poster

Invictus: Neporažený

 • USA

  Invictus

 • Slovensko

  Invictus

Drama / Historický / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  V jednoduchosti je krása. 85%.(19.5.2010)

 • Enšpígl
  **

  Už mě chybělo jenom aby pan Mandela měl místo očí brilianty a z pusy mu vycházelo vanilkové aromá, protože zářivou svatozář vyrobil Clint dokonale, škoda jen že ta svatozář není z upřimnýho materiálu. Co třeba manželka pana Mandely ? Nehodila se do výstavby svatozáře co, tak jsme dělali že neexistuje. Ne, nechci aby tady vzniknul pocit, že Mandelovi upírám velké zásluhy v kategorii lidství, jako člověk ano, jako politik k smíchu (př. z poslední doby. "Bush nerespektuje OSN, protože jeho předseda je černoch" ), to je jeden z výroků člověka, který nedělí lidi podle barvy pleti, pana Mandely. Zkrátka to jakým způsobem Clint ohýbá tenhle příběh, aby mu zapad do hlavní myšlenky filmu já prostě odmítám přijmout. Morgan zahrál skvěle, až jsem měl pocit, že žádnej Mandela neexistuje, že je jenom Morgan. U Matta jsem měl po dlouhý době velký problém, emoce z jeho postavy mělí stříkat na všechny světový, ale zůstalo jen u kapek. Celkově největší filmové zklámání, které mě kdy Clint připravil.(1.11.2011)

 • Renton
  ****

  Scénář: Anthony Peckham .. Jo, tak tohle bude mít Clint Eastwood u diváků těžké. Namlsanci Gran Torinem budou mnohé vytýkat. Režíruje precizně, poctivě a umírněně dává nahlédnout jak do prvních pár let Mandelova vládnutí, tak do záměru vyhrát pro motivaci celého národa k sjednocení se mistrovství světa v ragby. Nebyl by to ten pravý příběh plný jemných emocí a vznešených slov, kdyby se tento sportovní úspěch nepovedl? Že se Eastwood více motá kolem Mandely, kterého výtečně ztvárnil jeho hollywoodský dvojník Morgan Freeman vůbec nevadí, kapitán mužstva, kterého ztvárnil nudný Matt Damon, má jistější místo v týmu a na hřišti, kde tak neruší. Stejně jako jsou zde dva herecké póly, tak jsou zde i dva polofilmy (příběhy), kdy tohle sportovně-politické spojení ne zrovna naplno funguje. 75%.(27.12.2009)

 • Xmilden
  ****

  Mírnější ústup ze zabydlených pozic pana Eastwooda než jsem čekal. Většina uživatelů se tady vyjadřuje o Invictusu docela chladně. Přitom mě se zdálo že Clint opět nezklamal a vložil do svého díla poctivý kus práce. Je až s podivem jak tohle všechno ten starý protivný dědek zvládá. Jen namátkou za 2 roky 3 filmy (Výměna, Gran Torino a Invictus). Samozřejmě chválím výběr Morgana Freemana, který se opět překonává a Nelsona Mandelu mu nelze nevěřit. Vždyť i samotný Nelson byl jistě potěšen tímto výběrem. Pokud jde o druhého v pořádí Damona, tam budu shovívavý a nebudu nikterak komentovat. Slabý výkon a tečka, možná to tak mělo i být. "V televizi vypadal větší. A v mistrovství jsme bez šance" PS. Kdo zná vývoj mistrovství světa v roce 1995, tak nebude ničím zaskočen, protože tento film věrně kopíruje průběh celého mistrovství, včetně skórujících hráčů až po obrovitého Jonaha Loma z týmu All Blacks.(13.8.2010)

 • Shakers
  ***

  V prvom rade sa mi páčili herci (Matt Damon, Morgan Freeman), ktorý vedeli potiahnuť film.Hlavne Freeman, ktorý už síce dosť zostarol ale stále ešte vie.Matt Damon to zahral klasický dobre ako v ostatných filmoch.Dej filmu bol jednoduchý ale celkom fajn zrežírovaný.Hudba bola tiež taká typicky dobra.Občas ma to až tak moc nezaujalo, ale záverečný zápas bol dobrý.Keď to tak zhrniem do kopy tak to bolo dobré, ale len dobré.Nič viac som v tom filme nenašiel a necítil. 75% - 3*(29.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace