poster

Sólista

 • USA

  Soloist, The

 • Francie

  Le Soliste

 • Slovensko

  Sólista

Drama / Životopisný / Hudební

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  Buďto citově na Joe Wrighta nestačím, nebo on skutečně natočil svůj první slabý film. Šablonovitě vyprávěné dílko, které mě emočně úplně minulo, s občasným kýčem (holubi) a dvěma vynikajícími herci. Krásné kamerové vychytávky, tak typické pro režisérovy předchozí dílka, si tady bohužel daly dovolenou. Od Joe Wrighta čekám podstatně víc!(20.7.2010)

 • T2
  **

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $31,720,158Tržby Celosvetovo $38,454,152Tržby za predaj DVD v USA $10,901,725 //počet predaných kusov 646,883║ len planá hra na umenie, film bez patričného náboju, dosť chladné k divákovi, ten slušný rozpočet na daný film je tak troška záhadou /40%/(14.3.2010)

 • Skrk
  **

  Po režisérovi vynikajících děl jako je Pokání a Pýcha a předsudek Joeu Wrightovi jsem čekal další vynikající snímek, jelikož se trailer vyvedl. Ovšem na mě čekalo jen zklamání. První půl hodina byla povedená, ale potom na mě čekal jen nezáživný příběh o schizofrenickém bezdomovci / muzikantovi.. - "Joe Wright (jak už napsal Isherwood) se upsal hollywoodskému ďáblu, který jeho talent vycítil přes celý oceán."(4.11.2009)

 • Haluzz
  ***

  Scéna, ve které se Catherine Keener rozplývá nad političností a lidskostí celého Nathanielova příběhu neskutečně podkopává celý film, protože zrovna v té chvíli si uvědomíte, že ten film takový vlastně není. Je pěkně nasnímaný, pěkně zrežírovaný, ale už o něco méně zručně napsaný. A ani padesát záběrů na americkou vlajku neudělá z normálního filmu film politický. Slumy, herecká esa, dojímavý příběh. Kalkul, který nevyšel, ale díky RDJ a JSB to vydržíte. Potěšíl mě psychedelicky barevný poslech konzertu, který ukázal, že to jde vzít i jinou, zajímavější cestou.PS_ Film, který nechá po prvních pěti minutách hlavního hrdinu sedět a zoufale hledět do prázdna, a před konečnými titulky ho nechá tancovat, by se měl zamyslet sám nad sebou.(16.11.2009)

 • arachneuss
  ***

  Tři filmy stačili Joe Wrightovi aby se zařadil mezi elitu světové kinematografie. Svou jemnou a vizuálně nadanou rukou tentokrát zobrazuje utrpení lidí bez domova skrze příběh nadaného, ale mentálně nemocného "sólisty" na violoncello tak krásným způsobem, že ke konci už jsem ani nedýchal. Z celého snímku na vás ta realita podle skutečné události dýchá, dále opravdu nádherná hudba spojena s obrazem dokáže v srdci probudit celou škálu emoci. Vrcholem je pak ústřední dvojice Downey - Foxx, za jejichž výkony očekávám minimálně nominace na zlatou sošku. Bravurní!(4.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace