Sex ve městě

Sex and the City

Sex v meste

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

• Trellíno

Vuitton, Westwood, Gucci, jsou to všechno p... Teda kromě nadrženky Samanthy, která v tom má možná vážně jako jediná dost jasno. Povrchní, hloupé a narozdíl od vcelku snesitelného seriálu i překvapivě nudné a většinu abnormální stopáže i extrémně nezábavné.(20.10.2008)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $152,647,258Tržby Celosvetovo $415,252,786Tržby za predaj DVD v USA $84,196,253 //počet predaných kusov 4,438,528║ No nechutne umelá umelina. /10%/(5.3.2010)

• Marius

<°> <°><°><°> a ne že ne.(13.11.2015)

Vysněný svět, vysněná móda, vysněné kamarádky, vysněný luxus...a muži. Jediná "věc", která narušuje ten vysněný život ve městě. Přesto bez ní nejde být..a o tom, je tenhle vysněný film. Skvělá podívaná.(28.10.2010)

• Adrian

Nepostihnuty serialom to bolo pred projekciou "hop" alebo "trop". A treba priznat, prve dejstvo (po velkolepu ....vy viete co) bolo dobre - vdaka uvodnej vysvetlovacke handicap neznalosti je vyrazne redukovany, klipove vsuvky pomahaju udrzat ako-taku sviznost a i ten dovod na usmev sa tam da najst. Ovsem od prezentacie trapneho fekalneho humoru (barlickove zurocenie jeho pointy je zufalo okate) to drhne, stoji na mieste a jediny pohyb az do konca je sebarecyklacny. Okrem (ne)prekvapiveho faktu, ze atributy "normalnosti" su takmer vylucne pridelene len muzskym subjektom, je pre mna zdaleka najsympatickejsou postavou (a zaroven jediny zdroj dobrych forov) Samantha - narozdiel od svojich neuroticko - blbych kamaratiek sa na nic nehra a je nielen k druhym, ale hlavne k sebe uprimna. Celkovo, spatne mi pridu tie 4 bizarne postavicky ako urcite prototypy zenskych povah, ku ktorym ma nezne osadenstvo nasej planety v roznej miere inklinacny vztah. Charlotte je malokedy dostihnutym idealom, v skutocnosti vystriedany neurotickou Carrie s obrazom strasiaka v podobe Mirandy a s tuzbou vediet byt rovnako odviazana a uprimna ako Samantha. Smutne, vesele, zufale ci nebodaj aj pravidve? Tazko povedat. Viem vsak, ze filmovy Sex v meste je pre mna rovnako pokrytecka "otvorenost" ako par rokov stary Hitch.(11.6.2008)

• - Když se v seriálu Aidan (John Corbett) snažil přesvědčit Carrie (Sarah Jessica Parker), aby si ho vzala, řekl jí: "Pořád to budeme my." Touto větou později ve filmu uklidňovala Carrie pana Božského (Chris Noth). (KateW)

• - Časová linie filmu kopíruje jeden celý rok. (don corleone)

• - Carrie (Sarah Jessica Parker) ve filmu vystřídá téměř 80 kostýmů. (Reiniš)