Jestli tohle není jedna z nejlepších českých komedií, tak už vážně nevím, co je - brilantně napsaná a s velkou chutí zahraná těmi nejlepšími. A třešničkou je velký návrat Oldřicha Nového. P.S. Bebáčku, styď se...(14.8.2009)

Co dodat?! Vše co mělo být vyřčeno na adresu tohoto nestárnoucího filmu už řečeno bylo. Tak snad jen že ta "Kurý" Sklodovská je obdivuhodná ženská a že "Dálí" byl výborný extravagantní španělský umělec. 90%(28.12.2007)

Kterak trio zedníků zatoužilo po lepší (hlavně tedy dámské) společnosti a tak se burani začali sebezdokonalovat - drahé obleky, jedno perfektně zvládnuté "lepší" téma k hovoru, vybrané chování k tomu. Protipólem jim jsou obdobně psychicky vybavené dámy, hledající přivýdělek v peněženkách nametených sexuchtivých ženáčů. Skvostné herecké obsazení, dobré hlášky, fungující humor... jen ta složka muzikálová mě docela iritovala. 75%(14.6.2010)

• - Jiřina Jirásková se v další větší filmové roli objevila kvůli zákazu až po 13 letech. (mchnk)

• - Dům, jehož fasádu ve filmu opravují, stojí na dnešním náměstí Franze Kafky v Praze. (rakovnik)

• - Scéna s proslovem Gustava Prouzy (Vlastimil Brodský) se natáčela v budově tehdejšího Ministerstva průmyslu ČSR v Praze Na Františku (dnes Ministerstvo průmyslu a obchodu). Na stěně za řečnickým pultem lze vidět obraz města Prahy, v současné době je řečnický pult umístěn na opačné straně zasedací místnosti. (Kirman)