• UncleG

Máte taky takový ty zlý sny, ve kterých se nemůžete hnout z místa? Člověk klátí nohama, běží jako o život a stále stojí na jednom místě... Tak si představte, že tahle noční můra trvá rovnejch sto čtrnáct minut. Naši hrdinové vyjdou z bodu A cestou přes bod A, k bodu A, načež se vrátí do bodu A, aby se nakonec k všobecnému překvapení octli v bodě A. Vznikla tak zcela unikátní, avšak nekonečně útrpná pohlednice z roku 68, jejíž záživnost bych přirovnal ke sledování "živých obrazů". Absence jakéhokoli vývoje a naprosto příšerně zahraní nesympatičtí sráči v hlavních úlohách znamenají opravdu "nevšední" zážitek. Bolestné!(22.12.2011)

Ne, myslím, že to není až takový průšvih, jak naznačuje řada negativních komentářů tady všude okolo. Ale je fakt, že kdo očekává od tohohle filmu další Pelíšky, nebo Rebely, nebo vlastně cokoliv jiného na téma "68" (vy víte, že nemyslím Jágra), tak může být zklamán. Já jsem v posledních letech neměl moc příležitostí sledovat aktuální (a často i neaktuální) filmové dění, takže možná je můj pohled trochu zkreslený tím, že teď aspoň "po kapkách" doháním své manko a tudíž jsem k některým filmům shovívavější. Ale to je fuk - já prostě zklamaný nebyl, byť chyb a chybiček by se v tomto filmu jistě pár (a možná i o pár více) našlo. Kdybych to měl vyjádřit procenty, dám těmhle Jahodám asi tak 55,6372 %. ;-)(25.3.2012)

• Smok

Celý film je presne tak duchaprítomný, ako ísť v auguste na jahody. Okrem dosť bezduchého scenára navyše bojuje s obmedzeným rozpočtom, čiže celý efekt obsadenia ČSSR ruskými vojskami vyzerá tak, že 17 ročné deti prišli na dvoch GAZoch a jednom nákladiaku, čo je škoda. Jediný prínos vidím v celkom vernom pripomenutí atmosféry "sixties", to som si však aj mohol zalistovať v rodinnom albume. Navyše titulný song "Maľčik" je tak nechutne vlezlý a otravný, že pri jeho šiestom opakovaní som už mal chuť túto anglickú jahodu definitívne rozhryznúť.(1.6.2009)

• Ony

Tomáš Klus je šikovnej kluk. Takovou písňovou přísavku, jako je Malčik, jsme tu snad neměli od dob Zítra se bude tančit všude. Nicméně právě hudební motiv se mi nakonec líbil na celém filmu nejvíc. Alespoň má narozdíl od scénáře nějakou dynamiku a rytmus. Příběh je mimořádně slabý a ubíjející, rozbíhá se hned do několika slepých uliček. Taky mě mimo jiné dostalo to křečovité líčení ruských vojáků jako normálních prostých chlapců, které se tváří jako objev Ameriky. Postavy jsou ploché, některé zbytečné, herci jaloví a... A uf. Trapas.(11.11.2008)

• paascha

Režisér Rodinných pout si vytáhl své oblíbené amatéry z práce a spáchal s nimi sračku, hodnou své pověsti. Škoda času, elektřiny i toho vína, co jsem ho u toho pil, lepší jít spát(26.7.2009)

• - Natáčení se účastnil i Randal Kleiser, režisér Pomády. (AngelAngie)

• - V průběhu celého filmu popíjejí postavy pivo z lahví, které se však vyrábějí a prodávají až dnes. Dříve bylo pivo v lahvích, které měly jiný tvar s kratším hrdlem a delším tělem. (Pepy)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)