Jedna z horších starých českých komedií, přesto však velmi zábavná.(23.7.2012)

Plejáda předních českých herců, jedny křtiny, které se vlastně ani nekonaly a vtipné okamžiky, které nepřevýšily přijatelný průměr. 60%(25.7.2010)

Snímek díky jeho častým TV reprízám už zřejmě mnoha lidem leze pěkně na nervy, ale na rozdíl od ostatních oblíbených filmů televizních dramaturgů nepostrádá šmrnc a vtip. Závěr snímku (vynikající opilec Svatopluk Skopal), pohodová atmosféra a sympatičtí herci v čele s jako vždy znamenitým Milošem Kopeckým si zde zaslouží lepší procentuální hodnocení. Nemohu se ubránit dojmu, že "Křtiny" jsou jedním z filmů, kde se spousta zdejších uživatelů snaží najít chyby v podobě ducha socialismu apod., což se mi zdá poněkud nespravedlivé.(15.1.2009)

Snímek Křtiny považuji za českou klasiku. Viděl jsem tento film asi čtyřikrát a vždy mě bavil. Má děj, který nezapomenete. Chválím herce, kteří předvedli, že opravdu umí. Ať už je to bývalá první dáma, nebo pan Kopecký. Jeden z mála filmů, který nemám ve filmotéce. Musím to napravit a porozhlédnout se v prodejně.(20.6.2010)

Kovenční!!! Snaha je, to se nedá upřít, ale přesto příliš dobové. Ani Kopecký tento film nezachrání, ale aspoň ten průměr to je.(11.1.2003)

• - V obci Krhanice se nenatáčelo pouhou náhodou. Kousek odtud měl totiž chalupu režisér Zdeněk Podskalský. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Libuše Šafránková (Naďa) měla v průběhu natáčení zápal plic. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)