poster

Sex ve městě

 • USA

  Sex and the City

 • Slovensko

  Sex v meste

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  ****

  SEX VE MĚSTĚ ze zfilmovaných seriálů posledních let spadá mezi ty slabší, ale pořád to pro fanouška seriálu stačí na nadprůměrné hodnocení. Oproti sériím, které měly sestupnou tendenci a byly čím dál tím víc konzervativní, filmovému SEXU chybí břitké dialogy, které nahradily vtipy za každou cenu, a zcizující promluvy do kamery i ona "sexuální antropologie", již zde zastoupilo věčné glosování._____ Film je skutečně sledem cca. 5 půlhodinových epizod v silně nadprůměrné kvalitě a s patrnými cliffhangery na konci každého "dílu", ale tentokrát se řeší věci ve větším než v seriálu (a tím nemyslím jenom to neustálé nakupování) a přestože titulní hrdinky mají každá velice málo prostoru pro své "(melo)drama", snímek si pro to vytváří pochopitelné alibi (viz věta o tom, že se nejedná o román, ale povídku, která je ale emociálně působivá)._____ Film pojímá seriál jako určitý fenomén, který je zároveň velice důmyslným způsobem reflektován, a ukazuje se, nakolik zestárly a proměnily se romantické komedie, i když se neustále navracejí k "popelčímu" modelu. Sympatické mi je, že i když námět "a co bylo po tom, co se dali dohromady a měli být šťastně až do smrti" skýtá spoustu nebezpečí (viz DENÍK DRIDGET JONESOVÉ: S ROZUMEM V KONCÍCH), v SEXU VE MĚSTĚ všechny vtipy - i ty těžící z trapnosti či vyměšování - posunují vyprávění dál a slouží jako katalyzátor buď pro postavy, či události, které se na to nabalí._____ V tomto ohledu je Carrie bohužel nejméně sympatickou, protože arogantní a naivní "ženou", a nejzajímavějším partnerským problémům Mirandy a Samanthy je věnováno málo prostoru, Charlotte je pak úplně zbytečná (její problém je, že nemá problém?). SEX VE MĚSTĚ je chick-flick, takže obsahuje nepřeberné množství scén nakupování, klábosení a záběrů pro potěchu ženského oka, ale zároveň je to film, u kterého se mohou dojímat a bavit i muži, kteří by mohli ocenit podvratnost jak zápletky, tak i vyústění._____ Seriál stavěl na "love and label", přičemž ona "label" je v závěru ukázána jako naprosto nepodstatná a bránící dosáhnutí pravé "love". Za plný počet a doufám, že tím, nakolik se mi tenhle SEX líbil, mi nechce film něco naznačit. :-)(8.6.2008)

 • AngelAngie
  *****

  Seriály, které jsou zfilmovány na celovečerní dílo jsou dle mého určeny fanouškům a ne všem, ať už je názor tvůrců či kohokoli jakýkoli. A pokud někdo tomuhle dílu dal méně jak 4*, je to z jediného důvodu - není velkým fanouškem a tohle by se mu nelíbilo ani kdyby to bylo v jakékoli podobně. Tohle dílo se přesně drží toho, co bylo v seriálu a jelikož patřím k těm, kteří ho milují, zamilovala jsem si i film a pro mě je to naprostá špička. A jestli někdo na tohle dílo hází špatná slova, tak ať si pustí film svého oblíbeného žánru, seriálu, cokoli .. a odpustí si názory, které stejně fandům do hlavy nevtluče.(19.6.2008)

 • Tetsuo
  ***

  Nějak se ve mě při sledování toho filmu prali dva lidé. Jeden nenáviděl hrdinky kvůli jejich sociálnímu statusu (hovno dělají, mají peněz jak šlupek a k tomu hovnodělání ještě potřebují asistentku), druhý si uvědomoval zvláštní univerzálnost toho, o čem ten film vypráví. A stejně se se sebou perou asi i tvůrci. Kombinace okázalé povrchnosti a konzumerismu a vážnost pravd o vztazích, je v zásadě těžko přijatelná. Ale obávám se, že takhle "nepřijatelně" teď začínají už žit lidé i u nás. Zatímco v USA působí Sex ve městě už přežile, u nás do něj teprve dorůstáme.(22.6.2008)

 • whack
  odpad!

  Toto je katastrofa. Obyčajná primitívna reklama na kozmetické výrobky, nič viac.(31.5.2010)

 • mysicka
  ***

  miluju fashion story v časopisech jako je vogue.. a sex ve městě jako seriál mi bohatě stačí..:-)(29.10.2009)

 • - Film byl natočen za 69 dní. (Kulmon)

 • - Carrie (Sarah Jessica Parker) ve filmu vystřídá téměř 80 kostýmů. (Reiniš)

 • - Kostýmek, který si Carrie koupí a je označen jako obyčejný a bez jména, je ve skutečnosti z kolekce Christiana Diora v hodnotě 6.000 dolarů. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace