Sex ve městě

Sex and the City

Sex v meste

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

• Trellíno

Vuitton, Westwood, Gucci, jsou to všechno p... Teda kromě nadrženky Samanthy, která v tom má možná vážně jako jediná dost jasno. Povrchní, hloupé a narozdíl od vcelku snesitelného seriálu i překvapivě nudné a většinu abnormální stopáže i extrémně nezábavné.(20.10.2008)

miluju fashion story v časopisech jako je vogue.. a sex ve městě jako seriál mi bohatě stačí..:-)(29.10.2009)

Pro mě, milovníka mody a filmů to bylo velká výzva, opět se setkat s touhle dámskou společností z New Yorku. Dopadlo to trošku jinak, než jsme si představoval. „Holky“ totiž zestárly, ale především, zestárnul jsem já. Už nepůsobil Cariin šarm, Samantina zvrhlost, Mirandina upřímnost a Charlottin úsměv. Tohle všechno za ty roky vyšumělo stejně jako moje vzpomínky na včerejší projekci. Stopáž přes dvě hodiny, nemůžu říct, že bych se nudil, ale film jako celek je nevyvážený, vtip se mísí s laciným emocionálním vydíráním a i když to nese nálepku „Movie“, tak jako by to bylo 5 dílů v jednom, to prolínání je sice nepatrné, ale dá se zpozorovat, pokud člověk sledoval seriál. Jsou to „prology“ hlavní hrdinky o lásce, romantická hudba a vánoční záběry. Herecké výkony standardní, nic jiného se nedá po těch letech čekat. Dobře vybraná hudební složka. Mody tam moc není, sem tam se mihne taška LV a šatičky od de la Renty, ale sexu je ještě méně. Pro informaci, přívěšek „Love“ stojí okolo 90 dolarů na ebayi. Mimochodem, velké překvapení čeká pro ty, co viděli seriál v češtině, představitelka Carrie má úplně jiný hlas, snad až nepřirozený :))(20.6.2008)

Film naprosto splnil má očekávání, přinesl novou dávku přesně toho, co přinášel seriál a stejně jako seriál mi zanechal pěkný zmatek v hlavě. Všechny hrdinky po pár letech vypadají naprosto úžasně (no, bohužel něco přibraly), v ještě krásnějších botičkách a do "těch modrých blahniků", tolik symbolickcýh pro děj filmu, jsem se naprosto zamilovala... A co teprve Mr. Big! Sice získal jméno a ztratil tak něco ze své tajemnosti, ale v této rovině byl ještě rozkošnější, než dřív... Co se délky filmu týče, dvacet minut pryč by jistě bylo ku prospěchu věci, na druhou stranu délka splnila svůj význam a i já na chvíli zapochybovala, zda to skutečně dopadne tak, jak čekáme... a naštěstí dopadlo. Myslím, že na to musím ještě nejdnou. Poznámka po dalším zhlédnutí: žádných 20 minut navíc, uteklo to strašně rychle a chtěla jsem ještě víc... zkrátka jsem se napodruhé mnohem víc bavila, dojímala a užívala si to.(6.6.2008)

Nech som už mal akékoľvek predsudky (premrštená dĺžka, nepriaznivé kritiky a tiež fakt, že s televíznou predlohou si príliš netykám) a príliš som neveril, že by sa mi filmový Sex v meste vôbec mohol dostať pod kožu, po pár desiatkách minút sa všetko spomenuté rozplynulo ako mávnutím čarovného prútika. Pritom Sex v meste podľa očakávania nie je regulérnym celovečerným snímkom ale len sledom epizód naskladaných po sebe, občasná plytkosť deja je až príliš nápadne maskovaná prehliadkou najnovších módnych trendov a prehrávanie niektorých postáv (Charlotte) pôsobí až zarážajúcim dojmom. Aj napriek tomu som si túto modernú rozprávku o láske, odpúšťaní a hľadaní seba samého prekvapivo užil a chápem, prečo sú z nej fanúšikovia v siedmom nebi. A hoci tento zážitok mojím názorom na seriál nezamával nijak, musím skrátka uznať, že táto zhustená sezóna bez zbytočných dejových odbočiek a balastu je fajn. 70%(1.8.2008)

• - Zlatý přívěsek LOVE, který se ve filmu objeví má cenu 6.800 dolarů. (don corleone)

• - Film existuje ve dvou verzích, kdy vedle běžné existuje také rozšířená, v níž jsou navíc dvě scény. Delší je část v Carrinině (Sarah Jessica Parker) bytě, kdy si šaty při stěhování zkouší každá z žen, a dále scéna z Halloweenského koledování Charlottiny (Kristin Davis) rodiny s Carrie. (Patw)

• - Film se natáčel ve studiu Silvercup ve městě Queens, kde se natáčela většina původní série. (don corleone)