Scény ze země zábavné svým nadhledem, Asgard těžce odzívanej. Neurážející průměr a Hemsworth je sympaťák. Jako zahřívačka letošní komiksové sezóny postačující.(1.5.2011)

|| Scenár: Ashley Edward Miller, Zack Stentz, Don Payne | Hudba: Patrick Doyle | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 449,326,618 $ || No presne toto my chýbalo už dlhšiu dobu. Od zeme ďaľeko odpútané fantasy s nesmierne krásnou obrazovou nápaditosťou a úchvatnými kostýmami. Obrovskú zásluhu na úspechu filmu pre mňa má zarezávajúci Chris Hemsworth, ktorému som veril úplne všetko. Našťastie aj ostatná elitná garda hercov mala čo hrať vďaka skvelému scenáru. Premňa plnohodnotný zážitok. Update 26.5.2012: Nekompromisne najlepší Marvel film s obrovským srdcom a konečne s poriadnou dávkou testosteronu. Alebo to len kôli tomu kladivu? :) 95% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(22.4.2011)

IRON MAN, CAPTAIN AMERICA a do třetice THOR - tři kvalitní marvelovky, které se teď můžou nejen rozvíjet v série, ale i spojit své síly v supertýmovku AVENGERS. Co víc si mohl fanoušek přát... Co se tedy THORa týče, nemám výhrad. Zábavné, svěží, hezké (fantaskní svět Asgard) a Hemsworth je největší komiksový sympaťák od úsvitu Downeyho Starka. Nečekal jsem, že ta skandinávská mytologie po americku dopadne tak solidně. 8/10. (Člověk se sice neubrání pocitu, že by tyhle filmy chtěl mít temnější a krvavější, ale chápu a respektuju, že to má být kids-friendly.)(29.8.2011)

Ploché, hlúpe ale svižne zrežírované a zábavné...na druhú stranu tento Tchor až tak nesmrdí. IMAX. 7/10(8.5.2011)

Thor se mi líbil. Líbilo se mi, jak tvůrci zkombinovali realitu s Asgardem, jak realitě postavili Thora, jak si ze všeho dokázali dělat legraci. Bylo to fajn sledovat v rámci fantasy, na které mě nikdy nepřestane bavit se koukat. Ukazují totiž svět, který si ani já pořádně nedokážu vysnít. A tvůrci jsou tu jejich fantasii schopni převést tak nádherně ještě do reality. Asgard byl totiž opravdu nádherně vytvořený. Klobouk dolů před tvůrci, že se do něčeho takového pustili a jsem rád, že z toho chtějí udělat daleko epičtější příběh i v budoucnu a neskončit jen u jednoho dílu. Není to sice úplně na pět hvězdiček, ale to asi jenom proto, že mi příjde, jak kdyby tvůrci natočili takové Muže v černém s jiným příběhem. Respektive zajímavý námět střižen do legrace a s fajnovými herci. Jen ti Muži v černém tenkrát byli něco, co jsem si nedokázal jako malý vůbec představit. Velkolepé Sci-fi/fantasy a ještě k tomu komedie. Thor se drží stejný linie a mě baví. Né že né. Ale na pět hvězd jsou tu jiné kousky. Každopádně jsem rád, že takové filmy vznikají. Člověk si pak užije neobvyklý příběh, pohodu, příjemnost a k tomu skvělé herce, na které se krásně kouká, protože hrají buď naprosto obyčejné lidi nebo naopak neobyčejné bohy.(13.6.2012)

• - J. Michael Straczynski a Walter Simonson, kteří se oba velkou měrou podíleli na psaní komiksu, se ve filmu objevili v cameo rolích. Straczynski je první osoba, která se snaží zvednout dopadnuvší Thorovo (Chris Hemsworth) kladivo na Zemi. (Caszidy)

• - Natáčení závěrečné bojové scény zabralo Chrisi Hemsworthovi a Tomu Hiddlestonovi celý den. Ke konci natáčení byl Hiddleston zasáhnut plnou silou loktem do hlavy tak nešťastně, že byl podle vlastních slov chvíli "mimo". (Pria)

• - Tvůrce komiksové předlohy Stan Lee se nechal slyšet, že si vždy přál hrát postavu Odina. Nakonec byl ale velice překvapený, když viděl herecký výkon Anthonyho Hopkinse. (Linkyc)