Keith Ripley je starý zkušeny lupič, který se řídí nepsanými zákony zlodějů: odvést svou práci, krýt partnerovi záda, nezdržovat se a nikdy nespolupracovat s policii. Jeho bývalý partner Victor se těchto pravidel bohužel nedržel a zaplatil za to životem. Nyní však Keithovi docházejí síly a on dluží příliš peněz ruské mafii, aby se do nějaké větší akce pustil sám. Objevuje se ale Gabriel - mladý a poněkud temperamentní pomocník, který s Keithem nejprve těžko hledá řeč, ale později s ním vytváří sehranou dvojici. Společně se poušti do jejich životni akce, která by jim oběma - v případě úspěchu - zajistila klidný důchod. (oficiální text distributora)

kOCOUR

Nejhloupější a pravděpodobně i nejdražší reklama na iPhone první generace. To, že tam hraje Freeman, Banderas a totálně hot Radha Mitchell, je jen takový roztomilý omyl, kterému se možná všichni jednou zasmějeme. ()

Malarkey

Antonio a Morgan v naprosto, ale naprosto průměrném filmu, že ani fotbal v České republice by nebyl lepší, i když ten není ani průměrný, spíš podprůměrný. Ale pravda je, že to častý nadhazování že iPhone je geniální věc, bylo vcelku dost trapný, bez něj by si totiž dva hlavní herci ani neustříkli, natož pak natočili tenhle film. ()

tron

Tradičný matný film Mimi Leder. Začiatok je (i vďaka hudbe) chytľavý a finále sa nesie v znamení mojich obľúbených pravidiel heist movie (= plno šokujúcich zvratov a nečakaných odhalení), no prostredná časť je nekonečná, rozťahaná, nudná, mdlá a rozvláčna. Chýba jej drajv. Ukážkový spotrebiteľský film, na ktorom každý zarobil, nejako extra ho sa pri tom síce nebavil, ale snažil sa neflákať to až do takej miery, aby to prehnane bilo do očí. Kasting vyzerá lákavo, ale paradoxne ma bavili skôr herci z vedľajších úloh (Rade Šerbedžija, Tom Hardy a experti na krokodílie horory Robert Forster a Radha Mitchell), než z titulných. Banderas pôsobí ako lacný, namachrovaný pornoherec, ktorý sa márne snaží prehrať do áčkarskej ligy. Čo je škoda, lebo je to skvelý a charizmatický herec (Desperado, Frida, Zorro: Tajomná tvár), ale tu vyzerá ako treťotriedny pouličný grázlik. Navyše sa pokúša hovoriť po rusky, čo pôsobí vždy hororovo, keď sa Španiel pokúša parodovať tento jazyk. Morgan Freeman je taký uvoľnený, až je to rušivé; v úvodnej scéne, kedy mu z tesnej blízkosti mieria pištoľou priamo do tváre, je tak nad vecou, až vypadáva z úlohy a nie je postavou, ale hercom, ktorý vie, že naňho iný herec mieri atrapou zbrane, ktorá nemá muníciu a tak sa mu nemôže nič stať, o chvíľu niekto zakričí „stop!“ a on pôjde na kávu do svojho karavanu. Páni spolu vôbec nefungujú a chémia medzi nimi je len minimálna. Miestami pôsobia až ako keby sa každý snažil uchmatnúť si pre seba čo najviac priestoru a byť hlavnou hviezdou on. Výsledkom je, že spolu prakticky vôbec nefungujú, jeden je až príliš inteligentný a druhý až príliš... ehm... menej. ()

Jara.Cimrman.jr

To bývaly doby, kdy pojem nedobytný trezor znamenal, že nakouknutí za dvířka bude stát mozkové buňky spoustu koumání a ruce hodně šikovnosti.Tentokrát jsem si snad ani nestačil všimnout, jak rychle dokonalé nástrahy kapitulovaly, ale tento snímek na tom naštěstí nestojí. Tyto šachy jsou totiž o předvídavosti, takže mafiáni myslí o tah dopředu, poldové pro jistotu o dva, ale přitom někdo už dávno ví, jak tato partie dopadne a nevzrušeně si může dumat nad případnou odvetou. S vypnutým mozkem se u toho neoddechuje špatně, loupežnický panic při tom možná i vyvrcholí nadšením, ale pokud jste již někdy nějakou loupežničinu viděli nebo neovládáte jogínskou techniku uvedení mozkových závitů do naprostého klidu, tak se vám to asi moc líbit nebude. ()

