Nakažení smrtí

USA, 2008, 85 min

Jeff Buhler

Mason Novick

Janice Hampton

Stormare jako šílený ředitel ... wow ... tak takhle jsem ho opravdu neznal... a na konci té krve bylo taky poměrně dost ... jenže nelogičnosti postav, tupost, strohost ... a nevím proč mi to připomínalo už jiné filmy .. :)(12.3.2010)

Hustá druhá polovina vynahrazuje pomalejší rozjezd. Pan doktor Peter "Mengele" Stormare by si zasloužil určitě víc prostoru.(17.11.2008)

• Pro-EaZzy

Prostředí blázince nebyl špatný nápad a rozhodně to je místo, kde bych nikdy nechtěl skončit. Škoda, že to celé působí dojmem nedotaženosti a o scénáři ani nemluvě. Pomalý rozjezd je asi největší chybou, protože při takto prostém ději je lepší akční linie, na které vše stojí nebo padá. Ta začíná až v druhé polovině, která nabízí celkem příjemné pokoukání a sem tam nějakou tu krvavější scénu, ale jinak slabota.(17.1.2009)

• tron

„Nie je mŕtvy. Len už ho svet nezaujíma.“ Od prvých sekúnd som vedel, že som začal pozerať film, ktorý bude hrozný. U niektorých filmov totiž minimálny rozpočet razí od úvodnej scény: herci, ktorí nevedia hrať, iba sa tak všelijako čudne tvária, hudba ako z TV seriálu zo 70. rokov (20. storočia), smiešne dialógy, hrozná kamera, nulová výprava (okrem futuristických „bielych kobiek“), nulová psychológia, hlúpe zvraty, mizerné krvavé scény (pôsobivá bola len finálna lobotómia), ďalej pokračujte sami. Jedinou známou tvárou podradného céčka je Peter Stormare, zasa nenápadito v zápornej úlohe. Logiku (do blázinca sa dostane každý, kto na verejnosti kričí a do pol pása sa vyzlečie) nebudem riešiť, rovnako tak to, že v meste majú jediný pár policajtov a jedného zamestnanca v blázinci, robiaceho na všetkých oddeleniach (denné i nočné, podotýkam v priebehu jedného dňa). Je to ešte horšie, ako obdobný psychiatrický MADHOUSE s Lanceom Henriksenom. Pokus o Hannibala Lectera bol doslova smiešny.(28.5.2011)

Jackova sestra Lily je po "x"-tom pokuse o samovraždu umiestnená do štátnej psychiatrickej liečebne. Nakoľko mu nedovolia sestru vidieť, vymyslí náhradný plán. Zahrá "šialenca" a do útrob nemocnice sa dostane ako klasický pacient s duševnou chorobou. Tento riskantný plán sa odstupom času ukáže ako obrovská chyba! Metódy doktora Gianettiho sú totiž prinajmenšom kontroverzné. Obzvlášť jeho nový liek "Orpheum" , ktorý z pacientov vytvára krvilačné monštrá. Pomerne rýchly spád hneď od úvodu zaručuje, že sa divák nijak výnimočne nenudí. Niekoľko pekných gore záberov skutočne potešilo. Nápad nie zlý, no riešenie hl. postavy mi príde dosť nereálne a debilné zároveň (aj keď chápem, že inak to asi / určite nešlo). Ďalším plusom bolo správanie určitých pacientov, ktorí s tými zúženými "zorničkami", pritom celý od krvi (najmä tá "zamilovaná" :) miestami pôsobili naozaj - čo ja viem, "desivo"? Záverečná polhodinka už bola zbesilý nárez. Všade množstvo krvi, a na tých bielych stenách to budilo skutočný hororový dojem. Napriek tomu, že záver potešil len čiastočne, som milo prekvapený - 60%.(15.10.2014)