3D verze /// ,, THORE, SYNU ODINA, MŮJ DĚDICI. MŮJ PRVOROZENÝ. ZDE JE SPOLEHLIVÉ KLADIVO MJÖLLNIR, UKOVÁNO V SRDCI ZMÍRAJÍCÍ HVĚZDY. JEHO SÍLE SE NIC NEVYROVNÁ. JE TO NIČIVÁ ZBRAŇ, NEBO TVOŘIVÝ NÁSTROJ“..... /// Tak tady máme dalšího hrdinu. Přiznám se bez mučení – POVEDL SE! Nikdo nemůže ani ceknout proti neokoukanýmu Ch. Hemsworthovi. Bavila mě i hudba shakespearovského skladatele Patricka Doylea. ALE HLAVNĚ ...všichni obdivovatelé fantasy světů musí bejt nadšeni TÍM na Asgardu. Škoda, že proti tomu Nové Mexico působí jako pěst na voko. Ne nudně, jen ..... obyčejně a já se těšil zase zpátky ,,domů“. Fantasy stránka je možná nejlepší od časů ,,chlápka s prsteny“. Celkem fajn byla i akce. Děcka (určitě!) často zapomenou chroupat popcorn. K.Branagh natočil výbornou pohádku a jediné, co mě mrzí je, že si stejně jako ostatní tvůrci, s 3D jen pohrává. Když už se člověk obětuje a kouká na dabing, měl by za to bejt odměněnej. P.S.: POZOR NA DOVĚTEK PO ZÁVĚREČNÝCH TITULCÍCH!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že ani v USA nemají ve zverexu koně. 2.) Uvidím, že ty ,,kurvy šikmooké" (to né já, to Polívka!) se dostali i k Ódinovi. 3.) Uslyším, že v Marvelu nezapomínají na ,,ostatní“ hrdiny. 4.) Mám rád(a) chlápky s pořádným kladivem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(18.5.2011)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $181,030,624Tržby Celosvetovo $449,326,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $50,748,197 //počet predaných kusov 1,782,953Tržby za predaj DVD v USA $29,685,779 //počet predaných kusov 1,738,389║ Dá sa povedať už ničím prekvapivý šablónový film, bez väčších prekvapení, robení doslova na istotu ale za to miestami to je celkom svižné, zábavné a akčné, aj keď opäť neprehľadné scény a rýchli strih to kazia, plus niekedy dosť počítačová animácia boje do očí, réžia v podaní Kennetha Branagh bola dobrá voľba ale hlavný triumf bolo obsadenie neokukaného herca Chrisa Hemswortha ten nemusí ani nejak extra sa snažiť a všetko mu žeriete ako na krásnom striebornom podnose, ako bonus tu je celá plejáda známych tvári, takže celkovo spokojnosť. /videl v kine 3D verziu: 80%/(14.5.2011)

Ja som úplne unesený. Komiksovka dostala konečne iný rozmer. Napodiv vyšlo to, voči čomu boli mnohí skeptickí, keď sa štúdiá nebáli zaexperimentovať a zveriť takúto látku do rúk režisérovi, ktorý je v akčnom žánri úplný zelenáč. Branagh však dokázal svoju všestrannosť a naposledy niečo podobné ukázal Singer s X-Menmi. Presne toto je to, na čo sa oplatilo desať rokov čakať. Dvojka na seba určite nenechá dlho čakať, len sa obávam toho, že podobne ako Singer, aj Branagh bude chcieť svoje dielo nechať výnimočným a tržbami posadnuté štúdiá budú chcieť natočiť pokračovanie aj cez mŕtoly na úkor všetkého ostatného. Venujme sa teraz ale tomuto snímku. Prakticky vo všetkých aspektoch je film odlišný od bežného komiksového hraného filmu. Okrem nesmierne pulzujúcej akcie a skvelo zvládnutým efektom, vyblýskaných a dotiahnutých do posledného detailu, úžasnej kamery a strhujúcej hudby, dostal film tretí rozmer nielen do priestoru, ale aj do hĺbky a kvality scenára a charakterov postáv. Branagh zvolil prístup, ktorý je naozaj neobvyklý a ktorý je hlavne pri takomto type filmu ozajstnou raritou. Chce to odvahu žiadať o divadelné výstupy hercov v akčnom filme a zároveň presadiť takmer všetky prvky typickej tragédie do tak očakávaného letného blockbusteru. Branaghovi to ale vyšlo všetkými desiatimi. A ešte malý dodstok k hercom, Hemsworth a Hiddleston na pľaci bezkonkurenční. No a do akej miery sa film drží predlohy mi je momentálne ukradnuté, ale myslím, že tentokrát je asi lepšie ostať nezaujatý. Pretože vďaka tomu som si film naplno užil, a to aj bez 3D porcie, takže si dovolím tvrdiť, že v kine by to bolo na plných päť. 95%.(4.11.2011)

Komiks podle Shakespeara? No, vlastně proč ne. Akce je slušná (v první „tmavé“ třetině jí ale podráží nohy 3D), příběh se vyvaruje přílišných logických lapsů a Thor se během filmu vyprofiluje v jednoho z největších žánrových sympaťáků. Využití postav je ale sporné. Zatímco „trojúhelníku“ na hradě (král a dva synové) dává Branagh prostoru dostatek, ostatní postavy nechává nedůstojně paběrkovat (což je extrémně znát především na žalostném představení Thorových spolubojovníků). Režijně se Branagh se svou „první velkou akcí“ popral celkem srdnatě, jisté rezervy ale zakrýt nedokázal (špatné zpomalovačky, nevhodné zkosené úhly). Spíše velkolepější pilot seriálu, nežli plnohodnotný film, který nabízí více herectví, než je na žánr zvykem. Ve zkratce: Thor je svým vyrovnaným tempem o něco lepší, než druhý Iron Man, první Iron Man ale fungoval lépe coby celek a Neuvěřitelný Hulk zase nabídl o chlup vydařenější akční scény. Přijatelných 70%. Více zde.(20.4.2011)

Thor je fajn, ale 3D je fakt zbytečný, stejně jako dabing. Z drobností mě potěšilo hádání, jestli jsem opravdu viděl Jeremyho Rennera, Rene Russo v malé roličce hrdinovy matky a taky Foo Fighters a jejich Walk ve scéně v hospodě a poté v závěrečných titulcích. Mně prostě stačí někdy málo. P.S. S dvouletým odstupem ještě příjemnějši zážitek než v kině a těšení se na dvojku.(27.4.2011)