"Ale sestra je teprve v šestém měsíci !!" - "Tak chceš se ulejt dneska nebo počkáš ty tři měsíce ??" ;) Přestaneme-li vnímat tu nepříliš vtíravou socialistickou pachuť, či ji budeme brát pouze jako velmi lehkou satiru doby, dostáváme naprosto banální crazy komedii, která díky své holé prostotě, kdy Podskalský s jistotou protřelého rutinéra vrší jedno nedorozumění na druhé pramenící z jedné obyčejné výmluvy, působí naprosto věrohodně a přirozeně, díky čemuž silně asociuje bakalářskou tvorbu, a tak se zákonitě velmi dobře pobavíte.. Mimochodem ta příjmení zásadních postav inspirovaná v říši hub na mě působila jako velmi příjemná a inteligentní scénáristická hříčka. Jistě se nejedná o žádný zázrak ani v rámci filmografie klasika Podskalského, snímek však staví na hereckých výkonech soudobé elity v čele s Milošem Kopeckým a překvapivě i Dášou Veškrnovou, která stále ještě dovede slušně pobavit, pokud ovšem zrovna nerecituje z Erbenovy Polednice, nezpívá či dokonce neblábolí svojí rodnou slepičí řečí..;) Tahle velmi vtipná, svižná a příjemně vypointovaná záležitost s povedeným hudebním podkladem Vítězslava Hádla dík své umírněné stopáži prostě nestíhá nudit, ani sklouznout k nějaké křečovité soudruhovské konverzačce..(19.8.2013)

Snímek Křtiny považuji za českou klasiku. Viděl jsem tento film asi čtyřikrát a vždy mě bavil. Má děj, který nezapomenete. Chválím herce, kteří předvedli, že opravdu umí. Ať už je to bývalá první dáma, nebo pan Kopecký. Jeden z mála filmů, který nemám ve filmotéce. Musím to napravit a porozhlédnout se v prodejně.(20.6.2010)

Naštěstí se tam moc nesoudruhuje a film navíc docela věrně přibližuje socialistické reálie.(16.5.2003)

• Radek99

Esence mravní bídy 80. let... (a také ozřejmění, u koho se filmové tvorbě učil ,,mistr" Troška, který u filmu dělal Podskalskému asistenta režiséra)(14.7.2012)

Protože SENTIMENT!(6.3.2016)