Nakažení smrtí

Insanitarium

Horor / Thriller

USA, 2008, 85 min

Horové béčko na celkem vyšší úrovni než ostatní. Neznámý režisér Jeff Buhler neukázal nijak velkou nadanost, ale ukázal ýe není úplný amatér co se týče režie a vlastně i hororového žánru. Peter Stormare jako psychopatický doktor se mi zvlášť líbil. Celkem dobrý děj, u sledování jsem se nenudil.(5.12.2012)

• Flaxik

V zombie/nakažencích (všechno jedna verbež) začínám mít poslední dobou štěstí na značně dementní snímky. první polovina byla Nuda nad kukaččím hnízdem a druhá polovina aspoň nešetřila krví, i když jsem se celkem těšil, že všichni zhebnou. Vynecháním filmu bych se rozhodně o žádný zážitek nepřipravil.(15.9.2013)

Jackova sestra Lily je po "x"-tom pokuse o samovraždu umiestnená do štátnej psychiatrickej liečebne. Nakoľko mu nedovolia sestru vidieť, vymyslí náhradný plán. Zahrá "šialenca" a do útrob nemocnice sa dostane ako klasický pacient s duševnou chorobou. Tento riskantný plán sa odstupom času ukáže ako obrovská chyba! Metódy doktora Gianettiho sú totiž prinajmenšom kontroverzné. Obzvlášť jeho nový liek "Orpheum" , ktorý z pacientov vytvára krvilačné monštrá. Pomerne rýchly spád hneď od úvodu zaručuje, že sa divák nijak výnimočne nenudí. Niekoľko pekných gore záberov skutočne potešilo. Nápad nie zlý, no riešenie hl. postavy mi príde dosť nereálne a debilné zároveň (aj keď chápem, že inak to asi / určite nešlo). Ďalším plusom bolo správanie určitých pacientov, ktorí s tými zúženými "zorničkami", pritom celý od krvi (najmä tá "zamilovaná" :) miestami pôsobili naozaj - čo ja viem, "desivo"? Záverečná polhodinka už bola zbesilý nárez. Všade množstvo krvi, a na tých bielych stenách to budilo skutočný hororový dojem. Napriek tomu, že záver potešil len čiastočne, som milo prekvapený - 60%.(15.10.2014)

• Tereza666

Hrozný film, který jsem v pulce vypla! Trapné, nudné a děsně amatérské!(31.8.2009)

Prvá polovica snímku bola nudný, nezáživný opis pobytu na psychiatrii a zoznamovanie sa s postavami. Druhá polka sa však ukázala byť ako totálna, zbesilá a krvavá gore jazda za slobodou medzi šialenými kanibalmi. Je tu aj pár komických momentov, hlavne v spojení so zamilovanou prsnatou kanibalkou :). Preto kto prežije v zdraví úvodnú nudu, tak si pri konci určite príde na svoje. Slabší priemer. 55/100(2.12.2014)