• Falko
  *****

  Jedna z najlepsich Ceskoslovenskych komedii. Brodský, Sovák a Libíček su proste zohrana trojka. ,,To vzdy musi horet, kdyz se my tri setkame?" A o Janžurovej a Bohdalovej ani nehovorim, na nich som sa nasmial prinajmensom rovnako a este ako bonus si tu zahral aj moj oblubeny Vladimír Menšík. Tato komedia sa u mna urcite zapise, ako jedna z najoblubenejsich... 05.10.2009 ______ Vlastimil Brodský - (Prouza) +++ Jiří Sovák - (Skopec) +++ Jan Libíček - (Petrtýl) +++ Jiřina Bohdalová - (Božka) +++ Jiřina Jirásková - (Marcela) +++ Iva Janžurová - (Zuzana) +++ Oldřich Nový - (Dvorský) +++ Jiřina Šejbalová - (Trčková) +++ Vladimír Menšík - (Novák) +++ Hudba: Evžen Illín, Vlastimil Hála +++(5.10.2009)

 • Superpero
  *****

  Dokonalá komedie a totální herecký a dialogový orchestr. Libíček je bůh. Akorát ta Bohdalka trochu přehrávala.(31.5.2008)

 • Malarkey
  ****

  Malarkey tenkrát zkazil Enšpíglovi radost ze Světáků, protože s ním řešil na icq téma obsahující sex, malarkey, enšpígl, Eva Braunová a Adolf Hitler. Debata to byla tak urputná, že naprosto zapomněl Světáky si pustit. Grúpn sex to totiž byl zajímavý a v tu chvíli Světáci holt museli jít stranou. Samozřejmě se k nim vrátil a při pohledu na to, jak pod stolem nejluxusnější restaurace bouchnou flašku slívovice mu rozeskočilo srdce. Nedivím se. Rok na to jsem ten film viděl i já a popravdě jsem si na tu debatu vzpomněl. Hlavní je ale to, že já ty chlapy chápal. Nejsem sice z vesnice, ale taky se dokážu chovat jako správný Světák. Možná tím občas někomu zkazím náladu, ale sranda musí být a díky patáliím zdejších Světáků rozhodně byla, no ne? Jen bych snad dodal, že Enšpígl sledováním Světáků na icq debatu o nejžůžovějším grúpnsexu zapomněl, já jsem si na ní bohůžel vzpomněl...chlapy občas řešej divný věci.(28.11.2009)

 • Skejpr
  *****

  Neuvěřitelná perla!! Scenáristický i herecký skvost a další z důkazů, že Podskalský to jemné ironizovaní a velmi trefnou, ale přitom ne zlou satiru prostě uměl!!(11.2.2012)

 • Radek99
  *****

  Tuhle hudební komedii považuji za naprosto geniální! Ačkoliv nemám příliš rád obvyklou poetiku komedií pana Podskalského (mimo třech čestných výjimek, které jsou ale vždy svázány ještě propojením s jinými tvůrci - Světáků, Kulového blesku a Bílé paní pro mě zosobňuje pokleslou televizní normalizační zábavu), tady došlo k naprosto unikátnímu propojení hudební složky, laskavého, inteligentního humoru a úžasných komediálních hereckých výkonů - zlatá éra československého filmu tu vykrystalizovala ve své komediální podobě! Film je tak nabit humorem, ale i satirou, tedy sžíravě zraňujícím poselstvím - kolik takovýchto (pseudo)intelektuálních snobů denně ještě pořád i dnes chodí kolem nás, kolik takovýhle světáckých rádoby intelektuálních plků můžeme ještě pořád zaslechnout... Nejlepší herecká generace a doslova Liga Mistrů českého filmového herectví (navíc poslední z velkých filmových návratů Oldřicha Nového). Krásný, opravdu krásný film...(27.5.2007)

 • - Legendární slovní výměna "Sedni si?" "Já sedím." "Ona sedí." "Ty sedíš?" "Já sedím." "No my sedíme." ve scenáři nebyla. Vznikla při usazování vysoké Ivy Janžurové na židličku, zatímco Jiřina Bohdalová a Jiřina Jirásková zapadly do měkkého sofa. (tulen12345)

 • - Podle Podsklalského měli herci co se týká improvizace volnou ruku. Ne všechny jejich nápady však prošly tehdejší cenzurou. (mchnk)

 • - Karel Hála, který hraje v baru na klavír, podle vlastních slov na klavír vůbec hrát neuměl.  herec. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace