Sex ve městě

Sex and the City

Sex v meste: Film

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

• robbiee

[imdb: 5.4/10] | me: Do ligotavého obalu zabalená plytká a patetická stupidita, ktorá nemá s ozajstným životom nič spoločné. Je jasné, že hlavné predstaviteľky sa pohybujú v iných kruhoch (, že ich starosti a život sú o niečom inom), ale fakt, že ich konanie je v istých momentoch totálne nelogické a hlúpe, detinské a smiešne ma totálne zaskočil. Ak bolo cieľom filmu poukázať na hlúposť konania hlavných postáv, tak sa to podarilo výborne. Pár vtipných miest a dialógov medzi hrdinkami tohto filmu to ešte nezachráni, pretože samotný film je poznačený svojim stupídnym príbehom, ktorý sa v istých okamihoch (práve vďaka správaniu sa predstaviteliek) stáva úplne trápnym a smiešnym. Peniaze, peniaze, peniaze, kvalitná dávka naivity a neracionálneho správania v tomto filme prekvitajú. A práve to, čo robilo seriál špecifickejším hrá až tretie husle. Nečakal som až niečo takto hlúpe a trápne. A 2 * sú práve za tie trefné spoty, sex a frky, ktoré mali spraviť z tohto filmu čosi viac, avšak zanikli v mori gýču a stupídnosti.(25.5.2010)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale... what the hell. Očekávání byla nízká (hlavně vzhledem ke smrtící stopáži), nakonec to však dle mého názoru dopadlo velice dobře. Neříkám, že to v podstatě není draze vypadající trojdíl seriálu, ale vypečené dialogy zůstaly, koláže jsou správně slzopudné a Kristin Davis je neskonale hot i v tomhle věku (tedy pokud nepiští...), takže jsem těch 148 minut přežil překvapivě ve zdraví a stihnul jsem se při nich i slušně bavit (sushi Valentýn vládne). Dívat se na S.J. Parker sice není slastí, ani když má na sobě dvě tuny make-upu (a co teprv, když ho nemá) a podprahové poznatky mě nejspíš minuly (až na odkaz s Meet Me in St. Louis, ten zas určitě nestíhali ostatní :), ale Sex ve městě rozhodně považuji za povedené zakončení (?) seriálu. 7/10 P.S. Většina mých kamarádů by zřejmě nepřežila ani prvních pět minut a hluboce se stydím, že se k nim odmítám připojit. Jsem asi blázen... :)(2.6.2008)

• Trellíno

Vuitton, Westwood, Gucci, jsou to všechno p... Teda kromě nadrženky Samanthy, která v tom má možná vážně jako jediná dost jasno. Povrchní, hloupé a narozdíl od vcelku snesitelného seriálu i překvapivě nudné a většinu abnormální stopáže i extrémně nezábavné.(20.10.2008)

• charlosina

Seriál Sex ve městě jsem nesledovala, narazila jsem jen na několik dílů a ze zvědavosti, co má ta pověstná módní ikona Sarah Jessica Parker na sobě, jsem je nepřepla. Velice brzy jsem zjistila, že je tento seriál určen zcela jiné kategorii... Jak je známo, je to v podstatě reklama na (ve vysokých kruzích) prestižní návrháře, kde se probírá téma, které přiláká samo o sobě: sex. Takže když se mi film dostal do rukou, docela dlouho v poličce sbíral prach... až do chvíle, kdy jsem si připadala opravdu vyždímaná z každodenního kolotoče a potřebovala jsem u něčeho vyloženě "vypnout". A tady se mi to povedlo. Ve srovnáním s tím, co se odehrávalo v epizodách, tady to všechno působilo poněkud "vyzráleji". Na jednu stranu jsou hrdinky stále stejné, řeší hlavně oblečení a vztahy a vrcholem jejich zábavy je návštěva módní přehlídky, na druhou stranu se zamyslí nad tím, co je opravdu prioritní pro jejich fungování v tom velkém New Yorku. Jsou to téměr karikatury, symbol konzumního způsobu žití, které se k tomu hrdě hlásí (např. scéna s kožichem, když opustí zmíněnou módní přehlídku, jasně podtrhuje tón toho, v jakém duchu se celý fil nese), ale jsou to taky ženy, které si chtějí plnit své sny a být šťastné. Takže jsou to vlastně takové dva protipóly, které se ve mně celou dobu bily: až přehnané ztvárnění čtyř kamarádek ve stylu "nanynky z velkoměsta", které by mi snad i lezly na nervy, versus dokonalý výsledek toho, co z nich "vzniklo" důsledkem dnešního světa "blahobytu". Když se na to budu dívat s nadsázkou, když uvěřím tomu, že tohle všechno NEMOHLI autoři myslet vážně, tak musím uznat, že je to docela zábavné. V opačném případě by to bylo spíš smutné... ale přikloním se k tomu, že se jedná vskutku o počin, ke kterému je potřeba nadhled a smysl pro (byť povrchní) zábavu, zapřu v sobě jisté opovržení a povznesu se nad kritikou jejich smýšlení a v hodnocení zvolím zlatou střední cestu (která se rovná 2 a půl hvězdám). Takové rozporné pocity jsem u filmu dlouho nezažila... a nejraději bych tento komentář zakončila spoileroidním prohlášením: Ve finále si Carrie uvědomí, že láska je jediná značka, která nikdy nevyjde z módy! Není to úchvatné? ;-)(16.2.2009)

Vysněný svět, vysněná móda, vysněné kamarádky, vysněný luxus...a muži. Jediná "věc", která narušuje ten vysněný život ve městě. Přesto bez ní nejde být..a o tom, je tenhle vysněný film. Skvělá podívaná.(28.10.2010)