Dva mrazíci

Československo, 1954, 12 min

Jiří Trnka

Ludvík Hájek

Ilja Hurník

Z čeho má takový mrazík největší radost? Samozřejmě z toho, když oběť jeho radovánek dostane chřipku... Kouzelné zimní dílko.(26.11.2007)

Když Vám zvoní v levém uchu... tak?...(24.6.2009)

Aneb jak mrazík s hlasem Vlasty Buriana spolu s mrazíkem Jana Wericha nachladili ubožáka a rozesmáli diváka. Dvanáctiminutový skvost.(20.5.2009)

"A proč nám nadává? A kdo? - Vy jste nechápavý! Jsme přece mrazíci, ne? Kde kdo nadává na mráz, ne? A to jsme my, ne? Rozumíte? - Né. Anó." Průlomové propojení animovaného a loutkového filmu je dotaženo k dokonalosti jedinečným hlasovým projevem Jana Wericha a Vlasty Buriana. Excelentní kousek.(27.12.2009)

Klasická ruská pohádka ve vynikající animované podobě získává o jeden rozměr navíc pohádkovým českým ozvučením Werichovým a Marvanovým. Klasické ke klasickému, živé k živému.(27.8.2007)

• - Motiv mrazíků a pokusu zmrazit dva různé lidi, stejně jako výsledek, se objevuje i v pohádce "Mráz a Mrazivec" ve výboru baltských pohádek "Diamantová sekera" od Jaroslava Tichého. Vzhledem k tomu, že knížka poprvé vyšla v roce 1953, je velmi pravděpodobné, že se jí Trnka inspiroval. (marmota-b)

• - Jediný film, který namlouval Vlasta Burian. (facojurka)