poster

Dva mrazíci

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1954, 12 min

Režie:

Jiří Trnka

Kamera:

Ludvík Hájek

Hudba:

Ilja Hurník
(další profese)
 • cheyene
  ****

  Příjemná, kratičká pohádka, které dodává kouzlo nejen Trnkovo zpracování, ale také herci, kteří vdechli život hlavním postavičkám. Jan Werich a Vlasta Burian jsou jedineční.(29.11.2015)

 • Fingon
  ***

  Jsa odkojen ploškovou animací a namlsán animací počítačovou, loutkové filmy mi nikdy nepřišly příliš zajímavé a Trnku jsem nemusel opravdu nikdy. Navíc jej ani nemám spojený s časem vánočním, takže mu nemohu přidat hvězdičku ani z nostalgie.(26.9.2009)

 • Paldini
  *****

  No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.(28.3.2005)

 • Bigrambo
  *****

  Krásná Trnkova animace ve spojení s hlasovými potenciály Vlasty Buriana a zejména Jana Wericha dává ve výsledku úsměvnou pohádku o dvou mrazících soutěžících v "mražení lidí" :-)(19.10.2012)

 • formelin
  *****

  Kouzelná zimní rozprávka...(4.3.2007)

 • - Motiv mrazíků a pokusu zmrazit dva různé lidi, stejně jako výsledek, se objevuje i v pohádce "Mráz a Mrazivec" ve výboru baltských pohádek "Diamantová sekera" od Jaroslava Tichého. Vzhledem k tomu, že knížka poprvé vyšla v roce 1953, je velmi pravděpodobné, že se jí Trnka inspiroval. (marmota-b)

 • - Jediný film, který namlouval Vlasta Burian. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace