Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

• slovenský

Teória veľkého tresku

Komedie

USA, 2007, 207x20 min

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Aarti Mann, John Ross Bowie, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O´Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Carol Ann Susi, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris

Skvělý nápad, zpočátku originální koncepce, hodně výbušný humor a mimo to, fyzikální hlášky jsou zajímavé i samy o sobě. Ovšem vtípky se začnou časem okatě opakovat (2. a 3. série), objevují se znovu a znovu v jiných variacích, navíc se občas dají i předvídat, což není ideální, ale teď přichází jedno velké a nesmírně pozitivní ALE.., Zhruba kolem 4./5. série chytil seriál druhý dech (nebo si jen diváci zvykli a dokonale se uvelebili ve zdejším geekovském světě?), rázem mezi postavy zavanul svěží vánek, recyklované vtipy do sebe vždy dokážou absorbovat špetku originality, postavy již jasně nalezly svá místa a Teorie velkého třesku začíná představovat sázku na jistotu - jistotu prvotřídní zábavy, smíchu a odreagování... 9/10(19.3.2009)

Netuším přesně proč, ale tahleta partička asociálních geeků mě baví tak napůl. Dialogy to k pointě dotáhnou vždycky, timing funguje též, ale spíš než v seriálu samotném je chyba na mém příjímači, který sítem nemilosrdné konkurence nepropustí všechno. Každopádně po první sérii prostředníček nezvedám a jdu sledovat dále, moje sympatie to má. Edit: Po druhé sérii jdu jednoznačně do plných. Penny zvýšila frekvenci nošení tílek a kratičkých šortek na maximum a z Sheldona se stala tak neskutečně asociální a vypočítavá kurva, až máte chuť hodit po obrazovce ovladač pokaždé, když se tam objeví. Ale Parsons si jej užívá do poslední kapky, takže není co řešit. PS: Díl s vánočními dárky je asi nejkrásnější seriálový moment od chvíle, kdy se Barney v HIMYM vydal za Lilly do San Franciska.(12.10.2009)

Nic pro mě. A za své hodnocení jsem schytala tohle, zasmějte se se mnou: Nechápu, jak se ti to nemůže líbit. I moje mladší ségra (12) to chápe...Jen nemáš smysl pro humor...Tak tady nehodnoť něco, čemu nerozumíš...Já to chápu a je to dobré. Určitě patříš mezi ty "filmové kritiky", který zábavu umí jen shodit. To, že se ti určitě líbí šóšang neznamená, že je každý zvědavý na tvůj negativní názor na big benk. Někdy je lepší si své názory nechat pro sebe...V tvém případě. Spousta lidí říká, že anonymové jsou nuly, tak já jsem Vlasťa, abys věděl, ty nulo. (uživatel Triano, 25.12.09)(31.8.2008)

Tenhle seriál bych s IT Crowd rozhodně nesrovnával, neni horší či lepší, je jiný.. Big Bang theory dost pobaví, dá se na něj dívat kdykoliv..ikdyž mnohem vtipnější než příhody Leonarda, kterej chce nepochopitelně chodit s nejtupější holkou, na kterou narazí, a Sheldona, kterej je pošuk jak se patří, ale občas to přehání, jsou ty občasné chvíle, kdy se na scéně vyskytují jejich sousedi Raj a především Wolowitz, kterej je postavička naprosto dokonalá a na jeho neskutečné oblečení a účes se nemůžu vynadívat!:D Samozřejmě mě šíleně baví diskuze o třech zákonech robotiky, chtěl bych mít taky šampón Dartha Vadera a místo baterky světelnej meč, tyhle věci sou super, ale některé promluvy ústřední dvojice? Maj bejt vtipný, protože jsou to jakože složité větní konstrukce a protože je pronášej dva jakože šílo-fyzici, ale jenom proto všechno co řeknou prostě vtipný neni..(26.1.2008)

Pro mě spolu s "PŘÁTELI" a "JISTĚ, PANE MINISTŔE" nejlepší sitcom vůbec.(21.4.2009)