Vcelku povedený film, který se pokouší navázat na jistou tradici "protialkoholických" snímků z let dřívějších. Pan Liška hraje opět idiota a nutno říct, že mu to jde opět skvěle. Pan Polívka je jako nabručený abstinent vynikající a dokazuje, že mu jdou i role ze závažnějšího soudku. Celkový, dobrý dojem mi pokazil otevřený závěr. Jinak solidních 6/10:-)(23.9.2007)

zase!zase pro televizy a zase sledovatelné.polívka a liška v dojemném příběhu,životem přotřelých alkoholiků.trochu víc peněz a sejdeme se v kině.(1.1.2010)

Důstojný pokračovatel Ikarova pádu a Tažných ptáků. Sice se jim nevyrovná, ale za vidění rozhodně stojí.(23.9.2007)

• Rosana

Nijak mě to nezaujalo. Ve snaze "za málo peněz hodně muziky" bylo málo muziky :((30.8.2009)

Zdařilé navázání na první dva díly Hubačovy trilogie. Odvaha natočit pokračování s odstupem čtvrtstoletí s úplně jinými herci se zdařil. Menšík s Brodským jsou neopakovatelní, ovšem hlavně Liška se té Brodského roli dost přiblížil.(16.12.2008)

• - Scénář od Jiřího Hubače se původně jmenoval „Zima poutníků“ a byl to třetí díl z trilogie „Ikarův pád a Tažní ptáci“. Hubač scénář odmítl realïzovat ve chvíli, kdy Vladimír Menšík zemřel. Po 15 letech ho však Bolek Polívka přesvědčil, aby dal svolení k realizaci. Scénář byl od původní verze zásadně pozměněn. (sator)