Série(4) / Epizody(125)

Do Klubu vás víta myšák Mickey a jeho kamarádi – Minnie, Donald, Daisy, Goofy a Pluto! Pomozte svým přátelům s jejich trablemi ve třech příbězích - Červená Karkulka Minnie, Zakletý princ Donald a Šípková Růženka Minnie. Použijte fantazii a vyberte si vždy, jak se objeví Ouško, správnou pomůcku z Myškavěcí. Můžete se s Minnie naučit vařit její polévku Minnie-strone, osvobodit Donalda z jeho proměny v žabáka nebo si posvítit na šibalského Peteho. Pokaždé si však užijete spoustu legrace a z kouzelného Klubíku se vám nebude chtít odejít! (oficiální text distributora)

Gemini

Až budou Avengers bojovat s čiročirým Zlem, bude ho s největší pravděpodobností reprezentovat sestava Disneyho nejvěhlasnějších postaviček v čele se Zlou Inkarnací Mickeyho Mouse Z Mickeyho Klubíku (za nímž budou následovat zlé inkarnace Kačera Donalda, Goofyho, Minnie, Daisy a Pluta;)), protože pouze tento odporně vybarvený a na Disneyho tvorbu strašidelně odfláknutý Mickey (a samozřejmě vše kolem něj) se může s takovou výzvou popasovat "se ctí". Nevěřil bych, že Disneyho studio dokáže v roce 2006 vyplodit něco, co nemá vizuálně daleko k o dvanáct let staršímu kanadskému Rebootu, ale je to tak - a to, že se to hrdě prsí o pět a více let později do programu komerčních televizí, ale o dalších pár let později dokonce na veřejnoprávní Déčko, to se už blíží definici katastrofy. Ale ono nejde jen o formu, i když přidaná hodnota v podobě toho, že česky dabovanému přiškrceně kvákavému Donaldovi není půlka věcí vůbec rozumět, je taky vyloženě "pecková". Totiž co se týká obsahu, můžete se těšit na mé oblíbené děsivé pauzy po otázkách pro publikum (které má na jednu stranu být dost staré, aby umělo docela rychle počítat do dvaceti, ale na druhou se má bavit tím, že Goofy není schopný za celý díl říct správně dvouslovné zaklínadlo), skrz které mají děti pomoci Mickeymu a jeho partě řešit různé zapeklité úkoly (s deus ex myšinou v podobě "ouška" nabízejícího několik předmětů pro tu kterou příležitost). Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ty úkoly často neměly úplně nesmyslná řešení - třeba když se od začátku dílu hrozně spěchá, aby si Daisy mohla procvičit taneček a stihla vystoupení na nějaké slavnosti, a cestou na místo se uprostřed posledního kopce partě rozbije auto, tak řešení problému zní "vystoupíme a půjdeme do toho velkého kopce tak jak to je v poslední části Daisyina tanečku, což je náhodou pár kroků rovně", čímž to samozřejmě stihnou dříve než kdyby auto vytlačili ten kousek nahoru a dojeli na místo;) Jistě, v USA může chůze představovat v ohledu osobní přepravy novátorské řešení:), ale PROBOHA, TO SE OPRAVDU MAJÍ NAŠE DĚTI DÍVAT NA TAKOVÉHLE ANI NE POLOVIČATÉ SRABÁRNY, KTERÉ MAJÍ ZA CÍL JENOM NAVYKNOUT JE NA ZNAČKU DISNEY, a aby to nebylo tak okaté, vydávají se za naučný pořad pro děti??? Díky, nechci. Základní myšlenka by byla dobrá, kdyby si s ní někdo dal trochu víc práce než "hele nafrkáme tam ty kreslouny, uděláme to ve 3D, moc se s tím nemažte, je to pro děcka, tak to klidně může řvát základními barvami, a když tam budou hopsat a zpívat, tak to bude OK". To radši ráno dětem nechám rozsypat bednu se stavebnicí. Takže hophop hophop hop hopity hop, 40%. PS: LoboTomiovu hitparádu zatím vede díl, v němž se dozvíte, že až budete potřebovat zvednout třiceticentimetrový gumový míček, bude na to nejlepší pinzeta, potom že kdyby se vám stalo, že se vám dítě nebo Goofy vzpříčí mezi ozubené soukolí tak, že je v něm natažený jako pan Burns v té mašině, co vždycky o týden ošálí smrt, je potřeba nalít mu na rozkrok láhev šampónu, aby se to celé promazalo, a kdyby vám nestačilo, že si potom má dítě nebo Goofy pochválit jak má hebké vlasy (na hlavě), tak potom můžete nasednout zády na spodní konec klouzačky, a vyjet pozpátku nahoru;) WTF?! () (méně) (více)

