Ono už je opravdu jedno jestli to Bond je, nebo není. Bondů bylo už tolik, že jakákoliv variace a inovace je vlastně neustálým přešlapováním na místě. Navíc mám takový pocit, že jste si toho Nolana do toho museli přimyslet, jen aby jste mohli říct, že se vám to líbilo. Anebo je to nová kategorie pro "dobrý a promyšlený" blockbuster"? Plus jsem jediný komu ten příběh připadá nesmyslný? Možná jsme se tak měli lépe vcítit do Bonda, který přestával chápat soudobý svět, anebo akční žánr je už prostě takový. A vlastně je mi ta neúplnost a nedořečenost sympatická. Ne všechny filmy musí diváka vodit za ručičku.(29.10.2012)

Oscar 2 : Píseň - "Skyfall", Zvukové efekty + 3 nominace: Kamera, Hudba, Zvuk(11.1.2013)

Daniel Craig mi nikdy nebyl jako James Bond sympatický, nicméně Casino Royale byl natolik dobrý film, že jsem se nad to dokázala povznést a v roli neohroženého (byť tentokrát i trochu bytého hrdiny) ho více méně vzala. Ve Skyfall ale zašel Sam Mendes ještě o dva řády dál a z neohroženého, vždy skvěle upraveného a sebevědomého hrdiny udělal psychickou trosku plnou nashromážděných křivd z dětství, nejistoty a tápání v sobě samém. A co víc - to všechno připravil velmi uvěřitelným způsobem, který sice neodporuje ničemu z toho, co jsme za padesátiletou dobu existence bondovek viděli, ale odporuje silně mojí představě Jamese Bonda. A v tom tkví můj největší problém s tímhle jinak výborným promyšleným akčním filmem. Jistě se najde spousta lidí, kterým se nový (nebo naopak původní) agent 007 bude líbit víc, já se ale subjektivně těžko smiřuji s jeho křehkou podobou a proto jdu s hodnocením o hvězdičku níž. Kdyby Skyfall neměl nálepku 007, jistě by u mě dosáhl na metu nejvyšší.(11.12.2012)

Nejhorší film Sama Mendese. James Bond mu obrazně svázal ruce a s tím se z režisérské stoličky dají těžko dělat nějaká velká umělecká gesta...okovy blockbusteru nezruší ani 13. dodatek americké Ústavy...(3.1.2013)

Hodně sem se těšil na to, že se James Bond vydá stezkou Sama Mendese, ale stal se opak, Sam Mendes se vydal stezkou Jamese Bonda a tak i po přehnaném očekávání James Bond znovu nedostal ten tolik potřebný nový rozměr. Jako akční film dobrý standard, scénář bída, Daniel Craig a Ralph Fiennes super, Javier Bardem lehčí průměr (nesrovnatelný s jeho rolí v NO COUNTRY FOR OLD MAN, ale neobstojí ani ve srovnaní s jinými letošními záporáky). Finále mě příjemně překvapilo, ale bohužel by takhle muselo vypadat i předchozích 110 minut.(3.11.2012)