Nebál jsem se toho. U Skyfall se sešlo tolik talentovaných a zkušených lidí, že by bylo přímo zarážející, kdyby bylo výsledkem něco menšího, než senzace. Přesto mě výsledek dostal. Nápaditá akce (úvod, bojová „stínohra“), výborné dialogy a především skvěle vykreslené postavy, v nichž mají i malé postavy opravdové zázemí. Nový Bond zrozen. Beru všemi deseti. A Javier Bardem naprosto excelentní. Výborně uchopený i vystylizovaný záporák. Skoro jsem mu fandil. Více zde.(27.10.2012)

Při psaní komentáře si pouštím geniální soundtrack k filmu a musím zdůraznit, že jeden z nejlepších snímků 007 na stříbrném plátně je SKYFALL (společně s CASINO ROYALE). Silně zapsán do kinematografie neohroženého Jamese Bonda. Těžko si lze představit vyšší vrchol nové Bondovky. Sam Mendes předložil tak důmyslný a propracovaný snímek, že další režiséři ho nebudou schopni jakkoliv následovat. Doplňující opozitum v podobě staré klasiky a nové vizáže obrazových kulis a prostředí přírodního panorama Skotska, nebo novodobého Šanghaje je vytvořené v tom nejlepším možném asertivitu. Typický prolog, ovšem v nejvyšší možné (a akceptovatelné) verzi, končící (pádem) odkazem ponoru do hlubin (připomínající Bourneovo ultimátum) přes grafickou a hudební (Adele) genialitu úvodních titulků. James Bond pro mě rozhodně nezačíná až s Mendesem a Craigem - dle mého bond číslo 1. Pierce Brosnan!(22.11.2012)

Všichni stárneme a nostalgicky se ohlížíme po dobách, kdy věci byli jasnější a přímočařejší. "Polidštění" Bonda nabralo ve "Skyfallu" směr mcclaneovského (přesně řečeno ala "Smrtonosná past 4.0") utahování si z dnešní přesofistikovanosti a velikášského opěvování starých dobrý přímočarých způsobů. Jenže on nestárne pouze Bond, ale i my diváci, a tak můžeme spolu s hrdinou ohrnovat nos nad vyšpekulovaností, za kterou je vydáváno vlezlé permanentní odkazování k bondovskému kánonu. Přiznejme si, že okázalé dokládání, že tvůrci před psaním scénáře strávili hodiny pročítáním příslušné wikie, už dnes není projevem nadstandardní oddanosti či sebereflexivity díla, nýbrž jedním z hlavních schémat nových příspěvků do letitých franšíz. Naštěstí kromě toho a polopatické oidipovské linie (kdyby adoptivní maminka také se záporákem naklusala srovnat se zemí jeho rodný dům protkaný traumaty z dospívání, mohl být klid) také "Skyfall" do postmoderních bondovek navrací campovost klasických dílů, která se projevuje v charismatické vyšinutosti záporáka, směšnosti jeho nesmyslně přetažených plánů, moneyshotové nadreálnosti akčních sekvencí a především pak v celém vyvrcholení, které rovným dílem evokuje "Strašáky", "Sám doma" i "Sightseers". Díky tomu pak spolu s Bondem můžeme sice mrmlat nad chytroprdstvím současných blockbusterů, ale bez ohledu na to (potažmo i díky tomu) si i film prostě divácky užít.(6.4.2014)

Z filmového hľadiska najmenej bondovská bondovka, z pohľadu knižných predlôh paradoxne zrejme najbondovskejšia. Ale rozhodne najosobitejšia. Mendes síce nedrží vyrovnané tempo a ani v akcii sa necíti až tak doma, ale to sú len malé a zanedbateľné chybičky na kráse, nad ostatnými zložkami totiž už drží pevnú ruku. Scenár vie aj vďaka brilantným dialógom výborne predávať motivácie postáv a po stránke psychológie mu niet čo vyčítať. Škoda len že si príbeh v istých momentoch pomáha nelogickými barličkami. Výrazný záporák a silne osobné finále však výrazne pomáhajú a craigovská trilógia je uzatvorená v najlepšom slova zmysle. Zostáva iba dúfať, že neostane len pri trilógii, pri takto vysoko nastavenej latke by to bola škoda.(22.11.2012)

Nový James Bond je souběžně inovativní i klasický, přitom bez pochyb sourodý, koherentní a elegantní. Přijímá nedostatky svého konceptu a přetváří je v přednosti - tohle je skutečně práce hodná mistra. Sam Mendes, vypráví poutavě, vykresluje efektně a ze Skyfallu vykouzlil špičkový akční film, schopný obstát i bez kódového označení 007. Snad jen onen "klasický" rozměr snímku mi brání ve vykřiknutí slova "geniální". A Daniel Crag? Role nedokonalého agenta ze staré školy mu sedí nejlépe. 9/10(28.10.2012)

• - Spoiler: Po dlouhé odmlce se stává v závěru filmu novým šéfem MI6 muž. Naposledy měla organizace mužské vedení ve filmu Povolení zabíjet (1989). (mzss1)

• - Keď na konci filmu, po streľbe z vrtuľníka, vybuchne Bondov (Daniel Craig) Aston Martin DB5, tak v skutočnosti to nebolo pravé auto, ale iba jeho 3D verzia. (marciano)

• - V úvodní honičce, kdy Bond (Daniel Craig) najíždí motorkou do hrazení mostu, se motorka odráží zpět, avšak v dalším záběru letí přes hrazení spolu s Bondem. (Kriklan49)