DaViD´82

Výtečný "interaktivně-adventurní" koncept, který nejmenší caparty (dva až tři roky; pro nikoho jiného to není) vtáhne i zapojí a přitom z nich nedělá blbce, zruinovaný otřesným zpracováním a přílišnou délkou epizod. Ouškó, Ouškóó! ()

Jara.Cimrman.jr

Patřím mezi výjimečné jedince, kteří po zralé úvaze dokáží určit, zda k zatloukání hřebíků je vhodnější použít kladivo, rýžový nákyp nebo muchomůrku zelenou, takže můj duševní vývoj se při sledování tohoto seriálu nijak výrazně neposouvá. Navíc mne poněkud děsí šílená animace a vykleštěný Mickeyho hlas, ale nemohu jít s hodnocením níž, neboť nadšená komunikace cílové skupiny s obrazovkou mi tak nějak napovídá, že tohle se povedlo. ()

Dudek

Šílené barvičky, odpudivá 3D animace, ale přeci jen to má něco do sebe. Podivuhodný seriál pro nejmenší, který má rozvíjet kreativitu a logické myšlení v mnohem připomíná videohru s jednou jedinou chybyčkou, nelze se do ní připojit. Mickey a jeho partička rozkošně žvatlají a vyprávější podivuhodné příběhy, roztomilý myšák občas rafinovaně použije magickou tabulku, která mu dává na výběr ze čtyř (resp. tří) předmětů, z nichž jeden se tajuplně skrývá za velkým červeným otazníkem. Díky těmto artefaktům se mu daří plnit úkoly (pokud vezmeme v potaz onu podobnost s herním světem) a dostávat se v ději dál. ()

Ainy

Jak já jsem ráda, že období Mickeyho klubíku, Pošťáka Pata, Mašinky Tomáše, Teletabís a dalších záležitosti pro nejmenší, máme za sebou. V mnohém souhlasím s kulykem, šílená animace, znělku jsem nenáviděla, obsah každého dílu mi navracel obsah mého žaludku zpět. Při zaslechnutí otravného, pištícího dabingu jsem pocítila tik v oku a téměř znechuceně jsem se otřásla. Toto se stalo, když jsem nevychytala onen správný okamžik a telku jsem nevypla ještě před jeho začátkem. V té době jsem nakupovala zrovna vycházející levná DVD Krtečka, Pata a Mata, Potkali se u Kolína a dalších iks krásných večerníčků, to jsem si pak sama často sedávala se svým dítětem a užívali jsme si pohádky společně. ()

castor

Nevím, nevím.. já mám a vždycky jsem měl rád starého dobrého Donalda, Mickeyho, Daisy, Goofyho a další, a tak to asi zůstane. Tenhle klubík je hodně prapodivná záležitost.. ()

MM_Ramone

S trojrozmernými počítačovými animáciami pre mňa všetky známe postavičky od Walta Disneyho - Mickey, Donald, Minnie, Goofy, Daisy a aj Pluto, stratili svoje kúzlo. Toto je ako keby som sa pozeral na demo nejakej infantilnej, detskej video hry. Je to veselé, poučné, farebné... pre tých najmenších divákov zrejme úplne vyhovujúce. Ale mne sa strátka tento typ animácie vôbec nepáči, zvlášť v spojení s disneyovskou klasikou. Takže túto televíznu "Klubovňu Mickeyho Mousa" už asi viac krát nenavštívim. * ()

kulyk

Každé ráno jsem vzbuzen výkřiky ,,mámo, táto, támo, myš! Kaši ci, kašíí. A bonbo. Bombóoo" (Chvilka pauzy na přemýšlení o tom, které další potřeby se naléhavě hlásí o pozornost). ,,Mykýýý, Mykýho chlubík, Jo? Jo? Jo!" Takže se nevychcaný, s ranní erekcí a mordou, ve které se rozpouští i kvalitní kartáčky od herbadentu, dobývám do lenivého kompu, abych ,,už, ale už, tátoó, tátííí, táto, chlupík!!!" vypustil na světlo Bóžy mizerně animovanou, jednobrdózní píčovinu, která dětem vyhlodává do mozečků stejné díry, jako salva mrtviček těm na opačném konci spektra žití. S příběhy kreténů z klubu prokletých vstáváme, obědváme, večeříme, uleháme.... když přemýšlím, čím přitáhnout prapodivný šroubek u zásuvky, napadá mi, že pro rozřešení zavolám Myška věc.... jakmile zaslechnu ,,televize prima uvádí", chytají mě žaludeční křeče..... včera v tramvaji upadl nějakému harantovi cumel, já jej bryskně zvedl a vložil zpět do upatlané ručičky. Maminka onoho prďoly využila momentu k bleskové výchově, řkouc ,,a jak se říká, Pavlíčku? No? Kouzelné slůvko?" Moula plácl něco jako ,,keďuji", ovšem já se zamračil velice. Kouzelná slůvka přece jsou Myška, muška, Mickey Mouse! No do tyče (aby děti neomdlely). Přínos Myckeyho blbíku v podobě návodných rad dětem, jak počítat, rozeznávat barvy, tvary, nebo třeba nemoci a novotvary, naprosto přebíjí fakt, že jde o nehoráznou likvidačku všech rodičů, co nejsou na heroinu. Jedna hvězda za to, že Disneyho zmrdík nemá ještě delší stopáž. ()

Hromino

Yop! Myška sem, myška tam, myška stoj... - Sice děsná pitomost, ale věřím, že prťavce to dokáže pořádně zabavit :)) ()

Vančura odpad!

Výplach mozku srovnatelný snad jen s Teletubbies. Vzpomenu-li si ale na původní kratké animáky s Mickey Mousem, které dělal Walt Disney v 30. letech, přijdou mi v podstatě stejně debilní, tzn. jsme zde svědky pozoruhodné kontinuity estetiky, která definovala západní pojetí roztomilosti, v kombinaci s idiotskou komikou, trvající přes 70 let - fascinující! Díkybohu za Bukowského a jeho pokus o de-disneyfikaci. ()

DJ Obelix

Myškavěci, tajná myškavěc, létající oušku alias symbol Disneyho mocnářštví a další šílenosti určené JEN těm nejmenším. Ani nevím, proč ty tři dávám. Snad za toho Donalda, který je skvělý pořád :-) ()

kingik odpad!

Vyšukej si svého Mickey Mouse. Maminko, podívej se, jak nám ten náš Danánek pěkně papá, a už vůbec nepláče. Bude to tím, že dávají v telce Mickeyho. Obrátíme toho našeho Nanánka k televizi, aby z toho taky něco měl. Táááák..no a koukej se dívat....Uáááááááááááááááá.....Proč si se rozplakal, co se ti nelíbí, broučku nehezký? Počkej, ještě jeden pokus....tááááák, a je to...Uáááááááááááááááá....ty zase řveš, ty ošklivý opičí potrate?! Co se ti, kurva, na tom nelíbí?!! Třetí pokus...táááák, pěkně pomalu...a je to....Uáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.....To snad není pravda, ani tomu ohyzdnému dítěti se to nelíbí. Ano, Mickeyho klubík se nelíbí ani dětem. Hrozí zdravotní újma na psychice. Mickeyho klubík své řady rozšiřuje o imbecilní děti, ale my máme našeho Papánka, z kterého roste génius a nechceme, aby se díval na hloupé, imbecilní myši a spol.. Pustíme ti Okna vesmíru dokořán. S Grygarem poznáš, co je Mickey Mouse. Synu náš, vzdělávej se, čerpej z naučných pořadů a obloukem se vyhni animovaným píčovinám. Co z toho plyne? Na tento ideologicky zabarvený seriál, který z vašich malých capartů udělá trosky, se rozhodně nedívejte. Nejedná se o rodinnou zábavu v kvalitním balení, ale o podřadný seriál z podřadné produkce, který je k vašim dětem na oko hodný a milý, ale ve skutečnosti je zlý a nenávistný, jako svého času strýček Jedlička. Pokud přece jen setrváte u tohoto nemožného seriálu, jsem žádostiv, jak svému dítěti vysvětlíte pojem "Myškavěc". A ne, rozhodně to není erotická pomůcka, s kterou vaší manželce děláte po večerech dobře, protože se jí přes její otylost nedostanete dál, než k jejím sloním nohám, abyste jí obdělal a uspokojil. Sledování je tedy na vaše riziko. Jo, a Božka, abych nezapomněl, ráno máš za úkol ten nepovedený plod naší lásky hodit do "bejby boxu", a hned potom na televizi odladit Disney Channel. Mé hodnocení: 0% ()

Fingon

Mickeyho klubík (jak zní český název), to je něco tak neuvěřitelně infantilního... Pochopitelně, protože je to určeno výhradně dětem. Takže máte-li malé dítě, tak je to za pět hvězdiček. Osobně mám ale s 3D Mickeym vyřvávajícím Hej, ouško docela problém. Zlatí Teletubbies... ()

PetrPan

Interaktivní jednoduchá a zábavná dvacetiminutovka, která malé prcky pobaví a trošku i naučí. Malé děti nehledají skrytá poselství či uměleckou hodnotu, mají rády barvy, smích, jednoduchý příběh a když se na ně Mickey ještě přímo obrací a vtahuje je tak do děje, jsou nadmíru spokojené. A zaujaté tváře třech mých nejmenších a občas i toho staršího mi stačí, abych klubík ocenil čtyřmi hvězdičkami. Pět nedám jen proto, že mě mé děti nutí dívat se na to s nimi. Asi jim taky začnu pouštět horory. ()