poster

Dva mrazíci

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1954, 12 min

Režie:

Jiří Trnka

Kamera:

Ludvík Hájek

Hudba:

Ilja Hurník
(další profese)
 • AngelAngie
  ****

  Krásné dílo, Vlasta Burian a Jan Werich mu dodávají opravdovou originalitu.(2.8.2008)

 • Ištván87
  *****

  Aneb jak mrazík s hlasem Vlasty Buriana spolu s mrazíkem Jana Wericha nachladili ubožáka a rozesmáli diváka. Dvanáctiminutový skvost.(20.5.2009)

 • Paldini
  *****

  No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.(28.3.2005)

 • sportovec
  *****

  Klasická ruská pohádka ve vynikající animované podobě získává o jeden rozměr navíc pohádkovým českým ozvučením Werichovým a Marvanovým. Klasické ke klasickému, živé k živému.(27.8.2007)

 • NinadeL
  *****

  Spojení Trnka/Werich/Burian jest v určitém smyslu vrcholem domácí tvorby 50. let a dědictví všeho dobrého, co jsme tu měli do té doby a hlavně, co nám zbylo.(17.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace