Ta čtvrtá hvězdička je v podstatě jenom za příjemnou hudbu Tomáše Kluse. Na druhou stranu, jedná se o příjemný příběh, sympatické postavy, který nám sice z dějin nic moc neukáže, ale zato prožijeme osudy několika obyčejných lidí, jejihž charaktery rozhodně nezávisely na tom, z kterého státu pocházejí nebo jaká je zrovna politická situace. Jediné, co jsem nepochopila, byla scéna, kdy několik lidí postupně diskutuje nad mladým zastřeleným vojákem a až po nějaké době ho přivolaná doktorka pomalu začíná (bezúspěšně) oživovat. Nemohl to proboha udělat ten chlap hned na začátku?(28.8.2009)

• troufalka

Vlažný čajíček. Bohužel bez cukru.(3.3.2015)

• kiddo

Asi jsem idealista, ale přece jen bych si jako první hraný film o osmašedesátém u nás představovala něco jiného než blbě napsanou, kompromisní a hladivou sračku o pominutelnosti politické angažovanosti a dějinných tragédií tváří tvář komplikovanosti běžného života.(23.8.2009)

Tak trochu neprávem podhodnocený film, který tahá ke dnu ostatní pokleslá tvorba kontroverzního režiséra. Velmi křehké vztahy v roce 1968? Ano i ne. Vladimír Drha sice neobjevil Ameriku, každopádně ale nelze ani tvrdit, že by jeho umělecký konvoj cestou ztroskotal, prostě proplul už dávno objevenými námořními trasami s lodí, jež sice nedovezla čaj a kávu, z jejíhož podpalubí ale tvůrci postupně vyložili (byť nepřirozenými pastelovými barvami) vymalovaný obraz roku 1968...(22.12.2011)

Ne, myslím, že to není až takový průšvih, jak naznačuje řada negativních komentářů tady všude okolo. Ale je fakt, že kdo očekává od tohohle filmu další Pelíšky, nebo Rebely, nebo vlastně cokoliv jiného na téma "68" (vy víte, že nemyslím Jágra), tak může být zklamán. Já jsem v posledních letech neměl moc příležitostí sledovat aktuální (a často i neaktuální) filmové dění, takže možná je můj pohled trochu zkreslený tím, že teď aspoň "po kapkách" doháním své manko a tudíž jsem k některým filmům shovívavější. Ale to je fuk - já prostě zklamaný nebyl, byť chyb a chybiček by se v tomto filmu jistě pár (a možná i o pár více) našlo. Kdybych to měl vyjádřit procenty, dám těmhle Jahodám asi tak 55,6372 %. ;-)(25.3.2012)