Z filmového hľadiska najmenej bondovská bondovka, z pohľadu knižných predlôh paradoxne zrejme najbondovskejšia. Ale rozhodne najosobitejšia. Mendes síce nedrží vyrovnané tempo a ani v akcii sa necíti až tak doma, ale to sú len malé a zanedbateľné chybičky na kráse, nad ostatnými zložkami totiž už drží pevnú ruku. Scenár vie aj vďaka brilantným dialógom výborne predávať motivácie postáv a po stránke psychológie mu niet čo vyčítať. Škoda len že si príbeh v istých momentoch pomáha nelogickými barličkami. Výrazný záporák a silne osobné finále však výrazne pomáhajú a craigovská trilógia je uzatvorená v najlepšom slova zmysle. Zostáva iba dúfať, že neostane len pri trilógii, pri takto vysoko nastavenej latke by to bola škoda.(22.11.2012)

Všichni stárneme a nostalgicky se ohlížíme po dobách, kdy věci byli jasnější a přímočařejší. "Polidštění" Bonda nabralo ve "Skyfallu" směr mcclaneovského (přesně řečeno ala "Smrtonosná past 4.0") utahování si z dnešní přesofistikovanosti a velikášského opěvování starých dobrý přímočarých způsobů. Jenže on nestárne pouze Bond, ale i my diváci, a tak můžeme spolu s hrdinou ohrnovat nos nad vyšpekulovaností, za kterou je vydáváno vlezlé permanentní odkazování k bondovskému kánonu. Přiznejme si, že okázalé dokládání, že tvůrci před psaním scénáře strávili hodiny pročítáním příslušné wikie, už dnes není projevem nadstandardní oddanosti či sebereflexivity díla, nýbrž jedním z hlavních schémat nových příspěvků do letitých franšíz. Naštěstí kromě toho a polopatické oidipovské linie (kdyby adoptivní maminka také se záporákem naklusala srovnat se zemí jeho rodný dům protkaný traumaty z dospívání, mohl být klid) také "Skyfall" do postmoderních bondovek navrací campovost klasických dílů, která se projevuje v charismatické vyšinutosti záporáka, směšnosti jeho nesmyslně přetažených plánů, moneyshotové nadreálnosti akčních sekvencí a především pak v celém vyvrcholení, které rovným dílem evokuje "Strašáky", "Sám doma" i "Sightseers". Díky tomu pak spolu s Bondem můžeme sice mrmlat nad chytroprdstvím současných blockbusterů, ale bez ohledu na to (potažmo i díky tomu) si i film prostě divácky užít.(6.4.2014)

Nikdy jsem nezažil za 144 minut víc orgáčů ( myslím těch filmovejch,uklidněte se zase, milé děti ) jak tady. Totální král nařezů. Možná tenhle Bond nepůsobí až tak bondovsky jak za straých dobrých časů, ale kurva berme v potaz, že je jiná doba všechno se vyvijí a proč by mělo každé pokračování jen kopírovat mustr, který sic milujeme, ale už ho dávno máme. Já jsem ze Skyfallu nadšen, co nadšen ja radostí začal mluvit mandarinsky. Skyfall nikde nedrhne, především poprvé u Bondovky jsem cítil strach o hlavní hrdiny, příběh paráda, způsob vyprávění, kdy se třeba nějaký to tajný hovado ptá naší milovaný nulanulasedmičky na Skyfall, já netušil a pak, až po x minutách jeden záběr, nic víc, žadný vysvětlování, žádný, halooo, diváku debile, my ti to všechno vysvětlíme. Vůbec. Aknčí scény, no ty kráso, tohle asi hned tak něco nepřekoná, za všechny třeba ten fight proti světlům z neonů, kdy jsou vidět jen tmavé postavy, odpal metra, no prostě žrádlo všech žrádel říkám tohle nepřibije ani svíčková z mladýho bejčka. Hrozně se mě líbila ta holící scéna, tolik erotična a smyslnosti už jsem dlouho z plátna necítil. Ona ostatně i ta sprchovská byla dobrá, taková něžná. Propracovanost postav vynikající a zase, udělej si diváku na jednání všech postav svůj názor aneb nic není černobílé. No a herecký výkony ? Dan Craig, Judi Dench a Javier Bardem zahráli oscarově o tom není pochyb. Sam Mandes na hrad ! protože stvořil biják, proti kterýmu všechny ostatní letošní kino hity, působí jak špatně vykvetlý kedlubny. Dopočuju Imax, jednou dvakrát, třikrát.....sedmkrát a ideálně s přítelkou nebo kámošem na vedlejším sedadle, protože dvě nuly vedle sebe (myšleno z bondího pohledu) v sedmý řadě, to je přece zatraceně sexy.(31.10.2012)

Miestami som skoro kolaboval blahom. Asi 100 minút je to "iba" vysoko nadpriemerná moderná bondovka. Parádne natočená, sústredená na postavy, dávajúca hercom dostatok priestoru, s luxusným záporákom, super hudbou, dokonale prehľadnou a pritom dynamickou akciou, precíznou stavbou každej scény a úspornými dialógmi, v ktorých nie je navyše ani jediné slovo. Lenže potom príde finále. Bože. Už od prvého záberu na zahmlenú Vysočinu som sa usmieval ako idiot, lebo mi docvaklo, že vyvrcholením bude čisto osobná, staromódna, rambo-westernová prestrelka. Niekde pri "Vitajte v Škótsku!" som už len chrochtal ako taká prasnica, keď ju poškrabeš na ceckoch. Možno najlepšia bondovka a rozhodne najlepší popcorn roku 2012.(28.10.2012)

Nebál jsem se toho. U Skyfall se sešlo tolik talentovaných a zkušených lidí, že by bylo přímo zarážející, kdyby bylo výsledkem něco menšího, než senzace. Přesto mě výsledek dostal. Nápaditá akce (úvod, bojová „stínohra“), výborné dialogy a především skvěle vykreslené postavy, v nichž mají i malé postavy opravdové zázemí. Nový Bond zrozen. Beru všemi deseti. A Javier Bardem naprosto excelentní. Výborně uchopený i vystylizovaný záporák. Skoro jsem mu fandil. Více zde.(27.10.2012)