Rozpočet $200miliónovTržby USA $304,360,277Tržby Celosvetovo $1,108,694,081Tržby za predaj Blu-ray v USA $50,095,532 //počet predaných kusov 2,473,415Tržby za predaj DVD v USA $44,666,493 //počet predaných kusov 2,638,803║ __ Kolekcia Bond 50: Tržby za predaj Blu-ray v USA $89,702,673 //počet predaných kusov 494,549 ║__ Sam Mendes a akcia nejde až tak dokopy, dejový koncept ujde a Mendes sa snaží vystavať drámu ale..., určite to je ale hodnejšie než predošlé Quantum of Solace ale na Casino Royale a jeho kompaktnosť a dravosť sa to nechytá, tento diel je skôr taká retro dôchodcovská etapa kde ako keby už Daniel Craig dožíval a pýtal sa o výmenu. Samozrejme že Craig svoju úlohu slušne ustojí ale absolútne ho zatieni Javier Bardem, ak by dejové neduhy boli vybrúsené tak by to bola slasť, lebo Bardem ako zloduch v danom koncepte mohol úžasne fungovať a aj preto si nepomôžem ale scenár mi príde na rýchlo zbúchaní alebo počas natáčania menení, lebo miestami to dosť striela mimo, hlavne keď chce Bond na vlastnú päsť ukryť M a to skoro bez výbavy a zbraní. Podstata je taká pozerá sa na to dobre, hlavne od chvíle čo nastúpi v druhej polovici filmu zloduch Bardem. V rámci štábu je tam cítiť aj druhého režiséra Alexander Witt-a, ten určite kočíroval akciu a bezpochyby aj skúseného strihača Stuart-a Baird. Osobne som od filmu čakal ale viac. /videl v kine: 80%/(31.10.2012)

Já tedy ve Skyfall cítil spíše rukopis Nolana než Mendese, ale jak myslíte. O žádném pádu Bonda na samé dno nemůže být řeč, nikde jsem nezaznamenal ani špetku jeho bolesti, zmaru nebo úzkosti. V tom je Mendes silný, ale tady to rozhodně neprokázal. Bond není ideálním charakterem pro zobrazení pestré škály emocí a tento pokus to jasně potvrzuje. Souboj drsného klaďase Bonda s extravagantním záporákem Silvou je opravdu jen variací na střet Batmana s Jokerem. Něco takového by z uznávaného smínku vyzařovat nemělo. Několik akčních sekvencí je naštěstí dost působivých, takže se nejedná o žádný propadák, ale jediným článkem splňujícím nejvyšší kritéria je trošku paradoxně pouze Adele.(23.2.2013)

Daniel Craig mi nikdy nebyl jako James Bond sympatický, nicméně Casino Royale byl natolik dobrý film, že jsem se nad to dokázala povznést a v roli neohroženého (byť tentokrát i trochu bytého hrdiny) ho více méně vzala. Ve Skyfall ale zašel Sam Mendes ještě o dva řády dál a z neohroženého, vždy skvěle upraveného a sebevědomého hrdiny udělal psychickou trosku plnou nashromážděných křivd z dětství, nejistoty a tápání v sobě samém. A co víc - to všechno připravil velmi uvěřitelným způsobem, který sice neodporuje ničemu z toho, co jsme za padesátiletou dobu existence bondovek viděli, ale odporuje silně mojí představě Jamese Bonda. A v tom tkví můj největší problém s tímhle jinak výborným promyšleným akčním filmem. Jistě se najde spousta lidí, kterým se nový (nebo naopak původní) agent 007 bude líbit víc, já se ale subjektivně těžko smiřuji s jeho křehkou podobou a proto jdu s hodnocením o hvězdičku níž. Kdyby Skyfall neměl nálepku 007, jistě by u mě dosáhl na metu nejvyšší.(11.12.2012)

Nebál jsem se toho. U Skyfall se sešlo tolik talentovaných a zkušených lidí, že by bylo přímo zarážející, kdyby bylo výsledkem něco menšího, než senzace. Přesto mě výsledek dostal. Nápaditá akce (úvod, bojová „stínohra“), výborné dialogy a především skvěle vykreslené postavy, v nichž mají i malé postavy opravdové zázemí. Nový Bond zrozen. Beru všemi deseti. A Javier Bardem naprosto excelentní. Výborně uchopený i vystylizovaný záporák. Skoro jsem mu fandil. Více zde.(27.10.2012)

Pohádka o tom jak oscarový především vztahový frajer nějakým kouzlem dokázal nebondovským stylem natočit skutečně nejlidštější a filmově nejzajímavější bondovku ze všech, a přitom použil nejen tradiční bondovskou nezničitelnost (závěr úvodní sekvence), ale i od pohledu vyšinutého a esteticky odporného superherce/superpadoucha (gaye, jak jinak), a ještě ukolébal diváka všech převážně klukovsky popcornových dobrodružství agenta 007 odkazy na "staré dobré předrestartové časy", aby dost výrazně naznačil, že je pomalu zatáhne i do hájemství Náčelníka Kamenného Ksichta. A jen tak mimochodem, téměř bezzvuková scéna se zrcadlově lesklými skly a odstřelovačkou je vizuální orgasmus - a další oscarová křivda pro Mistra Rogera Deakinse. Co dál? Třeba to, že si leckdo naivně myslí, že za bondgirl tu byla Bérénice Marlohe. K čemuž mám ještě drobné BTW - označování Toniy Sotiropoulou, která se objevila ve dvou záběrech, za hvězdu z bondovky - což se dělo mimo jiné v souvislosti s českým plesem v opeře - je naprostý výsměch... asi jako že Rytmus "hraje" v Die Hard 5;) V zásadě se dá říct, že mě Skyfall svojí zážitkovou hutností a přístupovou dvojakostí velice bavil. Přesto je pořád na čem pracovat, protože způsob jakým se děj posunul rozhodujícím způsobem kupředu (vypořádání tajné služby s nejhustopekelnějším hackerem na světě připojením jeho laptopu do svojí sítě, hahaha), je stále nedůstojný úrovně "moderní bondovky", i leckteré z těch starších. I tak ale říkám - excelentní bondovka/nebondovka, výborný film. 90%(9.4.2013)