Sex ve městě

Sex and the City

Sex v meste

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

SEX VE MĚSTĚ ze zfilmovaných seriálů posledních let spadá mezi ty slabší, ale pořád to pro fanouška seriálu stačí na nadprůměrné hodnocení. Oproti sériím, které měly sestupnou tendenci a byly čím dál tím víc konzervativní, filmovému SEXU chybí břitké dialogy, které nahradily vtipy za každou cenu, a zcizující promluvy do kamery i ona "sexuální antropologie", již zde zastoupilo věčné glosování._____ Film je skutečně sledem cca. 5 půlhodinových epizod v silně nadprůměrné kvalitě a s patrnými cliffhangery na konci každého "dílu", ale tentokrát se řeší věci ve větším než v seriálu (a tím nemyslím jenom to neustálé nakupování) a přestože titulní hrdinky mají každá velice málo prostoru pro své "(melo)drama", snímek si pro to vytváří pochopitelné alibi (viz věta o tom, že se nejedná o román, ale povídku, která je ale emociálně působivá)._____ Film pojímá seriál jako určitý fenomén, který je zároveň velice důmyslným způsobem reflektován, a ukazuje se, nakolik zestárly a proměnily se romantické komedie, i když se neustále navracejí k "popelčímu" modelu. Sympatické mi je, že i když námět "a co bylo po tom, co se dali dohromady a měli být šťastně až do smrti" skýtá spoustu nebezpečí (viz DENÍK DRIDGET JONESOVÉ: S ROZUMEM V KONCÍCH), v SEXU VE MĚSTĚ všechny vtipy - i ty těžící z trapnosti či vyměšování - posunují vyprávění dál a slouží jako katalyzátor buď pro postavy, či události, které se na to nabalí._____ V tomto ohledu je Carrie bohužel nejméně sympatickou, protože arogantní a naivní "ženou", a nejzajímavějším partnerským problémům Mirandy a Samanthy je věnováno málo prostoru, Charlotte je pak úplně zbytečná (její problém je, že nemá problém?). SEX VE MĚSTĚ je chick-flick, takže obsahuje nepřeberné množství scén nakupování, klábosení a záběrů pro potěchu ženského oka, ale zároveň je to film, u kterého se mohou dojímat a bavit i muži, kteří by mohli ocenit podvratnost jak zápletky, tak i vyústění._____ Seriál stavěl na "love and label", přičemž ona "label" je v závěru ukázána jako naprosto nepodstatná a bránící dosáhnutí pravé "love". Za plný počet a doufám, že tím, nakolik se mi tenhle SEX líbil, mi nechce film něco naznačit. :-)(8.6.2008)

Seriály, které jsou zfilmovány na celovečerní dílo jsou dle mého určeny fanouškům a ne všem, ať už je názor tvůrců či kohokoli jakýkoli. A pokud někdo tomuhle dílu dal méně jak 4*, je to z jediného důvodu - není velkým fanouškem a tohle by se mu nelíbilo ani kdyby to bylo v jakékoli podobně. Tohle dílo se přesně drží toho, co bylo v seriálu a jelikož patřím k těm, kteří ho milují, zamilovala jsem si i film a pro mě je to naprostá špička. A jestli někdo na tohle dílo hází špatná slova, tak ať si pustí film svého oblíbeného žánru, seriálu, cokoli .. a odpustí si názory, které stejně fandům do hlavy nevtluče.(19.6.2008)

Nějak se ve mě při sledování toho filmu prali dva lidé. Jeden nenáviděl hrdinky kvůli jejich sociálnímu statusu (hovno dělají, mají peněz jak šlupek a k tomu hovnodělání ještě potřebují asistentku), druhý si uvědomoval zvláštní univerzálnost toho, o čem ten film vypráví. A stejně se se sebou perou asi i tvůrci. Kombinace okázalé povrchnosti a konzumerismu a vážnost pravd o vztazích, je v zásadě těžko přijatelná. Ale obávám se, že takhle "nepřijatelně" teď začínají už žit lidé i u nás. Zatímco v USA působí Sex ve městě už přežile, u nás do něj teprve dorůstáme.(22.6.2008)

• whack

Toto je katastrofa. Obyčajná primitívna reklama na kozmetické výrobky, nič viac.(31.5.2010)

miluju fashion story v časopisech jako je vogue.. a sex ve městě jako seriál mi bohatě stačí..:-)(29.10.2009)

• - Film byl natočen za 69 dní. (Kulmon)

• - Carrie (Sarah Jessica Parker) ve filmu vystřídá téměř 80 kostýmů. (Reiniš)

• - Kostýmek, který si Carrie koupí a je označen jako obyčejný a bez jména, je ve skutečnosti z kolekce Christiana Diora v hodnotě 6.000 dolarů. (don corleone)