27 šatů

27 šiat

Romantický / Komedie

USA, 2008, 106 min

• viperblade

Tak předně chci upozornit, že tento film chtěla sehnat sestra a já si řekl: "Romantická komedie, proč ne, tak se na to taky podívám." Ale tady se stal zádrhel. Komedie? Dva fóry nedělají film komedií. Romantika? Jo, ale ta nejtupější. A jako vrchol všeho tu je Heigl, kterou jsem nemohl vystát. Jako herečka mi byla krajně nesympatická (možná za to může ta role, protože v tom filmu mohla z fleku kandidovat na Matku Terezu) a jako ženská… no znám lepší. Naštěstí zde je Malin Akerman. Kdyby si Heigl s ní prohodili role, to by bylo hned lepší. 27 šatů nejenže neobstojí jako komedie, ale ani jako romantický film. Těžko hledat důvody, nebo doporučení. Snad jen, že jsem viděl i mnohem horší filmy, takže * dám za tenhle fakt, druhou za krásnou a vše zachraňující Malin a třetí za… nic. Takže jen dvě.(24.1.2010)

Pokiaľ bude mať klišé vždy takúto príjemne pôsobiacu podobu, budem nadovšetko spokojný. Poriadne presladenú, tradične americkú romantiku som nevidel už pekných pár piatkov a tak na seba dobrý dojem aj z prakticky úplne obyčajného a prakticky aj okate ohraného filmu nenechal dlho čakať. Film sa slušne rozbehne až po nejakej 27.minúte, no určite sa počas neho nezasmejete viac ako 27krát. Je síce pravda, že keby som mal film vidieť 27krát, asi by to moja psychika kruto odniesla. Ale keby to skrátili o 27 minút, možno by svitla nádej aj pre štvrtú hviezdičku. Takto je to len ďalší, určite viac ako 27-my, príjemný, oddychový a neškodný filmový darček, ktorý v sebe ako prekvapenie skrýva nekŕčovitú romantiku, sviežich a (zatiaľ) romanticky netuctových hercov a niekoľko naozaj vtipných scén. 65%.(23.1.2009)

Další romaťárna, která zejména ve své druhé polovině vrší jedno filmové klišé na druhé, nicméně disponuje zábavnými postavami a hlavně jí v ochranném objetí drží výborná Katherine Heigl, podávající svěží, přirozený, energický a sebevědomý herecký výkon. A scéna v baru je parádně odvázaná. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.4.2008)

Ono je to všechno strašně moc hezký, ale jen do doby, kdy na vás holka z vedlejšího pokoje nehoukne: "Pojď mi poradit, co si mám vzít na ples!" Načež rozevře skříň a tam je...jo, přesně 27 šatů.(30.4.2013)

Jo, můžu říct, že toto se mi líbilo. Sice na P.S. I love you, to má daleko, ale i přesto tenhle všemožný mix romantických situací, posbíraných ze všech možných filmů mi udělal radost. Docela příjemné překvapení a byl jsem zde mile okouzlen Malin Akerman.(1.5.2008)