I když je příběh bláznivě neuvěřitelný, tak Dietl s Podskalským si vyhráli s každým slovíčkem (zahnout/ odbočit). Díky charakterům postav (prostoduchost, roztržitost, vyrovnanost ...) a především díky herecům, kteří dokázali postavám vdechnout život, je snímek opakovaně koukatelný.(18.1.2015)

Protože SENTIMENT!(6.3.2016)

Naprosto praštěná socialistická komedie, která by se dala zařadit do typické produkce normalizace. Ale některé scény a gagy jsou doslova povedené.(11.7.2008)

Snímek Křtiny považuji za českou klasiku. Viděl jsem tento film asi čtyřikrát a vždy mě bavil. Má děj, který nezapomenete. Chválím herce, kteří předvedli, že opravdu umí. Ať už je to bývalá první dáma, nebo pan Kopecký. Jeden z mála filmů, který nemám ve filmotéce. Musím to napravit a porozhlédnout se v prodejně.(20.6.2010)

• Radek99

Esence mravní bídy 80. let... (a také ozřejmění, u koho se filmové tvorbě učil ,,mistr" Troška, který u filmu dělal Podskalskému asistenta režiséra)(14.7.2012)