Smrt čeká všude
-
Hurt Locker, The
-
Smrť čaká všade
Válečný / Drama / Thriller
USA, 2008, 131 min
Režie:
Kathryn BigelowHudba:
Marco Beltrami, Buck SandersPlakáty
Obsah
-
Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená. (oficiální text distributora) -
Nebezpečná hra na kočku a myš uprostřed válečného chaosu. Elitní tým pyrotechniků má v Bagdádu plné ruce práce, zatímco musí čelit pastem a odstřelovačům v prostředí, kde každý může být nepřítelem a každá věc může skrývat bombu. (Jarofilm)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Zajímavosti o filmu (28)
-
Mark Boal získal Oscara v kategorii Nejlepší originální scénář za rok 2009.
(zdeny99)
-
Protibombový oblek, ktorý mal počas nakrúcania na sebe James (Jeremy Renner), váži viac ako 50 kg.
(Blackberry)
-
Scénarista a novinár Mark Boal (súčasný partner Kathryn Bigelow) pred nakrúcaním filmu odišiel do Bagdadu s jednotkou, ktorá mala na starosti zneškodňovanie bômb.
(Blackberry)
-
Kathryn Bigelow prohlásila, že se nevystřihla ani jedna scéna.
(SydneyB)
-
První celovečerní film o válce v Iráku, jenž vyhrál Oscara. A dále první válečný film, který vyhrál Oscara, aniž by se zabýval vietnamskou válkou nebo první či druhou světovou válkou.
(SydneyB)
-
První válečný film od Anglického pacienta (1996), který vyhrál Oscara v kategorii Nejlepší film,
a také první válečný film úspěšný v kategorii Nejlepší režie od roku 2002, kdy cenu vyhrál Roman Polanski za Pianistu.
(SydneyB)
-
Film vychází z přímých zkušeností novináře a scenáristy Marka Boala, jenž byl v rámci své práce přidělen k vojenské pyrotechnické jednotce.
(Olík)
-
Celá jednotka používá brýle značky Oakley, model M Frame.
(Jizni Tlapa)
77%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
Nevhodný mládeži do 15 let
| V kinech ČR od: | 25.02.2010 Palace Pictures |
|---|---|
| V kinech SR od: | 11.03.2010 Palace Pictures |
| Na DVD od: | 01.11.2009 Palace Pictures |
| Na DVD od: | 22.02.2012 Magic Box |
| Na levném DVD od: | 07.12.2010 Codi |
| Na levném DVD od: | 20.02.2011 Codi |
Podobné
- Zelená zóna (2010)
- Zredigováno (2007)