poster

Max Manus

 • Norsko

  Max Manus

 • Německo

  Max Manus

 • Dánsko

  Frihedskæmperen Max Manus

 • USA

  Man of War

 • Velká Británie

  Man of War

Válečný / Historický / Drama / Životopisný

Norsko / Německo / Dánsko, 2008, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  ***

  O trošku akčnější a míň rozevláté a melodramatické než Tři sezony v pekle. Jinak mě to bavilo asi tak stejně jako by Nory či Dány bavil film o válce z jakéhosi dalekého Československa...(2.4.2010)

 • Dudek
  ***

  Perfektní řemeslo, které hodně těží z tématu druhé světové války a žánrového kánonu, do nějž ovšem příliš nepřidává ani jej neporušuje. Je škoda, že tvůrci nevěnovali více úsilí a času souboji Max versus Siegfried (mohl to být chytrý a nekompromisní záporák). Ten se sice filmem prolíná a dokonce má i jakési vyvrcholení v jeho závěru, ale je příliš nekonzistentní a schématický. Což se v podstatě dá říct o celém snímku. Souboj Norů proti Němcům je díky skvělé audiovizuální stránce řekněme našlapaný, ale troskotá v základech. Tvůrci si házejí klacky pod nohy už jen tím, že divákovi nabízejí i náhled na situaci ze strany protivníka. Kvůli nedostatečnému prostoru ale Němci vypadají neschopně a jakékoli jejich pokroky jsou předneseny zkratkovitě. Nepůsobí jako důstojní soupeři. Škoda…(23.3.2011)

 • Driss
  ****

  Na evropské poměry jde určitě o kvalitní film. Není to poprvé, co mě skandinávští tvůrci mile překvapili. Příběh o norském Jánošíkovi, Robinu Hoodovi nebo chcete-li Spartakovi je nadprůměrný a protentokrát jsem s čsfd-hodnocením spokojen. A kdyby mi herec tolik nepřipomínal Stevea Buscemiho a víc by se střílelo, než mluvilo, dal bych i pět.(14.2.2013)

 • Paxxx.cz
  ****

  V roce 2008 si o svých národních hrdinech natočili film jak Dánové- Plamen a citón tak i Norové o jistém Max Manusovi. Pro mě zcela neznámá kapitola z druhé světové války a to já vždy vítám. Oba zmíněné filmy, měly trochu problém přetaženosti, ale zde to nebylo do takové míry jako u Dánského filmu. Palec nahoru za výkon Aksela Hennieho...7/10.(17.5.2014)

 • cheyene
  ****

  Max Manus je snímek, který rozhodně stojí za pozornost. A to z několika důvodů. Ne příliš často máme možnost vidět kvalitní film ukazující válku v severských zemích. Ne vždy máme možnost sledovat dobře natočený snímek. Max Manus je navíc napínavý a poutavý a v mnoha scénách má dobrou atmosféru. A v neposlední řadě je film inspirován skutečným příběhem, což opět zvyšuje jeho atraktivitu.(18.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace