poster

Max Manus

 • Norsko

  Max Manus

 • Německo

  Max Manus

 • Dánsko

  Frihedskæmperen Max Manus

 • USA

  Man of War

 • Velká Británie

  Man of War

Válečný / Historický / Drama / Životopisný

Norsko / Německo / Dánsko, 2008, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomassi
  ****

  Norové se poslední dobou stále víc a víc hlásí do filmové špičky. Max Manus je toho důkazem. Důkazem, že i válečné a pravdivé příběhy zvládají na výbornou. Nejedná se sice o žádný action film s bojovými eskapádami, ale o důmyslně propracovaný špionážní a sabotérský příběh, který staví převážně na napínavých scénách. Ty se odehrávají převážně v přístavu Oslo, kde sabotují německé lodě. A vůbec, celý ten děj, který se točí kolem norské odbojové skupiny, života v Norsku, jednotlivých aktérů, je naprosto uvěřitelný. Aksel Hennie alias Max Manus jen potvrdil, že je úžasný herec. Pokud někoho zajímá odboj za druhé světové války, tento film je jak zrozený pro něj. Mě osobně si získal.(5.8.2013)

 • Dudek
  ***

  Perfektní řemeslo, které hodně těží z tématu druhé světové války a žánrového kánonu, do nějž ovšem příliš nepřidává ani jej neporušuje. Je škoda, že tvůrci nevěnovali více úsilí a času souboji Max versus Siegfried (mohl to být chytrý a nekompromisní záporák). Ten se sice filmem prolíná a dokonce má i jakési vyvrcholení v jeho závěru, ale je příliš nekonzistentní a schématický. Což se v podstatě dá říct o celém snímku. Souboj Norů proti Němcům je díky skvělé audiovizuální stránce řekněme našlapaný, ale troskotá v základech. Tvůrci si házejí klacky pod nohy už jen tím, že divákovi nabízejí i náhled na situaci ze strany protivníka. Kvůli nedostatečnému prostoru ale Němci vypadají neschopně a jakékoli jejich pokroky jsou předneseny zkratkovitě. Nepůsobí jako důstojní soupeři. Škoda…(23.3.2011)

 • sochoking
  ***

  Nie zlé, ale chýbalo tam hodne napätia.(22.12.2009)

 • gogo76
  ****

  Narýchlo si nespomeniem či som niekedy videl Nórsky film, ale Max Manus je vážne na úrovni. Príbeh o najznámejšom nórskom odbojárovi je ich najdrahším filmom. Niečo viac sa o ňom dozviete v záverečných titulkoch. Jeho najväčším "úlovkom" bolo potopenie veľkej nákladnej lode SS Donau a keďže ma to zaujalo, musel som si to overiť. Film napriek veľkým investovaným peniazom, vyzerá podstatne komornejšie akoby si mnohí želali. Pre niekoho možno zbytočne ukecaný, ale určite skvelo zahraný, zrežírovaný a miestami celkom napínavý. Manusov skok oknom pred gestapom je jednak ukážkou odvahy, ale aj situácie, v ktorej veľa možností na výber nebolo. Pravdepodobne trailer môže za to, že očakávate film podstatne akčnejší, než v skutočnosti je. Nevadí, pretože aj bez toho Nóri dokázali vytvoriť výborný film a vyzdvihnúť jedného zo svojich národných hrdinov, ktorého meno si vďaka filmu budem pamätať. Ak bude možnosť, neváhajte sa s Max Manusom zoznámiť. 80%.(27.9.2011)

 • cheyene
  ****

  Max Manus je snímek, který rozhodně stojí za pozornost. A to z několika důvodů. Ne příliš často máme možnost vidět kvalitní film ukazující válku v severských zemích. Ne vždy máme možnost sledovat dobře natočený snímek. Max Manus je navíc napínavý a poutavý a v mnoha scénách má dobrou atmosféru. A v neposlední řadě je film inspirován skutečným příběhem, což opět zvyšuje jeho atraktivitu.(18.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace