Tři království: Vzkříšení draka

• Česko Tři království (více)

Jeho země je rozvrácena občanskou válkou a Zhao, obyčejný muž, proto vyslyší volání povinnosti a z nejskromnějších poměrů se na křídlech odvahy a vynalézavosti vznese až k velení armády, pověřené osvobozením země od ďábelského vojenského vládce. Zhaovo hrdinství se díky jeho skutkům, cti a snu o sjednocení rozděleného národa stává inspirací a legendou, ale jak léta jdou, trůn přechází z jedněch rukou do druhých, a válka zuří dál. Když je pak nastolen nový král, rozhodne se, že míru může být dosaženo jen definitivním zničením všech velkých vojenských vůdců – a stárnoucí Zhao se vydává do své poslední a největší války. Na cestu dobrodružství, které navěky pokryje jeho jméno slávou. (oficiální text distributora)

Chen

Doufam jsem a věřil jsem ve více. Příběh je pro ty, kteří nejsou seznámeni s čínskou historií, docela zmatený, pro západního diváka je tu navíc až zbytečně moc sentimentu, nostalgie. Bojové scény jsou zmatené, někdy děsivě setříhané a nepřehledné. Jediné, co lze vyzdvihnout jsou herecké výkony Andyho Laua, Maggie Q a Sammo Hunga. Bohužel děj jako takový příliš negraduje, nemáte šanci proniknout hlouběji do osudu hlavních hrdinů, maximálně sledujete jejich rozjímání. Legendární šest století starý román Romance of the Three Kingdoms by si zasloužil lepší zpracování a nejsem si jist, jestli to zvládne John Woo a jeho Red Cliff lépe (trailer mě moc nepřesvědčil). ()

sniper18

Je to dosť dobrý čínsky historický film. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajäci sa v časoch troch kráľovstiev, kedy sa na mesto chystá útok mnohonásobnej presily, ale skupinka odvážnych mužov po tichu proti presile zaútočí skôr a jeden z nich sa kvôli získaniu vlajky stane veľkým hrdinom a generálom armády, pričom ho čaká dlhoročná veľká kariéra. Ale keď je po rokoch opäť kráľovstvo v ohrození pred veľkou armádou, rozhodne sa ešte zúčastniť posledného veľkého boja. Spracovanie je na tom dobre, jedine môžem vytknúť, že film má málo výrazných scén, ktoré by tento film odlíšili od ostatných predstaviteľov žánru, ale to moc neprekáža, keďže film si po celý čas udržuje slušný nadštandard, dej je stále dostatočne zaujímavý, pričom hlavne záverečná fáza je dobre zvládnutá a vyhol sa slabým miestam, takže som rozhodne spokojný. Akcie je tu pomerne dosť, ale nie som s ňou moc spokojný, no zlá tiež nie je. Nechýbajú tu veľké boje s množstvami vojakov, menšie akcie a ani súboje jeden na jedného, aj keď tie len pomocou zbraní. Obsahovo sú bez problémov, spokojný som aj s ich krvavosťou, ale vôbec mi nesadol spôsob, akým sú natočené, zlá kamera aj strih a tak sú miestami aj pomerne neprehľadné. Ale aj napriek tomu sa v každej akcii nájdu nejaké vydarené momenty, ktoré potešia. Herecké obsadenie je výborné, Andy Lau v hlavnej úlohe, Sammo Hung Kam-Bo ako jeho verný priateľ, len škoda, že tu nič nepredviedol, v menších úlohách potešia aj Lung Ti a Damian Lau a spokojný som aj s dvojicou hlavných protivníkov Rongguang Yu a Maggie Q, ale tu to nie sú skutoční záporáci, dá sa im aj fandiť. Réžia mi príde len priemerná, v tomto žánri býva vyšší štandard, ale technická stránka je až na niektoré horšie efekty a spomínaný vizuál v akčných scénach dobrá. Tento typ filmov mám rád a sadli mi aj Tri kráľovstvá, ale k tým najlepším predstaviteľom žánru majú dosť ďaleko. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 75%. ()

Adrian

Dalsia z nespocetnych cinskych legiendl trpiaca nekoherentnostou hned na dvoch urovniach. V prvej polovici film pokryva obdobie cca 20 rokov, co pri zvolenej stopazi nevyhnutne vedie k pocetnym rozpravacskym skratkam. Tie drobia dej na segmenty s drhnucou naslednou viazanostou. Zaroven rozharanost je prenesena aj do strihu a snimania bojovych sekvencii. Naduzivanie detailov s malym poctom celkov v kombinacii s castou zmenou v rychlosti snimania v ramci jednotlivych zaberov vedie k chaosu na platne a stazuje orientaciu v boji. Ovsem od opatovneho prichodu deja do Phoenix Heights, akoby film zrazu zacal tocit iny reziser a viedol ho k vyrazne lepsiemu celkovemu vyzneniu. Rozharanost je zrazu ta-tam vdaka odklonu od akcie smerom k motivaciam a hlbsiemu nahladu do konania postav v intimnejsom aranzma scen. Byt tak prva hodina filmu zredukovana na uvodne cca 10minutove intro a zvysok by sa sustredil iba na rozhodujuce udalosti vo Phoenix Heights, bol by to vyborny film. Takto si ostava povzdychnut a pretrpiet prvu polovicu s o to vacsim uzitim si druhej, vyrazne lepsej casti. ()

kikuka

Celkový dojem z filmu mi výrazne zlepšil záverečný "klip" - teda cca posledná polhodinka filmu, kedy konečne nastúpilo dlho očakávané napätie medzi postavami a boj sa preniesol z vojsk medzi postavy generála Zilonga (Andy Lau) a vnučku generála Yinga (Maggie Q), ktorého Zilong tak trochu dosť pripravil o život v úvode filmu. Jednoducho, finále par excellance, pri ktorom som ani nedýchala a v ktorom sa naplno prejavilo to, čo mohlo dať filmu správnu iskru a náboj. A vlastne, vôbec by som sa neurazila, keby posledná bitka na Phoenix Heights predstavovala gro deja a všetko, čo sa odohralo dovtedy bolo len akýmsi stručným náčrtom postáv a vzťahov. Malé dejiny postáv by sa tak dostali pred veľké dejiny krajiny a zároveň by ich skonzumovali. // Nestalo sa, a tak prvá hodinka filmu sa nám topí v čmuhatých detailoch a neprehľadných súbojoch, kedy nik netuší, kto je kto a kde je a čo to svištalo vzduchom. Three Kingdoms... sa tak aj opticky scvrkáva a dusí aj pod ťarchou rýchleho strihu, prípadne rozmazaných spomalených detailov a polodetailov. //Navyše, po asi 40 min. filmu je Andy Lau už starý a šedivý. Ale jeho súboj s Maggie Q bol fajnový. (Keďže bol OSOBNÝ!!) ()

Vavča

S hodně velkým časovým odstupem musím hodnotit jinak, Three Kingdoms - Resurrection of the Dragon totiž není klasickým wuxia eposem, nebýt brilantní recenze https://asianfilmstrike.wordpress.com/2011/10/09/three-kingdoms-resurrection-of-the-dragon-2008-film-review/ a menší sebereflexe, tak si to člověk ani neuvědomí. Příběh totiž nepředstavuje jen klasickou cestu hrdiny, ale spíše to, jaká cena hrdinství a roky válek stojí. Poselství natolik subtilní a důkladně zamaskované pod vrstvami válečných scén a dialogů, že to není očividné. Režisér Daniel Lee, stejně jako ve většině svých filmů, ukazuje hrdinství ohlodané až na kost. Ano některé scény bitev, nejsou dobře řešeny, aby se hned poznalo, kdo je kdo, komerčně film neuspěl, protože šel proti Rudému útesu Johna Woo. Jenže ten film má svoji silnou poetiku, výborné herecké obsazení, kulervoucí OST Henry Laie. Radím Vám dobře, podívejte se na to znovu důkladně v klidu a věnujte zvýšenou pozornost dialogům a motivaci postav... Editováno 28.8. 2017 ()

• Malou roli ve filmu má Qian Zhijun, známý jako Xiao Pang (Little Fatty). Ten se stal slavným v roce 2002, kdy se jedna jeho fotka objevila na internetu a poté se začala rychle šířit po internetových forech v Číně i zbytku světa. Postupem času se z ní stal internetový mem a Xiao Pang byl v roce 2006 označen jako jedna z nejznámějších tváří v Číně. Na své snadno získané slávě se rozhodl vydělat a sehnal si vlastního agenta, který mu brzy zařídil roli moderátora pořadu o vaření v jedné čínské televizní stanici. Role ve filmu Tři království: Vzkříšení draka je jeho filmovým debutem. (Raztubyl)
  • Během natáčení bojové scény byl herec Andy On (Deng Zhi) jedním z kaskadérů zraněn v obličeji. A právě jizva na jeho horním rtu, kterou lze vidět v hercových pozdních filmech, je tohoto násilného aktu potomkem. Sám herec ji považuje za jakousi trofej za jeho pilnou práci na natáčení snímku. (Conspi)