poster

Letuška

 • Švédsko

  Nina Frisk

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko, 2007, 83 min

Režie:

Maria Blom

Kamera:

Göran Hallberg
 • rt12
  *

  Ta hvězda je spíš pro mně, že jsem se ,,pochlapila" a tu nudu dokoukala a to díky odpoledni. Kdyby to bylo večer tak určitě chrrr-písk.(22.10.2013)

 • freddy
  ***

  Naprosto průměrný film ze Švédska, který je částečně romantickou komedií a částečně dramatem. Oceňuji, že tento snímek se částečně odehrává v prostředí letecké dopravy. Takových filmů opravdu není mnoho. Ale jinak příliš chvály na adresu filmu Letuška adresovat nemohu. Tohle byl prostě průměrný, místy nevýrazný film, který se hodí, pokud si chcete zarelaxovat a o ničem nepřemýšlet. Řeší se tu totiž celou dobu pořád to samé. Rodinné vztahy, milostné vztahy, prostě jenom samé vztahy. Nic originálního, nic, co by vám dalo jistotu, že si na tento film vzpomenete i za měsíc od doby, co jste ho viděli. Jistě, tenhle film není nijak extra špatný, ale bohužel zde není vůbec nic, díky čemu bych si ho mohl výrazněji zapamatovat. Takže dějově je to zcela průměrný film. Herecké výkony jsou v normálu, tam není vůbec co vytknout. Nevím, jestli tenhle film hodnotím přísně proto, že už od severských filmů očekávám určitou kvalitu a jsem namlsaný kvalitními severskými filmy. Může to tak být, ale pravděpodobnější je to, že film prostě je průměrný. Takže když už něco o letuškách, tak doporučuji spíše americký film Letuška 1. třídy. Ten je o něco málo zajímavější. Tomuto filmu uděluji tři hvězdičky.(12.5.2009)

 • dr.fish
  ****

  Když si představím, jak by asi příběh obyčejné letušky natočili Američané...brrr. Nina je holka, která otce nemá, matka je dost magor. Její bratr je z rodinných záležitostí na práškách. Ona to řeší tím, že pořád lítá a radši vůbec nepřemýšlí. Bere si pořád služby, pracuje, nemá závazky, maximálně na jednu noc z diskotéky. No a pak potká chlapa s děckem, čerstvého vdovce. Ten má v hlavě galymatyáš a není co chce. Zabouchne se do něj a tak se to zamotá. Ve filmu v podstatě nikdo není normální, takže je to "jako ze života". To se mi na tom asi líbí nejvíc, je to takové civilní, žádná bombastičnost. Navíc je Sofia Helin mimořáně sympatická letuška a hraje to dobře. 80%(13.9.2014)

 • - Natáčelo se v Barceloně ve Španělsku, v Kodani v Dánsku, v Římě v Itálii, Stockholmu, Täby a v Trollhättan ve Švédsku. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace