Smrt čeká všude

• slovenský

Smrť čaká všade

Válečný / Drama / Thriller

USA, 2008, 131 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $17,017,811Tržby Celosvetovo $49,894,223▐ strong>Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,864,381║ Tržby za predaj DVD v USA $38,942,745║ No fúha, pekná naivná fraška! Miestami fakt až strašne naivné, zdĺhavé(hlavne hra na odstrelovačov), niekoľko dobrých scén neurobí z filmu super film, ide o scény kde sa odstraňujú výbušniny a tam je navodené dosť slušné napätie ale to asi tak všetko čo skutočne zaujme na tomto filme, celkovo to je len a len podpriemer, veľké sklamanie. Fiasko to je hlavne z pohľadu tej hromady ocenení čo sa na takýto film zosypali. /40%/(26.7.2009)

Vzpomínáte na Království? Tak tam si naprosto ohmataná šablona myslela, že šokující větou získá smysl. Tady naproti tomu záležitosti, pro někoho obyčejné, mají pro zbytek význam naprosto výjímečný, a tak si nemusíme pomáhat překvapeními ani twisty, stačí zanešený okap či hora kornflejků v policích.(1.3.2010)

Na jednu stranu perfektní, na stranu druhou nakonec trochu zklamání. Perfektní je hlavně ten nápad ukázat jednotku na zneškodňování bomb všeho druhu, to tu ještě nebylo, navíc Katryn Bigelow si zcela jistě nehrála s panenkama, ale v kočárku spíš vozila miny a bomby, protože to je natočený naprosto geniálně a když byl výbuch, tak to byl fakt zážitek, skvělý nápady a ještě úžasně nasnímaný, nicméně zklamání přichází hned vzápětí, když se od zneškodňování trochu ustoupí a začne se příběh přesouvat do míst, co už jsme mohli vidět častokrát, neni to špatný, ale zamrzí to a následně návrat k zneškodňování už neni tak výraznej a konec s neschopností adaptovat se na normální život je trochu rozpačitej a klišoidní, ale jinak před Bigelow fakt smekám.(8.8.2010)

Jakožto upomínka na Mariňáka naprosto spolehlivé. Škoda, že jakmile Bigelow začne komentovat svoje vlastní sdělení, tak film ztrácí rychlostí světla na jakékoliv autenticitě. Zato dusná atmosféra Iráku (přestože se jedná o Jordánské lokace) hraje první housle, a to naprosto strhujícím způsobem. Jo a to, jak režisérka nakládá s aspoň trošku známými herci, je k nepřežití inovativní.(3.3.2010)

Distribuční cesty nezávisle produkovaných snímků mohou být, jak jsem se mohl přesvědčit vskutku nevyzpytatelné. Zážitek režisérky Kathryn Bigelow, byl strhující. Neodtrhl jsem ani zlom vteřiny detailností skvostu, který nám představila na stříbrném podnose. Výborné herecké obsazení Renner (výborný)! Oscary jsou zasloužené a třepavá realistická kamera mě ohromila, se střihem a režií doplnění prostředí těžké války v Iráku, neboli 365 dnů do návratu. Představivostí prostoru věčné paranoie – prostoru, kde budík časované nálože tiká potenciálně na každém rohu, pod tričkem každého na první pohled nevinného civilisty. I přesto všechno samozřejmě velká poklona pro režisérku K.Bigelowou, ale o malinko více jsem to tento rok přál Tarantinovi (Inglourious Basterds). HURT LOCKER je příliš prázdný.........(5.2.2012)

• - Písně skupiny Ministry (Fear (Is A Big Business), Palestina, Phyber Pass), které zazní ve filmu, kritizují válku v Iráku a politiku bývalého prezidenta George W. Bushe. (Elisebah)

• - Na začátku filmu ve scéně, kdy se u vozíčku s trhavinami ulomí kolo, je jasně vidět, že vozík popojel o značný kus dál a kolo leží poměrně daleko od něj. Ovšem v další scéně, kdy seržant Thompson (Guy Pearce) vozík zvedá ze země, leží ulomené kolo hned vedle něj. (clikclikCZ)

• - Celá jednotka používá brýle značky Oakley, model M Frame. (Jizni Tlapa)