Když začal Brosnanovi uhnívat Piercing, bylo na sedmičku tolik nadějných kandidátů. Ať už můj milovaný Šón Fazolka, charismatický Útes Trouba a dokonce se prý uvažovalo i o tom, že se poruší tradice, další Obligace nebude Angličan a vrazí tam Žužu Džordže! A co se nestalo! Náhle se odněkud vynořil nesympatický prasečí xicht, hnusný jako ... jako, no napadá mě takhle rychle z hlavy snad jen prdel Heleny Růžičkové, a bác ho, z fešáckého, charismatického a vtipného elegána je zádumčivý morous s vizáží, která mohla vzniknout snad jen křížením Pitbulla a Pekingského palácového pinče. Co se stalo? Můžeme pouze spekulovat. Osobně si myslím, že se mu patrně povedlo dokonale vylízat dvaapadesátiletou Broccoliho dceru. Já vím, tahle teorie zní na první pohled jako jídelní part z Faktoru strachu, ale četl jsem v odborné literatuře, že když do sebe jeden naháže pár oblbováků chuťových buněk, cvakne si na frňák kolík na prádlo a zavře oči, tak prý to jde! No, každopádně si jeho příchodem sbalil Bond jako takový vše, co jej dělalo Bondem (lehkost, poťouchlou poetiku, pompéznost, charisma, roztomilou přitaženost za vlasy a někdy až rozkošně blbý humor) a šel do hajzlu. Myslím si však, že ze všech dílů nové éry je tenhle nejlepší a nepřistupujeme li k němu jako k dalším trampotám superagenta ve službách zdegenerované, senilní krávy, ale jako k docela pohodovému akčňáku s ohyzdným hlavním hrdinou, starou bábou a skvělým, agresivním teploušem, je to bez debaty minimálně na tři!(2.1.2013)

I am your M.other:) Jeden Joker, spousta oidipovských komplexů a Judi Dench coby Bond girl. Spolu s Casinem Royale nejlepší bondovka všech dob.(26.10.2012)

Mendes. Sam Mendes. Zkusil skloubit klasickou bondovku se vším co k ní patří v první polovině s naprostým popřením všeho bondovského v té druhé. Zkusil a uspěl v obou polohách. Škoda ovšem, že ty poloviny pospolu zrovna moc neštymují jako jeden soudržný celek. A to jsou samy o sobě skvostné; jedna jako druhá. Ta "nebondovská" dokonce dvojnásob. Pokud jste si však někdy kladli otázku, jak by vypadal Bond pod Nolanem, tak Mendes vám na to dá celkem jasnou odpověď, protože tohle je "noulenovina" jak vyšitá; dějem, postavami (i role pro Cainea by se našla; viz Kincade), akcí, stopáží, staromilskou technickou stránkou... Speciální dík pak patří právě "neviditelnému" duu Deakins Newman, protože co oni předvádí, to se na poli blockbusterů nevídá každý den.(26.10.2012)

Ono už je opravdu jedno jestli to Bond je, nebo není. Bondů bylo už tolik, že jakákoliv variace a inovace je vlastně neustálým přešlapováním na místě. Navíc mám takový pocit, že jste si toho Nolana do toho museli přimyslet, jen aby jste mohli říct, že se vám to líbilo. Anebo je to nová kategorie pro "dobrý a promyšlený" blockbuster"? Plus jsem jediný komu ten příběh připadá nesmyslný? Možná jsme se tak měli lépe vcítit do Bonda, který přestával chápat soudobý svět, anebo akční žánr je už prostě takový. A vlastně je mi ta neúplnost a nedořečenost sympatická. Ne všechny filmy musí diváka vodit za ručičku.(29.10.2012)

Jedinečně temná, velmi osobní vize Bonda. Servaný Craig, delikátně homo-psychopatický Bardem, zranitelná M. A nemám co vytknout, jen se mi chce při vzpomínce na CASINO ROYALE... tiše plakat.(20.11.2012)

• - Ve scéně vyšetřování činnosti MI6 cituje M (Judi Dench) báseň "Ulysses" od Lorda Alfreda Tennysona, která odráží její odhodlání a postoj a pojednává o vůli a výdrži. Pro svoji báseň se Tennyson inspiroval Danteho „Peklem“. Motiv Odyssea je příznačný pro širší okruh témat ve Skyfallu, jako jsou cesta do podsvětí, putování po ostrovech, návrat domů a otázka věrnosti ženy, která je důležitá pro Jamese Bonda (Daniel Craig). V tomto případě je to samotná M, jež je jakousi symbolickou Matkou, která posílá své "syny" do boje s nepřáteli Anglie. (Aelita)

• - Scénu, kde Moneypenny holí břitvou Jamese Bonda (Daniel Craig), herečka Naomi Harris nacvičovala 6 týdnů na ostatních lidech ze štábu i na balónku. (Zdroj: Graham Norton Show). (Juditt)

• - Daniel Craig se snažil samostatně zvládnout co nejvíce kaskadérských triků. Mimo jiné osobně zahrál ve scéně, kde Bond (Daniel Craig) zápasí s Patrice (Ola Rapace) na střeše vlaku jedoucího po mostě rychlostí 50 kilometrů za hodinu. (Aelita)