Adeul

všechny plakáty

Muž (Lee Gang Sik) odsouzený za vraždu na doživotí má možnost podívat se na jeden den za brány vězení. Po patnácti letech je tak za dobré chování opět na svobodě. Míří za svou rodinou - nemocnou matkou a synem. Po celou dobu, co je ve vězení, se s nimi nesetkal. Cítí nervozitu a úzkost. Spolu s ním jede i dozorce, který má na něj dohlížet. Při setkání s rodinou ho vlastní matka nepozná a syn v něm vidí jen cizího člověka a kriminálníka. Celý den tak probíhá v napjaté atmosféře. Pak přichází noc a Lee Gang Sik se rozhodne situaci změnit. Vyráží se synem ven a opět se cítí jako otec, ale druhý den má přijít loučení. (-Rastaman-)

tombac

Jestli jsem se před měsíci vyjadřoval o tématicky příbuzném My Father, že "pokračuje v tradici korejského dramatu nesoucího hluboce lidské poselství", o My Son (podobnost anglických názvů čistě náhodná) to platí ještě více. Je úžasné, jak Korejci dovedou do melancholicky laděného snímku s natolik závažnou a smutnou tématikou propasovat positivní náboj a v určitých okamžicích ho odlehčit (divoké husy jak z pohádky :), aniž by to narušilo míru divákova prožitku. Ne všichni asi budou plně akceptovat určitý dějový přelom, ale za sebe můžu říct, že komorní My Son s jistotou spadá mezi silná dramata, jež mě svedla složit na lopatky. Malý velký film. ()

sniper18

Je to dosť dobrá dráma. Má vydarený príbeh o väzňovi, ktorý si odpykáva doživotný trest za vraždu, ale vďaka vzornému správaniu dostane príležitosť stráviť jeden deň na slobode, ktorý chce stráviť so svojim synom. Lenže sa nevideli už pätnásť rokov a tak si k sebe najprv musia nájsť cestu. Spracovanie je na tom dobre, síce dej je väčšinu času úplne jednoduchý, tu skutočne ide prakticky len o ten vzťah medzi otcom a synom, ale aj tak si nemôžem moc sťažovať. Nesie sa to v takej príjemnej atmosfére, na to postupné budovanie vzťahu, pri ktorom sa musí začať od nuly a pritom nie je moc času sa pozerá veľmi dobre, nájde sa tu niekoľko vydarených scén a veľkým plusom je aj môj obľúbený prvok, keď v jednotlivých situáciách divák vie, čo si myslia obe hlavné postavy, ale zároveň tie to o sebe navzájom už nevedia. No v poslednej fáze filmu príde jeden nečakaný zvrat, ktorý mi príde úplne zbytočný a hlavne maximálne samoúčelný, mám z toho pocit, ako keby tvorcovia potrebovali dodržať stanovenú dĺžku, ale kvôli jednoduchosti deja sa im to nedarilo a tak ešte nasilu vložili tento zvrat, týmto sa naruší dovtedajšia atmosféra a aj celkový pocit z filmu. Ale zase keď sa nad to povznesiem, pôsobí to zaujímavo a ani táto časť sama o sebe nie je zlá, len mi to k predchádzajúcemu dianiu nesedí. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, hlavný hrdina je správny sympaťák, ktorý si ma aj napriek svojej zločinnej minulosti získal prakticky okamžite a nedá sa mu nefandiť, nesklame ani jeho syn a zaujali ma aj vedľajšie postavy, obzvlášť slušný policajt. Réžia a technická stránka sa tiež vydarili, či už tou atmosférou, má to aj pár zaujímavých vizuálnych nápadov, tu nemám žiadny problém. Takže radšej by som bol, keby to nemalo ten zbytočný zvrat, ale aj tak som dosť spokojný, potenciál tejto zaujímavej zápletky sa podarilo využiť snáď naplno. 75% ()

molotov

Malý velký film plný krásných i smutných okamžiků o jednodenním setkání doživotně odsouzeného vraha se svým synem. Scéna v sauně patří mezi to nejkrásnější, co jsem kdy viděl. ()

Sysel_CZ

Jestli mě v mém posledním filmokoukacím sessionu něco odrovnalo, byl to My Son. Úchvatně natočený film protknutý tím, co korejci ve svých filmech už dlouho marně hledají, neboť to kdesi potratili - skutečnost, uvěřitelnost, emoce, význam. Ztracené umění závěrečných titulků, které překoukáte až za ně, ožilo v tomto skvostu. ()

sochoking

Kedˇ tam tak stál na tej stanci, držal ho za ruku a plakal, vravel som si : " No pál už do piče, nech to konečne skončí! " , ale potom prišiel ten bombastický zlom kedy som si povedal, že šikmáči to fuckt vedia , že človek zostane čumieť ako puk. No dobre, záverečnou scénou v base to posrali, ale aj tak to bolo výborné! ()

andiek05

Krásný film!!! Hodně silný příběh, dojemný od samotného začátku. A ten konec!!! Trošku šokující, ale přesto krásný :-) ()

neoBlast

Malý, velmi pomalý film, ale o to citlivější. Jako jedinou pihou na kráse vidím ty otravné voiceovery, ve stylu "Lenssen & spol.", kdy otec či syn vždy zopakují pro jistotu co se právě stalo na plátně a jak se cítí :-) 80 % ()

bloodvomit

Krásně stravitelné, promyšlené a vygradované drama hrající na city ovšem v přiměřené formě. Další jihokorejský klenot ;-) ()

Tarako

Konec mě sice moc nenadchnul, ale to, co mu předcházelo je top asijské kinematografie. Gang Sik je neskutečný sympaťák. ()

RigorMortis

Pomaly plynúca komorná dráma o otcovi trestancovi, ktorý si postupne hľadá cestu k svojmu synovi (a senilnej matke). Film spočiatku budí dojem odťažitosti a neistoty a koniec naozaj prekvapil.. Poviem to znova, JK drámy majú niečo neopísateľné, čo americké drámy jednoducho nikdy nedokážu vytvoriť. ()

muti

film bol miestami zvlastny, chovanie postav podivuhodne, klasicky korejsky nedostatok vkomunikacii ktory podporuje pointu filmu - ak by boli postavy zhovorcivejsie tak by sa cely film nikdy nestal. takze pre mna ide o vykonstruovanu zapletku, pre mna neuveritelnu. emocie sa nedostavili ako by mohli, vsuvka s husami bola totalne offtopic a zaver bol prilis prekombinovany na moj vkus a zaroven prakticky nerealny. ()