Sólista

Le Soliste

Sólista

Drama / Životopisný / Hudební

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 112 min

Profesionálne nasnímaný kalkul v ktorom hrajú prim snaživí herci a plonkové emócie. Ľúdské to určite je, ale iba v detailoch a do zdrcujúceho celku to má ďaleko...(29.7.2009)

Wright je dobrej režisér, což ukázal u Pokání, ale tentokrát to trochu přehnal, až zas tak geniální neni, aby dokázal z celkem nezáživnýho příběhu o bývalým talentu váženhý hudby, kterej teď žije na ulici, udělat něco víc než jen průměrný drama s několika zajímavýma a silnějšíma scénama. Jediný jeho štěstí je, že měl k ruce skvělýho Jamieho Foxxe a znovuzrozenýho Roberta Downeyho, který mi nedovolí jít pod 4*, ale jinak bych neváhal(24.7.2009)

Poněkud nemastná, neslaná exkurze do života jednoho duševně nemocného hudebního génia, která se jaksi zapomněla v půli cesty mezi emocionálním dramatem a životní biografií. Ve výsledku však opravdu dobře neslouží ani jako jedno, Wrightovo výprávění zaměřující se předevšim na emocionální prožitek a vypíchnutí jen toho "působivého" podráží nohy komplexnosti, přičemž onen cit a katarze vyzí veskrze průměrně a šablonovitě. Aspoň postava Nathaniela zůstává zajímavá, ať už díky přesvědčivému výkonu J. Foxxe, nebo větám, které vypouští z úst. 6/10(20.7.2009)

Dojmy z tohto filmu su pre mna bohuzial neopisatelne obycajnymi slovami, preto len odporucim vsetkym, aby ho videli. Aby sa do neho zahlbili, vcitili, popustili uzdu svojmu lepsiemu, ludskejsiemu, vnimavejsiemu ja...(18.7.2009)

• xxmartinxx

Hej, Joe, něco ti spadlo! Asi vítr... Strašně laciný kýč, kde vše je tak otravně na svém místě, že se tu musí skoro hnusit. Jinak Downeyho charisma asi není tak univerzální, jak jsme po iron Manech uvěřili, protože zde je jen nudný. Jako všechno.(19.12.2013)

• - Skutočný Nathaniel Ayers je vo filme na konci filmu v scéne s koncertom. (Skleni)

• - Väčšina bezdomovcov vo filme sú aj v skutočnosti bezdomovci. (Skleni)

• - Vo filme je Steve Lopez (Robert Downey Jr.) zobrazovaný ako rozvedený. V skutočnosti je šťastne ženatý a samotnému Stevovi to bolo vraj divné o sobe počuť ako rozvedenej osobe. (Skleni)