Já tedy ve Skyfall cítil spíše rukopis Nolana než Mendese, ale jak myslíte. O žádném pádu Bonda na samé dno nemůže být řeč, nikde jsem nezaznamenal ani špetku jeho bolesti, zmaru nebo úzkosti. V tom je Mendes silný, ale tady to rozhodně neprokázal. Bond není ideálním charakterem pro zobrazení pestré škály emocí a tento pokus to jasně potvrzuje. Souboj drsného klaďase Bonda s extravagantním záporákem Silvou je opravdu jen variací na střet Batmana s Jokerem. Něco takového by z uznávaného smínku vyzařovat nemělo. Několik akčních sekvencí je naštěstí dost působivých, takže se nejedná o žádný propadák, ale jediným článkem splňujícím nejvyšší kritéria je trošku paradoxně pouze Adele.(23.2.2013)

Po příchodu do Kina jsem se ocitl mezi Lidmi 40 +, říkal jsem si, jsem tu správně? Ano i NE..Akce bylo minimum,výtečná Akce na začátku a na Konci,což je Škoda! Během zbylých dvou Hodin se vyšetřovalo, kecalo.. takže akční Nářez nečekat!! Je to Inteligentní Bondovka kde je v čele Daniel Craig Versus Slizká,Oplzlá, Buzerantí HLAVA! Fakt skvělá volba Záporáka! Hvězdu přidávám navíc za Parádní úvodní Song od Adéle, který ihned Stahuji!(27.10.2012)

Výborný film, výborné dialogy, výborná práce s kamerou, výborný scénář, výborný Mendesův cit pro film. Pro mě nejlepší Bond a film tohoto roku. 100%(30.10.2012)

První bondovka, kterou můžu označit za umělecké dílo. Věděla jsem, že ve chvíli, kdy se vřítí do bondovského světa vizionář Sam Mendes, všechno obrátí vzhůru nohama. Ale tohle? Krystalické old fashioned potěšení, říznuté moderními hrozbami a ještě vydatnou dávkou osvěty od Mr. Mendese. A ti herci!!! Bond už nikdy nebude stejný jako dříve. A mně nezbývá než tleskat a tleskat a...(16.2.2013)

Fantastický. Mocnej scénář, plnokrevný postavy a úcta k bohatýmu bondovskýmu univerzu, v němž je ale tentokrát třeba skrze slzy završit restart padesátileté série. A klapne to. V tom sebevědomém skotském finále se Bond zase vyrýsuje v hrdinu, jenž tu s náma musí být alespoň dalších pět dekád. Mendes se vyrovnal svému inspirátorovi a mistrovsky naplnil nolanovský koncept. S potěšením...(29.10.2012)

• - Při rvačce Bonda (Daniel Craig) s nájemným zabijákem padne z pušky hned několik výstřelů. Do pušky byl však vložen klikový úzávěr, a tak by měla být před každým výstřelem znovu nabita. (Kriklan49)

• - Poté, co vybuchne MI6, jediné, co z kanceláře M (Judi Dench) „přežije“, je figurka psa s anglickou vlajkou na zádech. Figurka se stala prodejním hitem a po uvedení filmu byly její zásoby ve skladech vyprázdněny. V prosinci 2012 již nešla koupit jinak než z "druhé ruky", přičemž cena se ztrojnásobila. (dmk)

• - Na začiatku filmu, keď James Bond (Daniel Craig) naháňa zloducha po strechách v Istambule, má v jednom zábere nasadené okuliare, no v ďalšom už nie. (marciano)