Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

• slovenský

Teória veľkého tresku

Komedie

USA, 2007, 207x20 min

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Aarti Mann, John Ross Bowie, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O´Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Carol Ann Susi, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett

Netuším přesně proč, ale tahleta partička asociálních geeků mě baví tak napůl. Dialogy to k pointě dotáhnou vždycky, timing funguje též, ale spíš než v seriálu samotném je chyba na mém příjímači, který sítem nemilosrdné konkurence nepropustí všechno. Každopádně po první sérii prostředníček nezvedám a jdu sledovat dále, moje sympatie to má. Edit: Po druhé sérii jdu jednoznačně do plných. Penny zvýšila frekvenci nošení tílek a kratičkých šortek na maximum a z Sheldona se stala tak neskutečně asociální a vypočítavá kurva, až máte chuť hodit po obrazovce ovladač pokaždé, když se tam objeví. Ale Parsons si jej užívá do poslední kapky, takže není co řešit. PS: Díl s vánočními dárky je asi nejkrásnější seriálový moment od chvíle, kdy se Barney v HIMYM vydal za Lilly do San Franciska.(12.10.2009)

__The Big Bang Theory: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $724,412 //počet predaných kusov 38,147║ __The Big Bang Theory: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $14,271,691 //počet predaných kusov 522,273 ║ __The Big Bang Theory: kompletná 3.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,127,166 //počet predaných kusov 382,522║ po prvých 4 dieloch v celku v pohode, zvykám si, pozreté po 6sériu /80%/(18.1.2011)

Po deseti dílech uvažuji, který seriál vyhodím z TOP 10 seriálů, abych tam nasadil tento. Humor, ačkoliv není britský, je vynikající a každý díl mě dohnal k záchvatu smíchu..postavu Sheldona není možno nemilovat! A Kaley Cuoco by nechtěl za sousedku jen málokdo. EDIT: Po celé první sezóně se tento seriál probojoval do mé TOP 10 seriálu! Tohle je prostě něco, kdy se celých 20 minut (proč je to tak krátké!!) smějete jak blázni. BTW: Slyšeli jste už o Schrödingerově kočce? :-D Druhá série: Bomba. Kvalita klesla jen minimálně, jsou zde prvotřídní epizody, u kterých jsem se fakt smál a o to snad jde, ne? Takže za mě se těším na 3. sérii tak, jako Sheldon na novou várku komiksů... :-) UPOZORNĚNÍ!!! Pokud se budete dívat na dabovanou verzi na khůl TV, tak se připravíte o drtivou většinu humoru. Takhle zabité vtipy jsem už dlouho neslyšel!!! Třetí série: Mockrát jsem se zasmál, Sheldonova nemesis v podobě Wila Wheatona taky neměla chybu a Kaley Cuoco neztrácí nic ze své... krásy. Já jsem stále spokojený a těším se na nové díly. Čtvrtá série: Naprostá většina dílu mě opět bavila a musím říct, že zatím si tento seriál drží svou vysokou úroveň. Nemám, co bych víc dodal. Pátá a šestá série. Tak bohužel, přišlo to, v co jsem doufal, že nepřijde a já poprvé přestávám dobrovolně sledovat seriál, který stále běží. Pátá a poté i šestá série trpí dvěma problémy - přebabováno (pamatujete, jak si seriál kdysi vystačil s Penny a sem tam s Leslie, s kterou BYLA opravdu zábava?) a postavy se staly vlastními karikaturami. Schválně si pusťte první sérii a hned na to pátou či šestou a uvidíte ten markantní rozdíl. Nejvíce je to asi poznat na Rajeshovi - zpočátku tichý týpek, který házel jen pár hlášek za díl, ale vždy trefných a vtipných a choval se normálně. Teď je jeho postava situována do (a tenhle výraz zkrátka a dobře musím použít) buzny, a ještě k tomu té nejzženštilejší. Navíc i o tu "schopnost" nemluvit s opačným pohlavím, pokud v sobě nemá alkohol, přišel (prostě se Rajesh sám od sebe "vyléčil") holt jak říkám, tohle není Raj, tohle je karikatura Raje. A tohle není The Big Bang Theory ale spíše (díky "snaživým" scenáristům) How I Met Your Big Bang Theory. Takže, seriál vyhazuju z TOPky, snižuju hodnocení a budu na něj v dobrém vzpomínat co se týče prvních tří, dejme tomu čtyř sérií.(31.3.2008)

Tenhle seriál bych s IT Crowd rozhodně nesrovnával, neni horší či lepší, je jiný.. Big Bang theory dost pobaví, dá se na něj dívat kdykoliv..ikdyž mnohem vtipnější než příhody Leonarda, kterej chce nepochopitelně chodit s nejtupější holkou, na kterou narazí, a Sheldona, kterej je pošuk jak se patří, ale občas to přehání, jsou ty občasné chvíle, kdy se na scéně vyskytují jejich sousedi Raj a především Wolowitz, kterej je postavička naprosto dokonalá a na jeho neskutečné oblečení a účes se nemůžu vynadívat!:D Samozřejmě mě šíleně baví diskuze o třech zákonech robotiky, chtěl bych mít taky šampón Dartha Vadera a místo baterky světelnej meč, tyhle věci sou super, ale některé promluvy ústřední dvojice? Maj bejt vtipný, protože jsou to jakože složité větní konstrukce a protože je pronášej dva jakože šílo-fyzici, ale jenom proto všechno co řeknou prostě vtipný neni..(26.1.2008)

Seriálová špička je pro mě trošku někde jinde, ale zástupy fanoušků mě v tomto případě nepřekvapují. Pro většinu lidí je velmi potěšující zjištění, že se někde nachází ještě větší banda exotů než jsou oni sami. Mně osobně však tolik výstřední nepříjdou. Ostych před ženami, neobyčejné záliby, osobní zvyky, být nesvůj v cizí společnosti. To všechno znám. Tím se značně zmenšil prostor pro situace, které mě mají rozesmát. Naštěstí je tvůrci ženou do takových extrémů, že i já musím povolit. Na druhou stranu s touto partičkou sympatizuji. Největším tahákem je konfrontace Sheldona s Penny. Howard balancuje na hranici mezi geniálním a nechutně perverzním humorem a občas mu to bohužel ujede. Raj je tam evidentně jen kvůli rasistickým fórům a Leonard je součástí největší slabiny seriálu. Jeho vztah s Penny není uvěřitelný, není vtipný a divák z něho ani nemá radost. Velkým oživením je příchod Amy Farrah Fowler, která dává zapomenout na slabou třetí sérii a je velkou nadějí do budoucna. 1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 75%, 4. série: 85%, 5. - 7. série: 80%, 8. série: 85%.(20.5.2011)