poster

Dva mrazíci

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1954, 12 min

Režie:

Jiří Trnka

Kamera:

Ludvík Hájek

Hudba:

Ilja Hurník
(další profese)
 • sportovec
  *****

  Klasická ruská pohádka ve vynikající animované podobě získává o jeden rozměr navíc pohádkovým českým ozvučením Werichovým a Marvanovým. Klasické ke klasickému, živé k živému.(27.8.2007)

 • Paldini
  *****

  No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.(28.3.2005)

 • Bigrambo
  *****

  Krásná Trnkova animace ve spojení s hlasovými potenciály Vlasty Buriana a zejména Jana Wericha dává ve výsledku úsměvnou pohádku o dvou mrazících soutěžících v "mražení lidí" :-)(19.10.2012)

 • Renton
  *****

  Ruský Mrazík a naši Dva mrazíci. Dlouholetá tradiční součást Vánoc, dnes už málo k vidění.. Zábavné a poučné animované dílko.(29.3.2005)

 • cheyene
  ****

  Příjemná, kratičká pohádka, které dodává kouzlo nejen Trnkovo zpracování, ale také herci, kteří vdechli život hlavním postavičkám. Jan Werich a Vlasta Burian jsou jedineční.(29.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace