Kopačky

Forgetting Sarah Marshall

Kopačky

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 111 min (Director's cut: 118 min)

Jason Segel možná není z největších hereckých es, ale jeho postavy jsou zkrátka... blízké. Už jenom proto, že se do filmu sám napsal. A jak ho napsal? Na první zhlédnutí poměrně nevyvýžená záležitost s několika neodolatelnými chvílemi a postavami. Rachel (Mila Kunis) samozřejmě hned ve své první scéně divákovi znalému žánrových pravidelsvým úsměvem vykřičí, jak že to celé dopadne (dívka, která je na první pohled milejší a krásnější než ta, pro kterou hrdina trpí, a ještě mu nádavkem dá milenecké apartmá zdarma se holt v hollywoodském scénáři už do pozadí stáhnout nemůže :). Většina toho nejvtipnějšího, co v "Forgeting Sarah Marshall" uslyšíte a pro co, vám tenhle snímek rád doporučím má perfektně afektovaný btitský přízvuk a line se z úst Russella Branda alias Aldouse Snowa. Jeho britský rockstaršuk je sice karikaturou, ale karikaturou famózní. Hodně mi připomněl Rockwellova Zaphoda ze Stopařova průvodce, tak či tak, bez něj by tahle komedie upadla v zapomění daleko, daleko rychleji. 60%(5.8.2008)

Ne, Ne, Ne tohle nebylo dobrý - Ale vlastně proč ne:o) s odstupem času a po docenění některých životních pravd si tohle dílko zaslouží vyšší hodnocení, už jenom proto, že v rámci romantických komedií je to malý zázrak. Pro ty, kteří nemají zrovna dvakrát v oblibě Jasona Segela je Forgetting Sarah Marshall hotovým utrpením. Alespoň, že Mila Kunis je neskutečně roztomilá.(1.6.2010)

Jason Segel je jeden z decentnějších mladých komiků, ale rozhodně je zábavný, umí dobře rozpárat zaběhlá kliše a nenudit, i když recyckluje 100 let starou kaši. 70%(24.8.2010)

Znatelně slabší než Zbouchnutá či Superbad, ale pořád dost vtipné a milé na čtyři hvězdičky. Apatow zkrátka ví, co my sprostí, ale citliví kluci máme rádi. :o)(13.7.2008)

Stále zostávam v údive z toho, že Apatowova produkčná spoločnosť točí jednu (romantickú) komédiu za druhou a je v nich dokonca aj celkom slušná nádielka klišé a klasických happy-endov, no všetky v závere vyznejú neskutočne vkusne, pozitívne a originálne. 'Forgetting Sarah Marshall' disponuje týmito faktormi v menšej miere, ide o neskutočne pozitívne ladený filmík, ktorý naozaj dokáže rozosmiať, občas šokovať, miestami začne aj nudiť, ale naozaj len začne a hneď aj skončí. Navyše je v príbehu nespočetne veľa vedľajších bláznivých postáv s tak ohromným potenciálom, že by si zaslúžili osobitný film, a ktoré dokážu odpútať pozornosť od tých ústredných natoľko, že som si uvedomil romantické ladenie filmu až v samom jeho závere. 80%.(1.2.2009)