poster

Doma je doma

 • Dánsko

  Hjemve

 • anglický

  Just Like Home

Komedie

Dánsko, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ibeh
  ****

  Na severských filmech obdivuji specifický smysl pro humor a originalitu. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Viděla jsem však už lepší kousky, proto hodnotím 70 %.(28.12.2013)

 • freddy
  ***

  Těšil jsem se na další zajímavou komedii ze severní Evropy, bohužel však má očekávání zůstala z naprosto větší části nenaplněna a já tak musím konstatovat, že tenhle film je pro mě spíše zklamáním, což se nemusí z mého hodnocení zdát. Ale já nejsem vůbec zvyklý dávat filmům ze severu méně než čtyři hvězdy, což už samo o sobě značí, že tenhle film není tak kvalitní, jak jsem očekával. Jistě, nápad je zde zajímavý a je to dotaženo až do té největší možné absurdity, lidé v malém městečku se začínají podezírat navzájem, kdože si to dovolil běžet v noci nahý přes jejich město, které tím proměnil v semeniště hříchu. O to méně uvěřitelný je pak závěr, kde dojde k hromadné mužské svlíkačce (která je ostatně zvěčněna na filmovém kinoplakátu jenž je zde zveřejněn), těžko uvěřit, že by lidé, kteří ještě včera byli plní pochyb a nemluvili o ničem jiném než o naháčovi najednou ze dne na den všichni do jednoho přehodnotili názor. Ale jinak se jedná o celkem solidní záležitost, kde každá z hlavních postav má docela velký prostor a film si tak nějak běží, až dojde k závěru. Chvílemi je to méně atraktivní, ale chvílemi zase neskonale zajímavé, celkově však bohužel mé pocity jsou takové, jaké jsme popsal na začátku komentáře, a proto volím průměrné tři hvězdičky.(4.5.2010)

 • Anderton
  ***

  Scherfigová natočila znova milú snímku ako v prípade Taliančiny pre začiatočníkov, ktorá sa tvári "akože" zo života, ale na to je príliš komediálna a rozoberanie hlavného problému príliš násilné. Znova tam dala zopár "celkom v pohode" milfiek a čakala, čo na to publikum. Bohužial to už nie je tak zábavné ako už spomenutý film a myslím, že zmenou prostredia a prechodom k väčším produkciám s hviezdami urobila dobre, pretože nabudúce by to už bolo asi iba recyklovanie videného.(28.8.2012)

 • gudaulin
  ***

  Snímek, který nemá ústředního hrdinu, zalidňuje řada postaviček z provinčního města a tahle nenápadná dánská komedie se snaží mapovat komunitu, která je typická pro severský způsob uvažování, jenž dal vzniknout proslulému modelu sociálního státu blahobytu. Jako komedie pro mě Scherfigův snímek moc nefunguje a citelně mu schází silnější zápletka, přesto charakter jednotlivých postav a jejich drobné trampoty v sobě obsahují určitý půvab, pro který nechám třetí hvězdičku. Celkový dojem: 50 %.(9.8.2010)

 • sochoking
  *****

  Namakaná, bombová, oddychová pecka! Kde oni na také jeby chodia!?? Nič lepšie na nedeľu som si ani nemohol dať ! P.S. Hoci postava Lindy Steena bola geniálna, nemohol som sa zbaviť pocitu, že čumím na ten debilný xicht Dennisa Hoppera ( sorka ) !(13.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace