Naštěstí se tam moc nesoudruhuje a film navíc docela věrně přibližuje socialistické reálie.(16.5.2003)

Křtiny jsou tak výborná komedie, že mě to až překvapilo. Jako vždy přesný Miloš Kopecký, obdobným způsobem vynikající Jiřina Jirásková, Dagmar Veškrnová, která mi ani moc nelezla krkem (což je div), nádherně ztřeštěná zauzlovaná zápletka a postavy "Čirůvka, Ryzec, Hlívová, Koloděj, Kotrč..." pojmenované podle hub. Rozumná stopáž humoru svědčí, nic se zbytečně neopakuje, skoro nic není navíc... Jsem vážně spokojený. Jediné minus je ta hrozná slepičí píseň. Bože.(21.5.2014)

Bavila jsem se a vůbec mi to nepřijde, že se jedná o nějaké socialistické prostředí. Ono to je s těmi chlapy furt dokolečka a stejné. Žáden režim z nich neudělá anděly. Čím vyšší funkce, tím si více dovolují. Dobrá komedie se škálou vynikajících herců.(23.10.2007)

Jedna z horších starých českých komedií, přesto však velmi zábavná.(23.7.2012)

Snímek díky jeho častým TV reprízám už zřejmě mnoha lidem leze pěkně na nervy, ale na rozdíl od ostatních oblíbených filmů televizních dramaturgů nepostrádá šmrnc a vtip. Závěr snímku (vynikající opilec Svatopluk Skopal), pohodová atmosféra a sympatičtí herci v čele s jako vždy znamenitým Milošem Kopeckým si zde zaslouží lepší procentuální hodnocení. Nemohu se ubránit dojmu, že "Křtiny" jsou jedním z filmů, kde se spousta zdejších uživatelů snaží najít chyby v podobě ducha socialismu apod., což se mi zdá poněkud nespravedlivé.(15.1.2009)