poster

Sex ve městě

 • USA

  Sex and the City

 • Slovensko

  Sex v meste: Film

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  odpad!

  Zatímco seriál není z nejhorších a občas přijde k duhu, u filmu jsem měl pouze celou dobu nutkání házet na obrazovku zrní. A ještě ta neskutečná stopáž, to je jak zlý sen. 0%.(26.6.2010)

 • imf
  ****

  Ani při monstrózní stopáži to není bůhvíjak natahované a i když to dojíždí na mělčinu přesně tam kde seriál (v samotném závěru), jedná se o ztroskotání ve velkém stylu a s lahodným drinkem v ruce. Nové fanoušky celovečerní adaptace na Manhattan, tak jak ho vidí Carrie a její kamarádky, rozhodně nepřitáhne, ale ty stávající zvládne ujistit o tom, že dobří holubi se vracejí, aniž by jim kdokoliv přistřihnul křidélka. Větší, delší a lepší než v televizi... místy zbytečné, místy dojemné a místy tak zábavné, že chcete ještě jednu rundu. Síla není v zápletce, je v postavách a kapce nostalgie, která funguje jako nejsilnější přísada celého koktejlu. O tom, jak dlouho po vypití ji budete cítit rozhodujete jen vy sami. A dolít sklenici můžete kdykoliv... celovečerák je jako tuplák, epizoda jako štamprle... hřejivé pocity vyvolává obojí. Pokud tedy nejste abstinent. (70%)(5.6.2008)

 • castor
  ****

  Jsem moc rád, že jsem viděl čtveřici manhattanských kamarádek zase pohromadě. To bych rád na úvod připomněl. S filmem to mohlo dopadnout jakkoliv (známe řadu příkladů z minulosti), takže výsledek, který se opět vrhnul na společenskou smetánku, předčil mnohá očekávání. Veškeré dění se točí kolem Carrie, pana Božského (konečně se dozvíme i jeho celé jméno) a jejich svatebních zvonů. Tahle k životu přivedená značka už sice není taková jízda jako kdysi, kdy seriál překvapoval otevřeností, nadhledem, dokonale vypointovanými situacemi nebo inteligentním humorem a neustále píchal do toho nevděčného stvoření (muže). Každá z tria zbývajících kamarádek tu přijde se svým „velkým“ problémem, ale víceméně jen ten Mirandin má nějaký vývoj. Samantha jakoby (ne)uvízla ve sbírání jedněch trenýrek za druhými, no a Charlotta je stejně infantilně pološílená v projevu i chování. Ono natáhnout epizodickou strukturu na dvě a půl hodiny hutným dějem není tak úplně lehkým úkolem. Postavy vyžadují hlubší charakterizaci i vývoj, mnohdy ale nabízí jen scénáristickou bezmoc. O tom svědčí i neustálé omílání slabosti pro značkové šatstvo, což už je v několika případech jen samoúčelné. Ale jasně, o tom Sex ve městě je a byl a brát mu to by asi nebylo tak úplně košér. Jen by divák čekal, že hrdinky stárnou a dospívají a mělo by se to někde projevit. Spíš kritizuju, než chválím, ale s výsledkem jsem určitě spokojený. Filmovým omylem bych navíc tohle dílko rozhodně nenazýval!! Já se bavil, dojímal.. vzpomínal.. Nadhodnocené čtyři*, ale tři prostě nedám..(17.9.2010)

 • Bluntman
  ****

  SEX VE MĚSTĚ ze zfilmovaných seriálů posledních let spadá mezi ty slabší, ale pořád to pro fanouška seriálu stačí na nadprůměrné hodnocení. Oproti sériím, které měly sestupnou tendenci a byly čím dál tím víc konzervativní, filmovému SEXU chybí břitké dialogy, které nahradily vtipy za každou cenu, a zcizující promluvy do kamery i ona "sexuální antropologie", již zde zastoupilo věčné glosování._____ Film je skutečně sledem cca. 5 půlhodinových epizod v silně nadprůměrné kvalitě a s patrnými cliffhangery na konci každého "dílu", ale tentokrát se řeší věci ve větším než v seriálu (a tím nemyslím jenom to neustálé nakupování) a přestože titulní hrdinky mají každá velice málo prostoru pro své "(melo)drama", snímek si pro to vytváří pochopitelné alibi (viz věta o tom, že se nejedná o román, ale povídku, která je ale emociálně působivá)._____ Film pojímá seriál jako určitý fenomén, který je zároveň velice důmyslným způsobem reflektován, a ukazuje se, nakolik zestárly a proměnily se romantické komedie, i když se neustále navracejí k "popelčímu" modelu. Sympatické mi je, že i když námět "a co bylo po tom, co se dali dohromady a měli být šťastně až do smrti" skýtá spoustu nebezpečí (viz DENÍK DRIDGET JONESOVÉ: S ROZUMEM V KONCÍCH), v SEXU VE MĚSTĚ všechny vtipy - i ty těžící z trapnosti či vyměšování - posunují vyprávění dál a slouží jako katalyzátor buď pro postavy, či události, které se na to nabalí._____ V tomto ohledu je Carrie bohužel nejméně sympatickou, protože arogantní a naivní "ženou", a nejzajímavějším partnerským problémům Mirandy a Samanthy je věnováno málo prostoru, Charlotte je pak úplně zbytečná (její problém je, že nemá problém?). SEX VE MĚSTĚ je chick-flick, takže obsahuje nepřeberné množství scén nakupování, klábosení a záběrů pro potěchu ženského oka, ale zároveň je to film, u kterého se mohou dojímat a bavit i muži, kteří by mohli ocenit podvratnost jak zápletky, tak i vyústění._____ Seriál stavěl na "love and label", přičemž ona "label" je v závěru ukázána jako naprosto nepodstatná a bránící dosáhnutí pravé "love". Za plný počet a doufám, že tím, nakolik se mi tenhle SEX líbil, mi nechce film něco naznačit. :-)(8.6.2008)

 • M.a.t.t.
  ****

  Nech som už mal akékoľvek predsudky (premrštená dĺžka, nepriaznivé kritiky a tiež fakt, že s televíznou predlohou si príliš netykám) a príliš som neveril, že by sa mi filmový Sex v meste vôbec mohol dostať pod kožu, po pár desiatkách minút sa všetko spomenuté rozplynulo ako mávnutím čarovného prútika. Pritom Sex v meste podľa očakávania nie je regulérnym celovečerným snímkom ale len sledom epizód naskladaných po sebe, občasná plytkosť deja je až príliš nápadne maskovaná prehliadkou najnovších módnych trendov a prehrávanie niektorých postáv (Charlotte) pôsobí až zarážajúcim dojmom. Aj napriek tomu som si túto modernú rozprávku o láske, odpúšťaní a hľadaní seba samého prekvapivo užil a chápem, prečo sú z nej fanúšikovia v siedmom nebi. A hoci tento zážitok mojím názorom na seriál nezamával nijak, musím skrátka uznať, že táto zhustená sezóna bez zbytočných dejových odbočiek a balastu je fajn. 70%(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace