• Slarque

Po možná poněkud přelidněné, ale slušné detektivce Muž a stín přišla studená sprcha ve formě půldruhé hodiny nenápadité nudy. Tohle nezachrání ani Donutil.(21.10.2007)

Nie moc vydarený tv film. Je to len priemer ... dávam 50%.(24.8.2011)

Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%.(31.8.2011)

• WANDRWALL

Sázka ny vyšumělé herce leckterého diváka odradí. Snad by takový divák u filmu i vydržel, kdyby ho strhl silný příběh. Ale jelikož chybí i to, tak má smůlu. Hlavně že si herci a filmový štáb vydělal nějakou kačku.(29.3.2011)

• MikO_NR_1909

Česká krimi, ktorá pripomína filmy noir. Škoda, že chýbala ako taká atmosféra a 75% deja sa odohrávalo vonku takmer na rovnakom mieste bez spomínanej atmosféry. Pána Donutila mám veľmi rád, nesklamal, ale napríklad Prachař určite (pripomínal mimikou atď. úlohu Normana Batesa, akurát o 5 tried nižšie zahrané).(5.6.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

• - Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)

• - První adaptace vznikla v ČST již v roce 1965 - Zlá minuta. (NinadeL)