Gilmour93

Morgan obarvený na mývala, Antonio četně kopulující s Radžou Mičelovovou a třetí housle Hardy s Forsterem. Bezkrevný iHeist, jenž je už svým názvem předurčen k tomu, že vám bude ukradený. Ideální kulisa k podvečernímu žehlení navlhlých bankovek.. ()

genetique

Krásna ukážka veľkej, no i tak nenásilnej a znesiteľnej nádielky filmového klišé, ktorá sa dá prekusnúť len vďaka sympatickej ústrednej dvojici, celkom pohotovej réžii a pomerne členitému scenáru, ktorý aj napriek jednoduchosti neponúka vyslovene hluché miesta. 60%. ()

gogo76

Morgan Freeman neraz v rôznych rozhovoroch prezradil, že by si rád zahral zloduchov a kriminálnikov aj v menej ambicióznych filmoch. Pár ich už na konte má Povodeň, Nabiť a zabiť, Wanted..., ale toto bol trošku trapas. Myslím, že obsadenie hercov akými sú M. Freeman i A. Banderas je plytvaním ich talentu. Mohol ich nahradiť ktokoľvek menej hviezdny a film by mnoho na kvalite nastratil. Slabé tri hviezdičky. 50%. ()

Xmilden

Průměrný loupeživý snímek s vyprahlým Antonio Banderasem, který už by měl Hollywoodu podobně jako třeba Nicolas Cage dávno zamávat. Pro některé bude film ztrátou času, pro některé normálním šumákem. Pro mě to bylo něco mezi. PS: Je docela možné že Banderas už zůstane pouze u dalších několika dílů Shreka. PS2: Tom Hardy zoufale nevyužitý ..... ()

FlyBoy

Zlodejina sakra veliká. Kde sa neodkukáva, tam sa fičí po ojazdených dráhach, na ktorých sa zdržovať už ani z plezíru neprosím. Mix dueta Morgan/Banderas je tak bolestivý ako moja ľavá platnička a ich čachry machry proti ruskému kazačoku ma len ožobračili o môj drahocenný čas. Na iPhone som si ešte nenašetril, Ericsson mi doposiaľ nekľakol, takže si to interaktívne podsúvanie strčte do zadku. ()

Arkos

Tak v žádném případě jsem se nenudil a naopak od většiny jsem se i docela bavil. Freeman i Banderas určitě nehráli špatně a i když film samotný není nijak originální, u mě je to 60 - 70 %. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 6/10/// +příjemná dvojice Banderas a Freeman, dobrá hudební melodie, zajímavé a napínavé -dost překombinovaný závěr/// Takový klidnější a klasickým způsobem natočený snímek, jen se spoustou moderních hračiček a moderním způsobem zdolávání nástrah. Příjemná dvojice, přiměřeně akční. Možná neohromí každého, ale jinak je to příjemný oddechoví film./// Celkem 72%/// ()

Cappuccino

Antonio Banderas, Morgan Freeman, Radha Mitchell? Fajn, poviete si. Ale tak lacný, priblblý film by asi málokto čakal. Thick as Thieves jednoducho nezachráni ani solidný začiatok. Stredná časť plytká, nudná,nezáživná. Ku koncu sa "to" snaží prekvapiť, no bohužiaľ vážne len snaží. Veľká škoda slávnych mien v niečom tak primitívnom. Nuž, aspoň viem, že známe mená nezaručia kvalitu (nieže by som to nevedel už predtým) a približne som sa naučil ako má vyzerať nekvalitné krimi. ()

kingik

Pánové Banderas a Freeman jsou zloději s.r.o. Mladší z dvojice má slabost pro atraktivní blondýnky s ruským přízvukem, starší má zálusk na ruská vejce. Nejedná se o humáč pokrm z nabídky rychlého občerstvení, nýbrž o dvě vzácné relikvie z dob carského Ruska, které za tučnou sumičku mohou už brzy změnit svého dosavadního majitele. Celá záležitost kolem vajec i obou lupičů je dost zamotaná a divák, který je příznivcem heist žánru, si přijde na své, ale musí počítat s tím, že jako sejf, v němž je lup uložen, má své překážky a nástrahy, také scénář a režie filmu se potýkají s nejedním zádrhelem. Scénář je navržen tak, aby měl určité kvality, když na něj kývli dva dobří herci. Vypadá to zpočátku všelijak, ale příliš dobře ne. Seznámení obou lupičů je trapas, extra dojem nevyvolá ani úvodní honička v metru. Až začnou přípravy na samotnou loupež, film se stane zajímavějším. Na scénu vpluje ženský prvek v podobě lepé Radhy Mitchell, která se postará o pozdvižení, když se zjeví ve spodním prádle a nechá si nastříkat plnou Bandasku v erotické scéně. Dámy nepřijdou zkrátka, neboť při decentně nasnímané mrdačce je k vidění Banderasova prdel, ale z Mitchell není k vidění ani hovno. Dvojka Banderas a Freeman je sympatická a funkční. Divák se sice bude podivovat nad tím, jak takový dva ostřílení zloději, můžou tak idiotsky, ležérně a nepříliš obezřetně prozkoumávat budoucí terén loupeže, ale ono to vypadá tak blbě hlavně proto, že v závěru filmu přijde série dějových zvratů, které nelze předem odhadnout. Tudíž vysvětlení jejich naivního konání přijde až s těmito zvraty, ale zase až tak důmyslné ty zvraty nejsou. Mně to přišlo takové, že film neměl extra průběh a potřeboval něco jako je překvapivé dějové vykolejení, respektive nepredikovatelné zakončení. Když totiž vezmeme samotné provedení loupeže, musím zdůraznit, že přípravy na něj byly napínavější, než samotný průběh loupeže. Oba výtečníci se ve fázi příprav potýkali s jedním z nejdokonalejších bezpečnostních systémů v oblasti sejfů, ale při loupeži už mně to tak vůbec nepřišlo. Trapným zklamáním byla pro mě Banderasova kličkovaná v poloze leže mezi laserovými paprsky. Kde já jsem to jen viděl. Jo, už vím. Kdysi ve spřízněném filmu "Past", kdy se Catherine Zeta-Jones přece jen zaskvěla s nepoměrně nápaditější choreografií pří zdolávání téže překážky. Ovšem nějaký ten napínavější okamžik se přece jen našel. Potíž filmu je hlavně v tom, že si při své průměrnosti hraje na víc než je. Režisérka Mimi Leder za každé okolnosti hodně inklinuje k televizní režii, s níž má bohaté zkušenosti a filmové rozvrstvení přece jen tolik nezvládá s přehledem. Film tedy nejvíce drží prima dvojka v hlavní roli, sexy křivky Radhy Mitchell, pěkná kamera se spektrem barev a zajímavě překombinovaný závěr. Hlavně jsem čekal víc od provedení loupeže, když tenhle film na této část tolik staví. Pokud tedy od filmu nečekáte nic mimořádného, budete se dobře bavit. 60% ()

Anderton

Prítomnosť takéhoto hereckého ansámblu svetovej triedy v nudnom béčkovom heist movie je zarážajúca. Banderas, Freeman, Mitchell, Serbedžija a vtedy asi aj Hardy mali zrejme vážne problémy so svojimi agentmi. Takýmto scenárom by totiž pohrdol aj taký Jason Statham. Samozrejme nesmie chýbať záverečný zvrat, keď hlavnej postave konečne dojde, ako sa veci v skutočnosti majú a zároveň dojde aj nám, že sme sa pozerali na ešte o jednu triedu horší film, ako sme si 100 minút mysleli. No tak Mitchell je tu sexi a to je asi tak všetko. ()

Frajer42

Film jsem viděl strašně dávno a moc si z něj napamatuji. Vzpomínám si podrobně pouze na začátek a závěr, který se mi líbil. Vše ostatní mezi tím stálo za nic. Hrozně blbý děj, který nemohl spasit ani herecký výkon dvou až tří postav. Hrozná nuda. * ()

Smok

Prachobyčajná gangsterská kriminálka s príchuťou ruskej vodky a ruských vajec, ktorú ťahajú hlavne dve mená. Pozrieť a zabaviť sa pri tomto filme určite raz dá. ()

nash.

Lupičská story, která má tak dlouhý rozjezd, že než se začne něco dít, divák už je v limbu. A nepřidá jí ani ta spousta klišé (včetně zbytečné erotické scény, nasazené přesně podle příručky pro začínající filmaře ve 27 minutě), kterými musí dvojice lupičů proniknout než se dostane k cíli, kde.. není nic, jen hrst dalších klišé, tentokrát těch pointových, se spoustou tradičně „nečekaných“ zvratů a odhalení. Navíc Banderas těžce nestíhá skvělého Freemana a to je na výsledku také znát. ()

SeBig

Film se docelá táhnul žádné zbraně skoro žádná akce a vše se rozjelo až když se šlo k věci napětí a trochu té akce narostlo až tak během té 50 minuty Banderase mám hodně rád takže mi ten trošku natažený začátek nevadil a snažil jsem si ten film co nejvíc vychutnat. Jenže konec byl nejdřív překvapivý a pak ztoho vzešlo něco co vám zamotá hlavu trochu jsem nepobíral. 3 hvězdy s odřenýma ušima. ()