poster

Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2007, 22 min

Režie:

Vojtěch Kotek

Hrají:

Miloň Čepelka
 • Radek99
  *

  Kdyby byl tenhle dokument uveden bez násilím implantovaných zmínek o Járovi Cimrmanovi, nebyla by to zas až taková hrůza. Když je však tenhle po čertech synkretický snímek zařazen do komponovaného večera České televize věnovaného Járovi Cimrmanovi, nenalézám v tom žádné metonymické spojení... Skutečně, co má soukromá expedice na Altaj společného s poetikou fenoménu Svěrákovsko-Smoljakovského fiktivního génia? No ano, někdo z jejich divadelního ansámblu si chtěl udělat pěkný výlet a nechtělo se mu platit celé náklady... A principálové na to kývli... Jinak si to nedovedu vysvětlit... (Mimochodem, pane Kotku, neměli by se tvůrci dál držet staromilského dobového usazení na přelom 19. a 20. století? Proč je použita ta moderní, s kontextem snímku nesouvisející, hudba?!) Tenhle dokument má ale mnohem zajímavější prognostickou rovinu - říká v podtextu pozornému divákovi, jak bude asi odkaz Divadla Járy Cimrmana rozvíjen v době, až vůdčí duo výhradních autorů celého projektu nebude již schopno tvořit: 1. Osudy českého fiktivního génia se dostanou do nástupnických rukou, které rapidně sníží vysoký standard držený po celou doby tvůrčí aktivity současnými tvůrci... 2. Kult Cimrmana se rozmělní v četných aktivitách nadšených amatérů, kteří budou, jistě vitálně a v dobré víře, inscenovat klasické hry i vymýšlet nové a nové mystifikace, nedosahujíce však ani zdaleka kvalit pánů Svěráka a Smoljaka... Obé se mi jeví jako nepříliš optimistické, leč patrně nevyhnutelné...(25.10.2007)

 • Terva
  *

  Tady se někdo pěkně veze na pojmu a legendě jménem Cimrman. Jedna hvězda za Čepelku.(23.8.2012)

 • Stegr
  **

  40% - Co tohle mělo znamenat? Pár hezkých nápadů tam sice bylo, ale přesto jsem z tohoto dokumentu hodně zklamaný...(25.10.2007)

 • Ony
  odpad!

  pseudopseudodokument(24.10.2007)

 • Karlos80
  *

  Igi.B to vystihl opravdu přesně, a mě nezbývá nic jiného než s tím bohužel "mimořádně" souhlasit..Jak už zde bylo řečeno, smysl a pointu tohoto dokumentu jsem jaksi nepochopil..Myslím si že to byl jen jeden z dalších velkých výletků za naše-vaše peníze, ale co je hlavní tak téměř o ničem, navíc opravdu dokumentaristicky na velmi bídné úrovni..Tak příště třeba v Kuvajtu s podtitulem Bezedná ropa-Cimrman mezi šejky, nebo Teherán-Cimrman po stopách perského koberce:-)! Zajímalo by mě jestli nějací domorodci, vůbec ví kde nějaké česko leží, natož pak jestli vůbec něco o nějakém Cimrmanovi předem věděli..(24.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace