Dva mrazíci

Československo, 1954, 12 min

Jiří Trnka

Ludvík Hájek

Ilja Hurník

Krásné dílo, Vlasta Burian a Jan Werich mu dodávají opravdovou originalitu.(2.8.2008)

Aneb jak mrazík s hlasem Vlasty Buriana spolu s mrazíkem Jana Wericha nachladili ubožáka a rozesmáli diváka. Dvanáctiminutový skvost.(20.5.2009)

No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.(28.3.2005)

Klasická ruská pohádka ve vynikající animované podobě získává o jeden rozměr navíc pohádkovým českým ozvučením Werichovým a Marvanovým. Klasické ke klasickému, živé k živému.(27.8.2007)

Spojení Trnka/Werich/Burian jest v určitém smyslu vrcholem domácí tvorby 50. let a dědictví všeho dobrého, co jsme tu měli do té doby a hlavně, co nám zbylo.(17.8.2015)