Neuvěřitelná perla!! Scenáristický i herecký skvost a další z důkazů, že Podskalský to jemné ironizovaní a velmi trefnou, ale přitom ne zlou satiru prostě uměl!!(11.2.2012)

Původně jsem se chtěl dívat na úplně jiný film na ČT 2, ale promeškal jsem jeho začátek, protože jsem se po ICQ velmi zapáleně bavil s uživatelem Malarkey na téma sex se dvěma a více ženskejma. Diskuze se však náhle zcela stočila jiným směrem a když fantazie uživatele Malarkey vytvořila následnou sestavu na "grúpn sex" ve složení : Já, Malarkey, Adolf Hitler a Eva Braunová, a na druhé lince mně uživatel Sud popisoval scény z filmu Zkrocená hora při kterých se mu zdvihal kufr začalo být na mně těch nechutností krapet moc najednou. Rozloučil jsem se tedy se zdejšími romantiky a přemýšlel jak se vrátím do mého standartního normálního stavu, když v tom jsem uviděl nově koupené DVD - Světáci a bylo jasno. Můžu říci jenom tolik, i přes tu neskutečně bizární předehru na ICQ se tomuto filmu s naprostým přehledem podařilo vyvolat salvy smíchu, všichni herci předvedli tak špicové výkony, že dali zapomenout na nechutnosti s ICQ během chvíle a co dialog, to perla jedinečnosti českého humoru v podání nenahraditelných mistrů zábavy.(26.10.2007)

Hernajs, to je skvělý film. Nebo Hynais? "Když je mezi třema lidma aspoň jeden chytrý, tak nesmí dojít ke hlasování." Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=XWCAIB94fTg(27.1.2009)

Aneb intelektuálem snadno a rychle. Komedie přirozená jako voda z vysokohorského pramene a natolik zábavná, že humor se dá těžit z celuloidového pásu i po čtyřiceti letech od jeho vzniku. Scénář, co postavám ani divákům jednoduše nedá vydechnout, zdobí dokonalé obsazení celé sexty hereckých es. Podskalský natolik dokázal přesně vyvážit slovní i situační komiku, že tuhle epopej tří zedníků lemovanou pražskými neony si nikdy nedokáži odpustit.(1.1.2008)

Co naplat osudy trojice fasdniku v maticce Praze musi zvednout naladu i tem nejzarytesim pesimistum.(25.7.2002)

• - Jiřina Šejbalová ze začátku Vladimíra Menšíka pro jeho osobitý humor nemohla vystát  Během čtrnáctidenního natáčení v něm však našla velké zalíbení. (kenny.h)

• - Jan Libíček i přes svou postavu své kolegy překvapoval mrštností. Bez problému vystřihl hvězdu, nebo - jako v tomto filmu - přeskok snožmo přes židli. (greetchen)

• - Pri scéne s nácvikom stolovania u emeritného profesora (Oldřich Nový) mala byť i scénka, kde Tonda Skopec (Jiří Sovák) reaguje na oheň slovami: „Pane emeritní, s dovolením, já ten oheň uchčiju!" Nakoniec však bola vystrihnutá. (dyfur)