Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

Teória veľkého tresku

The Big Bang Theory

Komedie

USA, 2007 - 2017, 78 h 15 min (Minutáž: 217x20 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Aarti Mann, John Ross Bowie, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Patrick Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O´Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Carol Ann Susi, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris, Sarayu Blue, Steve Wozniak, Elon Musk, Alice Amter, Josh Zuckerman, Brandon W. Jones, Michelle Arthur, Tucker Albrizzi, Jareb Dauplaise, Maria Canals-Barrera, Ellen DeGeneres, Oliver Muirhead, Christopher Lloyd, Michael Dempsey, Sierra Edwards, Charlotte Newhouse, Annie O'Donnell, Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro, Steve Holland, Crystal the Monkey, Peter Onorati, Leonard Nimoy, Ian Reed Kesler, John Shaffner, Todd Eric Andrews, Ayumi Iizuka, Meli Alexander, Mark Harmon, Susanna Thompson, Michael Weatherly, Ian Scott Rudolph, Ed Lieberman, Fernando Rivera, Rod Keller, Steve Valentine, Kaliko Kauahi, David Barrera, Tonja Kahlens, Robert Noble, Malcolm Foster Smith, Bill Murray, Noel De Souza, Jim Meskimen, Nathan Fillion, Angela Relucio, Max Adler, Stephanie Escajeda, Molly Morgan, Bruce Holman, Tate Ellington, Rena Strober, Kelli Goss, Phoebe Neidhardt, Katherine Von Till, Robert Clotworthy, Melissa Tang, Craig Welzbacher, Patrika Darbo, Megan Heyn, Elena Campbell-Martinez, Adam Nimoy, William Shatner, Wayne Wilderson, Jeff Witzke, Jane Kaczmarek, Adam West, Jim Holmes, Blake Anderson, Pamela Adlon, Vernée Watson-Johnson

Pro mě spolu s "PŘÁTELI" a "JISTĚ, PANE MINISTŔE" nejlepší sitcom vůbec.(21.4.2009)

Po deseti dílech uvažuji, který seriál vyhodím z TOP 10 seriálů, abych tam nasadil tento. Humor, ačkoliv není britský, je vynikající a každý díl mě dohnal k záchvatu smíchu..postavu Sheldona není možno nemilovat! A Kaley Cuoco by nechtěl za sousedku jen málokdo. EDIT: Po celé první sezóně se tento seriál probojoval do mé TOP 10 seriálu! Tohle je prostě něco, kdy se celých 20 minut (proč je to tak krátké!!) smějete jak blázni. BTW: Slyšeli jste už o Schrödingerově kočce? :-D Druhá série: Bomba. Kvalita klesla jen minimálně, jsou zde prvotřídní epizody, u kterých jsem se fakt smál a o to snad jde, ne? Takže za mě se těším na 3. sérii tak, jako Sheldon na novou várku komiksů... :-) UPOZORNĚNÍ!!! Pokud se budete dívat na dabovanou verzi na khůl TV, tak se připravíte o drtivou většinu humoru. Takhle zabité vtipy jsem už dlouho neslyšel!!! Třetí série: Mockrát jsem se zasmál, Sheldonova nemesis v podobě Wila Wheatona taky neměla chybu a Kaley Cuoco neztrácí nic ze své... krásy. Já jsem stále spokojený a těším se na nové díly. Čtvrtá série: Naprostá většina dílu mě opět bavila a musím říct, že zatím si tento seriál drží svou vysokou úroveň. Nemám, co bych víc dodal. Pátá a šestá série. Tak bohužel, přišlo to, v co jsem doufal, že nepřijde a já poprvé přestávám dobrovolně sledovat seriál, který stále běží. Pátá a poté i šestá série trpí dvěma problémy - přebabováno (pamatujete, jak si seriál kdysi vystačil s Penny a sem tam s Leslie, s kterou BYLA opravdu zábava?) a postavy se staly vlastními karikaturami. Schválně si pusťte první sérii a hned na to pátou či šestou a uvidíte ten markantní rozdíl. Nejvíce je to asi poznat na Rajeshovi - zpočátku tichý týpek, který házel jen pár hlášek za díl, ale vždy trefných a vtipných a choval se normálně. Teď je jeho postava situována do (a tenhle výraz zkrátka a dobře musím použít) buzny, a ještě k tomu té nejzženštilejší. Navíc i o tu "schopnost" nemluvit s opačným pohlavím, pokud v sobě nemá alkohol, přišel (prostě se Rajesh sám od sebe "vyléčil") holt jak říkám, tohle není Raj, tohle je karikatura Raje. A tohle není The Big Bang Theory ale spíše (díky "snaživým" scenáristům) How I Met Your Big Bang Theory. Takže, seriál vyhazuju z TOPky, snižuju hodnocení a budu na něj v dobrém vzpomínat co se týče prvních tří, dejme tomu čtyř sérií.(31.3.2008)

Geekové s extra vysokým IQ a anomálním chováním jsou ideálním objektem pro sitcomovou zkratku i nadsázku a Teorie velkého třesku to jen potvrzuje. Po hodně dlouhé době opět skutečně hodně vtipný nový sitcom... Ta hyperbola v jednání a charakteru postav je skutečně originální (Sheldon - autistické rysy, Wolowitz - dokonalý prototyp elitářského slizáka z mamahotelu, Rajesh - v přítomnosti opačného pohlaví ukázkový nekňuba, Leonard - esence sympatického geeka vs. Penny - ,,blondýna"...). To prostě musí fungovat... :-D Asi nejvtipnější seriál, který jsem měl možnost vidět. Bazinga! ,,No, abych parafrázoval Shakespeara: Je lepší milovat a ztratit, než každou noc zůstávat doma a stahovat stále nestydatější pornografii." Série 1: 100%, série 2: 100%, série 3: 90%, série 4: 100%, série 5: 100%, série 6: 100%, série 7: 90%, série 8: 90%, série 9: 90%(23.1.2009)

-JSI NA SEBE HRDÝ? -OBECNĚ VZATO ANO. Nejvíc je mi sympatické, že člověk může vyjádřit svůj názor poněkud důrazněji, pokud jsou logika a znalosti na jeho straně. A samozřejmě se počítá, jak Kaley Cuoco "odzbrojuje." A NEJSEM BLÁZEN! MATKA MĚ NECHALA VYŠETŘIT!(4.2.2011)

Pro mě nejlepší komediální seriál, na který se vždy hodně těším. Skvěle vymyšlené zápletky a dialogy a samozřejmě velmi vtipné postavy. Samozřejmě tahounem je asociální Sheldon, ale i další postavy baví - na rozdíl třeba od HIMYM, kde je jedna výrazná postava Barneyho, ostatní pro mě už tak zábavní nejsou. Tady se rád dívám na všechny, včetně okrajových postavech jako jsou matky hlavních hrdinů.(5.12.2010)

• - V 7. epizóde 1. série Raj (Kunal Nayyar) hovorí v miestnosti, kde je Penny (Kaley Cuoco), aj keď nie je opitý. (Lenka.31)

• - Ve 2. epizodě 9. série s názvem „The Separation Oscillation“ natáčí Sheldon (Jim Parsons) další díl jeho seriálu „Fun with Flags“ a mluví v něm o vlajkách České a Slovenské republiky. (Miro_CZ)

• - Ani jeden z hereckých predstaviteľov nie je fanúšikom vedy. (vander19)