíců starší. (Zdroj: ČSFD.cz)