Až na pár docela vtipných momentů to byl spíš podprůměrný film, který tak nějak nad hladinou drželi pouze Preiss, Divíšková a Tomicová.(12.2.2010)

Dal bych tomu za tři, ale vzhledem ke zdejšímu dosti nízkému hodnocení to zvedám na čtyři, protože tak špatný ten film nebyl. Snaží se o skutečný popis tehdejších události, bez nadsázky ukázat, jak se tehdejší lidé, z nichž mnozí zažili již nacistickou okupaci, cítili. Co se týče hereckých výkonů, tak kromě Marie Štípkové, která najde správnou polohu až skoro na konci filmu, a místy Ivana Luptáka, tak herecky se taky nejedná o nějaký průšvih. Myslím si, že se tu většina uživatelů zalekla toho, jak málo z okupace je ve filmu ukázáno, a v některých případech je nízké hodnocení čistě z principu, protože několik lidí tady na CSD dává českým filmům s oblibou nízká hodnocení. P. S: S odstupem se vracím ke třem hvězdám. Sice má ten film dost nízké hodnocení, ale já s tím nic nenadělám...(23.6.2009)

• lena60

Jako malá holka jsem se na tyhle Jahody těšila! Umíněně a tvrdohlavě jsem odmítala přijmout zdejší kritické názory. Film odehrávající se v pohnutém období našich dějin, které mě hodně zajímá, přece nemůže být špatný, myslela jsem si naivně. Po zhlédnutí musím se sklopenou hlavou konstatovat, že může. Selhání na všech frontách. Mizerné herecké výkony (hlavně představitelka Táni mě svým "hraním" málem odrovnala), neuvěřitelně pitomý scénář, ze všech stran agresivně útočící skrytá reklama (Baťa, slivovice jelínek, Mattoni) a nakonec i ta ústřední píseň, která mě zaujala v traileru, se mi po neustálém omílání zprotivila. Další z řady současných českých filmů, nad kterým si člověk může ukroutit hlavu. Zbytečný!(28.11.2008)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)

• - Pro postavu vojáka lebeděva našli režisér a producenti na zahraničním konkurzu herce Alexeje Bardukova, který je ve své zemi označován za ruského Brada Pitta. (Elisebah)

• - Natáčení se účastnil i Randal Kleiser, režisér Pomády. (AngelAngie)