Smrt čeká všude

• slovenský

Smrť čaká všade

Válečný / Drama / Thriller

USA, 2008, 131 min

Musím nesúhlasiť s tým že toto je film roku , nevravím že nieje dobrý ale byť v armáde a byť v smrteľnom ohrození pri detonácií bomby, aj keď dej bol celkom solídny, nieje film na FILM roka. Proste film roka mal jednoznačne dostať Avatar.......................Soundtrack Marco Beltrami a Buck Sanders: 1. The Hurt Locker ,2. Goodnight Bastard ,3. The Long Walk ,4. Hostile ,5. B Company ,6. Man In The Green Bomb Suit ,7. There Will Be Bombs ,8. Body Bomb ,9. Bleeding Deacon ,10. Oil Tanker Aftermath ,11. A Guest In My House ,12. The Way I Am ,(11.1.2011)

Ťažko pozerateľný film s ťažkou tematikou. Útržky zo života vojakov, monitorované zaújímavým strihom a prácou s kamerou. Ale film roku? To fakt nie.(9.10.2010)

Oscars. Amíci mě trochu překvapili. Myslela jsem, že zvítězí ekologický příbeh o lásce, ovšem Hurt locker je do jisté míry vlastenecký film o těžkých chvilkách v Iráku a hrdinnýcho odvážných lidech, kteří jdou dobrovolně do války - to se jejich sdíček dotýká asi víc. Film jsem viděla už více jako před rokem a z hlavy mi tak nějak vyvanul. Bomba to není.(28.2.2009)

Jednu hvězdu uděluji za vyšperkované scény, při kterým moje oči plesaly (příklad první výbuch nebo padající kulka) Druhá hvězda za scénu s cereáliemi..vtipně podaná neschopnost v obyčejném vybrání vloček.. Sice dokáže čelit smrti, ale nakupovat je pro něj tabu :o) no ale co si budeme povídat, já sama se seznamem v ruce stojím u košíků a bádám, kde ten mámou napsaný produkt mám asi hledat :o) Třetí hvězda za naběhlé žíly na rukou Jeremyho Rennera, vrrr…Čtvrtá hvězda za .. ehm..hups.. za co by měla být? Tím to pro mě asi končí… Na jednu stranu si vážím, že paní režisérka ve filmu nemoralizuje, nesnaží se ukazovat přílišnou krutost válek, ale na druhou stranu si říkám: „Je to opravdu to, co chci vidět?“ Film ve mně vyvolal mnoho otazníků.. Příkladem může být třeba počáteční scéna, kdy si specialista navleče do toho slušivého obleku a vy doufáte v to, že ho má ochránit. Jenže evidentně slouží jen k tomu, aby při výbuchu americký voják svou krví a vnitřnostmi nezašpinil ulice Bagdádu. To jsem zase ale netušila, že se podobná scéna bude opakovat a v tom okamžiku obleček svou práci plní.. Tak jak se v tom pak má hloupá a nevzdělaná holka jako já vyznat? :-( Raději se nebudu dále rozepisovat, protože bych byla schopná rozebrat kompletně celý film. Podle mého skromného názoru, má tenhle film své kvality, ale bohužel i hodně nedostatků,.. které mě donutili k rozhodnutí, že si znovu z The Hurt Locker pustím maximálně pár scén :o) Vysvětlení pro neznalé, tedy pro mě: Ochraný pyrotechnický oblek chrání hlavně proti střepinám...Největší nebezpěčí při výbuchu je ale vzniklý podtlak, který roztrhá plíce (nebo alespoň poškodí, takže se zaplaví krví a člověk se de facto utopí). Pokud je ten výbuch velký a pyrotechnik je moc blízko, pak mu oblek nijak nepomůže... :o)(10.3.2010)

Perfektní snímek o drsných chlapech, bez drsných scén. Mírně sarkastické drama o pyrotechnické jednotce, která se musí každý den vypořádat s vyčerpávajícím úkolem a zároveň přežít. Jeremy Renner zde sehrává velice charismatického vojáka, který se denní limit adrenalinu nebojí vypít až do dna. Jeho dva kamarádi prezentují normální chlapy, kteří se nesnaží o nic jiného, než o přežití. Když to hned na začátku schytala největší hvězda filmu, čekal jsem titulek "o 10 dní dříve". To se nekonalo a mě to po 15 minutách přestalo vadit, protože ti tři herci v hlavních rolích hráli vážně dobře. 90%(10.2.2009)

• - Hra, kterou hraje Owen Eldridge (Brian Geraghty) na základně, je "Gears of War 1" na X360. Konkrétně jde o první level ani ne minutu po začátku celé hry. (Raziel811)

• - Tento film zlomil rekord, jako snímek s nejnižšími tržbami, který získal Oscara za nejlepší film. S tržbou 21 milionů dolarů porazil Annie Hall od Woodyho Allena, který držel dosavadní rekord z roku 1977 s tržbou 38 milionů dolarů. (Ruuzha)

• - Tvorcovia filmu hľadali miesto natáčania aj v Maroku, avšak režisérka zastávala názor, že film by nemal to nezameniteľné tempo Blízkeho východu a celkovo Maroko nevyzeralo ako Bagdad. Režisérka chcela predovšetkým točiť film čo najbližšie k vojnovej zóne ako to bolo len možné. Niektoré scény sa natáčali len tri míle od irackých hraníc. (Greenpeacak)