Sólista

Le Soliste

Sólista

Drama / Životopisný / Hudební

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 112 min

Jedno nepochopím - veď toto je látka, za ktorú by iný režiséri položili život a k nohám by im za to padali Oscary. Lenže miesto toho natočil Wright tak trochu mdlý, nie priemerný, ale obyčajný film o jednom bezdomovcovi, v ktorom sa skrýva obrovský talent, ale musí ho vydolovať na povrch, a novinárovi, ktorý ten talent už dávno vydoloval, ale čaká na jeho správne využitie. Takto je všetko len "v norme" a ani herecké výkony nevyčnievajú z rady. Škoda, mohol to byť skutočný diamant, a takto je to len zapadnutý polodrahokam.(7.8.2013)

Pěkná hudba, kamera a Wrightova režie, to se musí nechat. Co mi však nedovolí jít s hodnocením výše je až moc jednoduchý scénář, který kromě pocitů lidskosti dobrého srdce ve mě neprobudí tu filmovou spokojenost, jako se to podařilo u dvou předchozích snímků.(8.9.2009)

• Aknah

Film jsem plánovala už dlouhou dobu a hlavně kvůli režisérovi, kterému jsem vkládala naděje, že točí skvěle a tohle určitě nebude výjimkou. A už vím, proč jsem tak otálela s puštěním. Nudné, líné, odfláklý jinak zajímavý příběh, který ale má absolutně nevyužitý potenciál. Jamie Foxx tu sice hraje dobře, hudba to celkem doplňuje, ale i tak dlouhé a nic neříkající. Když měl Downey slzy v očích, já taky. Ale to bylo jediná moje emoce za celý film. Slabé, opravdu...(5.10.2012)

• xxmartinxx

Hej, Joe, něco ti spadlo! Asi vítr... Strašně laciný kýč, kde vše je tak otravně na svém místě, že se tu musí skoro hnusit. Jinak Downeyho charisma asi není tak univerzální, jak jsme po iron Manech uvěřili, protože zde je jen nudný. Jako všechno.(19.12.2013)

Wright je dobrej režisér, což ukázal u Pokání, ale tentokrát to trochu přehnal, až zas tak geniální neni, aby dokázal z celkem nezáživnýho příběhu o bývalým talentu váženhý hudby, kterej teď žije na ulici, udělat něco víc než jen průměrný drama s několika zajímavýma a silnějšíma scénama. Jediný jeho štěstí je, že měl k ruce skvělýho Jamieho Foxxe a znovuzrozenýho Roberta Downeyho, který mi nedovolí jít pod 4*, ale jinak bych neváhal(24.7.2009)

• - Väčšina bezdomovcov vo filme sú aj v skutočnosti bezdomovci. (Skleni)

• - Skutočný Nathaniel Ayers je vo filme na konci filmu v scéne s koncertom. (Skleni)

• - Po snímke Zodiac (2007) sa jedná o druhý film, kde Robert Downey Jr. stvárnil úlohu reportéra. (Zaara)