Spálené životy

Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

klasická...nuda(2.10.2010)

Arriaga je skvělý scenárista, tím to nebude. Takže evidentně není příliš dobrý režisér. To by mohlo vysvětlit, proč jsem se příliš nebavila, tedy přesněji řečeno, proč jsem se docela nudila. Za největší nešvar považuji totální splývání postav, ve filmu vystupovaly vlastně pouhé čtyři typy: fádní muž mladší, fádní muž starší, fádní žena mladší a fádní žena starší. Po první půl hodině jsem z té jednotné vizáže měla takový zmatek, že jsem začala toužit po nějakém mentálním osvěžení v podobě maďarsky dabovaných reklam.(15.2.2013)

Skvěle udělaný propletenec s inovací ve formě prolínání současnosti/minulosti od jakéhosi Arriagy. U nás to šlo, jak koukám, rovnou na DVD, což je nejen škoda, ale i hanba distributorů. Příběh + všechny tři ženské postavy, naprosto skvělé. A z nich Charlize ještě o stupínek výš.(5.7.2012)

Melancholické drama, kde je tragédie přímo řečena hned na začátku, takže jde spíše o psychologii postav a jejich motivů a postupné odkrývání spojitosti všech postav. Smutné, přemýšlivé, technicky výborně natočené s padnoucí hudbou. Naštěstí ne příliš temné, naopak možná s pozitivnějším závěrečném vyznění. || Režie: ****, Scénář: ****, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava: ****, Kamera: ****; Celkový dojem: 3.8/5.(23.10.2012)

Niet co dodat, kto ma rad tento zaner, nemoze dat inac... A kedze ja ho milujem, o to menej mam slov a vstrebavam skvely zazitok, ktorym ma Guillermo opat obdaril.(16.5.2009)