Doma je doma

Hjemve

Just Like Home

Komedie

Dánsko, 2007, 97 min

Namakaná, bombová, oddychová pecka! Kde oni na také jeby chodia!?? Nič lepšie na nedeľu som si ani nemohol dať ! P.S. Hoci postava Lindy Steena bola geniálna, nemohol som sa zbaviť pocitu, že čumím na ten debilný xicht Dennisa Hoppera ( sorka ) !(13.2.2011)

Scherfigová natočila znova milú snímku ako v prípade Taliančiny pre začiatočníkov, ktorá sa tvári "akože" zo života, ale na to je príliš komediálna a rozoberanie hlavného problému príliš násilné. Znova tam dala zopár "celkom v pohode" milfiek a čakala, čo na to publikum. Bohužial to už nie je tak zábavné ako už spomenutý film a myslím, že zmenou prostredia a prechodom k väčším produkciám s hviezdami urobila dobre, pretože nabudúce by to už bolo asi iba recyklovanie videného.(28.8.2012)

Na severských filmech obdivuji specifický smysl pro humor a originalitu. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Viděla jsem však už lepší kousky, proto hodnotím 70 %.(28.12.2013)

Mám ráda dánské komedie, ten lehce perverzní smysl pro humor, tu řeč, ty mlékárny. Tahle byla dobrá.(18.6.2015)

Snímek, který nemá ústředního hrdinu, zalidňuje řada postaviček z provinčního města a tahle nenápadná dánská komedie se snaží mapovat komunitu, která je typická pro severský způsob uvažování, jenž dal vzniknout proslulému modelu sociálního státu blahobytu. Jako komedie pro mě Scherfigův snímek moc nefunguje a citelně mu schází silnější zápletka, přesto charakter jednotlivých postav a jejich drobné trampoty v sobě obsahují určitý půvab, pro který nechám třetí hvězdičku. Celkový dojem: 50 %.(9.8.2010)