Bu neng shuo de mi mi

Ping Bin Lee

William Kong

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Ale však veď áno, ak nie je niekto v ázijskom romantickom filme smrteľne chorý, tak má aspoň astmu. Ale tu ma čakalo ešte väčšie prekvapenie na konci. Vcelku príjemný romantický film s nádhernou muzikou, sympatickými hercami a ten súboj klavírov som si pustila hneď niekoľkokrát a spomenula som si ešte na jeden môj obľúbený https://www.youtube.com/watch?v=1pjQ7qYQU90 ... Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(12.4.2015)

Možná ne tolik originální téma, který je ale v naprosto dokonalym a originálním obalu a skrývá všechno to krásný, co dneska východoasijská kinematografie vytváří. To finále by mohlo bejt i o trochu delší, nestačil jsem si ho pořádně vychutnat. Díky bohu, po dlouhý době zase jeden přenádhernej film.(7.3.2011)

Musíte milovať Južnú Kóreu tak bezhranične, ako ju milujem ja, aby ste zniesli toľko sentimentu, romantiky, melanchólie či smútku. Ja som bola spolu s nádychom fantastična a podmanivého klavíra, ktorý sa stáva akýmsi kľúčom k vyvrcholeniu, okúzlená a nechcela som, aby sa to skončilo. Tá záverečná snová scéna, tie tajuplné bolesťou podtrhnuté oči hlavnej hrdinky, tie nebesky krásne klavírne sekvencie, snaha priviesť diváka na pokraj znesiteľnosti. Uverila som zámerom režiséra a rada sa nechám týmto nesmrteľným príbehom dojímať znovu a znovu... Nič pre cynikov.(9.9.2010)

Komentář obsahuje spoilery k celému snímku. Je docela divné, že u romantického snímku začlo fungovat mé hororové já a hned od začátku jsem si říkal, že něco nehraje. Myslel jsem, že hlavní hrdinku vidí pouze on, protože snímek dává až moc najevo, že není vidět ostatním. Takže se dá říct, že jsem se trefil, ale pointa asi nenapadne nikoho. A každy jí možná nepříjme, já osobně jsem z ní nadšen, tak jako z celé závěrečné půhodiny, která vygraduje nádhernou scénou až mi z ní šel mráz po zádech a to se mi u romatického snímku ještě nikdy nestalo. 10/10.(13.10.2013)

Úžasný poetický film plný hudby a romantiky. A konečně tam obsadili různé typy herců, takže jsem ani neměla guláš v postavách. Některé věci moc neseděly, ale krásně se na to koukalo.(2.10.2011)

• - Yuhao Zhan, druhý účastník klavírního duelu, je i ve skutečnosti vynikajícím klavíristou. S Jay Chouem vystupují a předvádějí "klavírní bitvy" naživo. (Jirka_Šč)

• - Překlad čínského názvu zní: "Tajemství, které nesmí být vysloveno". (Jirka_Šč)