poster

Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2007, 22 min

Režie:

Vojtěch Kotek

Hrají:

Miloň Čepelka
 • Terva
  *

  Tady se někdo pěkně veze na pojmu a legendě jménem Cimrman. Jedna hvězda za Čepelku.(23.8.2012)

 • Radek99
  *

  Kdyby byl tenhle dokument uveden bez násilím implantovaných zmínek o Járovi Cimrmanovi, nebyla by to zas až taková hrůza. Když je však tenhle po čertech synkretický snímek zařazen do komponovaného večera České televize věnovaného Járovi Cimrmanovi, nenalézám v tom žádné metonymické spojení... Skutečně, co má soukromá expedice na Altaj společného s poetikou fenoménu Svěrákovsko-Smoljakovského fiktivního génia? No ano, někdo z jejich divadelního ansámblu si chtěl udělat pěkný výlet a nechtělo se mu platit celé náklady... A principálové na to kývli... Jinak si to nedovedu vysvětlit... (Mimochodem, pane Kotku, neměli by se tvůrci dál držet staromilského dobového usazení na přelom 19. a 20. století? Proč je použita ta moderní, s kontextem snímku nesouvisející, hudba?!) Tenhle dokument má ale mnohem zajímavější prognostickou rovinu - říká v podtextu pozornému divákovi, jak bude asi odkaz Divadla Járy Cimrmana rozvíjen v době, až vůdčí duo výhradních autorů celého projektu nebude již schopno tvořit: 1. Osudy českého fiktivního génia se dostanou do nástupnických rukou, které rapidně sníží vysoký standard držený po celou doby tvůrčí aktivity současnými tvůrci... 2. Kult Cimrmana se rozmělní v četných aktivitách nadšených amatérů, kteří budou, jistě vitálně a v dobré víře, inscenovat klasické hry i vymýšlet nové a nové mystifikace, nedosahujíce však ani zdaleka kvalit pánů Svěráka a Smoljaka... Obé se mi jeví jako nepříliš optimistické, leč patrně nevyhnutelné...(25.10.2007)

 • Cafú
  *

  Hvězdička je za tu krajinu a kameru. Jinak tohle dílo jednoho nejmenovaného protekčního dítěte se absolutně minulo vším, co se dá považvat za rozumně strávený čas.(28.10.2007)

 • otík
  *

  Syn dlouholetého cimrmanologa Václava Kotka (herec Vojtěch Kotek - Snowborďáci - na databázi je chyba) spáchal svou první režisérkou akci a natočil pro Divadlo Járy Cimrmana dokument o pobytu Cimrmana na Altaji. Že se jedná o hodně podivný dokument a také bohužel hodně nudný, je jasné z celkového hodnocení na databázi. Také já se bohužel nebavil a je smutné, že když se Cimrman dostane ven z divadelního prostředí, většinou je z toho hrozná kravina. Koho by zajímalo více o natáčení tohoto dokumentu, doporučuji krátký článek mladého Kotka v časopisu Televize 43/2007, str. 8.(25.11.2007)

 • Stegr
  **

  40% - Co tohle mělo znamenat? Pár hezkých nápadů tam sice bylo, ale přesto jsem z tohoto dokumentu hodně zklamaný...(25.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace