Nech som už mal akékoľvek predsudky (premrštená dĺžka, nepriaznivé kritiky a tiež fakt, že s televíznou predlohou si príliš netykám) a príliš som neveril, že by sa mi filmový Sex v meste vôbec mohol dostať pod kožu, po pár desiatkách minút sa všetko spomenuté rozplynulo ako mávnutím čarovného prútika. Pritom Sex v meste podľa očakávania nie je regulérnym celovečerným snímkom ale len sledom epizód naskladaných po sebe, občasná plytkosť deja je až príliš nápadne maskovaná prehliadkou najnovších módnych trendov a prehrávanie niektorých postáv (Charlotte) pôsobí až zarážajúcim dojmom. Aj napriek tomu som si túto modernú rozprávku o láske, odpúšťaní a hľadaní seba samého prekvapivo užil a chápem, prečo sú z nej fanúšikovia v siedmom nebi. A hoci tento zážitok mojím názorom na seriál nezamával nijak, musím skrátka uznať, že táto zhustená sezóna bez zbytočných dejových odbočiek a balastu je fajn. 70%(1.8.2008)

• Marius

<°> <°><°><°> a ne že ne.(13.11.2015)

Nějak se ve mě při sledování toho filmu prali dva lidé. Jeden nenáviděl hrdinky kvůli jejich sociálnímu statusu (hovno dělají, mají peněz jak šlupek a k tomu hovnodělání ještě potřebují asistentku), druhý si uvědomoval zvláštní univerzálnost toho, o čem ten film vypráví. A stejně se se sebou perou asi i tvůrci. Kombinace okázalé povrchnosti a konzumerismu a vážnost pravd o vztazích, je v zásadě těžko přijatelná. Ale obávám se, že takhle "nepřijatelně" teď začínají už žit lidé i u nás. Zatímco v USA působí Sex ve městě už přežile, u nás do něj teprve dorůstáme.(22.6.2008)

Pro mě, milovníka mody a filmů to bylo velká výzva, opět se setkat s touhle dámskou společností z New Yorku. Dopadlo to trošku jinak, než jsme si představoval. „Holky“ totiž zestárly, ale především, zestárnul jsem já. Už nepůsobil Cariin šarm, Samantina zvrhlost, Mirandina upřímnost a Charlottin úsměv. Tohle všechno za ty roky vyšumělo stejně jako moje vzpomínky na včerejší projekci. Stopáž přes dvě hodiny, nemůžu říct, že bych se nudil, ale film jako celek je nevyvážený, vtip se mísí s laciným emocionálním vydíráním a i když to nese nálepku „Movie“, tak jako by to bylo 5 dílů v jednom, to prolínání je sice nepatrné, ale dá se zpozorovat, pokud člověk sledoval seriál. Jsou to „prology“ hlavní hrdinky o lásce, romantická hudba a vánoční záběry. Herecké výkony standardní, nic jiného se nedá po těch letech čekat. Dobře vybraná hudební složka. Mody tam moc není, sem tam se mihne taška LV a šatičky od de la Renty, ale sexu je ještě méně. Pro informaci, přívěšek „Love“ stojí okolo 90 dolarů na ebayi. Mimochodem, velké překvapení čeká pro ty, co viděli seriál v češtině, představitelka Carrie má úplně jiný hlas, snad až nepřirozený :))(20.6.2008)

• Adrian

Nepostihnuty serialom to bolo pred projekciou "hop" alebo "trop". A treba priznat, prve dejstvo (po velkolepu ....vy viete co) bolo dobre - vdaka uvodnej vysvetlovacke handicap neznalosti je vyrazne redukovany, klipove vsuvky pomahaju udrzat ako-taku sviznost a i ten dovod na usmev sa tam da najst. Ovsem od prezentacie trapneho fekalneho humoru (barlickove zurocenie jeho pointy je zufalo okate) to drhne, stoji na mieste a jediny pohyb az do konca je sebarecyklacny. Okrem (ne)prekvapiveho faktu, ze atributy "normalnosti" su takmer vylucne pridelene len muzskym subjektom, je pre mna zdaleka najsympatickejsou postavou (a zaroven jediny zdroj dobrych forov) Samantha - narozdiel od svojich neuroticko - blbych kamaratiek sa na nic nehra a je nielen k druhym, ale hlavne k sebe uprimna. Celkovo, spatne mi pridu tie 4 bizarne postavicky ako urcite prototypy zenskych povah, ku ktorym ma nezne osadenstvo nasej planety v roznej miere inklinacny vztah. Charlotte je malokedy dostihnutym idealom, v skutocnosti vystriedany neurotickou Carrie s obrazom strasiaka v podobe Mirandy a s tuzbou vediet byt rovnako odviazana a uprimna ako Samantha. Smutne, vesele, zufale ci nebodaj aj pravidve? Tazko povedat. Viem vsak, ze filmovy Sex v meste je pre mna rovnako pokrytecka "otvorenost" ako par rokov stary Hitch.(11.6.2008)