• Tosim

Místnosti se časem okoukají, dialogové problémy zase přestanou bavit. 50%(24.8.2009)

• Jellini

Tak nevím, zda je to tak blbě sestřihaný, nebo jestli je to už tak blbě natočený, že se to líp sestřihat nedalo. Počítám, že oboje. Nelogické a někdy až hrůzostrašně debilní řešení téměř všech scén dokáže mnohokrát rozesmát. Většinou prostě celek a detail na postavu. Nic víc. Nebo několik naprosto zbytečných a nesmyslných jízd. Co se debility týče, pak dialogy a chování postav nezůstává pozadu za formální stránkou. Prostě takové Velmi křehké vztahy, tentokrát s rusákama v osmašedesátým. Soudruzi dramaturgové a režiséři z České televize asi nerozumí svojí práci.(17.2.2012)

Objektivně za 3 hvězdičky, ale vzhledem ke zbytečnému podceňování ze strany ostatních přidávám ještě jednu. První hvězdička za námět, o podobných tématech by se mělo točit . Sice některé scény kopírovaly to, co zrovna běží v pokračování Zdivočelé země, ale to mi nevadilo. Klusův hudební počin v tomto filmu navozuje dobovou atmosféru a mně tam zněl krylovsky. takže druhá hvězdička A střídání černobílých pasáží s barevnými se mi líbilo. Stejně jako souběžné sledování osudů sourozenecké dvojice. Rekvizity poctivě nashromážděné ze šedesátých let. Suma sumárum nejmíň na tu třetí hvězdičku. Příběh nebyl ani tak zdaleka chytlavý jako Rebelové, které filmařsky jsou mnohem lepší, ale podobně jako Rebelové splnil účel: přiblížit dobu, která pro řadu dnešních náctiletých je zaměnitelná s husitstvím. Děj byl možná občas trošku pomalejší a hlavně mladé hrdinky topornější, ale zase to vyvážili mužští hrdinové.(15.11.2008)

Hořá komedie o události, která zásadně ovlivnila vývoj československého národu na dlouhá desetiletí. Na filmu mi vadilo hlavně chaotické přeskakování ze scény do scény, ale výborný v něm zase byl Viktor Preiss.(24.8.2009)

• F.man

Tak když už nic tak snaha Drhy natočit něco jiného tam byla. Bohužel s tak pitomým scénářem, naprosto otřesnou kamerou, a neschopnými herci to nemohlo dopadnout jinak. No a tak je z Anglických jahod zase jen další česká omezená hloupost. Nedávno se na Českých lveh řešilo jak je dobře že se točí více a více českých filmů. Kdyby však nevznikl tenhle (stejně jako spousta dalších), nestalo by se vůbec nic. Dvě hvězdy.(21.5.2009)