Vám všem, co jste sem vylepili pět nebo čtyři hvězdičky, se jako líbí Bond bez akce?? Bond bez pořádné Bondgirl a Bond s těmi největšími klišé filmového světa?? To se mi má zamlouvat, že záporákovi vychází vše do detailu a snad na sekundu přesně, a že 007 se po fightu v ledové vodě ještě potopí pro nějakou prskavku do hlubin a to vše na jeden nádech?? Né, já chtěl uvěřitelného Bonda, viz Casino Royale. Aby někoho zpráskal, sejmul nebo rozmačkal autem, ale zároveň se u toho ušpinil, zadejchal a stříkal z toho adrenalin a trocha krve. Jo, jasně, Mendes to natočil podle sebe, takže jako ´oldschool´ plný uhlazeností, nelogičností, střídmou dávkou průměrné akce (úvodní scéna ale byla fajn), záporákem, který počítá absolutně se vším, a nudným finále. Sorry, ale mně se to takhle moc nelíbí. Craig zůstává stále numero uno, Bardem bezvadnej. Stylová variace otřepané hlášky ´protřepat, nemíchat´. Souboj ve tmě s neonovými osvícením wtf! Varan wtf! Rozpočet wtf! Výdělek WTF! 200 miliónů dolarů(rozpočet)/1080 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(4.1.2013)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,526 // Otvárací Víkend USA: $88,364,714 //(7.1.2013)

Tady někdo hodně koukal na TEMNÉHO RYTÍŘE. Tak hodně, až se tím u mě shodil, protože Nolan je bohužel jen jeden. Nicméně bondovka je to luxusní, od podtitulkové sekvence přes scénář (trojúhelník Bond-M-Silva, důvtipné pohrávání si s trademarky série), herecké výkony (dialog se Sévérine, Bardem ve všech svých scénách), vizuál (fantastické lokace, hlavně neonová a lampionová Šanghaj), až po akci (bagr, souboj siluet v jednom záběru). A s jedním z nejlepších záporáků dekády, kvůli kterému člověk přestává číst titulky, protože z něj nemůže spustit oči.(29.10.2012)

Šest let dozadu se 007 restartoval v batmanovsky temnější rovině. A když už to netopýří sousedé dotáhli k uzavřené trilogii, hlásí se k návaznosti tří dílů také parta stojící za mračícím se Jamesem. I tady je to osobní a díky Bardemově Silvovi až překvapivě moc. Právě od jeho zjevení totiž Skyfall konečně zařadí vyšší rychlost, zatímco v první třetině jede téměř až zpátečkou. Ostrov, metro a tím spíš Skotsko ale nedávají sebemenší prostor k nadechnutí a z Craigova tvrdě fyzického herectví dělají zasloužený prostředek k úspěchu. Narozeninová bondovka je tak nakonec spíše vydařená. Lepší než rozjezdové Casino a horší než smrtící Quantum, ovšem nad všeobecnou "uměleckou" adorací musím vzhledem k několika logickým kopancům kroutit hlavou. 75% s vírou, že se Mendes nevystřílel ze všech dobrých nápadů.(14.9.2013)

K Bondovkám mám velmi vlažný přístup ("je to jenom Bond"). Hrdinou Skyfall ale není James Bond, nýbrž Sam Mendes. Skyfall je jen perfektně odvedené řemeslo, nic víc. Skyfall je tak perfektně odvedené řemeslo, že mi nezbývá nic jiného, než být v podstatě nadšený. Finále ve skotské mlžné vrchovině jsem si vyloženě užíval. Výtečný Bardem.(14.12.2012)

• - Kromě klasické "bondovské" zbraně Walthera PPK se ve filmu objevují také například Glock 17 - přestřelka při výslechu M (Judi Dench), Glock 18C - přestřelka s Patrice (Ola Rapace), Steyr M9-A1 - Silva (Javier Bardem) na Skyfallu a ochranka v Makau, Olympic Arms K23B - střelba Eve (Naomie Harris) na vlak a Heckler & Koch HK416 - přestřelka na Skyfallu. Zbraň, kterou byl zasažen James Bond (Daniel Craig) na vlaku od Eve (Naomie Harris), je Olympic Arms K23B Tactical. (Adrai)

• - V päťdesiatročnej histórii “bondoviek“ je Skyfall iba druhým dielom, kde James Bond (Daniel Craig) utrpí strelné zranenie. Prvým bol Thunderball (1965). (vander19)

• - Bond (Daniel Craig) nosí ve filmu hodinky Omega Seamaster Aqua Terra Mid Size Chronometer 231.10.39.21.03.001 a Omega Seamaster Planet Ocean 232.30.42.21.01.001. Již tradičně byl při premiéře filmu představen i nový model hodinek Omega The Seamaster Planet Ocean 600M SKYFALL Limited Edition 232.30.42.21.01.004, které byly vyrobeny v číslované limitované sérii 5007 kusů. (Roland Sands)