Dva mrazíci

Československo, 1954, 12 min

Jiří Trnka

Ludvík Hájek

Ilja Hurník

Klasická ruská pohádka ve vynikající animované podobě získává o jeden rozměr navíc pohádkovým českým ozvučením Werichovým a Marvanovým. Klasické ke klasickému, živé k živému.(27.8.2007)

No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.(28.3.2005)

Krásná Trnkova animace ve spojení s hlasovými potenciály Vlasty Buriana a zejména Jana Wericha dává ve výsledku úsměvnou pohádku o dvou mrazících soutěžících v "mražení lidí" :-)(19.10.2012)

Ruský Mrazík a naši Dva mrazíci. Dlouholetá tradiční součást Vánoc, dnes už málo k vidění.. Zábavné a poučné animované dílko.(29.3.2005)

Příjemná, kratičká pohádka, které dodává kouzlo nejen Trnkovo zpracování, ale také herci, kteří vdechli život hlavním postavičkám. Jan Werich a Vlasta Burian jsou jedineční.(29.11.2015)