Nejde o komedii, kdy by člověk popukal smíchy nebo smál od začátku do konce. Je to taková zamotaná oddechovka, která je postavená na různých záměnách a omylech a samozřejmě hereckých výkonech jednotlivých protagónistů. Pokud by to bylo natočeno jako malá televizní komedie ve stylu Bakalářů, bylo by to mnohem zajímavější a dalo by se z toho rozhodně více vytěžit.(10.1.2011)

Vážení přátelé, jedna z nejpovedenějších socialistic.komedií osmdesátých let.(25.7.2008)

Spíš by tomu slušel formát malé televizní komedie než celovečerního filmu. K popukání to není, ale příjemná a úsměvná podívaná jistě. Stojí to na standardních a nijak překvapivých výkonech herců starší generace (Jirásková!), zatímco ti mladší vesměs předvádějí lopotné ochotnické divadlo. Takže jako vždy to u mě totálně projel Michal Pešek.(8.7.2012)

Jedna z horších starých českých komedií, přesto však velmi zábavná.(23.7.2012)

Plejáda předních českých herců, jedny křtiny, které se vlastně ani nekonaly a vtipné okamžiky, které nepřevýšily přijatelný průměr. 60%(25.7.2010)

• - V obci Krhanice se nenatáčelo pouhou náhodou. Kousek odtud měl totiž chalupu režisér Zdeněk Podskalský. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)

• - Libuše Šafránková (Naďa) měla v průběhu natáčení zápal plic. [Zdroj: Aha] (carott)