Spálené životy

Camino a la redención

Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

Páčilo sa mi veľmi ... bolo cítiť rukopis G. Arriagu.(10.9.2013)

Ak si niekto vyberie v ponuke dvd alebo tv tento film, zrejme pozná Arriagov scenáristický rukopis a vie, čo od filmu môže očakávať. Arriaga natočil znova scenár so svojím ľahko rozpoznateľným rukopisom, takže opakuje aj mierne chybičky, ako je predvídateľnosť niektorých scén a zvratov. Zato ten záverečný je v jeho podaní inováciou, niečím, čo som absolútne v priebehu sledovania netušil a ukazuje, ako to mal od začiatku detailne premyslené. Iba škoda, že sa rozkmotril s Innarituom, pretože ten je výraznejším režisérom. Arriaga neponúka žiadnu svojskú filmovú reč, na druhej strane je tým pádom viac civilný. Spätne by sa po Hunger games mohol stať tento film malým hitom vo videopožičovniach, ak by si mládež chcela pozrieť herecké začiatky ich nového ženského idolu Jennifer Lawrence. V podstate klasická hollywoodska melodráma natočená ako americký nezávislý film.(18.7.2012)

Film sa mi javil z úvodu taký nemasný-neslaný a nezaujmavý bez konceptu. Postupne si ma získal, keď to začalo dávať zmysel a bol som zvedavý, ako to dopadne. Škoda, že niektoré veci boli predvídatelné a nevytvorili napínavejšiu atmosféru. Trošku tam mohli zapracovať thrillerovejšie prvky a bola by to pecka, aspoň pre mňa.(27.3.2015)

Vyprávění příběhů ve stylu puzzle mam docela rád, ale tohle bylo už poněkud zbytečně překombinovaný. Na samotnym příběhu bylo nejzajímavější asi právě to přeskakování z jedný časový roviny na druhou. Jinak mě to moc nechytlo. Ještě musim uznat, že Kim Basinger a Charlize Theron hrajou celkem dobře a Charlize Theron má celkem dobrý kozy. Ale to je asi tak všechno...(22.1.2011)

Žiji celou dobu ve strachu sama ze sebe..… Ta spí s tím, ta s tím, s tím a s tím. Ten u toho umřel. Ten s nikým nespal a málem umřel taky. Erotické, ale i nudné okamžiky ze života lidí, které osud ,,někam“ směřuje. Je těžké něco napsat a nespoilerovat. Snad jen, že Ch. Theron je fantastická a příběh zajímavě odvyprávěn. Ale nějak mne to nestrhlo. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(13.8.2009)