Ne věky věků (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2007, 103 min

Kyoo-deok Hwang

Kyoo-deok Hwang

Byeong-jun Go

Celkově fascinující snímek, který ukazuje sílu vyprávění, imaginace pomocí příběhu studentů z dob, kdy lásce v létě roku 1980 pšenka v Koreji zrovna nekvetla. Všude běhali poskoci režimu, který neváhal být brutální, prostupovat všechny sféry života. Je zbytečné, abych tady představoval nějak více narativní linku. Studentské lásky je téma, které bývá těžké uchopit originálně. Ale tady se to daří, skrze německý romantismus v literatuře = inteligentní, imaginativní a nesmírně poetické dialogy. Neuvěřitelně lehké přechody, mezi imaginárním jakoby snovým světem a skutečností. Více, než solidní herecké výkony, dokonalá práce kamery, tmavé filtry, tajemná atmosféra (viz květinový svět, rozlehlý dům se zahradou alá Vertigo). Pulsující napětí vytvořené pomalu vyprávěným příběhem, který si musíte postupně dávat dohromady. Není náhodou, že režisér Gyu-deok Hwang je spíše dlouholetý pedagog, než praktik, svoje zkušenosti, zde zúročil naplno. Natočil skutečně originální dílko s nádechem tajemna, romantiky. Film má pro mě nesmírně apelativní hodnotu, příběhy z "černých hodinek" jsou od dětství moje srdcovka.(1.11.2013)

prva cast filmu je taka otazna, aj ked coskoro jedna z postav spravi hlavnemu hrdinovi "skrt cez rozpocet". na konci prvej polovicky sa uz ale dej formuje a vidim,ze ze toto nebude obycajna romantika alebo drama. pribeh sa zacina zauzlovat a otazok pribuda. takmer necakane rozuzlenie a par twistov ma celkom dostalo. podobnych filmov uz sice par bolo, ale tento sa mi pacil aj tym, ze som nevedel co coho idem. a co sa tyka prvej polhodiny, tak tu som si zapol po skonceni filmu este raz ;) necitajte privelmi komentare, ktore casto spojluju, rovno si film zapnite hura do toho!(22.4.2014)

Pro mě jednoznačně nejlepší, nejpůsobivější, svým způsobem i nejkrásnější a... No prostě asi to nejlepší, co korejci za posledních několik let vyplodili. Jediná kontroverzní stránka filmu je myslím ta, že u něj musíte přemýšlet; proto je sice odsouzen k davovému zapomenutí, nicméně na kvalitě mu to jen přidává. Jen více takových skvostů.(28.10.2007)

Učitel v úvodu říká: "So that's it about mysterious co-existence of reality and illusion. Any questions?" No já bych měl teda spoustu dotazů. Realita a iluze, živí a mrtví se prolínají tolik, že jsem se musel často v ději vracet zpět, abych jednotlivé souvislosti pochopil. Zvláštní film, u kterého jedno zkouknutí určitě nestačí.(4.11.2007)

Zajímavý film, který po celou dobu překvapuje svým dějem...(26.3.2011)