Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny

Česko, 2007, 22 min

Vojtěch Kotek

Miloň Čepelka
  • Cafú

Hvězdička je za tu krajinu a kameru. Jinak tohle dílo jednoho nejmenovaného protekčního dítěte se absolutně minulo vším, co se dá považvat za rozumně strávený čas.(28.10.2007)

• Karlos80

Igi.B to vystihl opravdu přesně, a mě nezbývá nic jiného než s tím bohužel "mimořádně" souhlasit..Jak už zde bylo řečeno, smysl a pointu tohoto dokumentu jsem jaksi nepochopil..Myslím si že to byl jen jeden z dalších velkých výletků za naše-vaše peníze, ale co je hlavní tak téměř o ničem, navíc opravdu dokumentaristicky na velmi bídné úrovni..Tak příště třeba v Kuvajtu s podtitulem Bezedná ropa-Cimrman mezi šejky, nebo Teherán-Cimrman po stopách perského koberce:-)! Zajímalo by mě jestli nějací domorodci, vůbec ví kde nějaké česko leží, natož pak jestli vůbec něco o nějakém Cimrmanovi předem věděli..(24.10.2007)

• DaViD´82

"Cimrmanologové" na éxpedíci do cízokrájných zákoutí... Pokus o ozvláštnění nezajímavého pseudodokumentu. Ovšem zůstalo pouze u pokusu, jelikož naroubování cimrmaní složky je násilné, nenápadité a velmi trapné. Expedice Altaj by však neobstála ani sama o sobě. Je totiž popřením všeho co by dokument měl obsahovat a nabízet. Samotný nápad není úplně zlý a záznam výpravy této expedice mohl být i dobrý... Ale bohužel tomu tak není. Je našeho génia nehodné, že jeho jméno se zneužívá i k takovýmto ubohostem.(25.10.2007)

• D.Moore

Čekal jsem něco ve stylu Stopa vede do Liptákova, dočkal jsem se něčeho úplně jiného a velmi podivně špatného. Jednu hvězdičku dávám za mého nejoblíbenějšího cimrmanologa Miloně Čepelku a za jeden jediný párvteřinový vtípek s omlazeným géniem. Jinak je tenhle "film" špatný vtip - zcela obyčejný, průměrný dokument, "pro ozvláštnění" naroubovaný na Járu Cimrmana, naroubovaný dosti kostrbatě, nezajímavě a bez humoru. Chudák Cimrman.(14.2.2016)

• Ony

pseudopseudodokument(24.10.2007)